Anda di halaman 1dari 10

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN Minggu 3

HARI : ISNIN TARIKH : 16 JANUARI 2017

Hari : ISNIN Tarikh : 16 JANUARI 2017


Kelas : 5 BRILLIANT Bil Murid : 39 orang Kehadiran
Waktu : 9.10-10.10 Tempoh : 60 minit
Subjek : Matematik Tajuk : Nombor bulat hinga 100 000

S/K : 2.1 Penambahan sebarang dua hingga lima nombor

S/P : 2.1 (i) Menambah sebarang dua, tiga, empat dan lima nombor hingga enam digit hasil tambahnya hingga
1 000 000 termasuk membuat anggaran
EMK  Nilai : Mematuhi arahan
 TMK :
Pengetahuan : Dalam P&P yang lepas, murid telah belajar tentang ;
Sedia Ada 1. Nombor hingga 100 000
2. Nilai tempat hingga ratus ribu
ABM : Buku teks dan buku tulis
Aktiviti 1. Murid merujuk buku teks dan mendengar penerangan guru.
2. Murid merujuk menjawab soalan latihan berpandukan guru secara lisan.
3. Murid membuat latihan tersebut di dalam buku tulis.
Refleksi :

Hari : ISNIN Tarikh : 09 JANUARI 2017


Kelas : 5 INTELLIGENT Bil Murid : 32 orang Kehadiran
Waktu : 10.30-11.30 Tempoh : 60 minit
Subjek : Matematik Tajuk : Nombor bulat hinga 100 000

S/K : 2.1 Penambahan sebarang dua hingga lima nombor

S/P : 2.1 (i) Menambah sebarang dua, tiga, empat dan lima nombor hingga enam digit hasil tambahnya hingga
1 000 000 termasuk membuat anggaran
EMK  Nilai : Mematuhi arahan
 TMK :
Pengetahuan : Dalam P&P yang lepas, murid telah belajar tentang ;
Sedia Ada 1. Nombor hingga 100 000
2. Nilai tempat hingga ratus ribu
ABM : Buku teks dan buku tulis
Aktiviti 1. Murid merujuk buku teks dan mendengar penerangan guru.
2. Murid merujuk menjawab soalan latihan berpandukan guru secara lisan.
3. Murid membuat latihan tersebut di dalam buku tulis.
Refleksi :

NOR YUNAIZAH BINTI MOKHTAR


SK ULU YAM BHARU
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN Minggu 3
Hari : ISNIN Tarikh : 16 JANUARI 2017
Kelas : 6 DILIGENT Bil Murid : 37 orang Kehadiran
Waktu : 12.30-1.30 Tempoh : 60 minit
Subjek : Pendidikan Seni Visual Tema & : MENGGAMBAR – LUKISAN
Tajuk (GABUNGAN KOLAJ ATAU LUKISAN)
S/P : 1.1 Membuat persepsi menggunakan bahasa seni
1.2 Aplikasi bahasa seni dan media dalam penghasilan lukisan
Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid akan dapat ;
Pembelajaran Menghasilkan lukisan menggunakan teknik garisan
Aktiviti PdP 1. Murid memerihal bahasa seni visual menggunakan peta i-think
2. Murid meneroka dan mengaplikasi media proses dan teknik
3. Murid membuat aprisiasi hasil karya

EMK  Nilai : Gigih


 TMK :
BBM : Kertas lukisan dan pensel
Penilian PdP : Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti berdasarkan dua standard Kendungan
Refleksi :

NOR YUNAIZAH BINTI MOKHTAR


SK ULU YAM BHARU
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN Minggu 3
HARI : SELASA TARIKH : 17 JANUARI 2017

Hari : SELASA Tarikh : 17 JANUARI 2017


Kelas : 6 DILIGENT Bil Murid : 37 orang Kehadiran
Waktu : 9.10-10.10 Tempoh : 60 minit
Subjek : Matematik Tajuk : Nombor Dan Operasi

S/K : 2.1 Darab pecahan

S/P : 2.1 (i) Mendarab sebarang pecahan wajar dan nombor bercampur dengan pecahan wajar dan nombor bercampur

EMK  Nilai : Mematuhi arahan


 TMK :
Pengetahuan : Dalam P&P yang lepas, murid telah belajar tentang ;
Sedia Ada 1. Nombor hingga 100 000
2. Nilai tempat hingga puluh ribu
ABM : Buku teks , buku tulis dan kalkulator
Aktiviti 1. Murid merujuk buku teks dan memerhatikan cara menukar nombor perpuluhan dan pecahan juta
kepada nombor bulat.
2. Murid membuat latih tubi
3. Penutup: Murid membaca sifir

