Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU


MINGGU / HARI / TARIKH 01.09.2020 (SELASA ) LELAKI : _3__ / __3__ orang
KELAS TAHUN 1 KEHADIRAN PEREMPUAN : __4__ / _4__ orang
MASA 11.35-12.35 JUMLAH : __7_ / __7__ orang
BIDANG PEMBELAJARAN MERIAHNYA PERAYAAN TIDAK HADIR :
STANDARD KANDUNGAN 2.1 Asas membaca dan memahami
STANDARD 2.1.2 Membaca dengan sebutan yang betul,intonasi yang sesuai,dan memahami
PEMBELAJARAN i) Perkataan
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN/
KRITERIA KEJAYAAN 1. menyebut dan membaca perkataan dengan betul dan intonasi yang sesuai.

1. Pengenalan Tajuk dan guru menyampaikan objektif pelajaran kepada murid.


2. Murid-murid diminta membaca petikan ,dengan sebutan yang betul dan intonasi yang betul.
AKTIVITI PEMBELAJARAN 3. Murid-murid diminta menikuti bacaan guru.
& PEMUDAHCARAAN (PdPc) 4. . Murid-murid diminta menjawab soalan dan memberikan pendapat dengan bantuan guru.
5. Guru meminta murid membuat latihan dalam buku lathian dengan betul.
6. Guru membuat rumusan dan kesimpulan berdasarkan aktiviti yang dijalankan.
                         
  ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)  
    Buku Teks   Nota   Carta / Graf   Komputer / Tablet  
     Buku Rujukan   Model   TV / Projektor   Internet / Wifi
  
   Modul Subjek   Gambar  
Pembesar Suara / Radio   Kalkulator
  
                                        
  ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)  
    Kreativiti Dan Inovasi   Bahasa Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme  
     Sains Dan Teknologi Keusahawan Pendidikan Kewangan TMK
  
                                   
     
  NILAI MURNI  
  Baik Hati Kerjasama Bertolak Ansur Keadilan  
   Keberanian Kejujuran Bersyukur Tolong-menolong
  
   Bertanggungjawab Hemah Tinggi Hormat-menghormati Kasih Sayang   
   Kesabaran Ketekunan Berjimat Cermat
  
     
  PETA PEMIKIRAN i-THINK  
  Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir  
   Peta Titi Peta Pokok Peta Dakap Peta Alir
  
                             
  PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)  
  Komunikasi Kolaborasi Kreativiti Pemikiran Kritikal  
             
  TAHAP PEMIKIRAN  
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

   Mengingat Mengaplikasi Menilai   


   Memahami Menganalisis Mencipta
  
                             
  PENILAIAN PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN  
  Buku Latihan Buku Teks Buku Kerja Lembaran Kerja  
   Pemerhatian Lisan Pembentangan Kerja Kumpulan
  
   Kuiz Tugasan Projek Simulasi / Lakonan
  
                             
  REFLEKSI  
  ____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan  
   
  ____ / ____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan  
   
  Catatan :  
   
  Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus  

   
  Program Sekolah Cuti Rehat / Cuti Sakit  
   
  Aktiviti Luar Guru Pengiring  
           

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU
LELAKI : _4__ / __4__ orang
MINGGU / HARI / TARIKH 01.09.2020 (SELASA) PEREMPUAN : __4__ / _4___ orang
KELAS TAHUN 2 & 3 KEHADIRAN JUMLAH : __8__ / __8__ orang
TIDAK HADIR :
MASA 10.35-11.35
BIDANG PEMBELAJARAN PELIHARA WARISAN
STANDARD KANDUNGAN 2.3 Membaca dan mengapresiasi karya sastera dan bukan sastera.
2.3.1 Membacadan menghayati karya bukan sastera dan karya sastera dengan sebutan yang betul
STANDARD dan intonasi yang sesuai;
PEMBELAJARAN
ii.) manual

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :


OBJEKTIF PEMBELAJARAN/
KRITERIA KEJAYAAN 1. mengenalpasti dan membaca manual dengan betul dan intonasi yang sesuai.

1. Pengenalan Tajuk dan guru menyampaikan objektif pelajaran kepada murid.


2. Murid-murid diminta membaca manual dengan sebutan yang betul dan intonasi yang sesuai.
3. Murid-murid dibimbing mengenal pasti maklumat daripada manual dengan betul
AKTIVITI PEMBELAJARAN 4. . Murid-murid diminta mendengar dan memberikan penerangan dengan bantuan guru.
& PEMUDAHCARAAN (PdPc) 5. Guru meminta murid membuat latihan dalam buku lathian dengan betul.
6. Guru membuat rumusan dan kesimpula berdasarkan aktiviti yang dijalankan.

                         
  ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)  
    Buku Teks   Nota   Carta / Graf   Komputer / Tablet  
     Buku Rujukan   Model   TV / Projektor   Internet / Wifi
  
   Modul Subjek   Gambar  
Pembesar Suara / Radio   Kalkulator   
                                        
  ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)  
    Kreativiti Dan Inovasi   Bahasa Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme  
     Sains Dan Teknologi Keusahawan Pendidikan Kewangan TMK
  
                                   
     
  NILAI MURNI  
  Baik Hati Kerjasama Bertolak Ansur Keadilan  
   Keberanian Kejujuran Bersyukur Tolong-menolong
  
   Bertanggungjawab Hemah Tinggi Hormat-menghormati Kasih Sayang
  
   Kesabaran Ketekunan Berjimat Cermat
  
     
  PETA PEMIKIRAN i-THINK  
  Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir  
   Peta Titi Peta Pokok Peta Dakap Peta Alir
  
                       
     
  PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)  
  Komunikasi Kolaborasi Kreativiti Pemikiran Kritikal  
             
  TAHAP PEMIKIRAN  
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
     
Mengingat Mengaplikasi Menilai
   Memahami Menganalisis Mencipta
  
                             
  PENILAIAN PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN  
  Buku Latihan Buku Teks Buku Kerja Lembaran Kerja  
   Pemerhatian Lisan Pembentangan Kerja Kumpulan
  
   Kuiz Tugasan Projek Simulasi / Lakonan
  
                             
  REFLEKSI  
  ____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan  
   
  ____ / ____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan  
   
  Catatan :  
   
  Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus  
   
  Program Sekolah Cuti Rehat / Cuti Sakit  
   
  Aktiviti Luar Guru Pengiring  
           
