Anda di halaman 1dari 22

W27

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATEMATIK
TAHUN 1

Tarikh 22 Julai 2018 (Ahad)


Kelas 1 Dedikasi
Masa 9.15 – 9.45
Bidang Nombor dan Operasi
Tajuk Pecahan
Standard Kandungan 3.1 Konsep perdua dan perempat pecahan wajar.
3.1.1 Mengenal pasti satu perdua, satu perempat, dua perempat dan tiga
Standard Pembelajaran perempat.
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
Objektif Pembelajaran 1. Mengenal pasti satu perdua, satu perempat, dua perempat dan tiga
perempat.
Kenali Pecahan (Buku teks – Muka surat 2-3)
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya
dengan tajuk pelajaran.
2. Murid mengenal pasti satu perdua, satu perempat, dua perempat dan
Aktiviti tiga perempat.
3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku aktiviti –
Muka surat 1-3)
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

Kemahiran Abad Ke-21 Kemahiran Abad Ke-21


Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Kemahiran Berfikir Aras Tinggi
(KBAT)
Pengisian Kurikulum Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran
Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Elemen Merentas Kurikulum
(EMK)
BBB Buku teks, buku aktiviti
Penilaian P&P Soalan (Lisan dan bertulis)
Pada akhir pengajaran;
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang
tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.
Refleksi PdP ditunda kerana………………………………………….............................................................

………………………………………………………………………………………………………………….
W27
Mata Pelajaran Pendidikan Kesenian Masa 1015 – 1115 pagi

Kelas Tahun 1 Dedikasi Tema dan Tajuk Seni Di Sekeliling Ku - Bunga-bunga di Taman
Bidang Menggambar – Capan (contoh: capan jari)

Standard Kandungan 1.1 Penghasilan Karya 4.1 Apresiasi Seni


Kreatif
Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran murid dapat :
1. Menghasilkan gambar menggunakan teknik capan.
2. Membuat apresiasi terhadap hasil karya

Standard Pembelajaran 1. Mengimbaskembali cara menghasilkankarya. (EK1, EK 2)


(Aktiviti PdP) 2. Menzahirkan idea yang kreatif dan inovatif dalam menghasilkan karya. (EK3,EK 4)
3. Membuat apresiasi hasil karya sendiri dan rakan berpandukan bahasa seni visual, teknik
dan proses. (EK 5)

EMK 1. Kreatif dan inovatif, keusahawanan (EK 1, EK 2, EK 3 dan EK 5), TMK dan nilai murni.

BBB Peta i-think, Internet dan CD


Media : Kertas lukisan, warna air, palet, berus warna.
Penilaian PdP Sepanjangprosespenghasilankaryadalambidangmenggambarmenggunakanteknik capan
berdasarkanempatstandardkandungan

Refleksi ........ orang murid mencapai objektif yang ditetapkan. ......... orang murid tidak mencapai objektif
akan diberi bimbingan khas dalam sesi pengajaran pada masa akan datang
W27

WEEK DAY/ DATE CLASS TIME SUBJECT

Sunday 12.45 - 1.45


28
WEEK DAY/ DATE 1 dedikasi
CLASS TIME English Language
SUBJECT
29/7/2018
60 minutes

TOPIC UNIT 3 - Pet Show SUB-TOPIC Animals

THEME World of Knowledge

CONTENT STANDARD

MAIN SKILL 1.2 Understand meaning in a variety of familiar contexts.

COMPLEMENTARY SKILL 2.1 Communicate simple information intelligibly .

LEARNING STANDARD

MAIN SKILL 1.2.1 Understand with support the main idea of very simple phrases and sentences .

COMPLEMENTARY SKILL 2.1.5 Name or describe objects using suitable words from word sets .

By the end of the lesson, pupils will be able to:-


LEARNING OBJECTIVE(S) Able to identify and name real animals and toy animals at least 3 words correctly and 2 simple
sentences with guidance .

21ST CENTURY LEARNING Gallery Walk i-Think map Choose an item.


Pre-lesson
1. Focus on what Whisper can do ( speak to animals )
2. Write animals on the board in a circle .
3. Elicit the animal he speaks to ( a cat ) and start a word map .
4. Elicit other animals pupils knoe and write them on the board .
Lesson delivery
5. Hold up each flashcard in turn.
6. Say the word for pupils to repeat in chorus .
7. Do this 3 to 4 times .
LEARNING OUTLINES
8. Hold up each flashcard fro pupils to say the word in chorus .
9. Stick the flashcards on teh board or around the classroom .
10. Pupils look at the picture in their SB page 34.
11. Pre-teach pet and pet show.
12. Read and pupils point to the animals and the words they hear them .
Post lesson
13. Hold a flashcards do pupils cannot see it .
14. Pupils try to guess.
15. Pupil who guesses correctly comes and chooses a flashcard for the class to guess .
VOCABULARY / GRAMMAR
Animal vocabulary: elephant, rat, lizard, frog, spider, duck, dog, cat, pet show
CONTENT

ADDED
CCE/CE love to animal HOT/ITHINK Circle Map
VALUE

TEACHING AIDS wordcards / pictures / worksheets / workbook

LEVEL OF LEARNING BAND 1 (Knowledge) ASSESSMENT Written exercise

Attendance : /

/ pupils able to achieve LO and given enrichment exercise (s).


