ARAS PEMIKIRAN
Mencipta
Menilai
Menganalisis
Mengaplikasi
Memahami
Mengingati
BBM Buku Teks Internet Projektor
Tandakan / pada ruangan
Powerpoint Buku Cerita Lain-lain
berkenaan
Carta Model
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
EMK Pendidikan TMK Kreativiti dan
Latihan bertulis
Alam Sekitar inovasi Hasil kerja
Kuiz
Refleksi ____/____ orang murid dapat menguasai objektif Pembentangan
pembelajaran dan diberi latihan pengayaan/ pengukuhan Soal Jawab
____/____ orang murid tidak menguasai objektif Pemerhatian/lisan/soal jawab
pembelajaran dan diberi latihan pemulihan. Lembaran kerja
Aktiviti PdP ditangguhkan kerana _____________ Drama
Projek
________________________________________ Tandakan / pada ruangan
berkenaan
Catatan
I - THINK
Peta Bulatan
Peta Buih
Peta Buih Berganda
Peta Pokok
Peta Dakap
RANCANGAN PENGAJARAN
HARIAN PENDIDIKAN KESIHATAN
TAHUN 5
RPH 2019
AKTIVITI
MINGGU: 6 HARI: AHAD TARIKH: 10 FEB 2019 PEMBELAJARAN ABAD KE-21
Round Table
Kelas / MP PENDIDIKAN KESIHATAN 5 UTM Think Pair Share
Hot Seat
MASA 12.50-1.20 PTG Pembentangan Hasil Sendiri
Role Play
Gallery Walk
Tajuk KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF Three Stay, One Stay
Peta I-think
Standard 1.2 Deklamasi Sajak / Nyanyian
Kandungan Tandakan / pada ruangan
berkenaan
Standard 1.2.1
Pembelajaran PEMBELAJARAN ABAD KE-21
Berasaskan Murid
Pembelajaran Kolaboratif
Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat:
Kemahiran / Proses
Pembelajaran 1. 1.2.1 Memahami kepentingan Pemikiran Aras Tinggi
menghargai aspek seksualiti dilahirkan sebagai lelaki atau Kemahiran Hidup
perempuan. Berkumpulan
Komuniti
Murid dikatakan berjaya apabila mereka dapat: Pentaksiran Formatif
Kriteria
Belajar Untuk Kehidupan
Kejayaan Menghargai diri sendiri Tandakan / pada ruangan
berkenaan
Aktiviti 7. . set induksi
8. . Penyampaian standard pembelajaran TAHAP PENGUASAAN (PBS)
9. . Penerangan oleh guru TP6
10. . menjalankan aktiviti dengan arahan dan bimbingan TP5
guru secara kumpulan TP4
11. Latihan TP3
12. Penilaian pengajaran dan pembelajaran TP2
TP1
Tandakan / pada ruangan
berkenaan
ARAS PEMIKIRAN
Mencipta
Menilai
BBM Buku Teks Internet Projektor Menganalisis
Powerpoint Buku Cerita Lain-lain Mengaplikasi
Carta Model Memahami
Mengingati
Pendidikan TMK Kreativiti dan Tandakan / pada ruangan
EMK
Alam Sekitar inovasi berkenaan
Refleksi ____/____ orang murid dapat menguasai objektif PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
pembelajaran dan diberi latihan pengayaan/ pengukuhan Latihan bertulis
Hasil kerja
____/____ orang murid tidak menguasai objektif
Kuiz
pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Pembentangan
Aktiviti PdP ditangguhkan kerana _____________ Soal Jawab
Pemerhatian/lisan/soal jawab
________________________________________ Lembaran kerja
Drama
Projek
RANCANGAN PENGAJARAN
HARIAN PENDIDIKAN KESIHATAN
TAHUN 6 AKTIVITI
RPH 2019 PEMBELAJARAN ABAD KE-21
Round Table
Think Pair Share
MINGGU: 6 HARI: SELASA TARIKH: 12 FEB 2019 Hot Seat
Pembentangan Hasil Sendiri
Kelas / MP PENDIDIKAN KESIHATAN 6 UTM Role Play
Gallery Walk
MASA 10.20-10.50 PG Three Stay, One Stay
Peta I-think
Deklamasi Sajak / Nyanyian
Tajuk KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF
Tandakan / pada ruangan
berkenaan
Standard 1.2
Kandungan PEMBELAJARAN ABAD KE-21
Berasaskan Murid
Standard 1.2.2 Pembelajaran Kolaboratif
Pembelajaran Kemahiran / Proses
Pemikiran Aras Tinggi
Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat: Kemahiran Hidup
Berkumpulan
Pembelajaran Memahami risiko tingkah laku seksual iaitu Komuniti
kehamilan, jangkitan penyakit seksual, HIV, AIDS Pentaksiran Formatif
dan ketagihan melakukan aktiviti seksual Belajar Untuk Kehidupan
Tandakan / pada ruangan
Kriteria Murid dikatakan berjaya apabila mereka dapat: berkenaan
Kejayaan Menjaga keselamatan diri dari penyakin
berbahaya. TAHAP PENGUASAAN (PBS)
TP6
Aktiviti 13. . set induksi TP5
14. . Penyampaian standard pembelajaran TP4
15. . Penerangan oleh guru TP3
TP2
16. . menjalankan aktiviti dengan arahan dan bimbingan
TP1
guru secara kumpulan
Tandakan / pada ruangan
17. Latihan
berkenaan
18. Penilaian pengajaran dan pembelajaran
ARAS PEMIKIRAN
Mencipta
Menilai
Menganalisis
Mengaplikasi
BBM Buku Teks Internet Projektor Memahami
Powerpoint Buku Cerita Lain-lain Mengingati
Carta Model Tandakan / pada ruangan
berkenaan
EMK Pendidikan TMK Kreativiti dan
Alam Sekitar inovasi PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Latihan bertulis
Refleksi ____/____ orang murid dapat menguasai objektif Hasil kerja
pembelajaran dan diberi latihan pengayaan/ pengukuhan Kuiz
____/____ orang murid tidak menguasai objektif Pembentangan
pembelajaran dan diberi latihan pemulihan. Soal Jawab
Pemerhatian/lisan/soal jawab
Guru Besar / Penolong Kanan : …………………………………
Lembaran kerja
Drama
Projek
Tandakan / pada ruangan berkenaan
I - THINK
Peta Bulatan
Peta Buih
Peta Buih Berganda
Peta Pokok
Peta Dakap
Peta Titi
Tandakan / pada ruangan berkenaan