Anda di halaman 1dari 6

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN : AMALAN BAHASA MELAYU


TARIKH / HARI : 15/10/2018 ISNIN
KELAS : PERALIHAN
MASA : 1:00 PM 2:.00 PM
TAJUK : Negara Indah Permai
OBJEKTIF PEMBELAJARAN : Di akhir pdpc, murid dapat :
1. Menyebut dan menggunakan istilah dalam
konteks.
2. mengenalpasti ciri fizikal negara kita.
3. mengenalpasti dan menyatakan tempat
peranginan dan rekreasi dalam Negara.

KRITERIA KEJAYAAN 1. Murid dapat menyebut nama negeri di dalam


Malaysia(TP1)
2. Murid dapat melukis peta Malaysia(TP2)
3. Murid dapat mengenalpasti bentuk fizikal
Malaysia. .(TP3)
4. Murid dapat menyenaraikan tempat peranginan
yang terkenal di Malaysia.

AKTIVITI PEMBELAJARAN Set Induksi- Pengurusan Kelas


Murid ditunjukkan gambar peta Malaysia.
Murid diminta memadankan negeri-negeri yang terdapat
di Malaysia.
Murid diminta menyenaraikan tempat peranginan terkenal
mengikut negeri
Murid membuat tugasan.
Bimbingan Guru.
Rumusan
BAHAN BANTU BELAJAR : Gambar Peta Malaysia.
PENILAIAN PdPc : Pemerhatian
Lisan
Tugasan
REFLEKSI DAN PENCAPAIAN :

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN : LITERASI KOMPUTER/FROG VLE
TARIKH / HARI : 16/10/2018 SELASA
KELAS : 2 AMANAH
MASA : 11.00 – 12.30 PM
TAJUK : Laman Media Sosial
OBJEKTIF PEMBELAJARAN : Di akhir pdpc, murid dapat :
1. mengetahui apa itu laman media social
2. item yang terkandung dalam laman media sosial
3. jenis laman media sosial
KRITERIA KEJAYAAN 1. Murid mengetahu ciri dalam laman media
sosial.(TP1)
2. murid memahami ciri yang terkandung dalam
laman media sosial.(TP2)
3. Murid dapat mengenalpasti jenis-jenis yang ada
dalam media social.(TP4)

AKTIVITI PEMBELAJARAN Set Induksi- Pengurusan Kelas


Murid diminta memberi pendapat mengenai laman sosial
yang ada pada masa kini.
Murid diminta menyenaraikan laman sosial yang biasa
Sumba mereka gunakan.
Bimbingan Guru.
Membuat Tugasan
Rumusan
BAHAN BANTU BELAJAR : Bahan Bacaan di Perpustakaan.
PENILAIAN PdPc : Pemerhatian
Lisan
Tugasan
REFLEKSI DAN PENCAPAIAN :

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN : LITERASI KOMPUTER/FROG VLE
TARIKH / HARI : 16/10/2018 SELASA
KELAS : PERALIHAN
MASA : 1.00 – 2.00 PM
TAJUK : Persatuan Pengguna
OBJEKTIF PEMBELAJARAN : Di akhir pdpc, murid dapat :
1. Menyebut dan menggunakan istilah dalam
konteks.
2. menyatakan hak pengguna.

KRITERIA KEJAYAAN 1. Murid dapat mengetahui maksud pengguna.


(TP1)
2. Murid dapat memahami konsep pengguna.
3. murid dapat menyatakan hak pengguana.

AKTIVITI PEMBELAJARAN Set Induksi- Pengurusan Kelas


Murid membca teks secara bergilir.
Murid melengkapkan tempat kosong.
Bimbingan Guru.
Rumusan
BAHAN BANTU BELAJAR : Gambar di surat khabar
PENILAIAN PdPc : Pemerhatian
Lisan
Tugasan
REFLEKSI DAN PENCAPAIAN :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN : LITERASI KOMPUTER/FROG VLE
TARIKH / HARI : 17/10/2018 RABU
KELAS : PERALIHAN
MASA : 8.00 – 9.00 PM
TAJUK : Persatuan Pengguna
OBJEKTIF PEMBELAJARAN : Di akhir pdpc, murid dapat :
1. Menyebut dan menggunakan istilah dalam
konteks.
2. menyatakan hak pengguna.
3. menyatakan peranan persatuan pengguna.

