Anda di halaman 1dari 17

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN MINGGU 10

MATA
BAHASA MELAYU KELAS 3L1 KEHADIRAN 40/40
PELAJARAN
TARIKH / HARI 24/05/2022 SELASA MASA 8.30-9.30 PAGI

TEMA/ TAJUK PENTAKSIRAN SATU TINGKATAN TIGA

KEMAHIRAN MEMBACA DAN MENULIS

STANDARD
-
KANDUNGAN

STANDARD
-
PEMBELAJARAN

Pada akhir pelajaran, murid-murid dapat:


OBJEKTIF: Menjawab semua soalan pentaksiran satu dengan baik

Set Induksi: Guru memastikan semua murid bersedia

AKTIVITI
PENGAJARAN  Guru mengedarkan soalan pentaksiran
(PdPc)
 Murid menjawab semua soalan pentaksiran dengan baik

BAHAN PDPC Kertas soalan pentaksiran satu


Sistem Bahasa: Sintaksis
Kemahiran Abad ke-21:-

PENGISIAN Kemahiran Berfikir Aras Tinggi ( KBAT ):- Menganalisis


KOKURIKULUM Strategi Pengajaran dan Pembelajaran:- Bimbingan Berfokus
EMK : Bahasa
NILAI MURNI - Rasional

PENTAKSIRAN
BERTULIS

• 40/40 orang murid dapat menguasai objektif pelajaran


REFLEKSI
• / orang murid tidak dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pemulihan

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MINGGU 10

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 5SV4 KEHADIRAN 26/36

TARIKH / HARI 24/05/2022 SELASA MASA 9.30-10.20 PAGI


TANDATANGAN PENGETUA / PENOLONG KANAN / GKMP………………….
TEMA PENTAKSIRAN SATU

TAJUK TINGKATAN 5

STANDARD
-
KANDUNGAN

STANDARD
-
PEMBELAJARAN

Pada akhir pengajaran: murid dapat:-


OBJEKTIF:
 Menjawab semua soalan peperiksaan dengan baik

Anda akan berjaya sekiranya dapat menjawab semua soalan peperiksaan dengan baik
Kriteria kejayaan

AKTIVITI n
PENGAJARAN  Set induksi – Guru mengedarkan kertas soalan
(PdPc)  Murid menjawab semua soalan

BAHAN PDPC Kertas soalan pentaksiran satu

Sistem Bahasa : Kata dan istilah


Kemahiran Abad ke-21 : Menganalisis

PENGISIAN Kemahiran Berfikir Aras Tinggi ( KBAT ): Peta i-Think


KOKURIKULUM Strategi Pengajaran dan Pembelajaran : Koperatif
EMK : Kelestarian global
NILAI MURNI : Kerajinan
PENTAKSIRAN BILIK
DARJAH BERTULIS

 26/26 orang murid dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan
 / orang murid tidak dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pemulihan
 Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

CUTI PERISTIWA /
MESYUARAT / KURSUS AKTIVITI LUAR
CUTI KHAS
REFLEKSI CUTI REHAT / CUTI
PROGRAM SEKOLAH
SAKIT
MENGIRINGI MURID CUTI BENCANA /CUTI
KELUAR KHAS

Lain- lain ……………………………………………………………………………………………………………


Aktiviti PdP dibawa ke

TANDATANGAN PENGETUA / PENOLONG KANAN / GKMP………………….


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN MINGGU 10

MATA
BAHASA MELAYU KELAS 3L4 KEHADIRAN 42/42
PELAJARAN
TARIKH / HARI 24/05/2022 SELASA MASA 10.45-11.40 PAGI

TEMA/ TAJUK PENTAKSIRAN SATU TINGKATAN TIGA

KEMAHIRAN MEMBACA DAN MENULIS

STANDARD
-
KANDUNGAN

STANDARD
-
PEMBELAJARAN

Pada akhir pelajaran, murid-murid dapat:


OBJEKTIF: Menjawab semua soalan pentaksiran satu dengan baik

Set Induksi: Guru memastikan semua murid bersedia

AKTIVITI
PENGAJARAN  Guru mengedarkan soalan pentaksiran
(PdPc)
 Murid menjawab semua soalan pentaksiran dengan baik

BAHAN PDPC Kertas soalan pentaksiran satu


Sistem Bahasa: Sintaksis
Kemahiran Abad ke-21:-

PENGISIAN Kemahiran Berfikir Aras Tinggi ( KBAT ):- Menganalisis


KOKURIKULUM Strategi Pengajaran dan Pembelajaran:- Bimbingan Berfokus
EMK : Bahasa
NILAI MURNI - Rasional

PENTAKSIRAN
BERTULIS

• 42/42 orang murid dapat menguasai objektif pelajaran


REFLEKSI
• / orang murid tidak dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pemulihan

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN MINGGU 10

TANDATANGAN PENGETUA / PENOLONG KANAN / GKMP………………….


MATA
BAHASA MELAYU KELAS 3D2 KEHADIRAN 30/30
PELAJARAN
TARIKH / HARI 24/05/2022 SELASA MASA 12.40-1.10 petang

TEMA/ TAJUK PENTAKSIRAN SATU TINGKATAN TIGA

KEMAHIRAN MEMBACA DAN MENULIS

STANDARD
-
KANDUNGAN

STANDARD
-
PEMBELAJARAN

Pada akhir pelajaran, murid-murid dapat:


OBJEKTIF: Menjawab semua soalan pentaksiran satu dengan baik

Set Induksi: Guru memastikan semua murid bersedia

AKTIVITI
PENGAJARAN  Guru mengedarkan soalan pentaksiran
(PdPc)
 Murid menjawab semua soalan pentaksiran dengan baik

BAHAN PDPC Kertas soalan pentaksiran satu


Sistem Bahasa: Sintaksis
Kemahiran Abad ke-21:-

PENGISIAN Kemahiran Berfikir Aras Tinggi ( KBAT ):- Menganalisis


KOKURIKULUM Strategi Pengajaran dan Pembelajaran:- Bimbingan Berfokus
EMK : Bahasa
NILAI MURNI - Rasional

PENTAKSIRAN
BERTULIS

• 30/30 orang murid dapat menguasai objektif pelajaran


REFLEKSI
• / orang murid tidak dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pemulihan

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MINGGU 10

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 5SV4 KEHADIRAN 26/36

TARIKH / HARI 25/05/2022 RABU MASA 7.30-8.30 PAGI


TANDATANGAN PENGETUA / PENOLONG KANAN / GKMP………………….
TEMA PENTAKSIRAN SATU

TAJUK TINGKATAN 5

STANDARD
-
KANDUNGAN

STANDARD
-
PEMBELAJARAN

Pada akhir pengajaran: murid dapat:-


OBJEKTIF:
 Menjawab semua soalan peperiksaan dengan baik

Anda akan berjaya sekiranya dapat menjawab semua soalan peperiksaan dengan baik
Kriteria kejayaan

AKTIVITI n  Set induksi – Guru mengedarkan kertas soalan


PENGAJARAN  Murid menjawab semua soalan
(PdPc)

BAHAN PDPC Kertas soalan pentaksiran satu

Sistem Bahasa : Kata dan istilah


Kemahiran Abad ke-21 : Menganalisis

PENGISIAN Kemahiran Berfikir Aras Tinggi ( KBAT ): Peta i-Think


KOKURIKULUM Strategi Pengajaran dan Pembelajaran : Koperatif
EMK : Kelestarian global
NILAI MURNI : Kerajinan
PENTAKSIRAN BILIK
DARJAH BERTULIS

 26/26 orang murid dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan
 / orang murid tidak dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pemulihan
 Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

CUTI PERISTIWA /
MESYUARAT / KURSUS AKTIVITI LUAR
CUTI KHAS
REFLEKSI CUTI REHAT / CUTI
PROGRAM SEKOLAH
SAKIT
MENGIRINGI MURID CUTI BENCANA /CUTI
KELUAR KHAS

Lain- lain ……………………………………………………………………………………………………………


Aktiviti PdP dibawa ke

TANDATANGAN PENGETUA / PENOLONG KANAN / GKMP………………….