/ pupils not able to achieve LO and given remedial exercise(s).
Strenght of the lesson :
Weaknesses of the lesson :
REFLECTION
Lesson is postponed due to :

Meeting Sick Leave ( MC )

Course Other :

CRK
W27
Monday 0745 - 0815
27 1 dedikasi English Language
23/7/2018
30 minutes

TOPIC UNIT 3 - Pet Show SUB-TOPIC Animals

THEME World of Knowledge

CONTENT STANDARD

MAIN SKILL 2.1 Communicate simple information intelligibly .

COMPLEMENTARY SKILL 2.1 Communicate simple information intelligibly .

LEARNING STANDARD

MAIN SKILL 2.1.2 Find out about very basic personal information using fixed phrases .

COMPLEMENTARY SKILL 2.1.3 Express basic likes and dislikes .

By the end of the lesson, pupils will be able to:-


LEARNING OBJECTIVE(S)
Talk about the favourite animals in 3 words correctly and 2 simple sentences with guidance .

21ST CENTURY LEARNING i-Think map Communication Choose an item.


Pre-lesson
1. Show pupils a finished snapdragon: the outside should have 4 colours on it, the inside 8 numbers 1 - 8 and
the very inside 4 questions What’s your favourite animal / number / toy / colour?
Lesson delivery
2. Choose a pupil and tell him/her to say a colour. The pupil chooses one of the colours on the snapdragon
and says it.
3. If they say green, for example, ask the pupil to say something green in the classroom.
4. Open the snapdragon and ask the pupil to say a number.
5. Count the number together with the pupil and open and shut the snapdragon the same number of times
LEARNING OUTLINES as the number the pupil tells you.
6. Ask the pupil to choose another number.
7. Now open the snapdragon and ask the pupil the question on the inside (e.g. What’s your favourite
animal?): the pupil answers.
8. Give every pupil a piece of square paper.
9. Give instructions how to make a snapdragon: they make it with you. It’s important that they follow you
step by step.
10. Tell pupils to draw colours on the outside, numbers on the inside and 4 questions on the inside.
Post lesson
11. When they are ready, tell pupils to play the game with their classmates.

VOCABULARY / GRAMMAR Animal vocabulary: elephant, rat, lizard, frog, spider, duck, dog, cat, pet show
CONTENT What’s your favourite …?

ADDED
Cooperation HOT/ITHINK Bubble Map
VALUE
CCE/CE
Creativity and
EMK Choose an item. THINKING PROCESS Categorising
Innovation

TEACHING AIDS worksheets / student book / work book

LEVEL OF LEARNING BAND 1 (Knowledge) ASSESSMENT Written exercise

Attendance : /

/ pupils able to achieve LO and given enrichment exercise (s).


/ pupils not able to achieve LO and given remedial exercise(s).
Strenght of the lesson :
Weaknesses of the lesson :
REFLECTION Lesson is postponed due to :

Meeting Sick Leave ( MC )

Course Other :

CRK

HOMEWORK Yes WB page 27


W27
1.Minggu / Hari / Tarikh 27 / Isnin / 23 July, 2018
2.Kelas / Masa / Mata Pelajaran 1P / 8.15-8.45 am / PENDIDIKAN KESENIAN - MUZIK
Unit 1 : Seni Bermula Di sini
3.Tema / Tajuk Standard
Pembelajaran
2.2 Kemahiran Seni Muzik
2.2.3 Bernyanyi mengikut tempo
4.Objektif Pembelajaran Bernyanyi mengikut tempo cepat dan lambat
1.Guru memperdengarkan audio 4 dan 5.
2.Guru menyoal murid tentang perbezaan audio lagu yang telah
didengar. (Lambat & cepat)
3.Guru meminta murid menepuk detik lagu dan menyanyikan
5.Aktiviti PDP mengikut tempo.
4. Minta murid melakukan pergerakan asas seperti berjalan atau
berlari mengikut tempo lagu yang didengar
5. Bimbing murid menepuk tangan pada suku kata berwarna
merah mengikut Audio 4 dan 5

