Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PENDIDIKAN SENI VISUAL SK TAHUN 3

TARIKH 1/11/2022 MASA 11.30 pg – 12.30 tgh


MINGGU 31
HARI Selasa KELAS 3 JUARA

TEMA CANTIK BERCAHAYA


TAJUK Terendak Lampu Bercahaya
STANDARD KANDUNGAN 3.1 Penghasilan Karya Kreatif

4.1 Penghayatan Karya Seni Visual


STANDARD PEMBELAJARAN 3.1.2(i-iv) Menghasilkan corak rekaan kreatif dalam Bidang Membuat
Coorak dan Rekaan berdasarkan penentuan tema dan tajuk,
penjanaan idea, pelaksaan proses dan kemasan akhir

3.1.3(i-iv) Menghasilkan rekaan produk yang berfungsi secara kreatif


dan inovatif dalam Bidang Membuat Corak dan Rekaan berdasarkan
penentuan tema dan tajuk, penjanaan idea, pelaksaan proses dan
kemasan akhir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :

1. Menghasilkan corak rekaan kreatif dalam Bidang 1. Menghasilkan corak rekaan kreatif dalam Bidang
Membuat Coorak dan Rekaan berdasarkan Membuat Coorak dan Rekaan berdasarkan
penentuan tema dan tajuk, penjanaan idea, penentuan tema dan tajuk, penjanaan idea,
pelaksaan proses dan kemasan akhir pelaksaan proses dan kemasan akhir

2. Menghasilkan rekaan produk yang berfungsi 2. Menghasilkan rekaan produk yang berfungsi
secara kreatif dan inovatif dalam Bidang Membuat secara kreatif dan inovatif dalam Bidang Membuat
Corak dan Rekaan berdasarkan penentuan tema Corak dan Rekaan berdasarkan penentuan tema
dan tajuk, penjanaan idea, pelaksaan proses dan dan tajuk, penjanaan idea, pelaksaan proses dan
kemasan akhir kemasan akhir

AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )

1. Murid mendengar penerangan guru tentang terendak lampu bercahaya

AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )

1. Murid meneliti dan memahami gambar dan teks 5. Murid diminta untuk menunjukkan hasil corak
yang diberikan. renjisan dan percikan yang dilakukan.

2. Murid mengaitkan pembelajaran dengan 6. Murid diminta untuk membuat label atas karya
kehidupan seharian. sendiri.

3. Murid menjalankan sesi perbincangan dan soal 7. Murid akan memastikan kelas dalam keadaan
jawabtentang apresiasi berdasarkan karya dan kemas dan teratur.
menyatakan kesan jalinan yang dapat dilihat pada
karya dan fungsi lain produk kamu. 8. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan
murid untuk mengukuhkan pemahaman.
4. Murid menjalankan aktiviti menghasilkan corak
renjisan dan percikan bagi menghasilkan
tanglung.

AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )

1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang terendak lampu bercahaya dengan bimbingan guru.

KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka


BUKU Buku Teks hlmn 068-069 Buku Aktiviti hlmn 000
ABM/BBM - STRATEGI PdP -
PAK-21 Try It Out (Mari Mencuba) PAK-21 -
KBAT Menilai KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Kreativiti dan Inovasi EMK : NILAI -
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6


PENILAIAN

REFLEKSI Kehadiran murid: ______ / ______

______ orang murid mencapai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan.

______ murid diberi latihan pemulihan.

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

Cuti Rehat Khas


Mesyuarat / Bengkel
Aktiviti Sekolah
Program Luar
