Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU : 43 HARI : SELASA TARIKH : 19/11/2019


MATA PELAJARAN Pendidikan Muzik STRATEGI PdPc Pembelajaran
Berasaskan Masalah
TAHUN / MASA MZ 5UM 8.30-9.00 am Lain-lain (Nyatakan):

TEMA Pengalaman Muzikal Perbincangan Think


AKTIVITI MURID
Pare Share
UNIT 3.0
Lain-lain (Nyatakan)
TAJUK
PETA PEMIKIRAN (I- Peta Bulatan
THINK)
STANDARD 3.1
KANDUNGAN KEMAHIRAN Mengaplikasi
BERFIKIR ARAS
STANDARD 3.1.1 TINGGI (KBAT)
PEMBELAJARAN:
Catatan KBAT:
Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN: dapat:
1. Memberi pendapat tentang muzik yang GERAK KERJA SUSULAN MURID
Pemulihan
didengar atau ditonton menggunakan
Pengukuhan
terminologi muzik secara berpandu. Pengayaan
KRITERIA KEJAYAAN Latih tubi
1.
PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD)
Latihan Bertulis
Pemula / Induksi Lisan
AKTIVITI :
1. Imbas semula Kuiz
2. Not asas dalam muzik. Pembentangan
Lain-lain (Nyatakan) :
Aktiviti Utama
Buku Teks TAHAP PENGUASAAN MURID
1. Berbincang mengenai situasi dalam gambar TAHAP 1
pada halaman 73. Fokuskan perbincangan TAHAP 2
kepada kedudukan pemain, konduktor muzik TAHAP 3
serta tatasusila sewaktu membuat TAHAP 4
TAHAP 5
persembahan.
TAHAP 6
2. Minta murid teliti gambar pada halaman 74 – 75
dan bincangkan.
3. Minta murid melakonkan situasi sesebuah
persembahan muzikal dan kaitkannya dengan
amalan tatasusila persembahan yang telah
dipelajari.
Penamat
1. Murid secara rawak untuk menyatakan
perasaan/ nilai murni melalui aktiviti muzik.
2. Rumusan

Menyayangi budaya
NILAI MURNI / EMK TMK
LCD, buku teks
BBB

______ orang telah mencapai objektif pembelajaran pada


REFLEKSI
hari ini dan ______ tidak mencapai objektif pembelajaran

______ orang akan diberi latihan pemulihan sebelum


waktu pelajaran akan datang.

PdPc diajar oleh guru ganti

PdPc pada hari ini tidak dapat dijalankan kerana


_______________________________________

KEHADIRAN : /

Nama Murid Tidak Hadir :


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU : 43 HARI : SELASA TARIKH : 19/11/2019
MATA PELAJARAN Teknologi Maklumat Dan Komunikasi STRATEGI PdPc Pembelajaran
Berasaskan Masalah
TAHUN / MASA 6 UM - 12.20 hingga 1.20 pagi (60 minit) Lain-lain (Nyatakan):

TEMA PENGATURCARAAN AKTIVITI MURID Perbincangan Think


Pare Share
UNIT 12
Lain-lain (Nyatakan)
TAJUK PENGATURCARAAN PETA PEMIKIRAN (I- Peta Alir
THINK)
STANDARD 4.0 Menghasilkan Projek Pengaturcaraan
KANDUNGAN KEMAHIRAN Mengaplikasi
BERFIKIR ARAS
STANDARD SP : 4.1.3, 4.1.4 TINGGI (KBAT)
PEMBELAJARAN:
Catatan KBAT:
Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat:
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN: 1. Menyatakan situasi, objek-objek yang terlibat dan
menganalisa setiap objek yang terlibat. GERAK KERJA SUSULAN MURID
Menghasilkan algoritma, pseudokod atau carta Pemulihan
alir yang melibatkan pilihan . Pengukuhan
Pengayaan
KRITERIA KEJAYAAN Latih tubi
1. Menyatakan situasi dan objek-objek yang
terlibat. PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD)
Pemula / Induksi Latihan Bertulis
AKTIVITI :
1. Aktiviti main peranan Lisan
Kuiz
Pembentangan
Lain-lain (Nyatakan) :
Aktiviti Utama
1. Murid diterangkan bahawa dalam aplikasi TAHAP PENGUASAAN MURID
Scratch, atur cara yang mempunyai struktur TAHAP 1
dibina dengan menggunakan blok TAHAP 2
TAHAP 3
dilaksanakan satu demi satu.
TAHAP 4
2. Murid melancarkan aplikasi untuk
TAHAP 5
menggerakkan objek dengan kadar kelajuan TAHAP 6
berbeza dan menceritakan pergerakan objek
tersebut.(KBAT)
3. Kadar kelajuan yang berbeza bagi objek boleh
dihasilkan dengan mengubah nilai masa pada
blok.

Penamat
1. Refleksi

bekerjasama
NILAI MURNI / EMK
LCD, buku teks
BBB

______ orang telah mencapai objektif pembelajaran pada hari ini


REFLEKSI
dan ______ tidak mencapai objektif pembelajaran

______ orang akan diberi latihan pemulihan sebelum waktu


pelajaran akan datang.