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN MINGGU 10

TANDATANGAN PENGETUA / PENOLONG KANAN / GKMP………………….


MATA
BAHASA MELAYU KELAS 3L1 KEHADIRAN 40/40
PELAJARAN
TARIKH / HARI 25/05/2022 RABU MASA 8.30-9.30 PAGI

TEMA/ TAJUK PENTAKSIRAN SATU TINGKATAN TIGA

KEMAHIRAN MEMBACA DAN MENULIS

STANDARD
-
KANDUNGAN

STANDARD
-
PEMBELAJARAN

Pada akhir pelajaran, murid-murid dapat:


OBJEKTIF: Menjawab semua soalan pentaksiran satu dengan baik

Set Induksi: Guru memastikan semua murid bersedia

AKTIVITI
PENGAJARAN  Guru mengedarkan soalan pentaksiran
(PdPc)
 Murid menjawab semua soalan pentaksiran dengan baik

BAHAN PDPC Kertas soalan pentaksiran satu


Sistem Bahasa: Sintaksis
Kemahiran Abad ke-21:-

PENGISIAN Kemahiran Berfikir Aras Tinggi ( KBAT ):- Menganalisis


KOKURIKULUM Strategi Pengajaran dan Pembelajaran:- Bimbingan Berfokus
EMK : Bahasa
NILAI MURNI - Rasional

PENTAKSIRAN
BERTULIS

• 40/40 orang murid dapat menguasai objektif pelajaran


REFLEKSI
• / orang murid tidak dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pemulihan

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN MINGGU 10

MATA
BAHASA MELAYU KELAS 3D2 KEHADIRAN 30/30
PELAJARAN
TARIKH / HARI 25/05/2022 RABU MASA 9.55-10.45 petang

TEMA/ TAJUK PENTAKSIRAN SATU TINGKATAN TIGA

TANDATANGAN PENGETUA / PENOLONG KANAN / GKMP………………….


KEMAHIRAN MEMBACA DAN MENULIS

STANDARD
-
KANDUNGAN

STANDARD
-
PEMBELAJARAN

Pada akhir pelajaran, murid-murid dapat:


OBJEKTIF: Menjawab semua soalan pentaksiran satu dengan baik

Set Induksi: Guru memastikan semua murid bersedia

AKTIVITI
PENGAJARAN  Guru mengedarkan soalan pentaksiran
(PdPc)
 Murid menjawab semua soalan pentaksiran dengan baik

BAHAN PDPC Kertas soalan pentaksiran satu


Sistem Bahasa: Sintaksis
Kemahiran Abad ke-21:-

PENGISIAN Kemahiran Berfikir Aras Tinggi ( KBAT ):- Menganalisis


KOKURIKULUM Strategi Pengajaran dan Pembelajaran:- Bimbingan Berfokus
EMK : Bahasa
NILAI MURNI - Rasional

PENTAKSIRAN
BERTULIS

• 30/30 orang murid dapat menguasai objektif pelajaran


REFLEKSI
• / orang murid tidak dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pemulihan

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN MINGGU 10

MATA
BAHASA MELAYU KELAS 3L4 KEHADIRAN 42/42
PELAJARAN
TARIKH / HARI 25/05/2022 RABU MASA 10.45-11.40 PAGI

TEMA/ TAJUK PENTAKSIRAN SATU TINGKATAN TIGA

KEMAHIRAN MEMBACA DAN MENULIS

TANDATANGAN PENGETUA / PENOLONG KANAN / GKMP………………….


