Anda di halaman 1dari 6

E-RPH 2022 CATCH-UP PLAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN Matematik KELAS 6 Melati

MINGGU / HARI / TARIKH M48/ Selasa / 22/2/2022 MASA 0840-0940

BIDANG Koordinat KEHADIRAN 20/25


TAJUK Jarak di antara Koordinat
STANDARD KANDUNGAN 9.1 Mengaplikasi koordinat pada sukuan pertama.
STANDARD PEMBELAJARAN Menentukan jarak mengufuk dan jarak mencancang antara dua titik.
PRA PENILAIAN
TAHAP KUKUH 1 KUKUH 2 PENGAYAAN
Menentukan jarak mengufuk dan jarak mencancang antara
OBJEKTIF PEMBELAJARAN dua titik.

Murid dapat menentukan 2 Murid dapat menentukan 5


jarak mengufuk dan jarak jarak mengufuk dan jarak
KRITERIA KEJAYAAN mencancang antara dua titik mencancang antara dua titik
dengan betul. dengan betul.

SET INDUKSI Guru memberi penerangan tentang aktiviti berkenaan topik


pada hari itu.

Murid menentukan jarak


Murid menentukan jarak
PERKEMBANGAN mengufuk dan jarak
mengufuk dan jarak
mencancang antara dua titik
PEMBELAJARAN mencancang antara dua titik.
dengan bantuan guru

Guru bersoaljawab dengan murid berkenaan soalan-soalan


PENUTUP yang diberi.

BANTU MENGAJAR (BBM) Buku Latihan Buku Latihan


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM (EMK)
Kreativiti Dan Inovasi Kreativiti Dan Inovasi
NILAI MURNI Kerjasama Kerjasama
KECERDASAN PELBAGAI Logik Matematik Logik Matematik
PETA PEMIKIRAN i-THINK Peta Buih Peta Buih
AKTIVITI PEMBELAJARAN ABAD
KE-21
Peta I-Think Peta I-Think
TAHAP PEMIKIRAN Memahami Memahami
PENILAIAN PEMBELAJARAN Hasil Kerja , Hasil Kerja
DAN PENGAJARAN
REFLEKSI

                           
  8 daripada 25 orang murid berjaya mencapai objektif yang ditentukan.  
     
  Catatan :  
   Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus   

   Program Sekolah Cuti Rehat / Cuti Sakit  


   Aktiviti Luar Guru Pengiring   

           
E-RPH 2022 CATCH-UP PLAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN Matematik KELAS 3 Ixora

MINGGU / HARI / TARIKH M48/ Selasa / 22/2/2022 MASA 10.00-11.00 am

BIDANG NOMBOR DAN OPERASI


NOMBOR BULAT DAN OPERASI KEHADIRAN 20/25
TAJUK
ASAS
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Nilai nombor
1.1.1 Menyatakan nombor hingga 1 000 000:
(i) Membaca sebarang nombor dalam perkataan.
STANDARD PEMBELAJARAN
(ii) Menyebut sebarang nombor dalam bentuk angka.
Menulis nombor dalam angka dan perkataan.
PRA PENILAIAN
TAHAP KUKUH 1 KUKUH 2 PENGAYAAN
i) Membaca sebarang nombor dalam perkataan.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN ii) Menyebut sebarang nombor dalam bentuk angka.
iii) Menulis nombor dalam angka dan perkataan.

Murid dapat membaca Murid dapat membaca


sebarang 3 nombor dalam sebarang nombor dalam
perkataan, menyebut dan perkataan, menyebut dan
KRITERIA KEJAYAAN menulis beberapa nombor menulis sebarang nombor
dalam bentuk angka dan dalam bentuk angka dan
perkataan. perkataan.

SET INDUKSI Guru memberi penerangan tentang aktiviti berkenaan topik


pada hari itu.