PdPc diajar oleh guru ganti

PdPc pada hari ini tidak dapat dijalankan kerana


_______________________________________

KEHADIRAN : /

Nama Murid Tidak Hadir :


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU : 43 HARI : SELASA TARIKH : 19/11/2019
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU STRATEGI PdPc Pembelajaran
Berasaskan Masalah
TAHUN / MASA 4USM 10.20-11.20 pagi Lain-lain (Nyatakan):

TEMA
MASYARAKAT PENYAYANG
AKTIVITI MURID Perbincangan Think
Pare Share
UNIT
Lain-lain (Nyatakan)
TAJUK
Khidmat Rakan Sebaya
PETA PEMIKIRAN (I- Peta Bulatan
THINK)
STANDARD 1.6
KANDUNGAN KEMAHIRAN Mengaplikasi
BERFIKIR ARAS
STANDARD 1.6.1 TINGGI (KBAT)
PEMBELAJARAN:
Catatan KBAT:
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat;
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN: 1. Menyampaikan maklumat tentang sesuatu
perkara daripada media cetak dalam GERAK KERJA SUSULAN MURID
Pemulihan
bentuk pengumuman dengan Pengukuhan
menggunakan ayat yang gramatis secara Pengayaan
bertatasusila. Latih tubi

1. Membina ayat pengumuman yang lengkap PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD)


KRITERIA KEJAYAAN Latihan Bertulis
berdasarkan gambar.
Lisan
Kuiz
Pemula / Induksi Pembentangan
AKTIVITI :
1. Menyanyi – lagu ”Hijau” Lain-lain (Nyatakan) :

Aktiviti Utama TAHAP PENGUASAAN MURID


1. Murid membaca teks TAHAP 1
2. Murid mengenal pasti maklumat tersirat yang TAHAP 2
terdapat dalam cerita dan gambar TAHAP 3
3. Murid menulis pengumuman TAHAP 4
4. Murid mengakses internet untuk mendapatkan TAHAP 5
TAHAP 6
makumat lanjut tentang kad ingatan komputer

Penamat
1. Membaca ayat yang mereka tuliskan.
2. Refleksi

Menyayangi budaya
NILAI MURNI / EMK TMK
LCD, buku teks
BBB
______ orang telah mencapai objektif pembelajaran pada hari ini
REFLEKSI
dan ______ tidak mencapai objektif pembelajaran

______ orang akan diberi latihan pemulihan sebelum waktu


pelajaran akan datang.

PdPc diajar oleh guru ganti

PdPc pada hari ini tidak dapat dijalankan kerana


_______________________________________

KEHADIRAN : /

Nama Murid Tidak Hadir :


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU : 43 HARI : SELASA TARIKH : 19/11/2019
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN MORAL Penggunaan
STRATEGI PdPc
Teknologi
TAHUN / MASA 4UM/USM / 08.30-09.30 am
Lain-lain (Nyatakan):
TEMA KERAJINAN
AKTIVITI MURID Perbincangan
UNIT / NILAI 11 Kerajinan Kumpulan
TAJUK
Lain-lain (Nyatakan)
11.1
STANDARD
KANDUNGAN PETA PEMIKIRAN (I- Peta Bulatan
THINK)
11.1.3, 11.1.4,
STANDARD
PEMBELAJARAN: KEMAHIRAN Menganalisis
Pada akhir pembelajaran murid dapat; BERFIKIR ARAS
OBJEKTIF TINGGI (KBAT)
PEMBELAJARAN: 1. Penaakulan: Memberikan contoh sikap rajin
terhadap jiran demi kesejahteraan bersama. Catatan KBAT:
2. Perasaan: Mengekspresikan perasaan berkaitan
dengan kerajinan terhadap jiran demi kesejahteraan
bersama. GERAK KERJA SUSULAN MURID
3.Perlakuan:. Pemulihan
Pengukuhan
Pengayaan
Latih tubi
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD)
1. Simulasi .
Latihan Bertulis
AKTIVITI : Pemula / Induksi Lisan
1. Murid membaca petikan. Kuiz
2. Menjawab soalan secara lisan. Pembentangan
3. Guru mengaitkan tajuk pelajaran hari ini. Lain-lain (Nyatakan) :

Aktiviti Utama TAHAP PENGUASAAN MURID


1. Membaca situasi. TAHAP 1
2. Murid menyatakan tindakan jujur berdasarkan TAHAP 2
situasi TAHAP 3
3. Murid menyatakan alasan atas tindakannya. TAHAP 4
TAHAP 5
4. Murid membuat pembentangan.
TAHAP 6
Penamat
1. Rumusan

NILAI MURNI / EMK Nilai murni, TMK


BBB Laptop, buku teks, mini whiteboard, pen marker
REFLEKSI ______ orang telah mencapai objektif pembelajaran
pada hari ini dan ______ tidak mencapai objektif
pembelajaran

______ orang akan diberi latihan pemulihan sebelum


waktu pelajaran akan datang.

PdPc diajar oleh guru ganti

PdPc pada hari ini tidak dapat dijalankan kerana


_______________________________________

KEHADIRAN : /

Nama Murid Tidak Hadir :