STANDARD
-
KANDUNGAN

STANDARD
-
PEMBELAJARAN

Pada akhir pelajaran, murid-murid dapat:


OBJEKTIF: Menjawab semua soalan pentaksiran satu dengan baik

Set Induksi: Guru memastikan semua murid bersedia

AKTIVITI
PENGAJARAN  Guru mengedarkan soalan pentaksiran
(PdPc)
 Murid menjawab semua soalan pentaksiran dengan baik

BAHAN PDPC Kertas soalan pentaksiran satu


Sistem Bahasa: Sintaksis
Kemahiran Abad ke-21:-

PENGISIAN Kemahiran Berfikir Aras Tinggi ( KBAT ):- Menganalisis


KOKURIKULUM Strategi Pengajaran dan Pembelajaran:- Bimbingan Berfokus
EMK : Bahasa
NILAI MURNI - Rasional

PENTAKSIRAN
BERTULIS

• 42/42 orang murid dapat menguasai objektif pelajaran


REFLEKSI
• / orang murid tidak dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pemulihan

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN MINGGU 10

MATA
BAHASA MELAYU KELAS 3L1 KEHADIRAN 40/40
PELAJARAN
TARIKH / HARI 26/05/2022 KHAMIS MASA 8.30-9.30 PAGI

TEMA/ TAJUK PENTAKSIRAN SATU TINGKATAN TIGA

KEMAHIRAN MEMBACA DAN MENULIS

STANDARD
-
KANDUNGAN

TANDATANGAN PENGETUA / PENOLONG KANAN / GKMP………………….


STANDARD
-
PEMBELAJARAN

Pada akhir pelajaran, murid-murid dapat:


OBJEKTIF: Menjawab semua soalan pentaksiran satu dengan baik

Set Induksi: Guru memastikan semua murid bersedia

AKTIVITI
PENGAJARAN  Guru mengedarkan soalan pentaksiran
(PdPc)
 Murid menjawab semua soalan pentaksiran dengan baik

BAHAN PDPC Kertas soalan pentaksiran satu


Sistem Bahasa: Sintaksis
Kemahiran Abad ke-21:-

PENGISIAN Kemahiran Berfikir Aras Tinggi ( KBAT ):- Menganalisis


KOKURIKULUM Strategi Pengajaran dan Pembelajaran:- Bimbingan Berfokus
EMK : Bahasa
NILAI MURNI - Rasional

PENTAKSIRAN
BERTULIS

• 40/40 orang murid dapat menguasai objektif pelajaran


REFLEKSI
• / orang murid tidak dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pemulihan

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MINGGU 10

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 5SV4 KEHADIRAN 26/36

TARIKH / HARI 26/05/2022 KHAMIS MASA 10.45-11.40 PAGI

TEMA PENTAKSIRAN SATU

TAJUK TINGKATAN 5

STANDARD
-
KANDUNGAN

TANDATANGAN PENGETUA / PENOLONG KANAN / GKMP………………….


STANDARD
-
PEMBELAJARAN

Pada akhir pengajaran: murid dapat:-


OBJEKTIF:
 Menjawab semua soalan peperiksaan dengan baik

Anda akan berjaya sekiranya dapat menjawab semua soalan peperiksaan dengan baik
Kriteria kejayaan

AKTIVITI n  Set induksi – Guru mengedarkan kertas soalan


PENGAJARAN  Murid menjawab semua soalan
(PdPc)

BAHAN PDPC Kertas soalan pentaksiran satu

Sistem Bahasa : Kata dan istilah


Kemahiran Abad ke-21 : Menganalisis

PENGISIAN Kemahiran Berfikir Aras Tinggi ( KBAT ): Peta i-Think


KOKURIKULUM Strategi Pengajaran dan Pembelajaran : Koperatif
EMK : Kelestarian global
NILAI MURNI : Kerajinan
PENTAKSIRAN BILIK
DARJAH BERTULIS

 26/26 orang murid dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan
 / orang murid tidak dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pemulihan
 Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

CUTI PERISTIWA /
MESYUARAT / KURSUS AKTIVITI LUAR
CUTI KHAS
REFLEKSI CUTI REHAT / CUTI
PROGRAM SEKOLAH
SAKIT
MENGIRINGI MURID CUTI BENCANA /CUTI
KELUAR KHAS

Lain- lain ……………………………………………………………………………………………………………


Aktiviti PdP dibawa ke

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN MINGGU 10

MATA
BAHASA MELAYU KELAS 3D2 KEHADIRAN 30/30
PELAJARAN
TARIKH / HARI 26/05/2022 KHAMIS MASA 11.40-12.10 Tengah hari

TEMA/ TAJUK PENTAKSIRAN SATU TINGKATAN TIGA

KEMAHIRAN MEMBACA DAN MENULIS

TANDATANGAN PENGETUA / PENOLONG KANAN / GKMP………………….