Refleksi/Catatan :

Hari : SELASA Tarikh : 17 JANUARI 2017


Kelas : 4 INTELLIGENT Bil Murid : 32 orang Kehadiran
Waktu : 11.00-12.00 Tempoh : 60 minit
Subjek : Matematik Tajuk : Nombor bulat hinga 100 000

S/K : 2.1 Penambahan sebarang dua hingga empat nombor

S/P : 2.1 (i) Menambah sebarang dua, tiga dan empat nombor hingga lima digit hasil tambahnya hingga 100 000
dengan menggunakan pelbagai strategi termasuk membuat anggaran.
EMK  Nilai : Berani
 TMK :
Pengetahuan : Dalam P&P yang lepas, murid telah belajar tentang ;
Sedia Ada 1. Nombor hingga 10 000

ABM : Buku teks dan buku tulis


Aktiviti 1. Murid merujuk buku tekd untuk mengetahui strategi lain penambahan
2. Murid berbincang dengan guru mengenai soala-soalan yang terdapat dalam buku teks.
3. Murid membuat latihan kendiri.
Refleksi/catatan :

NOR YUNAIZAH BINTI MOKHTAR


SK ULU YAM BHARU
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN Minggu 3
Hari : SELASA Tarikh : 17 JANUARI 2017
Kelas : 5 INTELLIGENT Bil Murid : 32 orang Kehadiran
Waktu : 7.40-8.40 Tempoh : 60 minit
Subjek : Matematik Tajuk : Nombor bulat hinga 100 000

S/K : 2.1 Penambahan sebarang dua hingga lima nombor

S/P : 2.1 (i) Menambah sebarang dua, tiga, empat dan lima nombor hingga enam digit hasil tambahnya hingga
1 000 000 termasuk membuat anggaran
EMK  Nilai : Mematuhi arahan
 TMK :
Pengetahuan : Dalam P&P yang lepas, murid telah belajar tentang ;
Sedia Ada 1. Nombor hingga 100 000
2. Nilai tempat hingga ratus ribu
ABM : Buku teks dan buku tulis
Aktiviti 1. Murid merujuk buku teks dan mendengar penerangan guru.
2. Murid merujuk menjawab soalan latihan berpandukan guru secara lisan.
3. Murid membuat latihan tersebut di dalam buku tulis.
Refleksi/Catatan :

HARI : RABU TARIKH : 18 JANUARI 2017

Hari : RABU Tarikh : 18 JANUARI 2017


Kelas : 6 DILIGENT Bil Murid : 32 orang Kehadiran
Waktu : 7.40-8.10 Tempoh : 60 minit
Subjek : Matematik Tajuk : Nombor bulat hinga 100 000

S/K : 1.1 Mengetahui dan memahami pertumbuhan serta perkembangan fizikal yang sihat
S/P : 1.1.1 Menganalisis perubahan fizikal lelaki dan perempuan ke alam remaja
EMK  Nilai : Mematuhi arahan
 TMK :
Pengetahuan : Dalam P&P yang lepas, murid telah belajar tentang ;
Sedia Ada 1. Nombor hingga 100 000
2. Nilai tempat hingga ratus ribu
ABM : Buku teks dan buku tulis
Aktiviti 4. Murid merujuk buku teks dan mendengar penerangan guru.
5. Murid merujuk menjawab soalan latihan berpandukan guru secara lisan.
6. Murid membuat latihan tersebut di dalam buku tulis.

NOR YUNAIZAH BINTI MOKHTAR


SK ULU YAM BHARU
Refleksi/Catatan :
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN Minggu 3

Hari : RABU Tarikh : 11 JANUARI 2017


Kelas : 6 DILIGENT Bil Murid : 37 orang Kehadiran
Waktu : 9.40-10.10 / 10.30-11.00 Tempoh : 60 minit
Subjek : Pendidikan Seni Visual Tajuk : Nombor bulat hinga 100 000

S/K MODUL 1 : MENGGAMBAR


AKTIVITI : CATAN
GABUNGAN TEKNIK DALAM AKTIVITI : Montaj dan cetakan
TEMA : Alam semulajadi atau objek buatan manusia

S/P : 1.1 PERSESI ESTETIK


Membuat persepsi dan mengenal pasti bahasa seni visual yang ada pada hasil aktiviti catan dengan gabungan
teknik montaj dan cetakan.
EMK  Nilai : Mematuhi arahan
 TMK :
Objektif : Murid dapat
Murid dapat membuat persepsi, mengenl pasti, memahami, dan menyatakan bahasa seni visual yang ada pada
catan dengan gabungan teknik montaj dan cetakan.

