Anda di halaman 1dari 7

E-RPH 2022 CATCH-UP PLAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN Matematik KELAS 5 Iris

MINGGU / HARI / TARIKH M48/ Rabu / 23/2/2022 MASA 0840-0940

BIDANG PERKAITAN DAN ALGEBRA


KOORDINAT, NISBAH DAN KEHADIRAN 16/25
TAJUK
KADARAN
STANDARD KANDUNGAN 7.4 Penyelesaian masalah
STANDARD PEMBELAJARAN
7.4.1 Menyelesaikan masalah melibatkan koordinat, nisbah dan kadaran dalam
situasi harian.
PRA PENILAIAN
TAHAP KUKUH 1 KUKUH 2 PENGAYAAN
Menyelesaikan masalah melibatkan koordinat, nisbah dan
OBJEKTIF PEMBELAJARAN kadaran dalam situasi harian.

Murid dapat menyelesaikan2 Murid dapat menyelesaikan 5


masalah melibatkan masalah melibatkan
KRITERIA KEJAYAAN koordinat, nisbah dan koordinat, nisbah dan
kadaran dalam situasi harian kadaran dalam situasi harian

SET INDUKSI Guru memberi penerangan tentang aktiviti berkenaan topik


pada hari itu.

Murid mencari koordinat dan Murid menyelesaikan 5


PERKEMBANGAN nisbah dalam sesuatu situasi masalah melibatkan
PEMBELAJARAN dengan bantuan guru koordinat, nisbah dan
kadaran dalam situasi
sebenar.
Guru bersoaljawab dengan murid berkenaan soalan-soalan
PENUTUP yang diberi.

BANTU MENGAJAR (BBM) Buku Latihan Buku Latihan


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM (EMK)
Kreativiti Dan Inovasi Kreativiti Dan Inovasi
NILAI MURNI Kerjasama Kerjasama
KECERDASAN PELBAGAI Logik Matematik Logik Matematik
PETA PEMIKIRAN i-THINK Peta Buih Peta Buih
AKTIVITI PEMBELAJARAN ABAD
KE-21
Peta I-Think Peta I-Think
TAHAP PEMIKIRAN Memahami Memahami
PENILAIAN PEMBELAJARAN Hasil Kerja , Hasil Kerja
DAN PENGAJARAN
REFLEKSI

                           
   
     
  Catatan :  
   / Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus   

   / Program Sekolah Cuti Rehat / Cuti Sakit  


   Aktiviti Luar Guru Pengiring   

           
E-RPH 2022 CATCH-UP PLAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN Matematik KELAS 3 Ixora

MINGGU / HARI / TARIKH M48/ Rabu / 23/2/2022 MASA 0740-0840 am

BIDANG Nombor Dan Operasi KEHADIRAN 20/25


TAJUK Pecahan
(i) Mengenal, menamakan dan menulis pecahan tak wajar dan nombor bercampur yang
penyebutnya hingga 10 dengan menggunakan:
(a) Objek
STANDARD KANDUNGAN (b) Gambar rajah
(ii) Menukarkan pecahan tak wajar penyebutnya hingga 10 kepada nombor bercampur dan
sebaliknya.

STANDARD PEMBELAJARAN 1. Menamakan dan menulis pecahan tak wajar dan nombor bercampur.

PRA PENILAIAN
TAHAP KUKUH 1 KUKUH 2 PENGAYAAN

OBJEKTIF PEMBELAJARAN Menamakan dan menulis pecahan tak wajar dan nombor
bercampur.
Murid dapat Menamakan dan Murid dapat Menamakan dan
menulis pecahan tak wajar menulis pecahan tak wajar
KRITERIA KEJAYAAN dan nombor bercampur dan nombor bercampur.
dengan bantuan guru

SET INDUKSI Guru memberi penerangan tentang aktiviti berkenaan topik


pada hari itu.