KRITERIA KEJAYAAN 1. Murid dapat mengetahui peranan persatuan


pengguna..(TP1)
2. Murid dapat memahami peranan persatuan
pengguna . (TP2)
3. murid dapat mengenalpasti masalah
kepenggunaan. (TP3)

AKTIVITI PEMBELAJARAN Set Induksi- Pengurusan Kelas


Murid membca teks secara bergilir.
Murid melengkapkan tempat kosong.
Murid meneliti masalah kepenggunaan yang pernah
mereka alami.
Bimbingan Guru.
Rumusan
BAHAN BANTU BELAJAR : Lampiran Latihan
PENILAIAN PdPc : Pemerhatian
Lisan
Tugasan
REFLEKSI DAN PENCAPAIAN :

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN : LITERASI KOMPUTER/FROG VLE
TARIKH / HARI : 18/10/2018 KHAMIS
KELAS : 2 BERSIH
MASA : 8.40 – 9.40 AM
TAJUK : Laman Media Sosial
OBJEKTIF PEMBELAJARAN : Di akhir pdpc, murid dapat :
1. mengetahui apa itu laman media social
2. item yang terkandung dalam laman media sosial
3. jenis laman media sosial
KRITERIA KEJAYAAN 1. Murid mengetahu ciri dalam laman media
sosial.(TP1)
2. murid memahami ciri yang terkandung dalam
laman media sosial.(TP2)
3. Murid dapat mengenalpasti jenis-jenis yang ada
dalam media social.(TP4)

AKTIVITI PEMBELAJARAN Set Induksi- Pengurusan Kelas


Murid diminta memberi pendapat mengenai laman sosial
yang ada pada masa kini.
Murid diminta menyenaraikan laman sosial yang biasa
Sumba mereka gunakan.
Bimbingan Guru.
Membuat Tugasan
Rumusan
BAHAN BANTU BELAJAR : Bahan Bacaan di Perpustakaan.
PENILAIAN PdPc : Pemerhatian
Lisan
Tugasan
REFLEKSI DAN PENCAPAIAN :

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN : LITERASI KOMPUTER
TARIKH / HARI : 19/10/2018 JUMAAT
KELAS : 2 BERSIH
MASA : 10.30 – 11.00 AM
TAJUK : Intranet
OBJEKTIF PEMBELAJARAN : Di akhir pdpc, murid dapat :
1. mengenalpasti ciri-ciri keselamatan dalam
penggunaan media sosila masa kini.

KRITERIA KEJAYAAN 1. Murid dapat mengenalpasti aspek keselamatan


dalam setiap penggunaan laman media social.
(TP4)

AKTIVITI PEMBELAJARAN Set Induksi- Pengurusan Kelas.


Murid diminta memeberi pendapat mereka mengenai
aspek keselamatan laman media social yang mereka
gunakan.
Bimbingan guru
Rumusan
BAHAN BANTU BELAJAR : Bahan Bacaan di Perpustakaan.
PENILAIAN PdPc : Pemerhatian
Lisan
Tugasan bertulis
REFLEKSI DAN PENCAPAIAN :

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN : AMALAN BAHASA MELAYU
TARIKH / HARI : 19/10/2018 JUMAAT
KELAS : PERALIHAN
MASA : 11:20 PM 11:.50 PM
TAJUK : EJAAN- INTERNET
OBJEKTIF PEMBELAJARAN : Di akhir pdpc, murid dapat :
1. Menyebut dan menggunakan istilah dengan
betul.
2. Menulis perkataan mengikut ejaan yang betul.

KRITERIA KEJAYAAN 1. Murid dapat mengetahui maksud istilah dengan


betul (TP1)
2. Murid dapat menulis istilah dengan betul (TP2)

AKTIVITI PEMBELAJARAN Set Induksi- Pengurusan Kelas


Murid mendengar guru menyebut beberapa perkataan.
Murid diminta untuk menulis kembali perkataan tersebut
di dalam buku.
Bimbingan Guru.
Rumusan
BAHAN BANTU BELAJAR : Kamus Bergambar
PENILAIAN PdPc : Pemerhatian
Lisan
Tugasan
REFLEKSI DAN PENCAPAIAN :

Tandatangan : …………………………………………………………..

Nama : NOR HASIDAH BT ISMAIL

Tarikh : 19/10/2018

Semakan Oleh :

Tarikh :
