Anda di halaman 1dari 8

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

NAMA GURU CHANG FEI YEE MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU


TARIKH/MASA 15 FEBRUARI 2021 0730-0930 KELAS 3B
TEMA 2. Kejayaan Keluarga TAJUK Kilang Batik Nenek
Usaha Gigih Datuk
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pembelajaran,murid akan dapat :
1. membaca teks dalam setiap perenggan dengan sebutan yang jelas dan intonasi yang
betul
2. Membina ayat berdasarkan frasa dan gambar

AKTIVITI PENGAJARAN DAN 1. Murid belajar mengikut video.


PEMBELAJARAN D Kemahiran membaca : https://youtu.be/FUaTBBk3M1M
Kemahiran menulis : https://youtu.be/Zpiz1M-tbmU
2. Murid belatih membaca teks berulang kali dengan sebutan yang jelas dan intonasi yang
betul.
3. Murid menyiapkan latihan dalam buku aktiviti ms 8 dan 9.

KAEDAH PERHUBUNGAN TANDAKAN (/)


WHATSAPP PANGGILAN TELEFON
TELEGRAM SMS
EMEL
KAEDAH PENGAJARAN DAN Modul Pembelajaran Masteri
PEMBELAJARAN DI RUMAH Projek Pembelajaran Kontekstual
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri Pembelajaran
Menyelesaikan Masalah
Flipped Classroom Tidak Berkenaan
Gamifikasi
PERKONGSIAN Google Classroom Laman web/blogspot
BAHAN/TUGASAN Kuiz – QuizBot (Telegram) Muat naik bahan ke dalam
Whatsapp/Telegram
Kuiz – Quizziz Buku Teks/Buku Aktiviti
Kuiz – Google Forms Nota/i-THiNK/Peta Minda
Video Lain-lain
KAEDAH PENTAKSIRAN BILIK Pemerhatian Gabungan
DARJAH(PBD) Penulisan Tidak Berkenaan
Lisan
SOALAN KBAT

KEHADIRAN /24 BILANGAN MURID YANG /24 CATATAN


MENGHANTAR TUGASAN
REFLEKSI DISEMAK
OLEH
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

NAMA GURU CHANG FEI YEE MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU


TARIKH/MASA 17 FEBRUARI 2021 0730-0930 KELAS 3B
TEMA 2. Kejayaan Keluarga TAJUK Kita Boleh !
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pembelajaran,murid akan dapat :
1. Menggunakan kata ganti nama dengan betul untuk melengkapkan dialog

AKTIVITI PENGAJARAN DAN 1. Murid membaca teks dalam buku teks ms 11.
PEMBELAJARAN D 2. Murid menonton video pembelajaran.
https://youtu.be/gsYkcJ5alds
3. Murid menyiapkan latihan ms 11 dan 12 dalam buku aktiviti.

KAEDAH PERHUBUNGAN TANDAKAN (/)


WHATSAPP PANGGILAN TELEFON
TELEGRAM SMS
EMEL
KAEDAH PENGAJARAN DAN Modul Pembelajaran Masteri
PEMBELAJARAN DI RUMAH Projek Pembelajaran Kontekstual
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri Pembelajaran
Menyelesaikan Masalah
Flipped Classroom Tidak Berkenaan
Gamifikasi
PERKONGSIAN Google Classroom Laman web/blogspot
BAHAN/TUGASAN Kuiz – QuizBot (Telegram) Muat naik bahan ke dalam
Whatsapp/Telegram
Kuiz – Quizziz Buku Teks/Buku Aktiviti
Kuiz – Google Forms Nota/i-THiNK/Peta Minda
Video Lain-lain
KAEDAH PENTAKSIRAN BILIK Pemerhatian Gabungan
DARJAH(PBD) Penulisan Tidak Berkenaan
Lisan
SOALAN KBAT

KEHADIRAN /24 BILANGAN MURID YANG /24 CATATAN


MENGHANTAR TUGASAN
REFLEKSI DISEMAK
OLEH
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

NAMA GURU CHANG FEI YEE MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU


TARIKH/MASA 19 FEBRUARI 2021 0730-0930 KELAS 3B
TEMA 2. Kejayaan Keluarga TAJUK Kata Ganti Nama
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pembelajaran,murid akan dapat :
1. Menggunakan kata ganti nama dengan betul.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN


PEMBELAJARAN D 1. Murid menyalin nota kata ganti nama dalam buku latihan.
2. Murid menjawab soalan kuiz.
https://quizizz.com/join?gc=00657500

KAEDAH PERHUBUNGAN TANDAKAN (/)