6. Pengisian Kurikulum : 2.0 MODUL KEMAHIRAN SENI


6.1 : Ilmu / Nilai Bermaklumat
Kreativiti dan Inovasi
6.2 : EMK / KB / BLB
Mengaplikasi
Audio 4 hingga 8 (Lagu:Ca Ca Capan)
7. Bahan Bantu Mengajar
Buku teks : ms 5
8. Penilaian PDP / Pentaksiran PDP FOKUS -Tempo – cepat dan lambat
9. Refleksi / Impak Dan Kerja Rumah 12 / 12 murid dapat menyanyi mengikut tempo cepat dan lambat
W27
Mata Pelajaran Pendidikan Kesenian Masa 1015 – 1115 pagi

Kelas Tahun 1 Amanah Tema dan Tajuk Seni Di Sekeliling Ku - Bunga-bunga di Taman
Bidang Menggambar – Capan (contoh: capan jari)

Standard Kandungan 1.2 Penghasilan Karya 4.1 Apresiasi Seni


Kreatif
Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran murid dapat :
3. Menghasilkan gambar menggunakan teknik capan.
4. Membuat apresiasi terhadap hasil karya

Standard Pembelajaran 4. Mengimbaskembali cara menghasilkankarya. (EK1, EK 2)


(Aktiviti PdP) 5. Menzahirkan idea yang kreatif dan inovatif dalam menghasilkan karya. (EK3,EK 4)
6. Membuat apresiasi hasil karya sendiri dan rakan berpandukan bahasa seni visual, teknik
dan proses. (EK 5)

EMK 2. Kreatif dan inovatif, keusahawanan (EK 1, EK 2, EK 3 dan EK 5), TMK dan nilai murni.

BBB Peta i-think, Internet dan CD


Media : Kertas lukisan, warna air, palet, berus warna.
Penilaian PdP Sepanjangprosespenghasilankaryadalambidangmenggambarmenggunakanteknik capan
berdasarkanempatstandardkandungan

Refleksi ........ orang murid mencapai objektif yang ditetapkan. ......... orang murid tidak mencapai objektif
akan diberi bimbingan khas dalam sesi pengajaran pada masa akan datang
W27
Tarikh 23 Julai 2018
Kelas 1 Dedikasi
Masa 11.15 – 12.15
Bidang Nombor dan Operasi
Tajuk Pecahan
Standard Kandungan 3.1 Konsep perdua dan perempat pecahan wajar.
3.1.1 Mengenal pasti satu perdua, satu perempat, dua perempat dan tiga
Standard Pembelajaran perempat.
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
Objektif Pembelajaran 1. Mengenal pasti satu perdua, satu perempat, dua perempat dan tiga
perempat.
Dua perempat dan tiga perempat (Buku teks – Muka surat 4-5)
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya
dengan tajuk pelajaran.
2. Murid mengenal pasti satu perdua, satu perempat, dua perempat dan tiga
Aktiviti perempat.
3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku aktiviti – Muka
surat 4-5)
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

Kemahiran Abad Ke-21 Berdaya tahan


Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengaplikasi
Pengisian Kurikulum
Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Penyelesaian Masalah
Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Nilai Murni
BBB Buku teks, buku aktiviti
Penilaian P&P Soalan (Lisan dan bertulis)
Pada akhir pengajaran;
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang
tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.
Refleksi PdP ditunda kerana………………………………………….............................................................

………………………………………………………………………………………………………………….
W27
Tarikh 23 Julai 2018
Kelas 1 Prihatin
Masa 12.45 – 1.15
Bidang Nombor dan Operasi
Tajuk Pecahan
Standard Kandungan 3.1 Konsep perdua dan perempat pecahan wajar.
3.1.1 Mengenal pasti satu perdua, satu perempat, dua perempat dan tiga
Standard Pembelajaran perempat.
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
Objektif Pembelajaran 2. Mengenal pasti satu perdua, satu perempat, dua perempat dan tiga
perempat.
Dua perempat dan tiga perempat (Buku teks – Muka surat 4-5)
5. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya
dengan tajuk pelajaran.
6. Murid mengenal pasti satu perdua, satu perempat, dua perempat dan tiga
Aktiviti perempat.
7. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku aktiviti – Muka
surat 4-5)
8. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

Kemahiran Abad Ke-21 Berdaya tahan


Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengaplikasi
Pengisian Kurikulum
Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Penyelesaian Masalah
Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Nilai Murni
BBB Buku teks, buku aktiviti
Penilaian P&P Soalan (Lisan dan bertulis)
Pada akhir pengajaran;
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang
tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.
Refleksi PdP ditunda kerana………………………………………….............................................................

………………………………………………………………………………………………………………….
W27
WEEK DAY/ DATE CLASS TIME SUBJECT

Tuesday 745 - 0845


27 1 dedikasi English Language
24/7/2018
60 minutes

TOPIC UNIT 3 - Pet Show SUB-TOPIC Animals

THEME World of Knowledge

CONTENT STANDARD

MAIN SKILL 3.1 Recognise words in linear and non-linear texts by using knowledge of sounds of letters .

