Anda di halaman 1dari 9

MINGGU

5
17 April 2024

18 April 2024
RANCANGAN PENGAJARAN MINGGUAN
MATA
TINGKATAN TAJUK
PELAJARAN

RBT 3 Orkid 1.1 Reka Bentuk Mekatronik


3 Tulip 1.1.5 Menghasilkan lakaran bahagian reka
bentuk produk yang akan diubahsuai
3 Petunia berdasarkan gambarajah blok yang terlibat.

1.1.6 Membuat penambahbaikan kepada


produk berdasarkan lakaran yang telah
dibuat.

RBT 2Orkid 1.3 Percanggahan Fizikal


1.3.3 Menghasilkan lakaran produk
2Violet berfokuskan bahagian yang
mempunyai masalah inventif.
2Petunia
2.1 Teknologi Pembuatan
2.1.1 Mengenalpasti teknologi pembuatan
produk

5.1 Norma Masyarakat Global


PENDIDIKAN 5 Teknologi 2
MORAL 5.1.1 Memberi maksud norma
masyarakat
global.
5.1.2 Menjelaskan contoh norma
masyarakat global

PENDIDIKAN 3 Tulip 1.1 Pilihan Bermoral


MORAL
1.1.1 Menyenaraikan ciri pilihan
bermoral.
1.1.2 Mengenal pasti keperluan
membuat
pilihan bermoral.
1.1.3 Menjelaskan dengan contoh
Tindakan berlandaskan pilihan bermoral.
MINGGU 5 TARIKH 17/4/2023
MATA
RBT HARI ISNIN
PELAJARAN
KELAS 3 PETUNIA
MASA 7.30 – 8.30 pagi
BILANGAN
5 / 11
MURID

TEMA / TAJUK Bab 1 Aplikasi Teknologi


STANDARD 1.1 Reka Bentuk Mekatronik
KANDUNGAN
STANDARD 1.1.6 Membuat penambahbaikan kepada produk berdasarkan lakaran
PEMBELAJARAN yang telah dibuat.

Pada akhir PdP, murid dapat :


OBJEKTIF Menilai kekuatan dan kelemahan produk yang telah diubahsuai serta
PEMBELAJARAN
memberi cadangan untuk penambahbaikan.

AKTIVITI PDP 1. Guru menunjukkan beberapa contoh produk yang menggunakan


fungsi mekatronik.
2. Guru menerangkan fungsi elemen mekatronik pada produk sedia
ada ([palang automatik)
3. Guru meminta murid duduk dalam kumpulan untuk menilai
kebaikan dan kelemahan serta memberi cadangan
pengubahsuaian yang perlu.
4. Guru membuat rumusan

PENTAKSIRAN TP 5
BILIK DARJAH
(PBD)
NILAI MORAL ITHINK EMK BBB
Bertanggungja Peta Alir Sains & Teknologi Modul
wab
Kerajinan Peta Pokok Choose an item. Lcd Projektor
PAK21 PENILAIAN PDPc Lain-Lain
(Nyatakan):
Peta Ithink Lisan Slide powerpoint

Choose an item. Tugasan


2 daripada 5 dapat menilai kekuatan dan kelemahan produk yang telah
REFLEKSI diubahsuai serta memberi cadangan untuk penambahbaikan.
MINGGU 5 TARIKH 17/4/2023
MATA
RBT HARI ISNIN
PELAJARAN
KELAS 2 PETUNIA
MASA 8.30 – 9.30 pagi
BILANGAN
11 / 11
MURID
TEMA / TAJUK Bab 1: Pengenalpastian Masalah
STANDARD 1.3 Percanggahan Fizikal
KANDUNGAN
STANDARD 1.3.4 Menghasilkan lakaran produk berfokuskan bahagian yang
PEMBELAJARAN mempunyai masalah inventif.

Pada akhir PdP, murid dapat :


OBJEKTIF Menghasilkan lakaran perubahan produk berdasarkan masalah inventif
PEMBELAJARAN
secara kreatif dengan tepat

AKTIVITI PDP 1. Guru menunjukkan beberapa contoh masalah-masalah yang


dihadapi oleh manusia.
2. Guru meminta murid duduk dalam kumpulan untuk Menghasilkan
lakaran perubahan produk berdasarkan masalah inventif
3. Guru membuat rumusan

PENTAKSIRAN TP 6
BILIK DARJAH
(PBD)
NILAI MORAL ITHINK EMK BBB
Bertanggungja Peta Alir Sains & Teknologi Modul
wab
Kerajinan Peta Pokok Choose an item. Lcd Projektor