WHATSAPP PANGGILAN TELEFON
TELEGRAM SMS
EMEL
KAEDAH PENGAJARAN DAN Modul Pembelajaran Masteri
PEMBELAJARAN DI RUMAH Projek Pembelajaran Kontekstual
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri Pembelajaran
Menyelesaikan Masalah
Flipped Classroom Tidak Berkenaan
Gamifikasi
PERKONGSIAN Google Classroom Laman web/blogspot
BAHAN/TUGASAN Kuiz – QuizBot (Telegram) Muat naik bahan ke dalam
Whatsapp/Telegram
Kuiz – Quizziz Buku Teks/Buku Aktiviti
Kuiz – Google Forms Nota/i-THiNK/Peta Minda
Video Lain-lain
KAEDAH PENTAKSIRAN BILIK Pemerhatian Gabungan
DARJAH(PBD) Penulisan Tidak Berkenaan
Lisan
SOALAN KBAT

KEHADIRAN /24 BILANGAN MURID YANG /24 CATATAN


MENGHANTAR TUGASAN
REFLEKSI DISEMAK
OLEH
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

NAMA GURU CHANG FEI YEE MATA PELAJARAN SCIENCE


TARIKH/MASA 16 FEBRUARI 2021 1000-1130 KELAS 1B /1K
TEMA TAJUK
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pembelajaran,murid akan dapat :
1. State the observation correctly

AKTIVITI PENGAJARAN DAN


PEMBELAJARAN DI RUMAH 1. Students are guides to do observation based on pictures given.
2. Students complete the exercise pages 8 and 9 in the worksheet given.

KAEDAH PERHUBUNGAN TANDAKAN (/)


WHATSAPP PANGGILAN TELEFON
TELEGRAM SMS
EMEL
KAEDAH PENGAJARAN DAN Modul Pembelajaran Masteri
PEMBELAJARAN DI RUMAH Projek Pembelajaran Kontekstual
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri Pembelajaran
Menyelesaikan Masalah
Flipped Classroom Tidak Berkenaan
Gamifikasi
PERKONGSIAN Google Classroom Laman web/blogspot
BAHAN/TUGASAN Kuiz – QuizBot (Telegram) Muat naik bahan ke dalam
Whatsapp/Telegram
Kuiz – Quizziz Buku Teks/Buku Aktiviti
Kuiz – Google Forms Nota/i-THiNK/Peta Minda
Video Lain-lain
KAEDAH PENTAKSIRAN BILIK Pemerhatian Gabungan
DARJAH(PBD) Penulisan Tidak Berkenaan
Lisan
SOALAN KBAT

KEHADIRAN / BILANGAN MURID YANG / CATATAN


MENGHANTAR TUGASAN
REFLEKSI DISEMAK
OLEH
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

NAMA GURU CHANG FEI YEE MATA PELAJARAN SCIENCE


TARIKH/MASA 16 FEBRUARI 2021 1000-1200 KELAS 5M
TEMA 2 HUMANS TAJUK Humans Skeletal System
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pembelajaran,murid akan dapat :
1. Label the main human skeleton.
2. Describe the function of the main human skeletal system.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN


PEMBELAJARAN D 1. Read the text on pages 19,20 and 21 in the textbook.
2. Watch the video.
https://youtu.be/oAR--bbooFk
3. Draw the human skeletal system and label the parts.
4. Draw a table to explain the functions of the main human skeleton.

KAEDAH PERHUBUNGAN TANDAKAN (/)


WHATSAPP PANGGILAN TELEFON
TELEGRAM SMS
EMEL
KAEDAH PENGAJARAN DAN Modul Pembelajaran Masteri
PEMBELAJARAN DI RUMAH Projek Pembelajaran Kontekstual
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri Pembelajaran
Menyelesaikan Masalah
Flipped Classroom Tidak Berkenaan
Gamifikasi
PERKONGSIAN Google Classroom Laman web/blogspot
BAHAN/TUGASAN Kuiz – QuizBot (Telegram) Muat naik bahan ke dalam
Whatsapp/Telegram
Kuiz – Quizziz Buku Teks/Buku Aktiviti
Kuiz – Google Forms Nota/i-THiNK/Peta Minda
Video Lain-lain
KAEDAH PENTAKSIRAN BILIK Pemerhatian Gabungan
DARJAH(PBD) Penulisan Tidak Berkenaan
Lisan
SOALAN KBAT

KEHADIRAN /18 BILANGAN MURID YANG /18 CATATAN


MENGHANTAR TUGASAN
REFLEKSI DISEMAK
OLEH
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

NAMA GURU CHANG FEI YEE MATA PELAJARAN SCIENCE


TARIKH/MASA 16 FEBRUARI 2021 1000-1200 KELAS 6M
TEMA TAJUK Science Room Rules
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pembelajaran,murid akan dapat :
1. State at least 5 science room rules correctly.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN 1. Read the text in textbook pages 15-19.


PEMBELAJARAN D 2. Watch the video.
https://youtu.be/XuRksesiwLQ
3. Using an A4 paper, design a poster entitle Science Room Rules.

