Anda di halaman 1dari 5

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PENDIDIKAN MORAL TAHUN 1


Minggu 4 Tarikh 2/14/2022 Hari Isnin
Kelas 1 Bijak Masa 10.30 – 11.30 tgh Kehadiran /4
Nilai Bertanggungjawab Unit 3. Tanggungjawab Suresh
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
3. Tanggungjawab Diri 3.1 Menyenaraikan tanggungjawab terhadap diri sendiri.
3.2 Membincangkan kepentingan melaksanakan
tanggungjawab terhadap diri sendiri.
3.4 Berasa bangga apabila dapat melaksanakan
tanggungjawab terhadap diri sendiri.
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat; Murid dianggap berjaya apabila dapat;
1. Menyenaraikan tanggungjawab terhadap diri sendiri. 1. Menyatakan tanggungjawab terhadap diri sendiri.
2. Membincangkan kepentingan melaksanakan
tanggungjawab terhadap diri sendiri.
3. Berasa bangga apabila dapat melaksanakan
tanggungjawab terhadap diri sendiri.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
3. Murid menyenaraikan 6. Murid mendengar guru membuat
Konsep: Tanggungjawab Suresh (Buku
tanggungjawab terhadap diri kesimpulan tentang isi pelajaran.
Teks:11 )
sendiri.
1. Murid bercerita berdasarkan tajuk
4. Murid membincangkan
dan gambar dengan bimbingan
tanggungjawab diri secara
guru,
berkumpulan dengan bimbingan
2. Murid mendengar penerangan guru
guru.
tentang isi pelajaran dan kaitannya
5. Murid melengkapkan latihan yang
dengan tajuk pelajaran.
diberi oleh guru.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks Buku kerja Choose an item.

PENGISIAN KURIKULUM
Tema Diri Saya Kemahiran Berfikir / KBAT Mengaplikasi
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran Aktif Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi
Pembelajaran
Elemen Merentas Kurikulum Aktiviti Pembelajaran
Nilai Murni Main Peranan
(EMK) Abad Ke-21

PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN


Projek Mudah Bercerita Main Peranan Permainan
Kuiz Kerja Individu/Berpasangan/Kumpulan Pemerhatian Lembaran Kerja

REFLEKSI / IMPAK / CATATAN


Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang ditetapkan Tindakan Susulan
adalah: _____
Bilangan Murid Pemulihan
Murid yang tidak mencapai kemahiran yang telah ditetapkan Bilangan Murid Pengukuhan
akan diberi bimbingan tambahan / pengayaan / pengukuhan
oleh guru. Bilangan Murid Pengayaan
Choose an item. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran dijalankan dengan jayanya.
Choose an item. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana Choose an item.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN MORAL TAHUN 1
Minggu 4 Tarikh 2/15/2022 Hari Selasa
Kelas 1 Bijak Masa 7.40 – 8.40 pagi Kehadiran / 4
Nilai Bertanggungjawab Unit 3. Tanggungjawab Suresh
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
3. Tanggungjawab Diri 3.4 Berasa bangga apabila dapat melaksanakan
tanggungjawab terhadap diri sendiri.
3.5 Melaksanakan tanggungjawab terhadap diri sendiri.
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat; Murid dianggap berjaya apabila dapat;
1. Berasa bangga apabila dapat melaksanakan 1. Menunjuk cara melaksanakan tanggungjawab terhadap
tanggungjawab terhadap diri sendiri. diri sendiri dalam sesuatu situasi dengan bimbingan.
2. Melaksanakan tanggungjawab terhadap diri sendiri.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
3. Murid melakonkan situasi.
Pengukuhan: Robot yang 7. Murid mendengar guru membuat
4. Murid menceritakan perasaan
Bertanggungjawab (Buku Teks:12) kesimpulan tentang isi pelajaran.
mereka setelah melaksanakan
1. Murid bercerita berdasarkan tajuk
tanggungjawab diri.
dan gambar dengan bimbingan
5. Murid meramalkan kesudahan
guru,
cerita sekiranya i-Kiro menerima
2. Murid mendengar penerangan guru
ajakan kawannya.
tentang isi pelajaran dan kaitannya
6. Murid melengkapkan latihan yang
dengan tajuk pelajaran.
diberi oleh guru.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks Buku kerja Choose an item.

PENGISIAN KURIKULUM
Tema Diri Saya Kemahiran Berfikir / KBAT Mengaplikasi
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran Aktif Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi
Pembelajaran
Elemen Merentas Kurikulum Aktiviti Pembelajaran
Nilai Murni Main Peranan
(EMK) Abad Ke-21

PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN


Projek Mudah Bercerita Main Peranan Permainan
Kuiz Kerja Individu/Berpasangan/Kumpulan Pemerhatian Lembaran Kerja

