Anda di halaman 1dari 5

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PENDIDIKAN JASMANI
TAHUN 5B
MATA KANDUNGAN PEMBELAJARAN IMPAK /CATATAN
PELAJARAN /
MASA

TAHUN 5B TAJUK : Komponen Kecergasan (Warming Up) EMK : Kreativiti & Inovatif
STANDARD PEMBELAJARAN :
01 Jan 2018 3.1.1 Melakukan aktiviti memanaskan badan yang KP : Kinestatik
khusus berdasarkan aktiviti fizikal yang akan
7.30-8.00 dilakukan. ILMU :
pagi 4.1.1 Mengenal pasti aktiviti yang sesuai untuk 1. Pendidikan
(30minit) senaman memanaskan badan yang khusus Kesihatan
berdasarkan aktiviti fizikal yang akan 2. Pendidikan Moral
orang dilakukan.
5.2.2 Mempamerkan keyakinan untuk melakukan NILAI :
pelbagai kemahiran pergerakan. 1. Kerjasama
2. Patuh arahan
OBJEKTIF : Pada akhir PdPc, murid dapat
membanding beza berat dan tinggi sendiri dengan BBM :
rakan dan carta pertumbuhan normal dengan
betul. 1. Kon

AKTIVITI PdPc :
1. Memanaskan badan
2. Aktiviti pembelajaran (Latihan Litar)
3. Permainan kecil. IMPAK :
4. Menyejukkan badan.

PENILAIAN PdPc : Pemantauan dilakukan semasa


kelas dijalankan melalui aspek kognitif, psikomotor
dan afektif yang dipamerkan.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN JASMANI
TAHUN 4H
MATA KANDUNGAN PEMBELAJARAN IMPAK /CATATAN
PELAJARAN /
MASA

TAHUN 4H TAJUK : Komponen Kecergasan (Menghambur) EMK : Kreativiti & Inovatif

01 Jan 2018 STANDARD PEMBELAJARAN : KP : Kinestatik


1.1.1 Melakukan hambur tangan dari tempat tinggi
8.00-8.30 dan mendarat ke tempat rendah. ILMU :
pagi 2.1.1 Mengenal pasti penyerapan daya semasa 1. Pendidikan
(30minit) mendarat dengan kedua-dua belah kaki. Kesihatan
5.1.4 Mematuhi peraturan keselamatan di tempat 2. Pendidikan Moral
orang aktiviti.
NILAI :
OBJEKTIF : Pada akhir PdPc, murid dapat 1. Kerjasama
membanding beza berat dan tinggi sendiri dengan 2. Patuh arahan
rakan dan carta pertumbuhan normal dengan
betul. BBM :

AKTIVITI PdPc : 1. Bangku


1. Memanaskan badan
2. Aktiviti pembelajaran (ansur maju
menghambur)
3. Permainan kecil.
4. Menyejukkan badan. IMPAK :

PENILAIAN PdPc : Pemantauan dilakukan semasa


kelas dijalankan melalui aspek kognitif, psikomotor
dan afektif yang dipamerkan.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

BAHASA MALAYSIA

TAHUN 3H

TEMA TEMA 1 : Keluarga Kita


TAHUN 3H ( orang)
TAJUK Unit 1 : Aktiviti Keluarga Kim Ho
TARIKH/MASA 1 Jan 2018 / 8.30-9.30 pagi
STANDARD 1.2.6 Mendengar, memahami, dan menyebut pelbagai jenis frasa dalam
PEMBELAJARAN ayat dengan betul dan tepat.
OBJEKTIF Pada akhir PdPc, murid dapat :
i) Menyebut dan menyenaraikan perkataan berimbuhan beR-
yang terdapat dalam teks dengan betul.
AKTIVITI 1. Murid membaca teks secara beramai-ramai.
2. Murid membaca teks mengikut tanda baca dengan betul.
3. Murid menyebut dan menyenaraikan perkataan yang berimbuhan
beR-.
4. Guru menerangkan jenis-jenis frasa kepada murid.
5. Murid menyebut pelbagai jenis frasa dalam ayat dengan betul.
6. Murid melakukan latihan di dalam buku aktiviti.

Pengukuhan : Menyebut perkataan berimbuhan beR- yang diketahui.


