Anda di halaman 1dari 8

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

NAMA GURU CHANG FEI YEE MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU


TARIKH/MASA 22 FEBRUARI 2021 0730-0930 KELAS 3B
TEMA 2. Kejayaan Keluarga TAJUK Mari Cuba
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pembelajaran,murid akan dapat :
1. Mengenal pasti penjodoh bilangan yang terdapat dalam bahan.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN 1. Murid belajar mengikut video.


PEMBELAJARAN D https://youtu.be/RQcSxf_sp_o
2. Murid menyiapkan latihan dalam buku aktiviti ms 13 dan 14 .

KAEDAH PERHUBUNGAN TANDAKAN (/)


WHATSAPP PANGGILAN TELEFON
TELEGRAM SMS
EMEL
KAEDAH PENGAJARAN DAN Modul Pembelajaran Masteri
PEMBELAJARAN DI RUMAH Projek Pembelajaran Kontekstual
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri Pembelajaran
Menyelesaikan Masalah
Flipped Classroom Tidak Berkenaan
Gamifikasi
PERKONGSIAN Google Classroom Laman web/blogspot
BAHAN/TUGASAN Kuiz – QuizBot (Telegram) Muat naik bahan ke dalam
Whatsapp/Telegram
Kuiz – Quizziz Buku Teks/Buku Aktiviti
Kuiz – Google Forms Nota/i-THiNK/Peta Minda
Video Lain-lain
KAEDAH PENTAKSIRAN BILIK Pemerhatian Gabungan
DARJAH(PBD) Penulisan Tidak Berkenaan
Lisan
SOALAN KBAT

KEHADIRAN /24 BILANGAN MURID YANG /24 CATATAN


MENGHANTAR TUGASAN
REFLEKSI DISEMAK
OLEH
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

NAMA GURU CHANG FEI YEE MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU


TARIKH/MASA 24 FEBRUARI 2021 0730-0930 KELAS 3B
TEMA 3. Kenangan Manis TAJUK Penghubung Kasih
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pembelajaran,murid akan dapat :
1. Membandingbezakan ayat tunggal dan ayat majmuk

AKTIVITI PENGAJARAN DAN 1. Murid membaca teks dalam buku teks ms 13.
PEMBELAJARAN D 2. Murid menonton video pembelajaran.
https://youtu.be/mX90tdp2cS8
3. Murid menyiapkan latihan ms 15 dan 16 dalam buku aktiviti.

KAEDAH PERHUBUNGAN TANDAKAN (/)


WHATSAPP PANGGILAN TELEFON
TELEGRAM SMS
EMEL
KAEDAH PENGAJARAN DAN Modul Pembelajaran Masteri
PEMBELAJARAN DI RUMAH Projek Pembelajaran Kontekstual
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri Pembelajaran
Menyelesaikan Masalah
Flipped Classroom Tidak Berkenaan
Gamifikasi
PERKONGSIAN Google Classroom Laman web/blogspot
BAHAN/TUGASAN Kuiz – QuizBot (Telegram) Muat naik bahan ke dalam
Whatsapp/Telegram
Kuiz – Quizziz Buku Teks/Buku Aktiviti
Kuiz – Google Forms Nota/i-THiNK/Peta Minda
Video Lain-lain
KAEDAH PENTAKSIRAN BILIK Pemerhatian Gabungan
DARJAH(PBD) Penulisan Tidak Berkenaan
Lisan
SOALAN KBAT

KEHADIRAN /24 BILANGAN MURID YANG /24 CATATAN


MENGHANTAR TUGASAN
REFLEKSI DISEMAK
OLEH
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

NAMA GURU CHANG FEI YEE MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU


TARIKH/MASA 26 FEBRUARI 2021 0730-0930 KELAS 3B
TEMA 3 Kenangan manis TAJUK Kem Bestari
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pembelajaran,murid akan dapat :
1. Membaca petikan mengikut laras bahasa berita

AKTIVITI PENGAJARAN DAN


PEMBELAJARAN D 1. Murid membaca petikan dalam buku teks ms 14.
2. Murid membuat rakaman video dengan membaca petikan dalam buku aktiviti ms 17.

