Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN

SEJARAH SK TAHUN 5

TARIKH 1/1/2022 MASA


MINGGU 11
HARI Ahad KELAS

TEMA Kedaulatan Negara Dicabar


TAJUK Kuasa Asing Di Tanah Airku
STANDARD KANDUNGAN 7.1 Campur Tangan dan Penjajahan Kuasa Asing
STANDARD 7.1.1 Menyatakan istilah campur tangan, penjajahan dan naungan
PEMBELAJARAN

OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN

Pada akhir pebgajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :


dapat :
1. Membanding bezakan istilah campur
tangan, penjajahan dan naungan

1. Menyatakan istilah campur tangan,


penjajahan dan naungan

AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )

Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu
1. Murid mendengar penerangan guru tentang kuasa asing di tanah airku.

AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )

Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian
untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk
1. Murid diminta untuk melakonkan dialog 5. Murid menyatakan tiga cara untuk
diraja pada halaman 44 dan 45. mengelakkan campur tangan kuasa asing.
Count (Kiralah)
2. Murid membincangkan sinopsis, apa yang
akan dipelajari dalam unit ini dan asas 6. Murid menyalin maklumat berkaitan
kemahiran pemikiran sejarah serta nilai naungan, campur tangan dan penjajahan
teras sivik bertanggungjawab dan melengkapkan Peta Pokok. Mind Map
(Peta Minda)
3. Murid diminta untuk menerangkan synopsis
yang telah dipelajari mengikut kefahaman 7. Murid menunjukkan Peta Pokoknya kepada
sendiri. guru.

4. Murid menjalankan sesi perbincangan


tentang maksud naungan, campur tangan
dan penjajahan.

AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )

1.Murid merumuskan isi pelajaran tentang kuasa asing di tanah airku dengan bimbingan guru.

KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka


BUKU Buku Teks hlmn 044-047 Buku Aktiviti hlmn 000

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran


Konstektual
PAK-21 Count (Kiralah) PAK-21 Mind Map (Peta
Minda)
KBAT Menilai KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Nilai Murni EMK : NILAI Kasih Sayang
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6


PELILAIAN

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pengayaan / pengukuhan

☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pemulihan

☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
