Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN PENDIDIKAN JASMANI DAN KESIHATAN 2022

MINGGU 1 (PDPR) SILA TANDA ()


MATA PELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI
TINGKATAN SEMUA TINGKATAN 2 PEMBELAJARAN ABAD KE 21(PAK 21)
TARIKH / HARI 22.3.2022 / SELASA Think-pair-share
MASA 5.00 PTG – 6.40 PTG Sumbangsaran /
Kecergasan Fizikal Berdasarkan Kesihatan Gallery Walk
TEMA
Round Robin
Kapasiti Aerobik – Litar Kardio Stay – Stray
TAJUK
Role Play / Main Peranan
3.1 Melakukan aktiviti meningkatkan kapasiti aerobik.
STANDARD Hot Sit
4.1 Mengaplikasikan pengetahuan prinsip kecergasan dan
KANDUNGAN
strategi bagi meningkatkan kapasiti aerobik Pembentangan hasil kerja
3.1.1 Melakukan aktiviti meningkatkan kapasiti aerobik pada berkumpulan
julat 65-85% daripada Kadar Nadi Maksimum (KNM).
STANDARD
4.1.1 Menghitung KNL 65-85% bagi diri sendiri. PETA PEMIKIRAN (I-THINK)
PEMBELAJARAN
4.1.2 Menerangkan latihan fizikal yang boleh meningkatkan Peta Bulatan
kapasiti aerobik.
Peta Buih /
Pada akhir pembelajaran, murid akan dapat:
a) Dapat melakukan aktiviti meningkatkan kapasiti aerobik Peta Buih Berganda
pada julat 65-85% daripada Kadar Nadi Maksimum (KNM). Peta Pokok
OBJEKTIF
b) Boleh menghitung KNL 65-85% bagi diri sendiri. Peta Dakap
PEMBELAJARAN
c) Dapat menerangkan latihan fizikal yang boleh meningkatkan
kapasiti aerobik. Peta Alir
Peta Pelbagai Alir
Murid dapat menghitung KNL bagi diri sendiri dan dapat Peta Titi
KRITERIA KEJAYAAN menerangkan jenis latihan fizikal.
ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
Set Induksi (EMK)
1. Murid di tayangkan video latihan fizikal berdasarkan kapasiti Bahasa Melayu
aerobik pelajar bebas menerangkan kefahaman masing-masing. Patriotrisme
Kreativiti dan Inovasi
Pembelajaran /Aktiviti: Keusahawanan
1. Pertunjukkan video latihan fizikal kapasiti aerobik kepada pelajar Teknologi Maklumat dan Komunikasi
2. Aktiviti : (TMK)
 Pelajar cuba meniru setiap latihan fizikal yang di paparkan Kelestarian Alam
AKTIVITI PdPc
melalui video Nilai Murni /
 Sesi pembentangan di mana pelajar menunjukkan contoh Sains dan Teknologi
latihan fizikal dan cara mengira kadar nadi latihan
PENTAKSIRAN DALAM DARJAH(PBD)
Penutup/Rumusan:
Latihan Bertulis
1. Murid membuat rumusan dan refleksi diri terhadap
Soal jawab /
topik/aktiviti yang dipelajari.
2. Murid diberi kerja rumah/aktiviti pengukuhan. Kuiz
Pembentangan /
Pemerhatian
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6 Lain-lain :
TAHAP PENGUASAAN
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
(KBAT)
Mengaplikasi /
NILAI MURNI
Menganalisis
Menilai
……. / …… orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan Mencipta
diberi latihan pengayaan / pengukuhan.

……. / …… orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan


Aktiviti
diberi pengajaran
latihan dan pembelajaran ditangguhkan
pemulihan
REFLEKSI
kerana……………………………………………