STANDARD
-
KANDUNGAN

STANDARD
-
PEMBELAJARAN

Pada akhir pelajaran, murid-murid dapat:


OBJEKTIF: Menjawab semua soalan pentaksiran satu dengan baik

Set Induksi: Guru memastikan semua murid bersedia

AKTIVITI
PENGAJARAN  Guru mengedarkan soalan pentaksiran
(PdPc)
 Murid menjawab semua soalan pentaksiran dengan baik

BAHAN PDPC Kertas soalan pentaksiran satu


Sistem Bahasa: Sintaksis
Kemahiran Abad ke-21:-

PENGISIAN Kemahiran Berfikir Aras Tinggi ( KBAT ):- Menganalisis


KOKURIKULUM Strategi Pengajaran dan Pembelajaran:- Bimbingan Berfokus
EMK : Bahasa
NILAI MURNI - Rasional

PENTAKSIRAN
BERTULIS

• 30/30orang murid dapat menguasai objektif pelajaran


REFLEKSI
• / orang murid tidak dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pemulihan

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN MINGGU 10

MATA
BAHASA MELAYU KELAS 3L4 KEHADIRAN 42/42
PELAJARAN
TARIKH / HARI 27/05/2022 JUMAAT MASA 11.30-12.30 Tengah hari

TEMA/ TAJUK PENTAKSIRAN SATU TINGKATAN TIGA

KEMAHIRAN MEMBACA DAN MENULIS

STANDARD
-
KANDUNGAN

TANDATANGAN PENGETUA / PENOLONG KANAN / GKMP………………….


STANDARD
-
PEMBELAJARAN

Pada akhir pelajaran, murid-murid dapat:


OBJEKTIF: Menjawab semua soalan pentaksiran satu dengan baik

Set Induksi: Guru memastikan semua murid bersedia

AKTIVITI
PENGAJARAN  Guru mengedarkan soalan pentaksiran
(PdPc)
 Murid menjawab semua soalan pentaksiran dengan baik

BAHAN PDPC Kertas soalan pentaksiran satu


Sistem Bahasa: Sintaksis
Kemahiran Abad ke-21:-

PENGISIAN Kemahiran Berfikir Aras Tinggi ( KBAT ):- Menganalisis


KOKURIKULUM Strategi Pengajaran dan Pembelajaran:- Bimbingan Berfokus
EMK : Bahasa
NILAI MURNI - Rasional

PENTAKSIRAN
BERTULIS

• 42/42 orang murid dapat menguasai objektif pelajaran


REFLEKSI
• / orang murid tidak dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pemulihan

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN MINGGU 11

MATA
BAHASA MELAYU KELAS 3D2 KEHADIRAN /30
PELAJARAN
TARIKH / HARI 30/05/2022 ISNIN MASA 9.55-10.45 PAGI

TEMA/ TAJUK INTEGRITI TINGGI, SAHSIAH TERPUJI

KEMAHIRAN MENULIS

STANDARD
3.4 Menulis untuk menghasilkan sesuatu penulisan secara terancang.
KANDUNGAN

STANDARD 3.4.5 Menulis sesuatu penulisan dengan wacana yang lengkap serta menggunakan bahasa yang
PEMBELAJARAN gramatis dan kreatif.

TANDATANGAN PENGETUA / PENOLONG KANAN / GKMP………………….


Pada akhir pelajaran, murid-murid dapat:
OBJEKTIF: Menghasilkan karangan pendapat dengan ayat yang gramatis.

