Cup Isnin

Anda mungkin juga menyukai

Anda di halaman 1dari 7

SEKOLAH KEBANGSAAN DANAU KOTA

JALAN 2/23E TAMAN DANAU KOTA


53300 SETAPAK, KUALA LUMPUR

Perancangan Pengajaran
Strategi M2P (Mampatan, Pecutan & Pengayaan) dalam Pelaksanaan Kurikulum
NAMA GURU NURUL AIN BINTI HASAN MINGGU 44

MATA PELAJARAN PENDIDIKAN SENI VISUAL HARI ISNIN TARIKH 10 JANUARI 2021

KEMAHIRAN MENCIPTA TOPIK/TEMA CORAK DAN REKAAN

TAHUN Choose an item. KELAS TANJUNG MASA / TEMPOH 7.30 - 8.30 PAGI

STANDARD KANDUNGAN 2.1 Corak tidak terancang

STANDARD PEMBELAJARAN 2.1.1 Murid boleh mengaplikasikan teknik corak tidak terancang (pualaman)

JENIS PRAUJIAN
Kuiz, Lembaran Kerja dan Projek Pualaman
Cth: Kuiz/Lembaran Kerja dll

TAHAP KUKUH 1 (TP 1 & TP 2) KUKUH 2 (TP 3 & TP 4) PENGAYAAN (TP 5 & TP 6)

1. mengaplikasikan teknik corak tidak


OBJEKTIF 1. terancang (teknik pualaman) 1.
Pada akhir PdP, murid dapat; 2. 2. menghasilkan satu projek teknik corak 2.
tidak terancang (teknik pualaman)
1. Murid dapat mengecam dan menamakan
KRITERIA KEJAYAAN
teknik untuk menghasilkan corak tidak
terancang dengan bmbingan guru

Murid ditunjukkan bahan-bahan yang akan


SET INDUKSI
digunakan untuk projek menghasilkan corak
tidak terancang (pualaman)

AKTIVITI PdP 1. 1. Murid diberikan bahan-bahan untuk 1.


projek menghasilkan corak tidak terancang
(Mengikut urutan – aktiviti yang 2. 2.
(pualaman)
menarik minat dan berkesan 3 3.
dalam tempoh yang realistik) 2.Murid dijelaskan cara-cara untuk
menghasilkan corak tidak terancang
(pualaman)
3. Murid mula membuat projek
menghasilkan corak tidak terancang
(pualaman)
4. Murid menjawab soalan kuiz berkaitan
celik seni visual sebagai latihan pengukuhan

GABUNG JALIN PENERAPAN

ELEMEN MERENTAS
Pembelajaran Berasaskan Projek
KURIKULUM
1. Verbal – Linguistik ☐ 2. Logik – Matematik ☐ 3. Visual – Ruang ☐ 4. Kinestatik ☐
KECERDASAN PELBAGAI
5. Muzik ☐ 6. Interpersonal ☐ 7. Intrapersonal ☐ 8. Naturalis ☐

KBAT Mencipta ☐ Menilai ☐ Menganalisis ☐ Mengaplikasi ☐

Strategi Berfikir dan Berfikir Secara Kreatif


PAK-21 dan Kritis
JENIS PASCAUJIAN

KUKUH 1 (TP 1 & TP 2) KUKUH 2 (TP 3 & TP 4) PENGAYAAN (TP 5 & TP 6)

IMPAK / REFLEKSI

CATATAN
SEKOLAH KEBANGSAAN DANAU KOTA
JALAN 2/23E TAMAN DANAU KOTA
53300 SETAPAK, KUALA LUMPUR

Perancangan Pengajaran
Strategi M2P (Mampatan, Pecutan & Pengayaan) dalam Pelaksanaan Kurikulum
NAMA GURU NURUL AIN BINTI HASAN MINGGU 44

MATA PELAJARAN ENGLISH HARI WEDNESDAY TARIKH 12 JANUARY 2021

KEMAHIRAN AT- MENGAPLIKASI DAN MENCIPTA, AR-MENGINGAT TOPIK/TEMA FOOD PYRAMID

TAHUN 6 KELAS MAWAR MASA / TEMPOH 7.30 – 8.30 PAGI

STANDARD KANDUNGAN 1.1 Able to understand and respond to oral texts in a variety of contexts

STANDARD PEMBELAJARAN 1.2.2 Able to follow and give instructions and directions ; ii)processes

JENIS PRAUJIAN
Puzzle and worksheet ( Module 1)
Cth: Kuiz/Lembaran Kerja dll

TAHAP KUKUH 1 (TP 1 & TP 2) KUKUH 2 (TP 3 & TP 4) PENGAYAAN (TP 5 & TP 6)
TP5:5
TP4:2

1. pupils will be able to listen and


OBJEKTIF 1. 1. pupils will be able to listen and demonstrate understanding of oral
demonstrate understanding of oral texts by texts by answering Wh-Question
Pada akhir PdP, murid dapat; 2.
answering Wh-Question based on the topic based on the topic A Food Pyramid
A Food Pyramid

1. Pupils be able to answer a simple 1. Pupils be able to answer a simple


KRITERIA KEJAYAAN
questions about food pyramid questions about food pyramid

2. Pupils will able to listen and read 2. Pupils will able to listen and read
sentences without guidance sentences without guidance

SET INDUKSI Pupils are given a picture of a food pyramid. Pupils are given a picture of a food
pyramid

AKTIVITI PdP 1. Pupils are asked to produce a nutritious 1. Pupils are asked to produce a
breakfast menu refer to the food pyramid nutritious breakfast menu refer to the
(Mengikut urutan – aktiviti yang
food pyramid
menarik minat dan berkesan 2. Pupils tell a short story about eating a
dalam tempoh yang realistik) balanced and nutritious diet for growth in 2. Pupils tell a short story about
front of teachers and friends. eating a balanced and nutritious diet
for growth in front of teachers and
3. Pupils answer the quiz and complete the
food pyramid puzzle friends.
3. Pupils answer the quiz and
complete the food pyramid puzzle

GABUNG JALIN PENERAPAN

ELEMEN MERENTAS
Pembelajaran Berasaskan Projek Pembelajaran Berasaskan Projek
KURIKULUM
1. Verbal – Linguistik ☐ 2. Logik – Matematik ☐ 3. Visual – Ruang ☐ 4. Kinestatik ☐
KECERDASAN PELBAGAI
5. Muzik ☐ 6. Interpersonal ☐ 7. Intrapersonal ☐ 8. Naturalis ☐

KBAT Mencipta ☒ Menilai ☐ Menganalisis ☒ Mengaplikasi ☐

PAK-21 Choose an item. Team Project Team Project

Project
JENIS PASCAUJIAN

KUKUH 1 (TP 1 & TP 2) KUKUH 2 (TP 3 & TP 4) PENGAYAAN (TP 5 & TP 6)

IMPAK / REFLEKSI

CATATAN
