Anda di halaman 1dari 3

SKSPR I MOHAMAD SAFUAN

Rancangan Pengajaran Harian


Minggu/Hari/Tarikh 1 ISNIN 02.01.2016
Kelas/Masa/Mata Pelajaran 5 PINTAR 7.30-8.00 P. JASMANI
Tema/Tajuk Gimnastik Asas / Lombol Kangkang
Standard Pembelajaran 1.1.1,1.2.1,2.1.1,5.1.3
Objektif Pembelajaran Pada akhir pengajaran dan pembelajaran ini, murid dapat :-
1. Dapat melakukan lombol kangkang dengan lakuan
yang betul
2. Menyatakan otot-otot semasa melakukan hambur
3. Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan
dan keselamatan
Aktiviti PDP 1. Aktiviti pemanasan badan
2. Murid mendengar guru menyampaikan isi
pembelajaran
3. Murid melakukan aktiviti lompatan secara
berkumpulan
4. Melakukan aktiviti secara ansur maju
5. Murid melakukan aktiviti penyejukan badan
6. Refleksi pembelajaran
Ilmu/Nilai Berani mencuba
EMK/KB/BCB Berani menanggung risiko
Kemahiran Hambur lombol kangkang
Bahan Bantu Mengajar Papan lombol
Penilaian PDP/Pentaksiran Murid dinilai ketika melakukan lompatan
PDP
Refleksi/Impak dan Kerja
Rumah
SKSPR I MOHAMAD SAFUAN

Weeks / Day / Date 1 MONDAY 02.01.2016


Class/Time/Subject 3 PINTAR 8.30-10.00 ENGLISH
Theme/Topic World of self / Things I do
Learning Standard 3.1.1
Learning Objectives By the end of the lesson, pupils should be able to:-
1. Read simple sentence and write it become phrases.
Activities 1. Teacher recalls previous lesson.
2. Teacher write down example of weekly planner on
blackboard.
3. Teacher explain to pupils about the weekly planner.
4. Teacher hold ask and answer activity about the
weekly planner.
5. Pupils are required to make one simple weekly
planner based on example on blackboard in A4 paper.
6. Pupils continue do their exercise in activity books.
(AB page 4)
7. Answer discussion.

Educational Emphasis CCE : Thingking skills : generating ideas


Skill(s) Writing
Teaching Aids Text books, activity books
Teaching and Learning Knowing the important of time management
Evaluation
Reflection/Impact and _____/_____ of the pupils were able to understand the lesson
Homework taught.
_____/_____ of the pupils were able to complete the assigned
task(s).
_____/_____ of the pupils needed extra
guidance/reinforcement.
_____/_____ of the pupils participate actively during the
lesson.

Notes
SKSPR I MOHAMAD SAFUAN

Minggu/Hari/Tarikh 1 ISNIN 02.01.2016


Kelas/Masa/Mata Pelajaran 2 PINTAR 11.00-12.00 BAHASA MALAYSIA
Tema/Tajuk Keluarga harmoni / Hari keluarga
Standard Pembelajaran 2.2.1,3.2.4
Objektif Pembelajaran Pada akhir pengajaran dan pembelajaran ini, murid dapat :-
1. Membaca sekurangnya 10 perkataan yang
mengandungi diftong dan vokal bergabung
2. Menulis sekurangnya 7 daripada 8 perkataan vokal
bergabung dengan betul.
Aktiviti PDP 1. Set induksi : guru mengimbas semula pembelajaran
lepas, bercerita mengenai aktiviti sebuah keluarga yang
harmoni.
2. Murid membaca petikan pendek dengan kuat dan jelas
3. Murid dipilih secara rawak dan diminta untuk membaca
semula perkataan yang mempunyai vokal bergabung
4. Murid melengkapkan ayat di dalam buku aktiviti dengan
perkataan yang bersesuaian
5. Murid dan guru membincangkan jawapan yang telah
dilengkapkan
Pengisian Kurikulum EMK : kreativiti dan inovatif
BCB ; bacaan intensif
KBT : mengumpulkan dan mengelaskan
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, buku aktiviti
Penilaian Pdp Murid dapat melengkapkan ayat dengan menggunakan
perkataan vokal bergabung dengan baik.
Refleksi / Impak

Catatan