REFLEKSI / IMPAK / CATATAN


Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang ditetapkan Tindakan Susulan
adalah: _____
Bilangan Murid Pemulihan
Murid yang tidak mencapai kemahiran yang telah ditetapkan Bilangan Murid Pengukuhan
akan diberi bimbingan tambahan / pengayaan / pengukuhan
oleh guru. Bilangan Murid Pengayaan
Choose an item. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran dijalankan dengan jayanya.
Choose an item. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana Choose an item.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN MORAL TAHUN 1
Minggu 4 Tarikh 2/17/2022 Hari Khamis
Kelas 1 Bijak Masa 9.40 – 10.10 pagi Kehadiran /4
Nilai Bertanggungjawab Unit 3. Tanggungjawab Suresh
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
3. Tanggungjawab Diri 3.3 Mencadangkan cara bertanggungjawab terhadap diri
sendiri.
3.4 Berasa bangga apabila dapat melaksanakan
tanggungjawab terhadap diri sendiri.
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat; Murid dianggap berjaya apabila dapat;
1. Mencadangkan cara bertanggungjawab terhadap diri 1. Menunjuk cara melaksanakan tanggungjawab terhadap
sendiri. diri sendiri dalam sesuatu situasi dengan bimbingan.
2. Berasa bangga apabila dapat melaksanakan
tanggungjawab terhadap diri sendiri.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
Pemulihan: Patut Saya Lakukan Sendiri
3. Murid memilih kad situasi secara 6. Murid mendengar guru membuat
(Buku Teks:13)
berpasangan. kesimpulan tentang isi pelajaran.
1. Murid bercerita berdasarkan tajuk
4. Murid menyatakan tindakan yang
dan gambar dengan bimbingan
patut diambil dalam sesi
guru,
perbincangan.
2. Murid mendengar penerangan guru
5. Murid melengkapkan latihan yang
tentang isi pelajaran dan kaitannya
diberi oleh guru.
dengan tajuk pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks Buku kerja Choose an item.

PENGISIAN KURIKULUM
Tema Diri Saya Kemahiran Berfikir / KBAT Mengaplikasi
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran Aktif Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi
Pembelajaran
Elemen Merentas Kurikulum Aktiviti Pembelajaran
Nilai Murni Main Peranan
(EMK) Abad Ke-21

PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN


Projek Mudah Bercerita Main Peranan Permainan
Kuiz Kerja Individu/Berpasangan/Kumpulan Pemerhatian Lembaran Kerja

REFLEKSI / IMPAK / CATATAN


Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang ditetapkan Tindakan Susulan
adalah: _____
Bilangan Murid Pemulihan
Murid yang tidak mencapai kemahiran yang telah ditetapkan Bilangan Murid Pengukuhan
akan diberi bimbingan tambahan / pengayaan / pengukuhan
oleh guru. Bilangan Murid Pengayaan
Choose an item. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran dijalankan dengan jayanya.
Choose an item. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana Choose an item.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN MORAL TAHUN 1
Minggu 4 Tarikh 2/18/2022 Hari Jumaat
Kelas 1 Bijak Masa 7.40 – 8.10 pagi Kehadiran /4
Nilai Bertanggungjawab Unit 3. Tanggungjawab Suresh
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
3. Tanggungjawab Diri 3.1 Menyenaraikan tanggungjawab terhadap diri sendiri.
3.2 Membincangkan kepentingan melaksanakan
tanggungjawab terhadap diri sendiri.
3.4 Berasa bangga apabila dapat melaksanakan
tanggungjawab terhadap diri sendiri.
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat; Murid dianggap berjaya apabila dapat;
1. Menyenaraikan tanggungjawab terhadap diri sendiri. 1. Menunjuk cara melaksanakan tanggungjawab terhadap
2. Membincangkan kepentingan melaksanakan diri sendiri dalam pelbagai situasi.
tanggungjawab terhadap diri sendiri.
3. Berasa bangga apabila dapat melaksanakan
tanggungjawab terhadap diri sendiri.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
Pengayaan: Pokok Tanggungjawab Diri 3. Murid menggunakan kreativiti dan 7. Murid mendengar guru membuat
(Buku Teks:14) bahan media lain untuk kesimpulan tentang isi pelajaran.
1. Murid bercerita berdasarkan tajuk menghasilkan pokok
dan gambar dengan bimbingan tanggungjawab diri.
guru, 4. Murid menyenaraikan seberapa
2. Murid mendengar penerangan guru banyak tugas yang boleh dilakukan
tentang isi pelajaran dan kaitannya oleh mereka sendiri.
dengan tajuk pelajaran. 5. Murid mempamerkan hasil kerja di
Sudut Pendidikan Moral.
6. Murid melengkapkan latihan yang
diberi oleh guru. (Penilaian – Buku
teks: 15)
Bahan Bantu Mengajar Buku teks Buku kerja Choose an item.

PENGISIAN KURIKULUM
Tema Diri Saya Kemahiran Berfikir / KBAT Mengaplikasi
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran Aktif Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi
Pembelajaran
Elemen Merentas Kurikulum Aktiviti Pembelajaran
Nilai Murni Main Peranan
(EMK) Abad Ke-21

PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN


Projek Mudah Bercerita Main Peranan Permainan
Kuiz Kerja Individu/Berpasangan/Kumpulan Pemerhatian Lembaran Kerja

REFLEKSI / IMPAK / CATATAN


Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang ditetapkan Tindakan Susulan
adalah: _____
Bilangan Murid Pemulihan
Murid yang tidak mencapai kemahiran yang telah ditetapkan Bilangan Murid Pengukuhan
akan diberi bimbingan tambahan / pengayaan / pengukuhan
oleh guru. Bilangan Murid Pengayaan
Choose an item. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran dijalankan dengan jayanya.
Choose an item. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana Choose an item.
