Anda di halaman 1dari 5

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MUHAMMAD FAISAL BIN OMAR PENDIDIKAN JASMANI

Tarikh 08 JULAI 2019

Kelas 1 FARABI

Masa 7.30 – 8.00 PAGI

Aspek Gimnastik Asas

Tajuk Sokongan Teguh


Standard Kandungan 1.7
1.7.2 Melakukan imbangan dengan empat, tiga, dua, dan satu tapak sokongan
pada bahagian badan.
Standard Pembelajaran 2.6.2 Menyatakan perkaitan antara bilangan tapak sokongan dengan
kestabilan.
5.4.2 Mempamerkan rasa seronok semasa melakukan aktiviti dalam
kumpulan.
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-

1. Melakukan imbangan dengan tiga, dua dan satu tapak sokongan bahagian
Objektif Pembelajaran badan.
2. Mengenal pasti tapak sokongan.
3. Memperlihatkan rasa seronok melakukan aktiviti baru dalam Pendidikan
Jasmani.
1. Murid melakukan imbangan satu tapak sokongan
2. Murid dalam pasangan melakukan dua tapak sokongan
Aktiviti 3. Murid dalam kumpulan melakukan imbangan dan kumpulan yang paling
lama imbang dikira pemenang
4. Penyejukkan badan
EMK Kreativiti dan Inovasi

BBM Wisel
Pada akhir pengajaran;_______ murid dapat mencapai objektif yang
ditetapkan.
Refleksi
MUHAMMAD FAISAL BIN OMAR PENDIDIKAN JASMANI

Tarikh 08 JULAI 2019

Kelas 5 GHAZALI

Masa 8.00 – 8.30 PAGI

Aspek Kemahiran Asas Kategori Jaring

Tajuk Rejaman dan libasan

Standard Kandungan 1.7 Berkebolehan melakukan kemahiran asas permainan kategori jaring
dengan lakuan yang betul
1.7.5 Melakukan rejaman, dan libasan menggunakan anggota badan yang
dibenarkan
Standard Pembelajaran 2.7.2 Mengenal pasti perkaitan antara kelajuan kontak alatan atau anggota
badan dengan kelajuan objek pascakontak (selepas kontak)
5.3.2 Mengiktiraf kebolehan dan menerima kekurangan rakan sebaya

Di akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:-


1. Melakukan rejaman, dan libasan menggunakan anggota badan yang
Objektif Pembelajaran dibenarkan.
2. Mengenal pasti perkaitan antara kelajuan kontak alatan atau anggota
badan dengan kelajuan objek pascakontak (selepas kontak).
3. Mengiktiraf kebolehan dan menerima kekurangan rakan sebaya.
1. Guru menunjukkan contoh rejaman untuk sukan Bola Tampar dan
Libasan untuk Sukan Sepak Takraw
2. Setiap murid membuat asas Rejaman dan Libasan dengan bimbingan
Aktiviti guru
3. Setiap kumpulan melakukan rejaman dan libasan,kumpulan yang paling
banyak lepas jarring dikira pemenang
4. Penyejukkan badan
EMK Kreativiti dan Inovasi

BBM Bola takraw, bola tampar, wisel dan skitel

Pada akhir pengajaran;_______ murid dapat mencapai objektif yang


Refleksi ditetapkan
MUHAMMAD FAISAL BIN OMAR PENDIDIKAN JASMANI

Tarikh 08 JULAI 2019

Kelas 2 GHAZALI
Masa 8.30 – 9.00 PAGI

Aspek Gimnastik Asas

Tajuk Kemahiran Putaran

Standard Kandungan 1.8 Melakukan kemahiran putaran dengan lakuan yang betul.

1.8.2 Melakukan guling depan posisi straddle.


2.7.2 Membezakan bahagian badan yang menyentuh permukaan semasa
Standard Pembelajaran memulakan guling sisi, guling depan dan guling belakang.
5.4.2 Melakukan aktiviti secara berpasangan dan berkumpulan.

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat


1. Melakukan guling depan posisi straddle
Objektif Pembelajaran
2. Mengetahui perbezaan badan yang menyentuh permukaan semasa
memulakan gulingan
3. Aktiviti secara berpasangan dan kumpulan
1. Memanaskan badan.
2. Buai badan.
3. Mengguling bola besar.
4. Duduk dekam tilam tinggi.
Aktiviti
5. Permainan kecil ‘Guling dan pundi kacang’.
6. Menyejukkan badan.
7. Pentaksiran.

