1. dik = ∆ = 24,54°
= V = 60 km/jam
= R = 300 m
Lc = 0,01745 × ∆ × R
= 0,01745 × 24,54 × 300
= 128,466
Tc = R × tan ½ × ∆
= 300 × tan 0,5 × 24,54
= 300 × 0,217
= 65,246
Ec = Tc × tan ½ × ∆
= 65,246 × tan 0,25 × 24,54
= 65,246 × 0,107
= 7,013
Ts = (R+P) × tan ½ ∆ + K
= (300 + 0,3475) × tan ½ 24,54 + 24,9940
= 300,3475 × tan 12,27 + 24,9940
= 300,3475 × 0,2174 + 24,9940
= 65,322 + 24,9940
= 90,376
Ls = R+P
-R
cos ½ ∆
= 300 + 0,3475
- 300
cos ½ 24,54
∆΄ = ∆ - 2 x Qs
= 24,54 – 2 x 4,776
= 22,54 x 4,776
= 107,651
C΄ = R × ∆΄ × ᴫ
180
D = 1432,4
5,729
Lc = 0,01745 × ∆ × R
= 0,01745 × 11,85 × 250
= 51,695
Tc = R × tan ½ ∆
= 250 × tan ½ 11,85
= 250 × tan 5,923
= 250 × 0,1037
= 25,945
Ec = Tc × tan ¼ ∆
= 25,945 × tan ¼ × 11,85
= 25,945 × tan 2,962
= 25,945 × 0,0517
= 1,342
E = 0,071
Ls = 50
Qs = 5,730
P = 0,4165
K = 24, 9920
X = 49,9600
Y = 1,6655
TS = (R + P) × tan ½ ∆ + k
= (250 + 0,4165) × tan ½ 11,85 + 24,9920
= 250,4165 × tan 5,925 + 24,9920
= 25,988 + 24,9920
=50,980
LS = (R + P)
-R
cos ½ ∆
= 250 + 0,4165
- 250
cos ½ 11,85
= 250,4165 - 250
0,994
= 251,928 – 250
= 1,928
∆΄ = ∆ - 2 × QS
= 11,85 – 2 × 5,730
= 9,85 × 5,730
= 56,440
L΄ = R × ∆΄ × ᴫ
180
= 250 × 56,440 × 3,14
180
= 250 × 56,440 × 0,0174
= 14,110 × 0,0147
= 245,514