1. Guru memberi
penerangan cara
menyebut nombor
dalam angka dan
1. Guru memberi penerangan perkataan hingga 1
cara menyebut nombor 000 000
dalam angka dan 2. Murid membaca satu baris
PERKEMBANGAN perkataan hingga 1 000 ayat yang mengandungi
PEMBELAJARAN 000 bilangan sesuatu perkara
2. Murid membaca satu baris dalam bentuk angka
ayat yang mengandungi 3. Murid dikehendaki
bilangan sesuatu perkara menyebut bilangan
dalam bentuk angka pengunjung tersebut yang
dinyatakan dalam bentuk
angka.

Guru bersoaljawab dengan murid berkenaan soalan-soalan


PENUTUP yang diberi.

BANTU MENGAJAR (BBM) Buku Latihan Buku Latihan


ELEMEN MERENTAS
E-RPH 2022 CATCH-UP PLAN

KURIKULUM (EMK)
Kreativiti Dan Inovasi Kreativiti Dan Inovasi
NILAI MURNI Kerjasama Kerjasama
KECERDASAN PELBAGAI Logik Matematik Logik Matematik
PETA PEMIKIRAN i-THINK Peta Buih Peta Buih
AKTIVITI PEMBELAJARAN ABAD
KE-21
Peta I-Think Peta I-Think
TAHAP PEMIKIRAN Memahami Memahami
PENILAIAN PEMBELAJARAN Hasil Kerja , Hasil Kerja
DAN PENGAJARAN
REFLEKSI

                           
 
    Catatan :
  
 
   / Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus   
   / Program Sekolah Cuti Rehat / Cuti Sakit  
   Aktiviti Luar Guru Pengiring   

           

DAILY LESSON PLAN


SUBJECT
English
YEAR
2 Anggerik
WEEK/ DAY / DATE
W48/ Tuesday / 22/2/2022
TIME
11.30-12.30pm
THEME
World of Self, Family and Friends
ATTENDANCE
23/28
TOPIC:
UNIT 7 -Get Dressed!

CONTENT STANDARDS
1.3 Use apppropriate listening strategies in a variety of contexts .
LEARNING STANDARDS
1.3.1 Understand the message , the teacher or classmate is communicating by using visual clues
when they are speaking
PRE ASSESSMENTS
LEVEL
E-RPH 2022 CATCH-UP PLAN

REMEDIAL
ENFORCEMENT
ENRICHMENT
LEARNING OBJECTIVES
Ask and answer about preferences using like with guidance or independently .

Ask and answer about preferences using like with guidance or independently .

SUCCES CRITERIA
Ask and answer 2 question about preferences using like with guidance or independently .

Ask and answer 6 question about preferences using like with guidance or independently .

PRE-LESSON
Review the clothes with teachers guidance
Review the Clothes.

LESSON
DEVELOPMENT

1. Present Do you like…? By showing clothes flashcards and asking questions .


2. Give pupils time to look at the 2 pictures in the SB and read the sentences.

1. Give pupils time to look at the 2 pictures in the SB and read the sentences.
2. Play the recording . Pupils match the questions and answers with the pictures .
3. They compare answers in pairs .
4. Play the recording again . Check with the class .

POST-LESSON.
Write 1 questions from the lesson on the board , each in jumbled word order , for pupils to unjumble.

Write 2 questions from the lesson on the board , each in jumbled word order , for pupils to unjumble

TEACHING AIDS / RESOURCES


Textbook,
Textbook

CROSS-CURRICULAR ELEMENTS (CCE)


Creativity and Innovation
Creativity and Innovation

MORAL VALUES
Cooperation,
Cooperation

MULTIPLE INTELLIGENCE
Verval Liguistik
Verval Liguistik
E-RPH 2022 CATCH-UP PLAN

i – THINK MAPS
Bubble Map
Bubble Map

21ST CENTURY LEARNING


Match Mine
Find the Fib

THINKING SKILLS
Remembering, Understanding

Remembering

LEARNING AND TEACHING EVALUATION


Worksheet , Observation
REFLECTION

.10 out of 28 pupils are able to respond during the lesson.

    Teaching and learning activities can’t be conducted and    


   will be postponed due to: Meeting Course   
   School Programme Mc   
   
  Outdoor activities ----------------------------  
           
E-RPH 2022 CATCH-UP PLAN
