Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN LIMA
MINGGU 3 TARIKH 4/4/2022
HARI Isnin
KELAS 5 UKM MASA 8.50 – 9.20
TEMA Jadi Yang Terbaik
TAJUK Mengimbang
STANDARD 1.1 Melakukan pergerakan yang memerlukan kawalan badan dan sokongan.
KANDUNGAN
2.1 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik bagi
kawalan badan dan sokongan
5.4 Membentuk kumpulan dan bekerjasama dalam kumpulan
STANDARD 1.1.1 Melakukan imbangan dinamik flip-flop dan kereta sorong berganda (double
PEMBELAJARAN
wheelbarrow)
2.1.1 Menjelaskan anggota badan yang terlibat untuk mengekalkan
keseimbangan.
5.4.7 Bekerjasama dalam kumpulan semasa melakukan aktiviti
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Melakukan imbangan dinamik flip-flop dan kereta sorong berganda (double
wheelbarrow)
2. Menjelaskan anggota badan yang terlibat untuk mengekalkan keseimbangan
3. Bekerjasama dalam kumpulan semasa melakukan aktiviti
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Melakukan satu kemahiran imbangan dinamik.
2. Murid dapat mengecam anggota badan yang terlibat dalam mengimbang.
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang mengimbang.
Aktiviti
1. Murid meneliti dan memahami gambar dan teks di halaman buku.
2. Murid menyatakan dan menyenaraikan kemahiran gimnastik yang ditunjukkan
dalam gambar. List It Out (Senaraikannya)
3. Murid diajar cara melakukan aktiviti kereta sorong berganda.
4. Murid melakukan aktiviti dengan pasangan. Dynamic Duo (Dua Dinamik)
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang mengimbang dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 1-2
ABM/BBM
PAK-21 List It Out (Senaraikannya)
PAK-21 Dynamic Duo (Dua Dinamik)
KBAT Mengaplikasi STRATEGI P&P Aplikasi Teori
Kecerdasan Pelbagai
EMK : ILMU Nilai Murni PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

Cikgu Baharudin SKKM 2022/23


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN LIMA
MINGGU 3 TARIKH 6/4/2022
HARI Rabu
KELAS 5 UKM MASA 8.20 – 8.50
TEMA Jadi Yang Terbaik
TAJUK Mengimbang
STANDARD 1.1 Melakukan pergerakan yang memerlukan kawalan badan dan sokongan.
KANDUNGAN
2.1 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik bagi
kawalan badan dan sokongan
5.4 Membentuk kumpulan dan bekerjasama dalam kumpulan
STANDARD 1.1.1 Melakukan imbangan dinamik flip-flop dan kereta sorong berganda (double
PEMBELAJARAN
wheelbarrow)
2.1.1 Menjelaskan anggota badan yang terlibat untuk mengekalkan
keseimbangan.
5.4.7 Bekerjasama dalam kumpulan semasa melakukan aktiviti
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Melakukan imbangan dinamik flip-flop dan kereta sorong berganda (double
wheelbarrow)
2. Menjelaskan anggota badan yang terlibat untuk mengekalkan keseimbangan
3. Bekerjasama dalam kumpulan semasa melakukan aktiviti
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Melakukan satu kemahiran imbangan dinamik.
2. Murid dapat bekerjasama dalam kumpulan semasa melakukan aktiviti.
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mengingat semula tentang mengimbang
Aktiviti
1. Murid meneliti dan memahami gambar dan teks di halaman buku.
2. Murid diajar cara melakukan aktiviti flip-flop. Teach Me (Ajarkan Saya)
3. Murid melakukan aktiviti dalam kumpulan. Kerja Berkumpulan
4. Murid diingatkan untuk bekerjasama dalam kumpulan.
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang mengimbang dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 2
ABM/BBM
PAK-21 Teach Me (Ajarkan Saya)
PAK-21 Kerja Berkumpulan
KBAT Mengaplikasi STRATEGI P&P Aplikasi Teori
Kecerdasan Pelbagai
EMK : ILMU Nilai Murni PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

Cikgu Baharudin SKKM 2022/23
