Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1 Minggu / Hari / Tarikh :

14/ Khamis / 22.4.2015

2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran :

Tahun 3 / 8.00 9.00 pagi / B.Melayu (Linus)

3 Tema / Tajuk Standard


Pembelajaran (KOD) :

Konstruk 12 ( Keupayaan membaca, memahami dan menulis ayat


berdasarkan bahan rangsangan.
Pada akhir p&p, murid dapat :
i)
Menyusun perkataan supaya menjadi ayat mudah
dengan
betul.
ii)
Membina dan menulis ayat mudah dengan betul.
i)
Guru menulis beberapa ayat mudah di papan hitam,
murid
membaca.
ii)
Murid menyusun kad perkataan supaya menjadi ayat
yang
betul.
Contoh : ayam makan Anak beras
iii)
Guru menunjukkan beberapa gambar di papan putih dan
merangsang murid untuk bina ayat berdasarkan gambar
yang ditunjukkan.
iv)
Murid melengkapkan lembaran kerja yang diberi.

4 Objektif Pembelajaran :

5 Aktiviti PDP :

6 Elemen Merentas Kurikulum


(EMK) :

7 Bahan Bantu Belajar :

Buku lembaran kerja

8 Penilaian PDP :

1. Penilaian berdasarkan buku lembaran kerja yang diberi

9 Refleksi / Impak dan Kerja


Rumah :

Murid dapat membaca petikan yang diberi dengan lancar (Hakimi),


dan sederhana lancar ( Hairul nizam dan Faraziya)

1 Minggu / Hari / Tarikh :

14/ Khamis / 22.04.2015

2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran :

Tahun 2 / 9.00 10.00 / B. Melayu (Linus)

3 Tema / Tajuk Standard


Pembelajaran (KOD) :

Unit 7- Membaca, membina dan menulis perkataan berimbuhan

4 Objektif Pembelajaran :

5 Aktiviti PDP :

Pada akhir p&p, murid dapat membaca dan menulis perkataan


brimbuhan dengan betul.
i.
Murid membaca perkataan berimbuhan yang ditunjuk
guru.
ii.
Murid membaca dan mengeja perkataan di papan putih.
Contoh : bermain, terjatuh, mewangi, melompat,
mencari,
iii. Murid melengkapkan modul linus.

6 Elemen Merentas Kurikulum


(EMK) :

7 Bahan Bantu Belajar :

Lembaran kerja dan modul linus

8 Penilaian PDP :

1. Penilaian berdasarkan modul linus yang diberi.

9 Refleksi / Impak dan Kerja


Rumah :

3 orang murid dapat membaca dan membina ayat berimbuhan


dengan betul, manakala 2 orang murid lagi masih lemah dan
perlukan bimbingan guru.

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN


1 Minggu / Hari / Tarikh :

14/ Khamis / 22.04.2015

2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran :

Tahun 4 / 10.50 11.50 / Matematik ( Pemulihan )

3 Tema / Tajuk Standard


Pembelajaran (KOD) :

Unit 12 ( Bentuk Tiga Dimens (3D) )

4 Objektif Pembelajaran :

Pada akhir pengajaran dan pemudahcaraan, murid dapat :


12.2 Menyatakan ciri-ciri bagi bentuk tiga dimensi
12.3 Mengkelaskan bentuk tiga dimensi
1. Guru menerangkan tentang ciri-ciri bagi bentuk tiga dimensi,
iaitu mempunyai sisi, permukaan rata, mempunyai bucu dan
permukaan melengkung.
2. Murid dapat mengenal ciri-ciri dengan bentuk-bentuk
sebenar kon, silinder,piramid dan kubus.
3. Murid melengkapkan modul Linus

5 Aktiviti PDP :

6 Elemen Merentas Kurikulum


(EMK) :

1. Modul Linus
2. Alatan berbentuk 3D

7 Bahan Bantu Belajar :


8 Penilaian PDP :

1. Menilai murid berdasarkan aktiviti yang dilakukan

9 Refleksi / Impak dan Kerja


Rumah :

Murid dapat mengenal ciri-ciri bentuk 3 dimensi dengan betul.


*Murid cicir Mohd Nazri b. Rosli

Minggu / Hari / Tarikh :

14/ Khamis / 23.04.2015

2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran :

Tahun 2 / 11.50 12.50 / Matematik ( Linus )

3 Tema / Tajuk Standard


Pembelajaran (KOD) :

Unit 3 Tolak dalam Lingkungan 100

4 Objektif Pembelajaran :

Aktiviti PDP :

Pada akhir p&p, murid dapat :


3.1) Menolak sebarang dua nombor tanpa mengumpul semula
melibatkan :
a) nombor satu digit daripada nombor satu digit..
b) nombor satu digit daripada nombor dua digit.
c) nombor dua digit daripada nombor dua digit.
1) Murid diperkenalkan tentang konsep penolakan bentuk
lazim.
2) Guru memberi contoh di papan putih dan murid membuat
latihan di hadapan kelas.
3) Contoh : 8 - 4 =
4) Murid melengkapkan modul LINUS

6 Elemen Merentas Kurikulum


(EMK) :

7 Bahan Bantu Belajar :

Alat pembilang (straw, butang dan guli), modul LINUS

8 Penilaian PDP :

-Penilaian dapat dinilai melalui modul LINUS

9 Refleksi / Impak dan Kerja


Rumah :

Murid dapat menolak sebarang dua nombor tanpa mengumpul


semula dengan betul.

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN


1 Minggu / Hari / Tarikh :

14/ Khamis / 23.04.2015

2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran :

Tahun 3 / 11.50 12.50 / Matematik ( Linus )

3 Tema / Tajuk Standard


Pembelajaran (KOD) :

4 Objektif Pembelajaran :

Aktiviti PDP :

Unit 2 Tambah Dalam Lingkungan 1000


2.3 Menambah tiga nombor hingga nombor tiga digit, dengan
mengumpul semula.
2.4 Menyelesaikan masalah yang melibatkan operasi tambah
dalam situasi harian.
Pada akhir p&p, murid dapat :
1) Menambah tiga nombor hingga nombor tiga digit, dengan
mengumpul semula
2) Menyelesaikan masalah yang melibatkan operasi tambah
dalam situasi harian
.
1. Murid diperkenalkan dengan penambahan tiga nombor
dengan mengumpul semula.
2. Murid membuat latih tubi di papan putih dengan bantuan
guru. Contoh : 231
+ 23
12
3. Murid melengkapkan modul Linus

6 Elemen Merentas Kurikulum


(EMK) :

7 Bahan Bantu Belajar :

Papan putih, modul linus

8 Penilaian PDP :

1. Penilaian berdasarkan modul linus yang diberi

9 Refleksi / Impak dan Kerja


Rumah :

Semua murid dapat menambah tiga nombor hingga tiga digit


dengan betul dan dibantu oleh guru.
