Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
SAINS TAHUN TIGA
MINGGU 33 TARIKH 1/1/2021
HARI Ahad
KELAS MASA
TEMA KETUMPATAN
TAJUK Aplikasi Ketumpatan dalam Kehidupan
STANDARD 7.1 Objek atau Bahan yang Lebih Tumpat atau Kurang Tumpat daripada Air
KANDUNGAN
STANDARD 7.1.1 Membuat inferens tentang objek atau bahan yang timbul dan objek atau
PEMBELAJARAN
bahan yang tenggelam dengan menjalankan aktiviti.
7.1.4 Menjelaskan pemerhatian tentang objek atau bahan yang lebih tumpat dan kurang tumpat daripada a
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Membuat inferens tentang dua objek atau bahan yang timbul dan objek atau
bahan yang tenggelam dengan menjalankan aktiviti.
2. Menjelaskan pemerhatian tentang objek atau bahan yang lebih tumpat dan
kurang tumpat daripada air melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan secara
kreatif
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Membuat inferens tentang __ daripada dua objek atau bahan yang timbul dan
objek atau bahan yang tenggelam dengan menjalankan aktiviti.
2. Menjelaskan pemerhatian tentang objek atau bahan yang lebih tumpat dan
kurang tumpat daripada air melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan secara
kreatif
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang aplikasi ketumpatan dalam
kehidupan
Aktiviti
1. Murid meneliti gambar dan teks yang diberikan
2. Murid berbincang dan bersoal jawab tentang aplikasi ketumpatan dalam
kehidupan
3. Murid menjalankan aktiviti aplikasi ketumpatan. Try It Out (Mari Mencuba)
4. Murid menjawab soalan yang diberikan. Close Procedures (Isikan Tempat
Kosong)
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang aplikasi ketumpatan dalam kehidupan
dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn Buku Aktiviti hlmn 67
ABM/BBM
PAK-21 Try It Out (Mari Mencuba)
PAK-21 Close Procedures (Isikan Tempat Kosong)
EMK : ILMU Nilai Murni
EMK: NILAI -
KBAT Menilai
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
SAINS TAHUN TIGA
MINGGU 33 TARIKH 1/1/2021
HARI Ahad
KELAS MASA
TEMA KETUMPATAN
TAJUK Aplikasi Ketumpatan dalam Kehidupan Santai Sains
STANDARD 7.1 Objek atau Bahan yang Lebih Tumpat atau Kurang Tumpat daripada Air
KANDUNGAN
STANDARD 7.1.1 Membuat inferens tentang objek atau bahan yang timbul dan objek atau
PEMBELAJARAN
bahan yang tenggelam dengan menjalankan aktiviti.
7.1.4 Menjelaskan pemerhatian tentang objek atau bahan yang lebih tumpat dan kurang tumpat daripada a
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Membuat inferens tentang objek atau bahan yang timbul dan objek atau bahan
yang tenggelam dengan menjalankan aktiviti.
2. Menjelaskan dua pemerhatian tentang objek atau bahan yang lebih tumpat dan
kurang tumpat daripada air melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan secara
kreatif
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Membuat inferens tentang objek atau bahan yang timbul dan objek atau bahan
yang tenggelam dengan menjalankan aktiviti.
2. Menjelaskan __ daripada dua pemerhatian tentang objek atau bahan yang lebih
tumpat dan kurang tumpat daripada air melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan
secara kreatif
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang aplikasi ketumpatan dalam
kehidupan
Aktiviti
1. Murid menjalankan aktiviti projek kapal selam.
2. Murid menjawab soalan yang diberikan. Brain Racking (Fikirkannya)
3. Murid mendengar penerangan guru tentang santai sains
4. Murid meneliti gambar dan teks yang diberikan.
5. Murid menjalankan aktiviti kulit telur menari. Create Something (Bina Sesuatu)
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang aplikasi ketumpatan dalam kehidupan
dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 103, 104 Buku Aktiviti hlmn
ABM/BBM
PAK-21 Brain Racking (Fikirkannya)
PAK-21 Create Something (Bina Sesuatu)
EMK : ILMU Nilai Murni
EMK: NILAI -
KBAT Menilai
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
SAINS TAHUN TIGA
MINGGU 33 TARIKH 1/1/2021
HARI Ahad
KELAS MASA
TEMA KETUMPATAN
TAJUK Ingat Semula Mari Jawab
STANDARD 7.1 Objek atau Bahan yang Lebih Tumpat atau Kurang Tumpat daripada Air
KANDUNGAN
STANDARD
7.1.1 Membuat inferens tentang objek atau bahan yang timbul dan objek atau bahan yang tenggelam deng
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Membuat inferens tentang dua objek atau bahan yang timbul dan objek atau
bahan yang tenggelam dengan menjalankan aktiviti.
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Membuat inferens tentang __ daripada dua objek atau bahan yang timbul dan
objek atau bahan yang tenggelam dengan menjalankan aktiviti.
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang ingat semula
Aktiviti
1. Murid meneliti gambar dan teks yang diberikan
2. Murid berbincang dan bersoal jawab ketumpatan. Brainstorming
(Sumbangsaran)
3. Murid menjawab soalan yang diberikan
4. Murid berbincang dan bersoal jawab tentang jawapan. Round Table (Meja Bulat)
5. Murid melengkapkan lembaran kerja yang diberikan
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang ingat semula dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 104 Buku Aktiviti hlmn
ABM/BBM
PAK-21 Brainstorming (Sumbangsaran)
PAK-21 Round Table (Meja Bulat)
EMK : ILMU Nilai Murni
EMK: NILAI -
KBAT Menilai
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Copyright © 2020 Nur Hana Razali, Siti Khairani Alias

Cetakan pertama 2020

Hak cipta terpelihara. Tidak dibenarkan mengeluar ulang mana-mana bahagian artikel, ilustrasi dan isi
kandungan buku ini dalam apa jua bentuk dan dengan apa cara sekalipun, sama ada secara elektronik, fotokopi,
mekanik, rakaman atau cara lain sebelum mendapat keizinan bertulis daripada Nur Hana Razali dan/atau Siti
Khairani Alias.

Penulis tidak dapat bertanggungjawab ke atas sebarang kesilapan ataupun maklumat yang tidak
dimasukkan walaupun langkah berjaga-jaga sudah diambil. Penulis juga tidak bertanggungjawab ke atas
sebarang maklumat yang disalahgunakan.

Penulis tidak akan mengHALALkan mana-mana pihak yang menyalahgunakan isi kandungan buku ini
dan menyebarkan tanpa mendapat keizinan bertulis daripada Nur Hana Razali dan/atau Siti Khairani Alias.

Nur Hana Razali//Siti Khairani Alias

Untuk pembelian:
www.cikgugorgeous.com

Sebarang pertanyaan, dan komen:


Cikgu Hanna: 0165123372

Masalah teknikal:
Kate: 0149174124

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