KAEDAH PERHUBUNGAN TANDAKAN (/)


WHATSAPP PANGGILAN TELEFON
TELEGRAM SMS
EMEL
KAEDAH PENGAJARAN DAN Modul Pembelajaran Masteri
PEMBELAJARAN DI RUMAH Projek Pembelajaran Kontekstual
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri Pembelajaran
Menyelesaikan Masalah
Flipped Classroom Tidak Berkenaan
Gamifikasi
PERKONGSIAN Google Classroom Laman web/blogspot
BAHAN/TUGASAN Kuiz – QuizBot (Telegram) Muat naik bahan ke dalam
Whatsapp/Telegram
Kuiz – Quizziz Buku Teks/Buku Aktiviti
Kuiz – Google Forms Nota/i-THiNK/Peta Minda
Video Lain-lain
KAEDAH PENTAKSIRAN BILIK Pemerhatian Gabungan
DARJAH(PBD) Penulisan Tidak Berkenaan
Lisan
SOALAN KBAT

KEHADIRAN /20 BILANGAN MURID YANG /20 CATATAN


MENGHANTAR TUGASAN
REFLEKSI DISEMAK
OLEH
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

NAMA GURU CHANG FEI YEE MATA PELAJARAN PJPK


TARIKH/MASA 16 FEBRUARI 2021 1200-1330 KELAS 6M
TEMA Unit 1: Megah dan Gagah TAJUK Sihat Sejahtera, Bersih
Sempurna
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pembelajaran,murid akan dapat :

1. Menjelaskan melalui contoh cara menjaga kebersihan dan kesihatan diri sebagai
remaja.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN 1. Murid membaca teks ms 5.


PEMBELAJARAN D 2. Tonton video pembelajaran.
https://youtu.be/QDZNStebby0
3. Murid lukis dan lengkapkan peta pemikiran cara menjaga kebersihan dan kesihatan
diri sebagai remaja.

KAEDAH PERHUBUNGAN TANDAKAN (/)


WHATSAPP PANGGILAN TELEFON
TELEGRAM SMS
EMEL
KAEDAH PENGAJARAN DAN Modul Pembelajaran Masteri
PEMBELAJARAN DI RUMAH Projek Pembelajaran Kontekstual
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri Pembelajaran
Menyelesaikan Masalah
Flipped Classroom Tidak Berkenaan
Gamifikasi
PERKONGSIAN Google Classroom Laman web/blogspot
BAHAN/TUGASAN Kuiz – QuizBot (Telegram) Muat naik bahan ke dalam
Whatsapp/Telegram
Kuiz – Quizziz Buku Teks/Buku Aktiviti
Kuiz – Google Forms Nota/i-THiNK/Peta Minda
Video Lain-lain
KAEDAH PENTAKSIRAN BILIK Pemerhatian Gabungan
DARJAH(PBD) Penulisan Tidak Berkenaan
Lisan
SOALAN KBAT

KEHADIRAN /20 BILANGAN MURID YANG /20 CATATAN


MENGHANTAR TUGASAN
REFLEKSI DISEMAK
OLEH
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

NAMA GURU CHANG FEI YEE MATA PELAJARAN P.MUZIK


TARIKH/MASA 18 FEBRUARI 2021 1230-1300 KELAS 6M
TEMA TAJUK
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pembelajaran,murid akan dapat :
1. Menamakan simbol dan nilai not

AKTIVITI PENGAJARAN DAN 1. Murid menonton video.


PEMBELAJARAN D https://you.be/t0xOE3SMBO8
2. Murid membuat nota dalam buku latihan.

KAEDAH PERHUBUNGAN TANDAKAN (/)


WHATSAPP PANGGILAN TELEFON
TELEGRAM SMS
EMEL
KAEDAH PENGAJARAN DAN Modul Pembelajaran Masteri
PEMBELAJARAN DI RUMAH Projek Pembelajaran Kontekstual
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri Pembelajaran
Menyelesaikan Masalah
Flipped Classroom Tidak Berkenaan
Gamifikasi
PERKONGSIAN Google Classroom Laman web/blogspot
BAHAN/TUGASAN Kuiz – QuizBot (Telegram) Muat naik bahan ke dalam
Whatsapp/Telegram
Kuiz – Quizziz Buku Teks/Buku Aktiviti
Kuiz – Google Forms Nota/i-THiNK/Peta Minda
Video Lain-lain
KAEDAH PENTAKSIRAN BILIK Pemerhatian Gabungan
DARJAH(PBD) Penulisan Tidak Berkenaan
Lisan
SOALAN KBAT

KEHADIRAN /20 BILANGAN MURID YANG /20 CATATAN


MENGHANTAR TUGASAN
REFLEKSI DISEMAK
OLEH
