Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN

REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI SK TAHUN 4

TARIKH 1/1/2022 MASA


MINGGU 33
HARI Ahad KELAS

TEMA REKA BENTUK PENGATURCARAAN


TAJUK REKA BENTUK PENGATURCARAAN
STANDARD KANDUNGAN 6.1 Asas Pengaturcaraan
STANDARD PEMBELAJARAN 6.1.1 Menyatakan maksud pengaturcaraan dan kegunaan atur cara
dalam perkakasan harian

6.1.2 Mengenal pasti algoritma iaitu pseudokod dan carta alir.


OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN

Pada akhir pebgajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :

1. Menyatakan maksud pengaturcaraan dan 1. Menyatakan maksud pengaturcaraan dan __


empat kegunaan atur cara dalam daripada empat kegunaan atur cara dalam
perkakasan harian perkakasan harian

2. Mengenal pasti dua algoritma iaitu 2. Mengenal pasti __ daripada dua algoritma
pseudokod dan carta alir iaitu pseudokod dan carta alir

AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )

Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu
1. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang asas pengaturcaraan, algoritma, pseudokod
dan carta alir.

AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )

Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian
untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk
1. Murid berkongsi pengalaman mereka 6. Murid menyatakan kegunaan atur cara
bermain permainan video. Personal komputer pada perkakasan elektrik di ruang
Learning Experiences (Pengalaman dapur. Shout Out (Laungan)
Peribadi)
7. Murid fokus akan guru tentang algoritma,
2. Murid menjalankan perbincangan pseudokod dan carta alir.
menyatakan pendapat bagaimana cara
permainan tersebut dihasilkan. 8. Murid menganalisis dan memahami
algoritma, pseudokod dan carta alir cara
3. Murid memberi perhatian penerangan guru menyediakan teh O.
mengenai pengaturcaraan.
9. Murid diberi lembaran kerja.
4. Murid berbincang dengan guru tentang atur
cara komputer dalam perkakasan elektrik 10. Murid melengkapkan algoritma, pseudokod
yang terdapat di ruang tamu. dan carta alir mengikut contoh.

5. Murid menyatakan alatan elektrik di


sekeliling mereka atau di gambar.

AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

1.Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang asas pengaturcaraan, algoritma, pseudokod dan carta alir
dengan bimbingan guru.

KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka


BUKU Buku Teks hlmn 076-081 Buku Aktiviti hlmn 001

ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran


Konstektual
PAK-21 Personal Learning PAK-21 Shout Out
Experiences (Pengalaman (Laungan)
Peribadi)
KBAT Menilai KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Nilai Murni EMK : NILAI Rasional
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6


PELILAIAN

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan

☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan

☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