COMPLEMENTARY SKILL 3.3 Read independently for information and enjoyment .

LEARNING STANDARD

MAIN SKILL 3.1.3 Blend phonemes ( CVC , CCVC )

COMPLEMENTARY SKILL 3.3.1 Read and enjoy simple print and digital games at word level .

By the end of the lesson, pupils will be able to:-


LEARNING OBJECTIVE(S)
Read about animals , pet animals at least 3 words correctly and 2 simple sentences with guidance .

21ST CENTURY LEARNING i-Think map Think Pair Share Choose an item.
Pre-lesson
1. Task 4 ( CORRECT THE ERROR ) for animal vocabulary
Lesson delivery
1. Review spelling of animal vocabulary by writing gapped words on the board. E.g. s_ider
2. Draw a word snake or word sausage on the board with the names of animals hidden
inside it, e.g. bdogseeratxtelephantthedflizrdnmcatuh
LEARNING OUTLINES
3. Pupils read it, and tell each other the 5 animals in it, and then tell you.(dog, rat, elephant,
lizard, cat)
4. Pupils work in pairs to create and their own word snake/sausage puzzles.
5. Pupils swap puzzles with another pair, who solve the puzzle.
Post lesson
6. Task 11 ( WHAT ABOUT ME? )perhaps about pets or a trip to the zoo
VOCABULARY / GRAMMAR
Animal vocabulary: elephant, rat, lizard, frog, spider, duck, dog, cat, pet show
CONTENT

ADDED
love to animal HOT/ITHINK Flow Map
VALUE
CCE/CE
THINKING
EMK Language Learning Skills Categorising
PROCESS

TEACHING AIDS papers / pen / student book etc

LEVEL OF LEARNING BAND 1 (Knowledge) ASSESSMENT Written exercise

Attendance : /

/ pupils able to achieve LO and given enrichment exercise (s).


/ pupils not able to achieve LO and given remedial exercise(s).
Strenght of the lesson :
Weaknesses of the lesson :

REFLECTION Lesson is postponed due to :

Meeting Sick Leave ( MC )

Course Other :

CRK

HOMEWORK No
W27
Tarikh 24 Julai 2018
Kelas 1 Prihatin
Masa 10.15-11.15
Bidang Nombor dan Operasi
Tajuk Pecahan
Standard Kandungan 3.1 Konsep perdua dan perempat pecahan wajar.
3.1.1 Mengenal pasti satu perdua, satu perempat, dua perempat dan tiga
Standard Pembelajaran perempat.

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-


Objektif Pembelajaran 1. Mengenal pasti satu perdua, satu perempat, dua perempat dan tiga
perempat.
Projek Saya –Biskut Pecahan (Buku teks – Muka surat 6)
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
2. Murid Mengenal pasti satu perdua, satu perempat, dua perempat dan
Aktiviti
tiga perempat.
3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

Kemahiran Abad Ke-21 Berdaya tahan


Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengaplikasi
Pengisian Kurikulum
Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Penyelesaian Masalah
Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Nilai Murni
BBB Buku teks, buku aktiviti
Penilaian P&P Soalan (Lisan dan bertulis)
Pada akhir pengajaran;
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang
tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.
Refleksi PdP ditunda kerana………………………………………….............................................................

………………………………………………………………………………………………………………….
W27
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN SENI VISUAL
TAHUN 4

Tarikh 24 Julai 2018


Masa 12.15 – 1.15
Kelas 4
Bidang Menggambar
Tema Alam Semulajadi
Tajuk Sekuntum Bunga
Aktiviti Mozek

Standard 1.1 Persepsi Estetik 1.2 Aplikasi Seni 1.3 Ekspresi Kreatif 1.4 Apresiasi Seni
Pembelajaran 1.1.1 Unsur Seni 1.2.1 Media 1.3.1 1.4.1
1.1.1.1, 1.1.1.2, 1.2.1.1, 1.2.1.2 1.3.2 1.4.2
1.1.1.3 1.3.3 1.4.3
1.2.2 Teknik dan
1.1.2 Prinsip Proses
Rekaan 1.2.2.1 Teknik
1.1.2.1, 1.1.2.2 Mozek

Objektif Pada akhir pembelajaran, murid dapat;