PAK21 PENILAIAN PDPc Lain-Lain


(Nyatakan):
Peta Ithink Lisan Slide powerpoint

Choose an item. Tugasan

10 daripada 11 murid dapat menghasilkan lakaran perubahan produk


REFLEKSI berdasarkan masalah inventif secara kreatif dengan tepat
MINGGU 5 TARIKH 17/4/2023
MATA
RBT HARI ISNIN
PELAJARAN
KELAS 2 ORKID
MASA 10.30 – 11.30 pagi
BILANGAN
11 / 11
MURID
TEMA / TAJUK Bab 2: Aplikasi Teknologi
STANDARD 2.1 Teknologi Pembuatan
KANDUNGAN
STANDARD 2.1.1 Mengenal pasti teknologi pembuatan produk.
PEMBELAJARAN
2.1.2 Menghuraikan proses pembuatan produk berdasarkan teknologi
pembuatan konvensional dengan pembuatan moden

2.1.3 Membanding beza teknologi pembuatan konvensional dengan


pembuatan moden dalam proses penghasilan produk.

Pada akhir PdP, murid dapat :


OBJEKTIF Menyatakan teknologi yang digunakan dalam reka bentuk pembuatan
PEMBELAJARAN
dengan tepat

AKTIVITI PDP 1. Guru menunjukkan beberapa teknologi pembuatan yang ada.


2. Guru menerangkan perbezaan teknologi pembuatan produk dan
proses pembuatan produk
3. Guru meminta murid duduk dalam kumpulan dan membuat
perbezaan antara pembuatan konvensional dan moden.
4. Guru membuat rumusan

PENTAKSIRAN TP 1
BILIK DARJAH
(PBD)
NILAI MORAL ITHINK EMK BBB
Bertanggungja Peta Alir Sains & Teknologi Modul
wab
Kerajinan Peta Pokok Choose an item. Lcd Projektor

PAK21 PENILAIAN PDPc Lain-Lain


(Nyatakan):
Peta Ithink Lisan Slide powerpoint

Choose an item. Tugasan

Kesemua 11 murid dapat menyatakan teknologi yang digunakan dalam


REFLEKSI reka bentuk pembuatan dengan tepat
MINGGU 5 TARIKH 17/4/2023
MATA
PENDIDIKAN MORAL HARI ISNIN
PELAJARAN
KELAS 5 TEKNOLOGI 2
MASA 12.30 – 1.30 petang
BILANGAN
26 / 27
MURID
TEMA / TAJUK Unit 1: Norma Masyarakat Global Membentuk Keharmonian Sejagat
STANDARD 5.1 Norma masyarakat global
KANDUNGAN
STANDARD 5.1.1 Memberi maksud norma masyarakat global.
PEMBELAJARAN

Pada akhir PdP, murid dapat :


OBJEKTIF i. Menyiapkan 1 soalan esei unit 1 dengan tepat.
PEMBELAJARAN

AKTIVITI PDP 1. Guru menunjukkan video iklan berunsur nasihat.


2. Guru menyediakan soalan Latihan unit 1 untuk disiapkan oleh
murid.
3. Guru meminta murid duduk dalam kumpulan untuk menyiapkan
soalan Latihan unit 1
4. Guru membuat rumusan

PENTAKSIRAN TP 2
BILIK DARJAH
(PBD)
NILAI MORAL ITHINK EMK BBB
Bertanggungja Peta Alir Sains & Teknologi Modul
wab
Kerajinan Peta Pokok Choose an item. Lcd Projektor

PAK21 PENILAIAN PDPc Lain-Lain


(Nyatakan):
Peta Ithink Lisan Slide powerpoint

Choose an item. Tugasan


15 daripada 25 murid dapat menyiapkan 1 soalan esei unit 1dengan
REFLEKSI tepat.
MINGGU 5 TARIKH 17/4/2023
MATA
PENDIDIKAN MORAL HARI SELASA
PELAJARAN
KELAS 3 TULIP
MASA 7.30 – 8.30 pagi
BILANGAN
20 / 25
MURID
TEMA / TAJUK UNIT 1: PILIHAN BERMORAL PILIHAN SAYA
STANDARD 1.1 Pilihan Bermoral
KANDUNGAN
STANDARD 1.1.1 Menyenaraikan ciri pilihan bermoral.
PEMBELAJARAN 1.1.2 Mengenal pasti keperluan membuat pilihan bermoral.

