Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN LIMA
MINGGU 3 TARIKH
HARI
Ahad
KELAS 5 UPM MASA 8.30 – 9.00 pagi
TEMA Jadi Yang Terbaik
TAJUK Tegak Terbalik
STANDARD 1.1 Melakukan pergerakan yang memerlukan kawalan badan dan sokongan.
KANDUNGAN
2.1 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik bagi kawalan badan dan sokongan

5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa melakukan aktiviti fizikal
STANDARD 1.1.3 Melakukan imbangan songsang dirian tangan
PEMBELAJARAN
2.1.1 Menjelaskan anggota badan yang terlibat untuk mengekalkan keseimbangan.

5.2.1 Mempamerkan keyakinan untuk melakukan pelbagai kemahiran pergerakan


OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Melakukan imbangan songsang dirian tangan
2. Menjelaskan anggota badan yang terlibat untuk mengekalkan keseimbangan
3. Mempamerkan keyakinan untuk melakukan pelbagai kemahiran pergerakan
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Melakukan ansur maju dengan menggunakan alat penyokong
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang tegak terbalik.
Aktiviti
1. Murid meneliti dan memahami gambar dan teks di halaman buku.
2. Murid diajar cara melakukan aktiviti tegak terbalik. Carbon Copy (Tiru Seperti
Sama)
3. Murid melakukan aktiviti ansur maju dan tegak terbalik dengan menggunakan alat
penyokong. Try It Out (Mari Mencuba)
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang tegak terbalik dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 4
ABM/BBM
PAK-21 Carbon Copy (Tiru Seperti Sama)
PAK-21 Try It Out (Mari Mencuba)
KBAT Mengaplikasi STRATEGI P&P Aplikasi Teori Kecerdasan Pelbagai
EMK : ILMU Nilai Murni PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6


 
REFLEKSI ☐__29_ / _35__ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐__6_ / _35__ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN LIMA
MINGGU 3 TARIKH 1
HARI
Ahad
KELAS MASA
TEMA Jadi Yang Terbaik
TAJUK Tegak Terbalik
STANDARD 1.1 Melakukan pergerakan yang memerlukan kawalan badan dan sokongan.
KANDUNGAN
2.1 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik bagi kawalan badan dan sokongan

5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa melakukan aktiviti fizikal
STANDARD 1.1.3 Melakukan imbangan songsang dirian tangan
PEMBELAJARAN
2.1.1 Menjelaskan anggota badan yang terlibat untuk mengekalkan keseimbangan.

5.2.1 Mempamerkan keyakinan untuk melakukan pelbagai kemahiran pergerakan


OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Melakukan imbangan songsang dirian tangan
2. Menjelaskan anggota badan yang terlibat untuk mengekalkan keseimbangan
3. Mempamerkan keyakinan untuk melakukan pelbagai kemahiran pergerakan
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Melakukan lejangkan kaki.
2. Meluruskan badan dan kaki.
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang tegak terbalik.
Aktiviti
1. Murid meneliti dan memahami gambar dan teks di halaman buku.
2. Murid berbincang apakah yang akan berlaku jika kedudukan tapak sokongan
terlalu rapat.
3. Murid melakukan aktiviti tegak terbalik dengan pasangan. Talk Partners (Rakan
Berbual)
4. Murid melayari dan menonton Kod QR yang diberikan. Internet Surfing
(Pelayaran ICT)
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang tegak terbalik dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 4
ABM/BBM
PAK-21 Talk Partners (Rakan Berbual)
PAK-21 Internet Surfing (Pelayaran ICT)
KBAT Mengaplikasi STRATEGI P&P Aplikasi Teori Kecerdasan Pelbagai
EMK : ILMU Nilai Murni PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Copyright © 2020 Nur Hana Razali, Siti Khairani Alias

Cetakan pertama 2020

Hak cipta terpelihara. Tidak dibenarkan mengeluar ulang mana-mana bahagian artikel, ilustrasi dan isi
kandungan buku ini dalam apa jua bentuk dan dengan apa cara sekalipun, sama ada secara elektronik, fotokopi,
mekanik, rakaman atau cara lain sebelum mendapat keizinan bertulis daripada Nur Hana Razali dan/atau Siti
Khairani Alias.

Penulis tidak dapat bertanggungjawab ke atas sebarang kesilapan ataupun maklumat yang tidak
dimasukkan walaupun langkah berjaga-jaga sudah diambil. Penulis juga tidak bertanggungjawab ke atas
sebarang maklumat yang disalahgunakan.

Penulis tidak akan mengHALALkan mana-mana pihak yang menyalahgunakan isi kandungan buku ini
dan menyebarkan tanpa mendapat keizinan bertulis daripada Nur Hana Razali dan/atau Siti Khairani Alias.

Nur Hana Razali//Siti Khairani Alias

Untuk pembelian:
www.cikgugorgeous.com

Sebarang pertanyaan, dan komen:


Cikgu Hanna: 0165123372

Masalah teknikal:
Kate: 0149174124

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