Pembelajaran 1. mengenal, memahami dan menyatakan bahasa seni visual yang ada pada gambar
teknik mozek.
2. mengaplikasikan pengetahuan bahasa seni visual, media, serta proses dan teknik
dalam penghasilan gambar teknik mozek.
3. mengaplikasikan pengetahuan dan kefahaman bahasa seni visual, media, serta
proses dan teknik dalam penghasilan gambar teknik mozek secara kreatif.
4. membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan dengan menumpukan pada
aspek bahasa seni visual.
Aktiviti PdP Persepsi Estetik
1. Guru mempamerkan contoh gambar teknik mozek
2. Guru menyatakan definisi mozek.
3. Guru meminta murid menyatakan bahasa seni visual yang ada pada gambar teknik
mozek.
Aplikasi Seni
1. Guru menyatakan media yang digunakan.
2. Guru menunjuk cara menghasilkan gambar teknik mozek.
3. Guru meminta murid menyatakan media lain yang boleh digunakan untuk
menghasilkan gambar teknik mozek.
4. Guru meminta murid meneroka media untuk menghasilkan mozek.
Ekspresi Kreatif
1. Murid menghasilkan mozek mengikut kreativiti masing-masing.
Apresiasi Seni
1. Murid mempamerkan hasil karya masing-masing.
2. Murid menceritakan pengalaman semasa menghasilkan karya.
3. Murid menghargai dan menceritakan karya sendiri dan rakan.
EMK Keusahawan, Kreativiti dan Inovasi
Penilaian PdP 1. Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat mozek berdasarkan empat
standard kandungan.
Bahan Bantu 1. Alat : gunting dan pembaris
Belajar 2. Bahan : kertas lukisan, kertas warna, gam, dan bahan lain yang sesuai
3. Contoh mozek, gambar bunga
Refleksi Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak
mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan akan datang.
W27
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN JASMANI
TAHUN 4

Tarikh 25 julai 2018


Kelas 4 Amanah
Masa 7.45-8.15
Aspek Pergerakan Berirama
Tajuk Jom Ke Sawah
Standard Kandungan 1.5, 2.5, 5.2
Standard Pembelajaran 1.5.1, 2.5.1, 5.2.2
Fokus Berkebolehan mereka cipta pergerakan kreatif dan melakukan
pergerakan mengikut muzik yang didengar.
1. Mereka cipta pergerakan kreatif bertema berdasarkan konsep
pergerakan mengikut muzik yang didengar.
Objektif Pembelajaran 2. Mengenal pasti pergerakan yang sesuai dalam pergerakan kreatif
bertema mengikut muzik yang didengar.
3. Berkeyakinan untuk melakukan pelbagai pergerakan
berkemahiran.
1. Memanaskan badan.
2. Penyampaian Standard Pembelajaran
Aktiviti 3. Persembahan
4. Menyejukkan badan
5. Penilaian pengajaran dan pembelajaran
Kreativiti dan Inovasi
EMK

BBM CD Dunia Muzik Tahun 2 : Trek 32 Bunyi di Ladang dan pemain


cakera padat dan kad rangsangan.
Penilaian P&P
Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______


murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas
Refleksi dalam sesi akan datang.

PdP ditunda kerana…………………………………………………………………………


W27
WEEK DAY/ DATE CLASS TIME SUBJECT

Wednesday 0845 - 0945


27 1 dedikasi English Language
25/7/2018
60 minutes

TOPIC UNIT 3 - Pet Show SUB-TOPIC Animals

THEME World of Knowledge

CONTENT STANDARD

MAIN SKILL 4.2 Communicate basic information intelligibly for a range of purposes in print and digital media .

4.3 Communicate with appropriate language form and style for a range of purposes in print and
COMPLEMENTARY SKILL
digital media .

LEARNING STANDARD

MAIN SKILL 4.2.3 Express basic likes and dislikes .

COMPLEMENTARY SKILL 4.3.1 Use capital letters appropriately in personal and place names .

By the end of the lesson, pupils will be able to:-


LEARNING OBJECTIVE(S)
Write about favourite animals using at least 3 correct words and 2 simple sentences with guidance .

21ST CENTURY LEARNING i-Think map Round Table Choose an item.


Pre-lesson
1. Task 1( WORK OUT THE WORD )
Lesson delivery
2. Review animal vocabulary by playing a mime game. You say a word and pupils mime the
animal.
3. After miming, ask pupils to tell you the animals they mimed in the correct order. Elicit the
spellings and write them on the board, perhaps next to a flashcard.
4. Hold up a flashcard of an animal. Tell pupils that it is your favourite one. They should say
‘(your name)’s favourite animal is a xxx.’
LEARNING OUTLINES
5. Tell the pupils that that was just an example. Now hold up another flashcard and ask pupils
to write the sentence: ‘(Your names)’s favourite animal is a…’
6. Check by asking a pupil to write the sentence on the board.
7. Repeat 2 or 3 times.
8. Pupils continue the game in groups, with a different pupil choosing the flashcard each
time.
9. Ask some pupils to read their sentences to the class.
Post lesson
10. Task 11 ( WHAT ABOUT ME ?)
VOCABULARY / GRAMMAR Animal vocabulary: elephant, rat, lizard, frog, spider, duck, dog, cat, pet show
CONTENT …’s favourite animal is a …

ADDED
love to animal HOT/ITHINK Circle Map
VALUE
CCE/CE
THINKING
EMK Thinking Skills Language Categorising
PROCESS

TEACHING AIDS wordcards / pictures / worksheets / workbook

LEVEL OF LEARNING BAND 1 (Knowledge) ASSESSMENT Written exercise

Attendance : /

/ pupils able to achieve LO and given enrichment exercise (s).