Pada akhir PdP, murid dapat :


OBJEKTIF i. Menyiapkan 3 soalan latihan unit 1 dengan tepat.
PEMBELAJARAN

AKTIVITI PDP 1. Guru menunjukkan video iklan berunsur nasihat.


2. Guru menyediakan soalan Latihan unit 1 untuk disiapkan oleh
murid.
3. Guru meminta murid duduk dalam kumpulan untuk menyiapkan
soalan Latihan unit 1.
4. Guru membuat rumusan

PENTAKSIRAN TP 2
BILIK DARJAH
(PBD)
NILAI MORAL ITHINK EMK BBB
Bertanggungja Peta Alir Sains & Teknologi Modul
wab
Kerajinan Peta Pokok Choose an item. Lcd Projektor

PAK21 PENILAIAN PDPc Lain-Lain


(Nyatakan):
Peta Ithink Lisan Slide powerpoint

Choose an item. Tugasan


PDP tidak dapat diteruskan kerana terdapat mesyuarat agung rumah
REFLEKSI sukan
MINGGU 5 TARIKH 18/4/2023
MATA
RBT HARI SELASA
PELAJARAN
KELAS 3 ORKID
MASA 8.30 – 9.30 pagi
BILANGAN
5 / 11
MURID

TEMA / TAJUK Bab 1 Aplikasi Teknologi


STANDARD 1.1 Reka Bentuk Mekatronik
KANDUNGAN
STANDARD 1.1.6 Membuat penambahbaikan kepada produk berdasarkan lakaran
PEMBELAJARAN yang telah dibuat.

Pada akhir PdP, murid dapat :


OBJEKTIF Menilai kekuatan dan kelemahan produk yang telah diubahsuai serta
PEMBELAJARAN
memberi cadangan untuk penambahbaikan.

AKTIVITI PDP 1. Guru menunjukkan beberapa contoh produk yang menggunakan


fungsi mekatronik.
2. Guru menerangkan fungsi elemen mekatronik pada produk sedia
ada ([palang automatik)
3. Guru meminta murid duduk dalam kumpulan untuk menilai
kebaikan dan kelemahan serta memberi cadangan
pengubahsuaian yang perlu.
4. Guru membuat rumusan

PENTAKSIRAN TP 5
BILIK DARJAH
(PBD)
NILAI MORAL ITHINK EMK BBB
Bertanggungja Peta Alir Sains & Teknologi Modul
wab
Kerajinan Peta Pokok Choose an item. Lcd Projektor
PAK21 PENILAIAN PDPc Lain-Lain
(Nyatakan):
Peta Ithink Lisan Slide powerpoint

Choose an item. Tugasan


3 daripada 5 dapat menilai kekuatan dan kelemahan produk yang telah
REFLEKSI diubahsuai serta memberi cadangan untuk penambahbaikan.
MINGGU 5 TARIKH 18/4/2023
MATA
RBT HARI SELASA
PELAJARAN
KELAS 3 TULIP
MASA 11.30 – 12.30 tengah hari
BILANGAN
5 / 11
MURID

TEMA / TAJUK Bab 1 Aplikasi Teknologi


STANDARD 1.1 Reka Bentuk Mekatronik
KANDUNGAN
STANDARD 1.1.6 Membuat penambahbaikan kepada produk berdasarkan lakaran
PEMBELAJARAN yang telah dibuat.

Pada akhir PdP, murid dapat :


OBJEKTIF Menilai kekuatan dan kelemahan produk yang telah diubahsuai serta
PEMBELAJARAN
memberi cadangan untuk penambahbaikan.

AKTIVITI PDP 1. Guru menunjukkan beberapa contoh produk yang menggunakan


fungsi mekatronik.
2. Guru menerangkan fungsi elemen mekatronik pada produk sedia
ada ([palang automatik)
3. Guru meminta murid duduk dalam kumpulan untuk menilai
kebaikan dan kelemahan serta memberi cadangan
pengubahsuaian yang perlu.
4. Guru membuat rumusan

PENTAKSIRAN TP 5
BILIK DARJAH
(PBD)
NILAI MORAL ITHINK EMK BBB
Bertanggungja Peta Alir Sains & Teknologi Modul
wab
Kerajinan Peta Pokok Choose an item. Lcd Projektor
PAK21 PENILAIAN PDPc Lain-Lain
(Nyatakan):
Peta Ithink Lisan Slide powerpoint

Choose an item. Tugasan


3 daripada 5 dapat menilai kekuatan dan kelemahan produk yang telah
REFLEKSI diubahsuai serta memberi cadangan untuk penambahbaikan.
