Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


PENDIDIKAN MUZIK SK TAHUN 5
TARIKH 12/4/2022 MASA 7.50-8.20
MINGGU 4
HARI Selasa KELAS 5 Pintar
TEMA Santun di Jalan Raya
TAJUK Santun di Jalan Raya
STANDARD KANDUNGAN 2.1 Nyanyian
2.3 Bergerak Mengikut Muzik
STANDARD 2.1.1 Bernyanyi dengan pic yang betul
PEMBELAJARAN
2.1.3 Bernyanyi mengikut tempo.
2.3.1(ii) Merancang dan melakukan pergerakan mengikut muzik yang
didengar berdasarkan tempo
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat : 1. Bernyanyi dengan pic yang betul
1. Bernyanyi dengan pic yang betul 2. Bernyanyi mengikut tempo
2. Bernyanyi mengikut tempo 3. Merancang dan melakukan pergerakan
3. Merancang dan melakukan pergerakan mengikut muzik yang didengar berdasarkan
mengikut muzik yang didengar berdasarkan tempo
tempo
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu
1. Murid mendengar penerangan guru tentang santun di jalan raya.
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian
untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk
1. Murid melakukan pemanasan suara dan 5. Murid diminta berdiri untuk bersedia dengan
aplikasikan postur nyayian yang betul aktiviti yang seterusnya.
sebelum menyayikan lagu. 6. Murid melihat contoh aktiviti yang
2. Murid menjalankan aktiviti dengan ditunjukkan oleh guru.
bimbingan guru. 7. Murid perlu menghentakkan kaki sehingga
3. Murid menyanyikan lagu santun di jalan raya bunyi mengikut tempo.
dengan sebutan yang betul mengikut frasa 8. Sesi perbincangan dijalankan antara guru
secara berulang-ulang. dan murid untuk mengukuhkan pemahaman.
4. Murid diperdengarkan Audio 24 hingga 26.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang santun di jalan raya dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 010-012 Buku Aktiviti hlmn 000
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 Kerja Berkumpulan PAK-21 Round Robin
KBAT Mengapplikasi KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Bahasa EMK : NILAI Keusahawanan
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


PENDIDIKAN MUZIK SK TAHUN 5
TARIKH 14/4/2022 MASA 8.20-8.50
MINGGU 4
HARI Khamis KELAS 5 Cerdik
TEMA Santun di Jalan Raya
TAJUK Santun di Jalan Raya
STANDARD KANDUNGAN 2.1 Nyanyian
2.3 Bergerak Mengikut Muzik
STANDARD 2.1.1 Bernyanyi dengan pic yang betul
PEMBELAJARAN
2.1.3 Bernyanyi mengikut tempo.
2.3.1(ii) Merancang dan melakukan pergerakan mengikut muzik yang
didengar berdasarkan tempo
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat : 4. Bernyanyi dengan pic yang betul
4. Bernyanyi dengan pic yang betul 5. Bernyanyi mengikut tempo
5. Bernyanyi mengikut tempo 6. Merancang dan melakukan pergerakan
6. Merancang dan melakukan pergerakan mengikut muzik yang didengar berdasarkan
mengikut muzik yang didengar berdasarkan tempo
tempo
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu
1. Murid mendengar penerangan guru tentang santun di jalan raya.
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian
untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk
9. Murid melakukan pemanasan suara dan 13. Murid diminta berdiri untuk bersedia dengan
aplikasikan postur nyayian yang betul aktiviti yang seterusnya.
sebelum menyayikan lagu. 14. Murid melihat contoh aktiviti yang
10. Murid menjalankan aktiviti dengan ditunjukkan oleh guru.
bimbingan guru. 15. Murid perlu menghentakkan kaki sehingga
11. Murid menyanyikan lagu santun di jalan raya bunyi mengikut tempo.
dengan sebutan yang betul mengikut frasa 16. Sesi perbincangan dijalankan antara guru
secara berulang-ulang. dan murid untuk mengukuhkan pemahaman.
12. Murid diperdengarkan Audio 24 hingga 26.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
2. Murid merumuskan isi pelajaran tentang santun di jalan raya dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 010-012 Buku Aktiviti hlmn 000
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 Kerja Berkumpulan PAK-21 Round Robin
KBAT Mengapplikasi KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Bahasa EMK : NILAI Keusahawanan
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