/ pupils not able to achieve LO and given remedial exercise(s).
Strenght of the lesson :
Weaknesses of the lesson :
REFLECTION Lesson is postponed due to :

Meeting Sick Leave ( MC )

Course Other :

CRK

HOMEWORK No
W27

Tarikh 25 julai 2018


Kelas 1 dedikasi
Masa 10.15-11.15
Bidang Nombor dan Operasi
Tajuk Wang
Standard Kandungan 4.1 Wang kertas dan duit syiling.
4.1.1 Mengenal pasti mata wang Malaysia dalam bentuk syiling dan wang
Standard Pembelajaran
kertas.
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
Objektif Pembelajaran 1. Mengenal pasti mata wang Malaysia dalam bentuk syiling dan wang
kertas.
Kenali Wang(Buku teks – Muka surat 12-13)
5. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
6. Murid mengenal pasti mata wang Malaysia dalam bentuk syiling dan
Aktiviti wang kertas..
7. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku aktiviti –
Muka surat 11-14)
8. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

Kemahiran Abad Ke-21 Berdaya tahan


Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengaplikasi
Pengisian Kurikulum
Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Penyelesaian Masalah
Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Nilai Murni
BBB Buku teks, buku aktiviti
Penilaian P&P Soalan (Lisan dan bertulis)
Pada akhir pengajaran;
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang
Refleksi tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.
PdP ditunda kerana………………………………………….............................................................
………………………………………………………………………………………………………………….
W27
Tarikh 25 julai 2018
Kelas 1 prihatin
Masa 11.15-11.45
Bidang Nombor dan Operasi
Tajuk Wang
Standard Kandungan 4.1 Wang kertas dan duit syiling.
4.1.1 Mengenal pasti mata wang Malaysia dalam bentuk syiling dan wang
Standard Pembelajaran
kertas.
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
Objektif Pembelajaran 2. Mengenal pasti mata wang Malaysia dalam bentuk syiling dan wang
kertas.
Kenali Wang(Buku teks – Muka surat 12-13)
9. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
10. Murid mengenal pasti mata wang Malaysia dalam bentuk syiling dan
Aktiviti wang kertas..
11. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku aktiviti –
Muka surat 11-14)
12. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

Kemahiran Abad Ke-21 Berdaya tahan


Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengaplikasi
Pengisian Kurikulum
Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Penyelesaian Masalah
Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Nilai Murni
BBB Buku teks, buku aktiviti
Penilaian P&P Soalan (Lisan dan bertulis)
Pada akhir pengajaran;
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang
Refleksi tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.
PdP ditunda kerana………………………………………….............................................................
………………………………………………………………………………………………………………….
W27

Tarikh 26 julai 2018


Kelas 1 prihatin
Masa 7.45-8.45
Bidang Nombor dan Operasi
Tajuk Wang
Standard Kandungan 4.1 Wang kertas dan duit syiling.
4.1.1 Mengenal pasti mata wang Malaysia dalam bentuk syiling dan wang
Standard Pembelajaran
kertas.
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
Objektif Pembelajaran 3. Mengenal pasti mata wang Malaysia dalam bentuk syiling dan wang
kertas.
Kenali Wang(Buku teks – Muka surat 12-13)
13. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
14. Murid mengenal pasti mata wang Malaysia dalam bentuk syiling dan
Aktiviti wang kertas..
15. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku aktiviti –
Muka surat 11-14)
16. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

Kemahiran Abad Ke-21 Berdaya tahan


Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengaplikasi
Pengisian Kurikulum
Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Penyelesaian Masalah
Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Nilai Murni
BBB Buku teks, buku aktiviti
Penilaian P&P Soalan (Lisan dan bertulis)
Pada akhir pengajaran;
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang
Refleksi tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.
PdP ditunda kerana………………………………………….............................................................
………………………………………………………………………………………………………………….
W27

Tarikh 26 julai 2018


Kelas 4 Amanah
Masa 8.45-9.15
Aspek Pergerakan Berirama
Tajuk Jom Ke Sawah
Standard Kandungan 1.5, 2.5, 5.2
Standard Pembelajaran 1.5.1, 2.5.1, 5.2.2
Fokus Berkebolehan mereka cipta pergerakan kreatif dan melakukan
pergerakan mengikut muzik yang didengar.
4. Mereka cipta pergerakan kreatif bertema berdasarkan konsep
pergerakan mengikut muzik yang didengar.
Objektif Pembelajaran 5. Mengenal pasti pergerakan yang sesuai dalam pergerakan kreatif
bertema mengikut muzik yang didengar.
6. Berkeyakinan untuk melakukan pelbagai pergerakan
berkemahiran.
6. Memanaskan badan.
7. Penyampaian Standard Pembelajaran
Aktiviti 8. Persembahan
9. Menyejukkan badan
10. Penilaian pengajaran dan pembelajaran
Kreativiti dan Inovasi
EMK

BBM CD Dunia Muzik Tahun 2 : Trek 32 Bunyi di Ladang dan pemain


cakera padat dan kad rangsangan.
Penilaian P&P
Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______


murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas
Refleksi dalam sesi akan datang.

PdP ditunda kerana…………………………………………………………………………


W27

Tarikh 26 Julai 2018


Kelas 1 dedikasi
Masa 9.15 – 9.45
Bidang Nombor dan Operasi
Tajuk Wang
Standard Kandungan 4.1 Wang kertas dan duit syiling.
4.1.2 Mewakilkan nilai wang:
Standard Pembelajaran (i) Sen hingga RM1.
(ii) Ringgit hingga RM10.
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
Objektif Pembelajaran
 Mewakilkan nilai wang.
Nilai Wang (Buku teks – Muka surat 14-15)
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya
dengan tajuk pelajaran.
2. Murid mewakilkan nilai wang.
Aktiviti
3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku aktiviti – Muka
surat 15-16)
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

Kemahiran Abad Ke-21 Berdaya tahan


Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengaplikasi
Pengisian Kurikulum
Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Penyelesaian Masalah
Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Nilai Murni
BBB Buku teks, buku aktiviti
Penilaian P&P Soalan (Lisan dan bertulis)
Pada akhir pengajaran;
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang
Refleksi tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.
PdP ditunda kerana………………………………………….............................................................
………………………………………………………………………………………………………………….
W27
WEEK DAY/ DATE CLASS TIME SUBJECT

Thursday 1145 - 1245


27 1 dedikasi English Language
26/7/2018
60 minutes

TOPIC UNIT 3 - Pet Show SUB-TOPIC Animals

THEME World of Knowledge

CONTENT STANDARD

MAIN SKILL 5.3 Express an imaginative responses to literary texts .

COMPLEMENTARY SKILL 4.2 Communicate basic information intelligibly for a range of purposes in print and digital media .

LEARNING STANDARD

5.3.1 Respond imaginatively and intelligibly through creating simple art and craft products / Other
MAIN SKILL
imaginative responses as appropriate
COMPLEMENTARY SKILL 4.2.4 Name or describe objects using words from word sets .

By the end of the lesson, pupils will be able to:-


LEARNING OBJECTIVE(S) Give expression about their favourite animals/ pet animals in 3 words correctly and 2 simple
sentences with guidance .

21ST CENTURY LEARNING Role Play i-Think map Choose an item.


Pre-lesson
1. Pre-lesson task 10( SAY WHATS MISSING ) with the song on SB p24
Lesson delivery
2. Elicit key language e.g. My favourite toy’s my.... My favourite number’s….
and write this on the board. Add also My favourite colour’s
LEARNING OUTLINES
3. Ask pupils to draw a picture related to their favourite thing.
4. Tell them to write about it using the language support on the board to show what they
have learned (e.g. My favourite toy’s my long, blue train).
Post lesson
5. Ask pupils to share their texts with their classmates and to read what they have written.
VOCABULARY / GRAMMAR Animal vocabulary: elephant, rat, lizard, frog, spider, duck, dog, cat, pet show
CONTENT What’s your favourite …?

ADDED
love to animal HOT/ITHINK Flow Map
VALUE
CCE/CE
Creativity and THINKING
EMK Language Comparative thinking
Innovation PROCESS

TEACHING AIDS papers / pen / student book etc

LEVEL OF LEARNING BAND 1 (Knowledge) ASSESSMENT Written exercise

Attendance : /

/ pupils able to achieve LO and given enrichment exercise (s).


/ pupils not able to achieve LO and given remedial exercise(s).
Strenght of the lesson :
Weaknesses of the lesson :

REFLECTION
Lesson is postponed due to :

Meeting Sick Leave ( MC )

Course Other :

CRK

HOMEWORK Yes WB page 9


W27
Tarikh 29 Julai 2018
Kelas 1 dedikasi
Masa 9.15 – 9.45
Bidang Nombor dan Operasi
Tajuk Wang
Standard Kandungan 4.1 Wang kertas dan duit syiling.
4.1.2 Mewakilkan nilai wang:
Standard Pembelajaran (i) Sen hingga RM1.
(ii) Ringgit hingga RM10.
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
Objektif Pembelajaran
 Mewakilkan nilai wang.
Nilai Wang (Buku teks – Muka surat 14-15)
5. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya
dengan tajuk pelajaran.
6. Murid mewakilkan nilai wang.
Aktiviti
7. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku aktiviti – Muka
surat 15-16)
8. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

