Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN BM KELAS TAHUN 2


TARIKH/HARI 28/1/18 MASA 9.05-10.05
TEMA KEKELUARGAAN
STANDARD 5.1 Memahami fungsi dan menggunakan golongan kata mengikut konteks
KANDUNGAN
STANDARD 5.1.1 Memahami, mengenal pasti dan menggunakan golongan kata mengikut
PEMBELAJARAN konteks;
(i) kata nama am
(ii) kata nama khas
(iii) kata ganti nama
(iv) penjodoh bilangan
STANDARD PRESTASI Murid boleh menguasai penjodoh bilangan, kata nama am, khas dan ganti nama

KRITERIA KEJAYAAN Penjodoh bilangan


AKTIVITI 1. Buku Teks M/S 17,18
PENGAJARAN & 2. Murid kenal pasti penjodoh bilangan
PEMUDAH CARA 3. Murid guna penjodoh bilangan untuk membina ayat mengikut konteks
(PdPC) 4. Murid menggunakan kata nama am, khas dan kata ganti nama mengikut
konteks
5. Latihan Buku Aktivti M/S 23-24
BAHAN BANTU  Buku Teks  Power Point  Model
BELAJAR(BBB)  Modul  Gambar/Carta  Lain-lain :
 Radas  Internet
 Spesimen
ELEMEN MERENTAS  Sains dan  Pendidikan Alam  Nilai Murni
KURIKULUM (EMK)  Teknologi  Sekitar  Keusahawanan
 Patriotisme  TMK
AKTIVITI PAK 21  Round Table  Sajak/Nyanyian  Gallery Walk
 Hot Seat  Pembentangan  Three Stray, One
 Role-Play  Think-Pair-Share Stay
 Peta i-Think  Traffic Light  Round Robin
PENILAIAN  Lembaran  Tugasan  Drama
PENGAJARAN & kerja  Hasil Kerja  Projek
PEMBELAJARAN  Pemerhatian  Kuiz
 Lisan
REFLEKSI _22___/__22___ murid dapat mencapai standard yang ditetapkan.
____/_____ murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
____/_____ murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.
Pelajaran tidak dapat dijalankan dan akan diteruskan pada hari berikutnya kerana
__________________________________________.
Minggu : 5 Hari : ahad Tarikh : 28/1/18

Mata Pelajaran Pendidikan Kesenian Masa 11.35-12.35


Kelas Tahun 1 Tema dan Tajuk Seni Di Sekeliling Ku - Burung-burung Berkicauan
Bidang Membentuk dan membuat binaan – Arca Mobail
Standard Kandungan 1.1 Bahasa Seni Visual 2.1 Kemahiran
Seni Visual
Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran murid dapat :
1. Memahami dan menyatakan bahasa seni visual.
2. Menyenaraikan dan mengaplikasikan pelbagai media, proses dan teknik secara kreatif.
3. Membuat penerokaan media, teknik dan proses.

Standard Pembelajaran 1. Memperdengarkan lagu” Suasana Pagi” dan bersoal jawab berkaitan watak atau objek
(Aktiviti PdP) yang terdapat di dalam seni kata lagu serta kaitkan dengan tajuk pelajaran.
2. Memerihal bahasa seni visual yang ada pada contoh karya menggunakan peta i-
think.(EK1)
3. Meneroka dan mengaplikasi media,proses dan teknik. (EK 2)
4. Menganalisis dan memanipulasi idea dan pelbagai sumber kajian mengenai rupa,
bentuk, warna, dan ruang serta prinsip imbangan,kesatuan dan kepelbagaian(EK 2)
5. Murid membuat proses awal menghasilkan karya.

EMK 1. Kreatif dan inovatif, keusahawanan (EK 1, EK 2, EK 3 EK 4 dan EK 5), TMK dan nilai
murni.

BBB Peta i-think, Internet dan CD


Media : Kad manila, kertas lukisan, krayon, gam, gunting, lidi,ranting kayu, benang, soletape dan
alat lain yang sesuai.

Penilaian PdP Proses penghasilan karya dalam bidang membentuk dan membuat binaan arca mobail
menggunakan teknik binaan berdasarkan dua standard kandungan

Refleksi .....22... orang murid mencapai objektif yang ditetapkan. ...-...... orang murid tidak mencapai
objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pengajaran pada masa akan datang
