Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Minggu yang ke

15

Hari: ISNIN

Tarikh __18 APRIL 2016

MATAPELAJARAN
KELAS/MASA/BIL. MURID
TEMA/ TAJUK
STANDARD KANDUNGAN

MATEMATIK
1 BUDIMAN / 8.10 - 9.10 PAGI
TAMBAH DAN TOLAK NOMBOR DALAM LINGKUNGAN 20
2.2 Mengenal simbol.
2.3 Tambah dan tolak dalam lingkungan 20.
STANDARD PEMBELAJARAN
I II III, I a,b,c,d,e
OBJEKTIF PENGAJARAN
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
(ii) Tambah dan tolak dalam lingkungan 20:
Menyelesaikan masalah tambah dan tolak yang melibatkan situasi harian.
Menyelesaikan masalah tambah dan tolak melalui simulasi atau model situasi,
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN:
1. Murid menyelesaikan masalah tambah dan tolak yang melibatkan situasi harian.
2. Murid menyelesaikan masalah tambah dan tolak melalui simulasi atau model situasi.
3. Murid membuat latihan dan menyemak jawapan dengan rakan dan guru.
4. Rumusan.
BBM
objek, buku teks dan buku aktiviti
EMK
cekal dan tabah dalam menyelesaikan masalah berkaitan Matem
PENILAIAN P&P
i- Murid dapat menjawab soalan-soalan dengan betul
3/5 soalan.
REFLEKSI
Kehadiran murid: ___/___
Hasil Murid: ___/___
MATAPELAJARAN
MATEMATIK
KELAS/MASA/BIL. MURID
TEMA/ TAJUK
STANDARD KANDUNGAN

3 BUDIMAN / 9.30 - 10.30 TGH


DARAB
4.4 Mendarab dua nombor
4.5 Menyelesaikan masalah harian.
STANDARD PEMBELAJARAN
IV V / VI VII
OBJEKTIF PENGAJARAN
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
(i)Mendarab sebarang nombor hingga tiga digit, dengan 10, 100 dan 1000
(ii)Mendarab sebarang dua nombor dengan pelbagai strategi pengiraan.
(iii)Mereka cerita berdasarkan ayat Matematik darab yang diberi.
(iv)Menyelesaikan masalah harian yang melibatkan pendaraban dua nombor.
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN:
1. Murid dibimbing untuk mendarab sebarang nombor dengan 10, 100 dan 1000
2. Murid mendarab sebarang nombor dengan pelbagai strategi pengiraan.
2.Murid membuat latihan di dalam buku latihan.
3. Murid menyemak jawapan dengan rakan dan guru.
BBM
lembaran kerja buku aktiviti/buku teks
EMK
fenomena dapatan makna.
PENILAIAN P&P
Murid dapat menjawab 3 dari 5 soalan.
REFLEKSI
Kehadiran murid: ___/___
Hasil Murid: ___/___

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN


Minggu yang ke
MATAPELAJARAN
KELAS/MASA/BIL. MURID
TEMA/ TAJUK
STANDARD KANDUNGAN

15

Hari: ISNIN

Tarikh __18 APRIL 2016

PENDIDIKAN MORAL
1 JUJUR / 11.30 - 12.30 PAGI
HORMAT DIRI KITA
HORMAT
Menghargai dan memuliakan seseorang serta menghormati per
institusi sosial dengan memberi layanan yang bersopan
MENGHORMATI DIRI SENDIRI
STANDARD PEMBELAJARAN
6.1
OBJEKTIF PENGAJARAN
Menyatakan cara menjaga kehormatan diri.
Menghormati diri sendiri
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN:
1. Murid harus menyatakan cara menghormati diri sendiri.
2. Murid membuat latihan yang diberikan.
3. Murid menyemak jawapan dengan rakan dan guru.
BBM
Kad gambar, buku teks, lembaran kerja
EMK
Jujur dalam perbuatan.
PENILAIAN P&P
Murid dapat mengetahui kepentingan sikap homat menghormat
REFLEKSI
Kehadiran murid: ___/___
Hasil Murid: ___/___

AN HARIAN
Tarikh __18 APRIL 2016

DALAM LINGKUNGAN 20

gkungan 20.

odel situasi,

an situasi harian.
si atau model situasi.
dan guru.

esaikan masalah berkaitan Matematik


n-soalan dengan betul
Perlu bimbingan: ___/___

100 dan 1000


pengiraan.

n dua nombor.
100 dan 1000

Perlu bimbingan: ___/___

AN HARIAN
Tarikh __18 APRIL 2016

eseorang serta menghormati peraturan


layanan yang bersopan

ormatan diri.

tingan sikap homat menghormati


Perlu bimbingan: ___/___
