Anda di halaman 1dari 2

Minggu : 2

//
Kelas/masa/
matapelajaran

Tahun 3
8.15 9.15
Bahasa Malaysia

Tahun 2
10.10 11.10
Bahasa Malaysia

Hari Ahad

Rancangan pengajaran & pembelajaran

Tarikh : 19/6/2016
/
Impak/catatan

Tema : Negaraku Unik


Tajuk : Unit 17 Makanan Rakyat (Baca)
Standard Kandungan:
2.3.1 Membaca kuat pelbagai jenis pola ayat dengan lancar, sebutan yang jelas dan intonasi
yang betul.
Standard Pembelajaran:
3.7.1 Menghasilkan penulisan pelbagai genre kreatif dengan betul secara berpandu.
Objektif: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
Membaca pelbagai pola ayat dalam teks dengan sebutan yang jelas.
Aktiviti:
Set Induksi:
1. Murid meneliti gambar yang ditunjukkan oleh guru.
2. Murid bersoal jawab tentang gambar yang ditunjukkan.
3. Murid mengaitkan gambar dengan tajuk pelajaran hari ini.
Imaginasi
1. Murid melihat beberapa contoh kuih yang ditunjukkan oleh guru.
2. Murid membaca petikan teks tentang kuih cincin secara individu dan
kumpulan.
3. Murid bersoal jawab tentang isi kandungan teks.
4. Murid diminta mengecam dan menyenaraikan perkataan yang sesuai
berdasarkan gambar.
Perkembangan
1. Murid menerima lembaran kerja 1.
2. Murid mengisi tempat kosong dengan jawapan yang betul berdasarkan
petikan.
Tindakan
1. Murid melengkapkan petikan berdasarkan teks.
2. Murid dan guru berbincang tentang jawapan yang betul.
3. Murid membaca semula petikan berdasarkan jawapan yang betul.
Penutup:
Guru membimbing murid untuk bercerita tentang kuih kesukaan mereka.
Refleksi:

Tema : Budaya Malaysia


Tajuk : Unit 17 Segak dan Bergaya (Baca)
Standard Kandungan:
2.4.3 Membaca dan memahami maklumat yang tersurat dengan tepat daripada bahan multimedia
yang sesuai.
Standard Pembelajaran:
1.4.2 Berbual tentang sesuatu perkara menggunakan kata panggilan dengan tepat bagi keluarga
bukan kalangan keluarga asas dalam situasi tidak formal secara bertatasusila.
Objektif: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
Membaca dan memahami teks.
LINUS: Keupayaan membaca dan menulis perkataan yang mengandungi diftong
Objektif LINUS: Murid dapat membaca dan memahami perkataan yang mudah.
Aktiviti:
Set Induksi:
Guru menunjukkan gambar dalam buku teks.
Imaginasi
1. Guru menunjukkan kad imbas dan membimbing murid untuk membaca
kuat perkataan yang diberi.
2. Guru menunjukkan ayat dalam buku teks.
Perkembangan
1. Guru membimbing murid untuk membaca ayat dengan kuat.
2. Murid membaca ayat dengan kuat.

Tindakan
1. Guru membimbing murid untuk menerangkan maksud perkataan yang
diberi .
2. Murid melengkapkan dialog dengan perkataan yang diberi.
Penutup:
Guru membimbing murid untuk memikirkan pakaian tradisional lain yang
diketahui oleh mereka.
Refleksi:

Refleksi LINUS:
