Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU 8 HARI Isnin TARIKH 18 Februari 2019


MASA 1.15 – 2.15 ptg KELAS 1 Oncidium
MATA PELAJARAN PKS (P.Seni)
BIDANG Membuat Corak Dan Rekaan
TEMA Jari Menari, Warna Berseri
TEKNIK Ikatan dan celupan
TAJUK Ikatan Dan Celupan
(i) Mengenal, memahami, dan menamakan bahasa seni visual yang ada
SP 1.1.2, pada karya dalam membuat corak dan rekaan. i. Ikatan dan celupan
2.1.2 (i) Mengaplikasikan pengetahuan bahasa seni visual, penggunaan media
serta teknik dan proses dalam penghasilan karya bidang mencorak
dan membuat rekaan. i. Ikatan dan Celupan
Pada akhir pdpc, murid dapat:
OBJEKTIF
Menggunakan media dan teknik untuk menghasilkan corak.
Murid dianggap berjaya sekiranya :
KRITERIA KEJAYAAN
Menghasilkan corak pada tisu.
PEMULA :
1. Menunjukkan hasil campuran warna primer. (PBD 1.1.2 (i))
UTAMA :
2. Murid ditunjukkan kesan ikatan dan celupan.
3. Murid dibahagikan kepada empat kumpulan.
AKTIVITI 4. Setiap kumpulan akan mengikat tisu dengan cara yang berbeza.
5. Murid dibimbing untuk mengikat tisu dengan getah dan mencelup
bahan ke dalam warna. (PBD 2.1.2 (i))
PENUTUP :
6. Murid menunjukkan hasil karya masing-masing.
7. Murid dibimbing membuat kesimpulan.
Proses penghasilan karya dalam bidang membuat corak dan rekaan
PENILAIAN PdPc menggunakan teknik ikatan dan celupan berdasarkan satu standard
kandungan.
o Keusahawanan o Kreativiti & Inovasi o TMK o Pen. Alam Sekitar
EMK o Bahasa o Patriotism o Sains & Teknologi o Nilai Murni
BBB Media :
REFLEKSI
__ /__ Dapat melakukan aktiviti dan mencapai objektif.
Aktiviti pengajaran
__ /__ Memerlukan bimbingan.
dan pembelajaran
KEHADIRAN
ditangguhkan __ /__ Orang murid telah melaksanakan pentaksiran.
MURID
kerana :
___________________
__________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU 8 HARI Isnin TARIKH 18 Februari 2019


MASA 2.45 – 3.45 ptg KELAS 1 Oncidium
MATA PELAJARAN Bahasa Melayu
TEMA Keluarga Penyayang ASPEK Mendengar & Bertutur
TAJUK Bergembira dengan Keluarga
Mengajuk, dan menyebut perkataan, frasa dan ayat yang mengandungi
pelbagai bunyi;
i) vokal
SP 1.1.1
ii) konsonan
iii) diftong
iv) vokal berganding
Pada akhir pdpc, murid dapat :
OBJEKTIF Menyebut perkataan dengan betul dan jelas. Iii) vokal berganding
Murid dianggap berjaya sekiranya :-
KRITERIA KEJAYAAN Menyenaraikan 3 perkataan yang mempunyai vokal berganding dengan
betul.
PEMULA:
Nyanyian.
UTAMA :
1. Memperkenalkan vokal berganding kepada murid
2. Murid menyebut vokal berganding secara mekanis.
3. Murid menyenaraikan perkataan yang mempunyai huruf vokal
AKTIVITI
berganding.
4. Murid menyebut perkataan yang disenaraikan dengan jelas. (PBD 1.1.1
(iv))
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi.
PENUTUP :
1. Murid dibimbing oleh guru untuk membuat kesimpulan.
o Keusahawanan o Kreativiti & Inovasi o TMK o Pen. Alam Sekitar
EMK o Bahasa o Patriotism o Sains & Teknologi o Nilai Murni
o Buku Teks/Modul o Internet o Radio/Tv o Carta
BBB o Bahan Maujud o Projektor o Buku Cerita o Lain-lain
o Powerpoint o Model o Gambar __________________
REFLEKSI
__ /__ Dapat melakukan aktiviti dan mencapai objektif.
Aktiviti pengajaran
__ /__ Memerlukan bimbingan.
dan pembelajaran
KEHADIRAN
ditangguhkan __ /__ Orang murid telah melaksanakan pentaksiran.
MURID
kerana :
____________________
____________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU 8 HARI Isnin TARIKH 18 Februari 2019


MASA 5.05 – 6.05 ptg KELAS 2 Doritis
MATA PELAJARAN Bahasa Melayu
TEMA Perpaduan ASPEK Mendengar & Bertutur
TAJUK Sahabat Karib
Mendengar, memahami, dan memberikan respons terhadap;
SP 1.1.2
(i) soalan
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :-
OBJEKTIF
Memahami dan memberikan respon terhadap soalan.
KRITERIA Murid dianggap berjaya sekiranya :-
KEJAYAAN Menjawab 4 soalan pemahaman dengan betul.
PEMULA:
1. Nyanyian.
UTAMA :
2. Setiap kumpulan pilih satu sampul yang mengandungi soalan.
3. Murid berbincang dalam kumpulan untuk menjawab soalan tersebut.
AKTIVITI
4. Murid kemudian memberikan respons kepada soalan yang diberi. (PBD
1.1.2 (i))
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
PENUTUP :
6. Murid dibimbing oleh guru untuk membuat rumusan.
o Kreativiti & o TMK
o Keusahawanan o Pen. Alam Sekitar
EMK Inovasi o Sains &
o Bahasa o Nilai Murni
o Patriotism Teknologi
o Buku Teks/Modul o Internet o Radio/Tv o Carta
BBB o Bahan Maujud o Projektor o Buku Cerita o Lain-lain
o Powerpoint o Model o Gambar _______________
REFLEKSI
__ /__ Dapat melakukan aktiviti dan mencapai objektif.
Aktiviti pengajaran
__ /__ Memerlukan bimbingan.
dan pembelajaran
KEHADIRAN
ditangguhkan __ /__ Orang murid telah melaksanakan pentaksiran.
MURID
kerana :
__________________
__________________