Set Induksi: Guru menceritakan kes rasuah yang melinatkan pejawat awam
 Murid diterangkan maksud intergriti
 Murid dan guru soal jawab tentang kesan intergriti.
AKTIVITI
PENGAJARAN  Murid dan guru berbincang kehendak soalan karangan
(PdPc)
 Murid diminta berada dalam kumpulan dan membincangkan isi-isi utama
 Murid membuat pembentangan
 Murid menghasilkan karangan berdasarkan isi yang telah dibentangkan

BAHAN PDPC Bahan rujukan daripada Internet


Sistem Bahasa: Sintaksis
Kemahiran Abad ke-21:-

PENGISIAN Kemahiran Berfikir Aras Tinggi ( KBAT ):- Menganalisis


KOKURIKULUM Strategi Pengajaran dan Pembelajaran:- Bimbingan Berfokus
EMK : Bahasa
NILAI MURNI - Rasional

PENTAKSIRAN
LISAN dan BERTULIS

• / orang murid dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan
REFLEKSI
• / orang murid tidak dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pemulihan

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MINGGU 11

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 5SV4 KEHADIRAN /36

TARIKH / HARI 30/05/2022 ISNIN MASA 10.45-11.40 Pagi

TEMA Sains, Teknologi dan Inovasi

TAJUK Potensi Hidrogen

STANDARD
3.5 Menulis untuk mengolah maklumat bagi menghasilkan pelbagai bentuk penulisan dan grafik.
KANDUNGAN

STANDARD 3.5.2 Menulis untuk mengolah dan menghubung kait maklumat daripada pelbagai sumber bagi menghasilkan penulisan
PEMBELAJARAN dan bahan grafik dengan menggunakan ayat yang gramatis dan penanda wacana yang sesuai.

Pada akhir pengajaran: murid dapat:-


OBJEKTIF:
 Menulis empat perenggan isi dengan menggunakan ayat yang baik.

TANDATANGAN PENGETUA / PENOLONG KANAN / GKMP………………….


Anda akan berjaya sekiranya dapat membuat empat perenggan isi karangan dengan baik
Kriteria kejayaan

 Set induksi – Guru mengimbas pembelajaran lalu


AKTIVITI n  Murid diterangkan kembali tentang format penulisan karangan B
PENGAJARAN  Murid dan guru berbincang kehendak soalan
(PdPc)  Murid dan guru membincangkan isi-isi penting
 Murid dan guru membina kerangka isi
 Murid membuat karangan dengan bantuan guru

BAHAN PDPC Soalan daripada buku teks

Sistem Bahasa : Kata dan istilah


Kemahiran Abad ke-21 : Menganalisis

PENGISIAN Kemahiran Berfikir Aras Tinggi ( KBAT ): Peta i-Think


KOKURIKULUM Strategi Pengajaran dan Pembelajaran : Koperatif
EMK : Kelestarian global
NILAI MURNI : Kerajinan
PENTAKSIRAN BILIK
DARJAH LISAN DAN BERTULIS

 / orang murid dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan
 / orang murid tidak dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pemulihan
 Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

CUTI PERISTIWA /
MESYUARAT / KURSUS AKTIVITI LUAR
CUTI KHAS
REFLEKSI CUTI REHAT / CUTI
PROGRAM SEKOLAH
SAKIT
MENGIRINGI MURID CUTI BENCANA /CUTI
KELUAR KHAS

Lain- lain ……………………………………………………………………………………………………………


Aktiviti PdP dibawa ke

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN MINGGU 11

MATA
BAHASA MELAYU KELAS 3L1 KEHADIRAN /40
PELAJARAN
TARIKH / HARI 30/05/2022 ISNIN MASA 12.10-12.40 tengah hari

TEMA/ TAJUK TEMA 2 Faktor Manusia dalam Perlanggaran

KEMAHIRAN MEMBACA DAN MENULIS

STANDARD
2.3 Memandu bawah pengaruh dadah dan alkohol
KANDUNGAN

STANDARD 2.3.1 Mengenal pasti kesan ubat, dadah dan alkohol (untuk tujuan berseronok) kepada keselamatan
PEMBELAJARAN pengguna jalan raya.

