Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 4

Tarikh 30.01.2018/ Selasa


Kelas 4 Dedikasi Masa 07.20 – 07.50 Pagi
Aspek Pergerakan Berirama Tajuk Kembara Hutan
Standard Kandungan 1.5, 2.5, 5.2 Standard Pembelajaran 1.5.1, 2.5.1, 5.2.2
Fokus Berkebolehan melakukan kemahiran pergerakan mengikut irama.
Pada akhir pengajaran dan
pembelajaran, murid dapat:- Kriteria kejayaan:
1. Mereka cipta pergerakan kreatif 1. Murid dapat
bertema berdasarkan konsep menghasilkan 3
pergerakan mengikut muzik yang pergerakan kreatif
didengar. mengikut muzik.
2. Melakukan pergerakan kreatif
Objektif Pembelajaran bertema yang direka cipta
mengikut muzik yang didengar.
3. Mengenal pasti pergerakan yang
sesuai dalam pergerakan kreatif
bertema mengikut muzik yang
didengar.
4. Bekerjasama semasa melakukan
aktiviti fizikal.
Aktiviti permulaan:
1. Murid mendengar maklumat tentang standard pembelajaran
yang disampaikan oleh guru.
2. Murid melakukan aktiviti pemanasan badan dalam bentuk
bulatan.
Aktiviti semasa:
Aktiviti
1. Murid menghasilkan 3 pergerakan kreatif mengikut alunan
muzik.
2. Murid melakukan pergerakan kreatif tersebut mengikut
alunan muzik.
Aktiviti penutup:
1. Murid melakukan aktiviti penyejukan badan bertujuan untuk
meregangkan sendi-sendi pada badan.
2. Guru menyampaikan isi pelajaran kepada murid.
EMK Kreativiti dan Inovasi
BBM Tilam dan bangku gimnastik.
Pada akhir pengajaran;

Refleksi
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 3

Tarikh 30.01.2018 / Selasa


Kelas 3 Cekal Masa 07.50 – 08.20 pagi
Modul Pergerakan Berirama Tajuk 07. Tepuk Riang Ria
Fokus Berkebolehan melakukan langkah lurus seperti Heel-Toe dan langkah
Step-Close mengikut tempo.
Standard Kandungan 1.5, 2.5, 5.4 Standard Pembelajaran 1.5.1, 2.5.1, 5.4.3

Pada akhir pengajaran dan Kriteria kejayaan:


pembelajaran, murid dapat:- 1. Murid dapat melakukan 2
Objektif Pembelajaran 1. Melakukan pelbagai jenis langkah lurus mengikut
langkah lurus mengikut tempo alunan muzik.
tempo.
2. Murid dapat mengenal
2. Mengenal pasti pelbagai
pasti 2 langkah pergerakan
jenis langkah pergerakan
mengikut tempo. mengikut tempo dengan
1. Bekerjasama semasa baik.
melakukan aktiviti fizikal.

Aktiviti permulaan:
1. Murid melakukan aktiviti memanaskan badan.
2. Murid mendengar standard pembelajaran yang perlu dicapai
pada hari ini.
Aktiviti semasa:
3. Murid melakukan 2 langkah lurus seperti Heel-Toe dan Step-
Aktiviti Close mengikut tempo yang ditetapkan.
4. Murid dapat mengenal pasti 2 langkah pergerakan menikut
tempo dengan baik.
Aktiviti penutup:
5. Murid melakukan aktiviti menyejukkan badan.
6. Murid menyatakan hasil pembelajaran yang diperoleh
daripada aktiviti yang telah dilakukan.
EMK Kreativiti dan inovasi
BBM Tilam gimnastik, rantaian gelang getah, tiang, pundi kacang, dan peti.
Penilaian P&P Pemerhatian/Penilaian (Bertulis atau lisan)
Pada akhir pengajaran;

Refleksi
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN 4

Tarikh 30.01.2018/ Selasa


Kelas 4 Dedikasi Masa 09.50 – 10.20 Pagi
Modul KESIHATAN FIZIKAL
Tajuk KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF
Standard Kandungan 1.1 Standard Pembelajaran 1.1.6

Kriteria kejayaan:
Pada akhir pengajaran, murid
1. Murid dapat menyatakan
dapat:
5 cara pengurusan diri
Objektif Pembelajaran 1. Menjelaskan cara
apabila mengalami haid
pengurusan diri apabila
dan ihtilam dengan betul.
mengalami haid dan ihtilam.

Aktiviti permulaan:
1. Murid bersoal jawab dengan guru tentang kitaran haid yang
berlaku terutamanya kepada murid perempuan.
Aktiviti semasa:
1. Guru bersoal jawab dengan murid tentang cara pengurusan diri
apabila didatangi haid.
Aktiviti
2. Murid menjelaskan 5 cara pengurusan haid dengan betul.
Aktiviti penutup:
2. Murid menghasilkan satu jadual cara pengurusan haid dengan
betul.
3. Murid merumuskan hasil pembelajaran pada hari ini dengan
bimbingan guru.
EMK Kreatif dan Inovatif
BBM Buku teks, buku tulis
Penilaian P&P Soalan (Bertulis atau lisan)
Pada akhir pengajaran;

Refleksi
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA TAHUN 5

Tarikh 30.01.2018/ Selasa


Masa 10.40 – 11.40 Pagi Kelas 5 Prihatin
Aspek Kemahiran Menulis
Tema KELUARGA Tajuk Motivasi Keluarga
BERWAWASAN
Standard Kandungan 3.3 Standard 3.3.4
Pembelajaran
Objektif Pada akhir pengajaran dan Kriteria kejayaan:
pembelajaran, murid dapat; 1. Murid dapat membina
a) Membina kerangka dan sebuah karangan pendek
dengan baik dan kemas
menulis karangan
berbentuk naratif dan
imaginatif dengan betul.

Aktiviti Aktiviti permulaan:


1. Guru memberikan tajuk karangan kepada murid.
Aktiviti semasa:
2. Murid terlebih dahulu merangka karangan mereka dimulai
dengan pendahuluan, seterusnya isi 1 -4 dan disudahi dengan
bahagian penutup.
3. Murid membina sebuah karangan pendek tentang “ Pengalaman
Berkelah di Tepi Pantai”.
Aktiviti penutup:
4. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
Sistem Bahasa Pola Ayat.
Pengisian Kurikulum Ilmu: Pendidikan Moral.
Nilai Murni Rajin, membantu, berusaha, kerjasama
EMK Kreativiti, inovasi dan keusahawanan
BBM Buku teks, buku tulis
Penilaian Soalan (Lisan dan bertulis)
Refleksi Pada akhir pengajaran;