BBM : Buku Teks PSV


Aktiviti 1. Murid merujuk buku teks dan berbincang dengan guru.
2. Murid berbincang tentang penghasilan karya
3. Murid membuat nota mengenai teknik catan
Penilaian PdP : Murid menghasilkan nota dan langkah penghasilan karya
Refleksi/catatan :

NOR YUNAIZAH BINTI MOKHTAR


SK ULU YAM BHARU
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN Minggu 3

Hari : RABU Tarikh : 11 JANUARI 2017


Kelas : 5 BRILLIANT Bil Murid : 39 orang Kehadiran
Waktu : 9.40-10.10 / 10.30-11.00 Tempoh : 60 minit
Subjek : Matematik Tajuk : Nombor bulat hinga 100 000

S/K : 1.3 Nombor dalam bentuk pola

S/P : 1.3 (i) Mengelaskan pola bagi urutan nombor genap dan nombor ganjil
(ii) Melengkapkan pola bagi nombor genap dan nombor ganjil.

EMK  Nilai : Mematuhi arahan


 TMK :
Pengetahuan : Dalam P&P yang lepas, murid telah belajar tentang ;
Sedia Ada 1. Nombor hingga 100 000
2. Nilai tempat hingga ratus ribu
ABM : Buku teks dan buku tulis
Aktiviti 4. Murid merujuk buku teks dan memahami pola nombor dengan penerangan guru
5. Murid berbincang dengan guru untuk melengkapkan pola nombor
6. Murid membuat latihan kendiri.
Refleksi :

Hari : RABU Tarikh : 11 JANUARI 2017


Kelas : 4 INTELLIGENT Bil Murid : 25 orang Kehadiran
Waktu : 11.30-12.30 Tempoh : 60 minit
Subjek : Matematik Tajuk : Nombor bulat hinga 100 000

S/K : 2.1 Penambahan sebarang dua hingga empat nombor

S/P : 2.1 (i) Menambah sebarang dua, tiga dan empat nombor hingga lima digit hasil tambahnya hingga 100 000
dengan menggunakan pelbagai strategi termasuk membuat anggaran.
EMK  Nilai : Berani
 TMK :
Pengetahuan : Dalam P&P yang lepas, murid telah belajar tentang ;
Sedia Ada 1. Nombor hingga 10 000

ABM : Buku teks dan buku tulis


Aktiviti 1. Murid merujuk buku tekd untuk mengetahui strategi lain penambahan
2. Murid berbincang dengan guru mengenai soala-soalan yang terdapat dalam buku teks.
3. Murid membuat latihan kendiri.
Refleksi :

NOR YUNAIZAH BINTI MOKHTAR


SK ULU YAM BHARU
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN Minggu 3

HARI : KHAMIS TARIKH : 12 JANUARI 2017

Hari : KHAMIS Tarikh : 12 JANUARI 2017


Kelas : 5 INTELLIGENT Bil Murid : 32 orang Kehadiran
Waktu : 7.40-8.40 Tempoh : 60 minit
Subjek : Matematik Tajuk : Nombor bulat hinga 100 000

S/K : 2.1 Penambahan sebarang dua hingga lima nombor

S/P : 2.1 (i) Menambah sebarang dua, tiga, empat dan lima nombor hingga enam digit hasil tambahnya hingga
1 000 000 termasuk membuat anggaran
EMK  Nilai : Mematuhi arahan
 TMK :
Pengetahuan : Dalam P&P yang lepas, murid telah belajar tentang ;
Sedia Ada 1. Nombor hingga 100 000
2. Nilai tempat hingga ratus ribu
ABM : Buku teks dan buku tulis
Aktiviti 7. Murid merujuk buku teks dan mendengar penerangan guru.
8. Murid merujuk menjawab soalan latihan berpandukan guru secara lisan.
9. Murid membuat latihan tersebut di dalam buku tulis.
Refleksi :

Hari : KHAMIS Tarikh : 12 JANUARI 2017


Kelas : 6 DILIGENT Bil Murid : 37 orang Kehadiran
Waktu : 10.30-11.30 Tempoh : 60 minit
Subjek : Matematik Tajuk : Nombor Dan Operasi

S/K : 1.3 Nombor hingga tujuh digit

S/P : 1.3 (iii) Menukar nombor dalam perpuluhan dan pecahan juta kepada nombor bulat dan sebaliknya.