EMK Kreatif dan Inovasi


BBM Wisel, skitel,bola
Pada akhir pengajaran;_______ murid dapat mencapai objektif yang
Refleksi ditetapkan
Minggu 24
Hari Isnin
Tarikh 08 / 07 / 2019
Masa 10.30 - 11.30
Tahun 1 Farabi Kehadiran : / 35
Subjek Matematik
Bidang Operasi Asas
Topik / Tajuk Tambah dan tolak
Standard Kandungan
3.1 Konsep perdua dan perempat pecahan wajar.
Standard Pembelajaran
3.1.1 Mengenal pasti satu perdua, satu perempat, dua perempat dan tiga perempat.
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
Objektif Pembelajaran
1. Mengenal pasti satu perdua, satu perempat, dua perempat dan tiga perempat.
1. Pengenalan tajuk
2. Guru menyampaikan OP kepada murid.
3. buka buku teks JILID 2 ms 1-3
4.Guru bimbing murid bercerita tentang objek yang menunjukkan dua bahagian yang
sama besar dalam gambar
Pedagogi (strategi/Aktiviti) 5. Guru bincang situasi harian yang berkaitan pecahan
6.Guru terangkan pecahan ialah sebahagian dariapda satu objek secara simulasi. Setiap
bahagian mestilah sama besar
7. Aktiviti mewarna atau melorek satu daripada dua bahagian pelbagai bentuk.
8. Murid memahami satu perdua dan satu perempat menggunakan kad pecahan.
9. Guru membuat rumusan dan kesimpulan berdasarkan aktiviti yang dijalankan.
Bahan Buku teks, buku tulis, buku kerja
Peta i-Think Choose an item.
Nilai Moral Berani
EMK Kreatif dan Inovasi
Pentaksiran sekolah TP2
Rancangan Pdp
(/) akan di ulang

Impak / Refleksi Pada akhir pengajaran;_____ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan
__murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.
MUHAMMAD FAISAL BIN OMAR BAHASA MELAYU

MINGGU 24 AKTVITI
PEMBELAJARAN ABAD KE-21
TARIKH/ HARI 08 JULAI 2019 / ISNIN
Round Table
MASA 12.30 – 1.30 T/HARI
KELAS 4 GHAZALI Think Pair Share
TEMA KEBUDAYAAN, KESENIAN DAN ESTETIKA Hot Seat
TAJUK Alat Penggera Pembentangan Hasil Sendiri √
STANDARD 2.3 Membaca kuat pelbagai bahan bacaan dengan lancar,
KANDUNGAN Role Play
sebutan yang jelas dan intonasi yang betul.
STANDARD 2.3.1 Membaca pelbagai bahan yang mengandungi pelbagai Gallery Walk
PEMBELAJARAN jenis ayat secara mekanis dengan lancar, sebutan yang
jelas dan intonasi yang betul. Three Stay, One Stay
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran,murid dapat Peta I-think
PEMBELAJARAN a) Membaca pelbagai bahan yang mengandungi pelbagai
jenis ayat secara mekanis Deklamasi Sajak / Nyanyian
b) Membaca dengan lancar,sebutan yang jelas dan intonasi
Tandakan √ pada ruangan
yang betul
berkenaan
RINGKASAN 1. Murid menonton video rompakan bersenjata
AKTIVITI 2. Membaca petikan sebuah berita rompakan
3. Membaca peta pemikiran kaedah pencegahan TAHAP PENGUASAAN (PBS)
4. Pembentangan peta pemikiran
5. Murid menjawab lembaran kerja dengan bimbingan TP6
guru
TP5
6. Murid membaca petikan dan menjawab soalan
7. Tayangan video kejayaan alat penggera mencegah TP4
rompakan
TP3
PEMBELAJARAN Berasaskan Murid √
ABAD KE-21 Pembelajaran Kolaboratif √ TP2
Kemahiran / Proses TP1
Pemikiran Aras Tinggi √
Kemahiran Hidup
Berkumpulan √ Tandakan √ pada ruangan berkenaan
Komuniti
Pentaksiran Formatif ARAS PEMIKIRAN
Belajar Untuk Kehidupan
Tandakan √ pada ruangan berkenaan Mencipta
ELEMEN MERENTAS Menilai
Kreativiti dan inovasi
KURIKULUM Menganalisis
BBB Muzik lagu,buku teks dan buku latihan Mengaplikasi
REFLEKSI / IMPAK/ Memahami √
PENAMBAHBAIKAN Mengingati
Pada akhir pengajaran;_______ murid dapat mencapai objektif
Tandakan √ pada ruangan berkenaan
yang ditetapkan dan _ __ murid yang tidak mencapai objektif
akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Latihan bertulis
Laporan amali/eksperimen
Kuiz
Pembentangan √
Soal Jawab √
Pemerhatian / lisan / soal

jawab
Tandakan √ pada ruangan berkenaan
