Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

(Beserta program LINUS-Numerasi)

Mata pelajaran : Matematik Tahun 2 Sentosa

Tajuk : Perpuluhan

Masa : 60 minit

Standard Pembelajaran : 7.1(i) dan (ii)

Objektif pembelajaran :
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :-
a) Menukar pecahan persepuluh kepada perpuluhan
b) Menyebut perpuluhan, sifar perpuluhan satu hingga sifar perpuluhan sepuluh
dengan betul.

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran :-


Murid Perdana
1. Perbincangan mengenai kad pecahan dan kad nombor persepuluh yang
dipamerkan
2. Bersoaljawab tentang perpuluhan berdasarkan jadual pecahan kepada perpuluhan.
3. Menyebut nombor perpuluhan satu persatu berdasarkan kad pecahan persepuluh
dan pecahan persepuluh tanpa jadual secara rambang
4. Padanan kad perpuluhan dengan kad pecahan persepuluh secara rawak.

Murid Linus
1. Bersoaljawab tentang kad pecahan persepuluh
2. Membaca satu persatu mengikut guru berdasarkan jadual pecahan kepada
perpuluhan
3. Sebut dan padankan kad perpuluhan berpandukan kad pecahan persepuluh dengan
bimbingan guru.

Elemen merentas kurikulum(EMK):


 Kreativiti (memadan)
 Bahasa melayu(membaca)

Bahan bantu mengajar


Kad pecahan persepuluh, kad pecahan persepuluh, kad perpuluhan jadual pecahan kepada
perpuluhan.

Penilaian pengajaran dan pembelajaran:


Penilaian melalui pemerhatian semasa pengajaran dan pembelajaran, perbincangan.

Refleksi :
Arus linus- 28/28 murid dapat menguasai kemahiran dan dapat mencapai objektif
pembelajaran. 4 orang murid diberi bimbingan dalam kelas akan datang.
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
(Tanpa program LINUS-Numerasi)

Mata pelajaran : Matematik Tahun 2 Sentosa

Tajuk : Perpuluhan

Masa : 60 minit

Standard Pembelajaran : 7.1(i) dan (ii)

Objektif pembelajaran :
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :-
a) Menukar pecahan persepuluh kepada perpuluhan
b) Menyebut perpuluhan, sifar perpuluhan satu hingga sifar perpuluhan sepuluh
dengan betul.

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran :-


1. Perbincangan mengenai kad pecahan dan kad nombor persepuluh yang
dipamerkan
2. Bersoaljawab tentang perpuluhan berdasarkan jadual pecahan kepada perpuluhan.
3. Menyebut nombor perpuluhan satu persatu berdasarkan kad pecahan persepuluh
dan pecahan persepuluh tanpa jadual secara rambang
4. Padanan kad perpuluhan dengan kad pecahan persepuluh secara rawak.

Elemen merentas kurikulum(EMK):


 Kreativiti (memadan)
 Bahasa melayu(membaca)

Bahan bantu mengajar


Kad pecahan persepuluh, kad pecahan persepuluh, kad perpuluhan jadual pecahan kepada
perpuluhan.

Penilaian pengajaran dan pembelajaran:


Penilaian melalui pemerhatian semasa pengajaran dan pembelajaran, perbincangan.

Refleksi :
32/32 murid dapat menguasai kemahiran dan dapat mencapai objektif pembelajaran.