Kemahiran Abad Ke-21 Berdaya tahan


Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengaplikasi
Pengisian Kurikulum
Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Penyelesaian Masalah
Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Nilai Murni
BBB Buku teks, buku aktiviti
Penilaian P&P Soalan (Lisan dan bertulis)
Pada akhir pengajaran;
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang
Refleksi tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.
PdP ditunda kerana………………………………………….............................................................
………………………………………………………………………………………………………………….
W27
Mata Pelajaran Pendidikan Kesenian Masa 1015 – 1115 pagi

Kelas Tahun 1 Dedikasi Tema dan Tajuk Seni Di Sekeliling Ku - Bunga-bunga di Taman
Bidang Menggambar – Capan (contoh: capan jari)

Standard Kandungan 1.3 Penghasilan Karya 4.1 Apresiasi Seni


Kreatif
Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran murid dapat :
5. Menghasilkan gambar menggunakan teknik capan.
6. Membuat apresiasi terhadap hasil karya

Standard Pembelajaran 7. Mengimbaskembali cara menghasilkankarya. (EK1, EK 2)


(Aktiviti PdP) 8. Menzahirkan idea yang kreatif dan inovatif dalam menghasilkan karya. (EK3,EK 4)
9. Membuat apresiasi hasil karya sendiri dan rakan berpandukan bahasa seni visual, teknik
dan proses. (EK 5)

EMK 3. Kreatif dan inovatif, keusahawanan (EK 1, EK 2, EK 3 dan EK 5), TMK dan nilai murni.

BBB Peta i-think, Internet dan CD


Media : Kertas lukisan, warna air, palet, berus warna.
Penilaian PdP Sepanjangprosespenghasilankaryadalambidangmenggambarmenggunakanteknik capan
berdasarkanempatstandardkandungan

Refleksi ........ orang murid mencapai objektif yang ditetapkan. ......... orang murid tidak mencapai objektif
akan diberi bimbingan khas dalam sesi pengajaran pada masa akan datang
W27

WEEK DAY/ DATE CLASS TIME SUBJECT

Sunday 1245 - 145


28 1 dedikasi English Language
29/7/2018
60 minutes

TOPIC UNIT 3 - Pet Show SUB-TOPIC Animals

THEME World of Knowledge

CONTENT STANDARD

MAIN SKILL 1.2 Understand meaning in a variety of familiar contexts.

COMPLEMENTARY SKILL 2.1 Communicate simple information intelligibly .

LEARNING STANDARD

MAIN SKILL 1.2.1 Understand with support the main idea of very simple phrases and sentences .

COMPLEMENTARY SKILL 2.1.5 Name or describe objects using suitable words from word sets .

By the end of the lesson, pupils will be able to:-


LEARNING OBJECTIVE(S) Able to identify and name real animals and toy animals at least 3 words correctly and 2 simple
sentences with guidance .

21ST CENTURY LEARNING Gallery Walk i-Think map Choose an item.


Pre-lesson
1. Pre-lesson task 10: SAY WHAT’S MISSING
Lesson delivery ( SB PAGE 35 )
2. Put the grid on the next page on the board. Use your own pictures for the images of
animals.
3. Tell pupils to copy the grid.
4. Ask them to tick (/) 3 boxes secretly (e.g. a small frog, an old elephant, a beautiful cat)
and to cover their picture.
5. Explain that pupils have to guess a classmate‘s 3 descriptions by saying them.
LEARNING OUTLINES
6. Demonstrate with 2 pupils how to play the game Pupil A says, e.g. A big spider, and marks
this square in their grid to signal that they have used this choice. Pupil B says yes or no,
depending on whether the guess matches one of the 3 ticks in their grid.
7. Pupil B now guesses in the same way as Pupil A.
8. Divide pupils into pairs or small groups and ask them to play the game.
9. Fast finishers can add extra ticks and continue.
10. Stop when most, but not all pupils have finished.
Post lesson
11. Post-lesson task 4: CORRECT THE ERROR
VOCABULARY / GRAMMAR
Animal vocabulary: elephant, rat, lizard, frog, spider, duck, dog, cat, pet show
CONTENT

ADDED
love to animal HOT/ITHINK Circle Map
VALUE
CCE/CE
Multiple THINKING
EMK Language Categorising
Intelligence PROCESS

TEACHING AIDS wordcards / pictures / worksheets / workbook

LEVEL OF LEARNING BAND 1 (Knowledge) ASSESSMENT Written exercise

Attendance : /

/ pupils able to achieve LO and given enrichment exercise (s).


/ pupils not able to achieve LO and given remedial exercise(s).
Strenght of the lesson :
Weaknesses of the lesson :
REFLECTION Lesson is postponed due to :

Meeting Sick Leave ( MC )

Course Other :

CRK

HOMEWORK Yes WB page 25