EMK  Nilai : Mematuhi arahan


 TMK :
Pengetahuan : Dalam P&P yang lepas, murid telah belajar tentang ;
Sedia Ada 1. Nombor hingga 100 000
2. Nilai tempat hingga puluh ribu
ABM : Buku teks , buku tulis dan kalkulator
Aktiviti 1. Murid merujuk buku teks dan memerhatikan cara menukar nombor perpuluhan dan pecahan juta
kepada nombor bulat.
2. Murid membuat latih tubi

NOR YUNAIZAH BINTI MOKHTAR


SK ULU YAM BHARU
Refleksi :
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN Minggu 3

Hari : KHAMIS Tarikh : 11 JANUARI 2017


Kelas : 4 INTELLIGENT Bil Murid : 25 orang Kehadiran
Waktu : 12.00-1.00 Tempoh : 60 minit
Subjek : Matematik Tajuk : Nombor bulat hinga 100 000

S/K : 2.1 Penambahan sebarang dua hingga empat nombor

S/P : 2.1 (i) Menambah sebarang dua, tiga dan empat nombor hingga lima digit hasil tambahnya hingga 100 000
dengan menggunakan pelbagai strategi termasuk membuat anggaran.
EMK  Nilai : Berani
 TMK :
Pengetahuan : Dalam P&P yang lepas, murid telah belajar tentang ;
Sedia Ada 1. Nombor hingga 10 000

ABM : Buku teks dan buku tulis


Aktiviti 1. Murid merujuk buku tekd untuk mengetahui strategi lain penambahan
2. Murid berbincang dengan guru mengenai soala-soalan yang terdapat dalam buku teks.
3. Murid membuat latihan kendiri.
Refleksi :

NOR YUNAIZAH BINTI MOKHTAR


SK ULU YAM BHARU
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN Minggu 3

HARI : JUMAAT TARIKH : 13 JANUARI 2017

Hari : JUMAAT Tarikh : 13 JANUARI 2017


Kelas : 5 BRILLIANT Bil Murid : 39 orang Kehadiran
Waktu : 7.40-8.40 Tempoh : 60 minit
Subjek : Matematik Tajuk : Nombor bulat hinga 100 000

S/K : 1.4 Aplikasi sebarang nombor

S/P : 1.4 (i) Membundarkan sebarang nombor hingga ratus ribu yang terdekat
(ii) Mengenal pasti nombor yang boleh mewakili suatu nombor yang telah dibundarkan hingga ratus ribu
terdekat.
EMK  Nilai : Mematuhi arahan
 TMK :
Pengetahuan : Dalam P&P yang lepas, murid telah belajar tentang ;
Sedia Ada 1. Nombor hingga 100 000
2. Nilai tempat hingga ratus ribu
ABM : Buku teks dan buku tulis
Aktiviti 1. Murid merujuk buku teks dan mendengar penerangan guru.
2. Murid merujuk menjawab soalan latihan berpandukan guru secara lisan.
3. Murid membuat latihan tersebut di dalam buku tulis.
Refleksi :

Hari : KHAMIS Tarikh : 13 JANUARI 2017


Kelas : 5 INTELLIGENT Bil Murid : 32 orang Kehadiran
Waktu : 9.40-10.10/ 10.30-11.00 Tempoh : 60 minit
Subjek : Matematik Tajuk : Nombor bulat hinga 100 000

S/K : 2.1 Penambahan sebarang dua hingga lima nombor

S/P : 2.1 (i) Menambah sebarang dua, tiga, empat dan lima nombor hingga enam digit hasil tambahnya hingga
1 000 000 termasuk membuat anggaran
EMK  Nilai : Mematuhi arahan
 TMK :
Pengetahuan : Dalam P&P yang lepas, murid telah belajar tentang ;
Sedia Ada 1. Nombor hingga 100 000
2. Nilai tempat hingga ratus ribu
ABM : Buku teks dan buku tulis

NOR YUNAIZAH BINTI MOKHTAR


SK ULU YAM BHARU
Aktiviti 1.
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
Murid merujuk buku teks dan mendengar penerangan guru.
Minggu 3
2. Murid merujuk menjawab soalan latihan berpandukan guru secara lisan.
3. Murid membuat latihan tersebut di dalam buku tulis.
Refleksi :

NOR YUNAIZAH BINTI MOKHTAR


SK ULU YAM BHARU
