Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (CUP)

MATA PELAJARAN MATEMATIK TAHUN 4


BIDANG: NOMBOR
DAN OPERASI
TAJUK: 1.0
NOMBOR BULAT DAN KELAS: 4B MINGGU: 3
MASA: 1130 – 1300 TARIKH: 24/1/2022
OPERASI ASAS
UNIT: 1. NOMBOR DAN OPERASI TEMPOH: 60 minit HARI: Isnin
TOPIK: OPERASI BERGABUNG
Kod Standard Kandungan: 1.7
Kod Standard Pembelajaran: (KAK) 1.7.2
Pendekatan Pendekatan Bertema
JENIS PRAUJIAN
 Melalui aktiviti soal jawab secara lisan.
 Kuiz cepat.
TAHAP KUKUH I KUKUH II PENGAYAAN
Murid dapat: Murid dapat:
Murid dapat:
1. ) Menyelesaikan ayat 1. ) Menyelesaikan ayat matematik
OBJEKTIF 1.
matematik operasi bergabung operasi bergabung darab dan
2.
darab dan bahagi. bahagi.
SET INDUKSI Murid mengaitkan malumat yang diberi dengan tajuk yang pernah dipelajari sebelum ini.
1. Murid mendengar 1. Murid mendengar penerangan
penerangan guru guru
2. Murid menjawab soalan 2. Murid menjawab soalan
AKTIVITI PdP
modul diberikan
3. Murid menjadi fasilitator
membantu rakan M2P
PENERAPAN
EMK Nilai Murni
KECERDASAN
Interpersonal, Interpersonal,
PELBAGAI
KBAT Menilai, Menilai,
PAK-21 Collaboration Collaboration
JENIS PASCAUJIAN
PBD dilaksanakan dari semasa ke semasa
REFLEKSI / IMPAK / CATATAN
_____ /_____ murid dapat mencapai objektif pembelajaran dengan baik dan diberi latihan pengayaan.

_____ / _____ murid dapat mencapai objektif pembelajaran dengan bimbingan dan diberi latihan pengukuhan.

_____ / _____ murid tidak dapat mencapai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.

PdPC pada hari ini:


Memuaskan
Tidak memuaskan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (CUP)
MATA PELAJARAN REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI TAHUN 4
KELAS: 4A MINGGU: 3
TEMA: REKA BENTUK PENGATURCARAAN MASA: 0900 - 1000 TARIKH: 24/1/2022
TEMPOH: 60 minit HARI: Isnin
Kod Standard Kandungan: 6.1
Kod Standard Pembelajaran: (KAK) 6.1.5, 6.1.6
Pendekatan Pendekatan Bertema
JENIS PRAUJIAN
 Melalui aktiviti soal jawab secara lisan.
 Kuiz cepat.
TAHAP KUKUH I KUKUH II PENGAYAAN
Murid dapat:
Murid dapat:
1. Menilai dan membuat dua
1. Menilai dan membuat dua
Murid dapat: penambahbaikan pseudokod dan
penambahbaikan pseudokod dan
OBJEKTIF 1. carta alir yang dihasilkan
carta alir yang dihasilkan
2. 2.Merumuskan dua pseudokod
2.Merumuskan dua pseudokod dan
dan carta alir yang telah
carta alir yang telah dihasilkan
dihasilkan
SET INDUKSI Murid mengaitkan malumat yang diberi dengan tajuk yang pernah dipelajari sebelum ini.
1. Murid mendengar 1. Murid mendengar penerangan
penerangan guru dan guru dan menjawab soalan
AKTIVITI PdP menjawab soalan diberikan diberikan
2. Murid menjawab soalan 2. Murid menjadi fasilitator
modul membantu rakan M2P
PENERAPAN
EMK Kreativiti dan Inovasi, Teknologi Maklumat dan Komunikasi.
KECERDASAN
Interpersonal Interpersonal
PELBAGAI
KBAT Menilai, Menilai,
PAK-21 Collaboration Collaboration
JENIS PASCAUJIAN
PBD dilaksanakan dari semasa ke semasa
REFLEKSI / IMPAK / CATATAN
_____ /_____ murid dapat mencapai objektif pembelajaran dengan baik dan diberi latihan pengayaan.

_____ / _____ murid dapat mencapai objektif pembelajaran dengan bimbingan dan diberi latihan pengukuhan.

_____ / _____ murid tidak dapat mencapai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.

PdPC pada hari ini:


Memuaskan
Tidak memuaskan