TANDATANGAN PENGETUA / PENOLONG KANAN / GKMP………………….


Pada akhir pelajaran, murid-murid dapat:
OBJEKTIF: -Menyatakan 3 kesan ubat, dadah dan alcohol ketika memandu.
-Menyatakan 3 langkah mengatasi masalah pemandu mabuk.
Set Induksi: Guru memastikan semua murid bersedia
 Murid diterangkan tentang penyalahgunaan ubat, dadah dan alkohol di jalan raya
 Murid membaca petikan yang terdapat dalam buku PKJR
AKTIVITI
PENGAJARAN  Murid diminta menganalisis petikan dan menyatakan kesan penyalahgunaan bahan terlarang
(PdPc)
 Murid dipilih untuk menulis langkah-langkah mengatasi masalah pemandu mabuk di papan putih
 Murid membuat latihan yang diberikan oleh guru.
Murid diberi latihan pengukuhan dalam buku PKJR
BAHAN PDPC Buku kerja PKJR
Sistem Bahasa: Sintaksis
Kemahiran Abad ke-21:-

PENGISIAN Kemahiran Berfikir Aras Tinggi ( KBAT ):- Menganalisis


KOKURIKULUM Strategi Pengajaran dan Pembelajaran:- Bimbingan Berfokus
EMK : Bahasa
NILAI MURNI - Rasional

PENTAKSIRAN
LISAN dan BERTULIS

• / orang murid dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan
REFLEKSI
• / orang murid tidak dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pemulihan

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN MINGGU 11

MATA
BAHASA MELAYU KELAS 3L4 KEHADIRAN /40
PELAJARAN
TARIKH / HARI 30/05/2022 ISNIN MASA 12.40-12.10 tengah hari

TEMA/ TAJUK TEMA 2 Faktor Manusia dalam Perlanggaran

KEMAHIRAN MEMBACA DAN MENULIS

STANDARD
2.3 Memandu bawah pengaruh dadah dan alkohol
KANDUNGAN

STANDARD 2.3.1 Mengenal pasti kesan ubat, dadah dan alkohol (untuk tujuan berseronok) kepada keselamatan
PEMBELAJARAN pengguna jalan raya.
Pada akhir pelajaran, murid-murid dapat:
OBJEKTIF: -Menyatakan 3 kesan ubat, dadah dan alcohol ketika memandu.

TANDATANGAN PENGETUA / PENOLONG KANAN / GKMP………………….


-Menyatakan 3 langkah mengatasi masalah pemandu mabuk.
Set Induksi: Guru memastikan semua murid bersedia
 Murid diterangkan tentang penyalahgunaan ubat, dadah dan alkohol di jalan raya
 Murid membaca petikan yang terdapat dalam buku PKJR
AKTIVITI
PENGAJARAN  Murid diminta menganalisis petikan dan menyatakan kesan penyalahgunaan bahan terlarang
(PdPc)
 Murid dipilih untuk menulis langkah-langkah mengatasi masalah pemandu mabuk di papan putih
 Murid membuat latihan yang diberikan oleh guru.
Murid diberi latihan pengukuhan dalam buku PKJR
BAHAN PDPC Buku kerja PKJR
Sistem Bahasa: Sintaksis
Kemahiran Abad ke-21:-

PENGISIAN Kemahiran Berfikir Aras Tinggi ( KBAT ):- Menganalisis


KOKURIKULUM Strategi Pengajaran dan Pembelajaran:- Bimbingan Berfokus
EMK : Bahasa
NILAI MURNI - Rasional

PENTAKSIRAN
LISAN dan BERTULIS

• / orang murid dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan
REFLEKSI
• / orang murid tidak dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pemulihan

TANDATANGAN PENGETUA / PENOLONG KANAN / GKMP………………….