Pemulihan : Murid menyebut dan menyenaraikan perkataan berimbuhan
beR- yang terdapat dalam petikan.
PENGISIAN Ilmu : Kekeluargaan
KURIKULUM EMK : Kreativiti & inovasi, keusahawanan
Nilai : Bekerjasama dan hormat-menghormati
KB : Mengenalpasti
KP : Verbal Linguistik
BAHAN BANTU Buku teks (m/s 2) dan buku aktiviti
BELAJAR
PENILAIAN PdPc Murid dinilai berdasarkan kebolehan menyebut dan mengenalpasti
/ PENTAKSIRAN imbuhan berawalan beR- dalam petikan dengan betul.
REFLEKSI

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


BAHASA MALAYSIA

TAHUN 4H

TEMA TEMA 1 : Keluarga Sejahtera


TAHUN 4H ( orang)
TAJUK Unit 1 : Adikku Baru Lahir
TARIKH/MASA 1 Jan 2018 / 10.20-11.20 tengah hari
STANDARD 1.2.6 Mendengar, memahami, dan menyebut ayat yang pelbagai jenis
PEMBELAJARAN dengan struktur yang betul dan tepat.
OBJEKTIF Pada akhir PdPc, murid dapat :
i) Menyebut pelbagai jenis ayat dengan betul.
ii) Menyatakan jenis ayat yang dibaca dengan betul.
AKTIVITI 1. Guru membaca petikan yang mengandungi pelbagai jenis struktur
ayat.
2. Murid membaca mekanis petikan secara individu.
3. Murid menyebut jenis ayat yang terdapat dalam petikan.
4. Murid secara berkumpulan menyenarai jenis ayat mengikut
kumpulannya.
5. Guru memantau dan menyemak hasil kerja kumpulan murid.
6. Wakil murid setiap kumpulan membaca hasil kerja mereka.
7. Murid diberikan penghargaan.

Pengukuhan : Murid membina ayat tanya berdasarkan kata tanya yang


diberikan guru.
Pemulihan : Murid menyatakan dan menyenaraikan kata tanya yang
terdapat dalam Bahasa Malaysia.
PENGISIAN Ilmu : Kekeluargaan
KURIKULUM EMK : Kreativiti & Inovasi, Keusahawanan
Nilai : Kesyukuran dan bertanggungjawab
KB : membandingkan dan membezakan
KP : Verbal Linguistik
KBT : Kontekstual
BAHAN BANTU Buku aktiviti dan buku teks (m/s 2)
BELAJAR
PENILAIAN PdPc Murid dinilai berdasarkan kebolehan menyebut pelbagai jenis ayat dengan
/ PENTAKSIRAN betul.
REFLEKSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

BAHASA MALAYSIA

TAHUN 5B

TEMA TEMA 1: ZIARAH KELUARGA


TAHUN 5B ( orang)
UNIT Unit 1 : Hubungan Yang erat
TAJUK Tajuk: Saling Berkunjung
TARIKH/MASA 1 Jan 2018 / 11.50 pagi -12.50 tengah hari
STANDARD 1.2.6 Mendengar, memahami, dan menyebut pelbagai ragam ayat
PEMBELAJARAN dengan struktur binaan ayat yang betul dan tepat
OBJEKTIF Pada akhir PdPc, murid dapat :
i) Menyebut sekurang-kurangnya tiga ayat aktif dan ayat pasif
dengan betul.
ii) Membaca pelbagai ragam ayat dengan struktur binaan yang
betul.
AKTIVITI 1. Murid membaca petikan pada muka surat 2.
2. Guru perkenalkan bentuk ayat aktif dan ayat pasif.
3. Murid mengenal pasti ayat aktif dan ayat pasif yang terdapat di
dalam petikan.
4. Murid membaca pelbagai ragam ayat yang terdapat dalam
petikan dengan betul.
5. Guru memberikan penghargaan kepada murid.

Pengukuhan : Murid membina ayat aktif berdasarkan kata kerja aktif yang
terdapat dalam petikan.
Pemulihan : Murid menyenarai ayat aktif dan pasif yang terdapat dalam
petikan.
PENGISIAN Ilmu : Kekeluargaan
KURIKULUM EMK : Kreativiti & Inovasi, Keusahawanan
Nilai : Kasih sayang dan berbudi bahasa
KB : Mengenal pasti dan menjana idea
KP : Verbal Linguistik
KBT : Kontekstual
BAHAN BANTU Buku aktiviti dan buku teks (m/s 2)
BELAJAR
PENILAIAN PdPc Murid dinilai berdasarkan kebolehan menyebut ayat aktif dan pasif serta
/ PENTAKSIRAN pelbagai ragam ayang dengan betul.
REFLEKSI
