Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN M7

MATA PELAJARAN MATEMATIK JUMLAH : ____ / ____ orang


HARI / TARIKH SELASA / 19.2.2019 TIDAK HADIR :
KEHADIRAN
KELAS / MASA 3 INOVATIF / 8.00 – 8.40
BIDANG PEMBELAJARAN NOMBOR DAN OPERASI
STANDARD
2.2 BENTUK PIAWAI
KANDUNGAN
STANDARD 2.2.2 Melaksanakan operasi asas aritmetik yang melibatkan nombor dalam bentuk piawai
PEMBELAJARAN 2.2.3 Menyelesaikan masalah yang melibatkan nombor dalam bentul piawai.

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :


OBJEKTIF PEMBELAJARAN/
KRITERIA KEJAYAAN 1. membezakan teknik penyoalan dan kaedah penyelesaian.
2. Menggunakan kaedah yang pantas dan calculator dengan pantas.

1. Latih tubi secara berpasangan


2. Perbincangan jawapan
3. Semakan hasil kerja murid.
AKTIVITI PEMBELAJARAN &
PEMUDAHCARAAN (PdPc)

ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)


Buku Teks Nota Carta / Graf Komputer / Tablet
Buku Rujukan Model TV / Projektor Internet / Wifi
Modul Subjek Gambar Pembesar Suara / Radio Kalkulator

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)


Kreativiti Dan Inovasi Bahasa Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme
Sains Dan Teknologi Keusahawan Pendidikan Kewangan TMK

NILAI MURNI
Baik Hati Kerjasama Bertolak Ansur Keadilan
Keberanian Kejujuran Bersyukur Tolong-menolong
Bertanggungjawab Hemah Tinggi Hormat-menghormati Kasih Sayang
Kesabaran Ketekunan Berjimat Cermat

PETA PEMIKIRAN i-THINK


Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
Peta Titi Peta Pokok Peta Dakap Peta Alir

PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)


Komunikasi Kolaborasi Kreativiti Pemikiran Kritikal

REFLEKSI
____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
____ / ____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberI :

Catatan :
Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus
Program Sekolah Cuti Rehat / Cuti Sakit
Aktiviti Luar Guru Pengiring
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN M7
MATA PELAJARAN MATEMATIK JUMLAH : ____ / ____ orang
HARI / TARIKH SELASA / 19.02.19 TIDAK HADIR :
KEHADIRAN
KELAS / MASA 1 INTELEK / 10.30 – 11.10
BIDANG PEMBELAJARAN NOMBOR DAN OPERASI
STANDARD 2.1 FAKTOR, FAKTOR PERDANA DAN FSTB
KANDUNGAN
2.2.1 Menentukan dan menyenaraikan factor perdana.
STANDARD
2.2.2 Menerang dan menentukan factor sepunya bagi nombor bulat.
PEMBELAJARAN 2.2.3 Menentukan fstb bagi dua atau tiga nombor bulat.

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :


OBJEKTIF PEMBELAJARAN/
KRITERIA KEJAYAAN 1. menyebut factor perdana bagi suatu nombor bulat
2. menyelesaikan masalah yang melibatkan kaedah pembahagian berulang

1. Kuiz sifir 3, 4, 6, 7 dan 8


2. Penerangan kaedah penyelesaian.
3. Pelajar meneroka dan menyelesaikan soalan.
AKTIVITI PEMBELAJARAN & 4. Semakan dan perbincangan jawapan
PEMUDAHCARAAN (PdPc)

ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)


Buku Teks Nota Carta / Graf Komputer / Tablet
Buku Rujukan Model TV / Projektor Internet / Wifi
Modul Subjek Gambar Pembesar Suara / Radio Kalkulator

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)


Kreativiti Dan Inovasi Bahasa Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme
Sains Dan Teknologi Keusahawan Pendidikan Kewangan TMK

NILAI MURNI
Baik Hati Kerjasama Bertolak Ansur Keadilan
Keberanian Kejujuran Bersyukur Tolong-menolong
Bertanggungjawab Hemah Tinggi Hormat-menghormati Kasih Sayang
Kesabaran Ketekunan Berjimat Cermat

PETA PEMIKIRAN i-THINK


Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
Peta Titi Peta Pokok Peta Dakap Peta Alir

PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)


Komunikasi Kolaborasi Kreativiti Pemikiran Kritikal

REFLEKSI
____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
____ / ____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberI :

Catatan :
Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus
Program Sekolah Cuti Rehat / Cuti Sakit
Aktiviti Luar Guru Pengiring
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN M7
MATA PELAJARAN MATEMATIK JUMLAH : ____ / ____ orang
HARI / TARIKH SELASA / 19.2.2019 TIDAK HADIR :
KEHADIRAN
KELAS / MASA 3 KARISMA / 12.30 – 1.50
BIDANG PEMBELAJARAN NOMBOR DAN OPERASI
STANDARD
2.2 BENTUK PIAWAI
KANDUNGAN
STANDARD 2.2.2 Melaksanakan operasi asas aritmetik yang melibatkan nombor dalam bentuk piawai
PEMBELAJARAN 2.2.3 Menyelesaikan masalah yang melibatkan nombor dalam bentul piawai.

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :


OBJEKTIF PEMBELAJARAN/
KRITERIA KEJAYAAN 1. membezakan teknik penyoalan dan kaedah penyelesaian.
2. Menggunakan kaedah yang pantas dan calculator dengan pantas.

1. Latih tubi secara berpasangan


2. Perbincangan jawapan
3. Semakan hasil kerja murid.
AKTIVITI PEMBELAJARAN &
PEMUDAHCARAAN (PdPc)

ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)


Buku Teks Nota Carta / Graf Komputer / Tablet
Buku Rujukan Model TV / Projektor Internet / Wifi
Modul Subjek Gambar Pembesar Suara / Radio Kalkulator

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)


Kreativiti Dan Inovasi Bahasa Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme
Sains Dan Teknologi Keusahawan Pendidikan Kewangan TMK

NILAI MURNI
Baik Hati Kerjasama Bertolak Ansur Keadilan
Keberanian Kejujuran Bersyukur Tolong-menolong
Bertanggungjawab Hemah Tinggi Hormat-menghormati Kasih Sayang
Kesabaran Ketekunan Berjimat Cermat

PETA PEMIKIRAN i-THINK


Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
Peta Titi Peta Pokok Peta Dakap Peta Alir

PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)


Komunikasi Kolaborasi Kreativiti Pemikiran Kritikal

REFLEKSI
____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
____ / ____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberI :

Catatan :
Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus
Program Sekolah Cuti Rehat / Cuti Sakit
Aktiviti Luar Guru Pengiring