1. Guru menggunakan lukisan


untuk menunjukkan pecahan.
1. Guru menggunakan lukisan 2. Guru memperkenalkan
untuk menunjukkan pecahan. pecahan tak wajar dan
2. Guru memperkenalkan nombor bercampur
PERKEMBANGAN pecahan tak wajar dan berdasarkan lukisan.
PEMBELAJARAN nombor bercampur 3. Guru menunjukkan
berdasarkan lukisan. pertukaran nombor
3. Latihan
bercampur ke pecahan tak
wajar berdasarkan lukisan
serta langkah kerja yang
bersesuaian.

Guru bersoaljawab dengan murid berkenaan soalan-soalan


PENUTUP yang diberi.

BANTU MENGAJAR (BBM) Buku Latihan Buku Latihan


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM (EMK)
Kreativiti Dan Inovasi Kreativiti Dan Inovasi
NILAI MURNI Kerjasama Kerjasama
KECERDASAN PELBAGAI Logik Matematik Logik Matematik
PETA PEMIKIRAN i-THINK Peta Buih Peta Buih
AKTIVITI PEMBELAJARAN ABAD
E-RPH 2022 CATCH-UP PLAN

KE-21
Peta I-Think Peta I-Think
TAHAP PEMIKIRAN Memahami Memahami
PENILAIAN PEMBELAJARAN Hasil Kerja , Hasil Kerja
DAN PENGAJARAN
REFLEKSI

                           
 
     
  Catatan :  
   / Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus   
   / Program Sekolah Cuti Rehat / Cuti Sakit  
   Aktiviti Luar Guru Pengiring   

           
E-RPH 2022 CATCH-UP PLAN

DAILY LESSON PLAN


SUBJECT
English
YEAR
2 Anggerik
WEEK/ DAY / DATE
W48/ Wednesday / 23/2/2022
TIME
08.40-09.40am
THEME
World of Self, Family and Friends
ATTENDANCE
20/28
TOPIC:
UNIT 7 -Get Dressed!

CONTENT STANDARDS
1.3 Use apppropriate listening strategies in a variety of contexts .
LEARNING STANDARDS
1.3.1 Understand the message , the teacher or classmate is communicating by using visual clues
when they are speaking
PRE ASSESSMENTS

LEVEL
REMEDIAL
ENFORCEMENT
ENRICHMENT
LEARNING OBJECTIVES
Ask and answer about preferences using like with guidance or independently .

Ask and answer about preferences using like with guidance or independently .

SUCCES CRITERIA
Ask and answer 2 question about preferences using like with guidance or independently .

Ask and answer 6 question about preferences using like with guidance or independently .

PRE-LESSON
Review the clothes with teachers guidance
Review the Clothes.

LESSON
DEVELOPMENT
E-RPH 2022 CATCH-UP PLAN

1. Present Do you like…? By showing clothes flashcards and asking questions .


2. Give pupils time to look at the 2 pictures in the SB and read the sentences.

1. Give pupils time to look at the 2 pictures in the SB and read the sentences.
2. Play the recording . Pupils match the questions and answers with the pictures .
3. They compare answers in pairs .
4. Play the recording again . Check with the class .

POST-LESSON.
Write 1 questions from the lesson on the board , each in jumbled word order , for pupils to unjumble.

Write 2 questions from the lesson on the board , each in jumbled word order , for pupils to unjumble

TEACHING AIDS / RESOURCES


Textbook,
Textbook

CROSS-CURRICULAR ELEMENTS (CCE)


Creativity and Innovation
Creativity and Innovation

MORAL VALUES
Cooperation,
Cooperation

MULTIPLE INTELLIGENCE
Verval Liguistik
Verval Liguistik

i – THINK MAPS
Bubble Map
Bubble Map

21ST CENTURY LEARNING


Match Mine
Find the Fib

THINKING SKILLS
Remembering, Understanding

Remembering

LEARNING AND TEACHING EVALUATION


Worksheet , Observation
REFLECTION

.15 out of 28 pupils are able to respond during the lesson.


E-RPH 2022 CATCH-UP PLAN

    Teaching and learning activities can’t be conducted and    


   will be postponed due to: Meeting Course   
   School Programme Mc   
   
  Outdoor activities ----------------------------  
           
E-RPH 2022 CATCH-UP PLAN
