Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


PENDIDIKAN SENI VISUAL SK TAHUN 3
TARIKH 28/11/2022 MASA 8.10-9.10
MINGGU 34
HARI Isnin KELAS 3 BESTARI
TEMA BONEKA MENARI MENCUIT HATI
TAJUK Boneka Menari Mencuit Hati
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Bahasa Seni Visual
2.1 Kemahiran Seni Visual
STANDARD 1.1.8 Menunjukkan dan menjelaskan penggunaan bentuk, jalinan, imbangan dan
PEMBELAJARAN penegasan melalui karya boneka dalam Bidang Membentuk dan Membuat Binaan

2.1.3(ii) Mengaplikasikan pengetahuan bahasa seni visual melalui penerokaan


media, teknik dan proses dalam penghasilan karya Bidang Membentuk dan
Membuat Binaan menggunakan teknik potongan dan teknik asemblaj dalam
merancang karya boneka.
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
1. Menunjukkan dan menjelaskan penggunaan 1. Menunjukkan dan menjelaskan penggunaan
bentuk, jalinan, imbangan dan penegasan bentuk, jalinan, imbangan dan penegasan
melalui karya boneka dalam Bidang melalui karya boneka dalam Bidang
Membentuk dan Membuat Binaan Membentuk dan Membuat Binaan
2. Mengaplikasikan pengetahuan bahasa seni 2. Mengaplikasikan pengetahuan bahasa seni
visual melalui penerokaan media, teknik dan visual melalui penerokaan media, teknik dan
proses dalam penghasilan karya Bidang proses dalam penghasilan karya Bidang
Membentuk dan Membuat Binaan Membentuk dan Membuat Binaan
menggunakan teknik potongan dan teknik menggunakan teknik potongan dan teknik
asemblaj dalam merancang karya boneka asemblaj dalam merancang karya boneka

AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )


Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan Merangsang ingatan
terhadap pembelajaran terdahulu
1. Murid mendengar penerangan guru tentang boneka menari mencuti hati
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan, Bimbingan dan maklum
balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian untuk semua murid, Peluang untuk belajar
secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk
1. Murid diminta untuk membacakan teks yang 5. Murid diberi penjelasan tentang jenis boneka
ada pada halaman 74 bersama-sama. yang perlu dihasilkan.
2. Murid mengaitkan pembelajaran dengan 6. Murid menjalankan aktiviti meneroka pelbagai
kehidupan seharian. bahan terpakai boleh digunakan berdasarkan
3. Murid menjalankan aktiviti dengan bimbingan watak boneka.
guru. 7. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan
4. Murid bersoal jawab dan membuat sesi murid untuk mengukuhkan pemahaman.
perbincangan tentang bahasa seni visual
(keseimbangan dan penegasan)
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang boneka menari mencuti hati dengan bimbingan guru.

KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka


BUKU Buku Teks hlmn 074-075 Buku Aktiviti hlmn 000
ABM/BBM - STRATEGI PdP -
PAK-21 Roam the Room (Tinjau Kongsi) PAK-21 -
KBAT Menilai KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Kreativiti dan Inovasi EMK : NILAI -
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
