Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN

MINGGU 5

Tema: BIDANG Kelas: 3 Safir Tarikh: 18 September 2020


KEMAHIRAN: Masa: 0815-0845 Hari: JUMAAT
Mata pelajaran: KEMAHIRAN ASAS
Pendidikan PERMAINAN KATEGORI
Jasmani JARING
Pendidikan Topik:
Kesihatan Kemahiran Asas Permainan
Kategori Jaring
ASPEK 1.0: KEMAHIRAN PERGERAKAN (DOMAIN PSIKOMOTOR)
ASPEK 2.0: APLIKASI PENGETAHUAN DALAM PERGERAKAN
(DOMAIN KOGNITIF)
ASPEK 5.0: KESUKANAN (DOMAIN AFEKTIF)

Standard Kandungan: Standard Pembelajaran:


Kemahiran Asas Permainan Kategori Jaring KA
1.6 Melakukan kemahiran asas permainan kategori jaring dengan lakuan yang 1.6.3 Melakukan pukulan pepat menggunakan alatan.
betul. KT
2.6 Menggunakan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik 2.6.2 Membezakan lakuan pukulan pepat dengan pukulan kilas menggunakan alatan.
dalam kemahiran asas permainan kategori jaring. KP
5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa melakukan 5.2.1 Melibatkan diri dan mengambil bahagian secara aktif.
aktiviti fizikal.
Nilai Moral: Kerjasama Hubungan rentasan Kurikulum (EMK): Kreativiti Dan Inovasi
KBAT: Menganalisis Ilmu: Bahasa
Strategi : Inquiri penemuan Kemahiran Berfikir: Menganalisis

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:


Pada akhir pembelajaran murid dapat: 1. Membuat pukulan pepat menggunakan latan dengan betul
1. Membuat pukulan pepat menggunakan alatan dengan betul 2. Memberitahu secara lisan beza pukulan pepat dengan pukulan lain
2. Menyatakan bezanya pukulan pepat dengan pukulan lain

Bahan bantu belajar: raket, skital dan bulu tangkis***

Rangka Pengajaran 4K1N ( Komunikasi, Kolaboratif, Kreativiti, Pemikiran Kritis & Nilai) Catatan

AKtiviti Permulaan 1. Apakah itu permainan kategori jaringan? Komunikasi


2. Permainan kategori jaringan yang menggunakan alatan Pemikiran Kritis
ialah…?
3. Memanaskan badan
Aktiviti Utama: 4. Guru menerangkan OP dan KK
 5. Guru memohon kerjasama murid-murid untuk membuat Komunikasi
aktiviti PJ mengikut SOP Nilai : kerjasama
6. Guru membuat penerangan, dan demonstrasi. Guru
membuat penerangan pukulan pepat dan tujan pukulan Kolaborasi
pepat. Fokus dengan badminton.
7. Guru membuat aktiviti seorang demi seorang dengan Pemikiran Kritis
murid. Kreativiti
8. Guru tanya murid, pukulan lain yang boleh dibuat agar bola
pergi jauh dan tinggi?
9. Buat aktiviti latihan dengan murid seorang demi seorang
lagi.

Aktiviti penutup: 10. Menyejukkan badan Pentaksiran:


11. Guru mengingatkan murid untuk berlatih selalu Pemerhatian
Aktiviti Berstruktur: 1. Murid perlu membuat carian Google, “Pukulan Pepat”
2. Lukiskan aksi dan cara pukulan pepat.

1
Kerja Susulan Murid Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:

Refleksi

Tindak Susul Guru