KAEDAH PERHUBUNGAN TANDAKAN (/)


WHATSAPP PANGGILAN TELEFON
TELEGRAM SMS
EMEL
KAEDAH PENGAJARAN DAN Modul Pembelajaran Masteri
PEMBELAJARAN DI RUMAH Projek Pembelajaran Kontekstual
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri Pembelajaran
Menyelesaikan Masalah
Flipped Classroom Tidak Berkenaan
Gamifikasi
PERKONGSIAN Google Classroom Laman web/blogspot
BAHAN/TUGASAN Kuiz – QuizBot (Telegram) Muat naik bahan ke dalam
Whatsapp/Telegram
Kuiz – Quizziz Buku Teks/Buku Aktiviti
Kuiz – Google Forms Nota/i-THiNK/Peta Minda
Video Lain-lain
KAEDAH PENTAKSIRAN BILIK Pemerhatian Gabungan
DARJAH(PBD) Penulisan Tidak Berkenaan
Lisan
SOALAN KBAT

KEHADIRAN /24 BILANGAN MURID YANG /24 CATATAN


MENGHANTAR TUGASAN
REFLEKSI DISEMAK
OLEH
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

NAMA GURU CHANG FEI YEE MATA PELAJARAN SCIENCE


TARIKH/MASA 23 FEBRUARI 2021 1000-1130 KELAS 1B /1K
TEMA TAJUK
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pembelajaran,murid akan dapat :
1. State the observation correctly

AKTIVITI PENGAJARAN DAN


PEMBELAJARAN DI RUMAH 1. Students are guides to do observation based on pictures given.
2. Students complete the exercise pages 10, 11 and 12 in the worksheet given.

KAEDAH PERHUBUNGAN TANDAKAN (/)


WHATSAPP PANGGILAN TELEFON
TELEGRAM SMS
EMEL
KAEDAH PENGAJARAN DAN Modul Pembelajaran Masteri
PEMBELAJARAN DI RUMAH Projek Pembelajaran Kontekstual
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri Pembelajaran
Menyelesaikan Masalah
Flipped Classroom Tidak Berkenaan
Gamifikasi
PERKONGSIAN Google Classroom Laman web/blogspot
BAHAN/TUGASAN Kuiz – QuizBot (Telegram) Muat naik bahan ke dalam
Whatsapp/Telegram
Kuiz – Quizziz Buku Teks/Buku Aktiviti
Kuiz – Google Forms Nota/i-THiNK/Peta Minda
Video Lain-lain
KAEDAH PENTAKSIRAN BILIK Pemerhatian Gabungan
DARJAH(PBD) Penulisan Tidak Berkenaan
Lisan
SOALAN KBAT

KEHADIRAN / BILANGAN MURID YANG / CATATAN


MENGHANTAR TUGASAN
REFLEKSI DISEMAK
OLEH
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

NAMA GURU CHANG FEI YEE MATA PELAJARAN SCIENCE


TARIKH/MASA 23 FEBRUARI 2021 1000-1200 KELAS 5M
TEMA 2 HUMANS TAJUK Humans Skeletal System
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pembelajaran,murid akan dapat :
1. Label the main human skeleton.
2. Describe the function of the main human skeletal system.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN


PEMBELAJARAN D 1. Read the text on pages 19,20 and 21 in the textbook.
2. Watch the video.
https://youtu.be/oAR--bbooFk
3. Students connect each bones to have a complete human skeletal system.
4. Students record a video to explain the parts of human skeletal system and their
function respectively.

KAEDAH PERHUBUNGAN TANDAKAN (/)


WHATSAPP PANGGILAN TELEFON
TELEGRAM SMS
EMEL
KAEDAH PENGAJARAN DAN Modul Pembelajaran Masteri
PEMBELAJARAN DI RUMAH Projek Pembelajaran Kontekstual
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri Pembelajaran
Menyelesaikan Masalah
Flipped Classroom Tidak Berkenaan
Gamifikasi
PERKONGSIAN Google Classroom Laman web/blogspot
BAHAN/TUGASAN Kuiz – QuizBot (Telegram) Muat naik bahan ke dalam
Whatsapp/Telegram
Kuiz – Quizziz Buku Teks/Buku Aktiviti
Kuiz – Google Forms Nota/i-THiNK/Peta Minda
Video Lain-lain
KAEDAH PENTAKSIRAN BILIK Pemerhatian Gabungan
DARJAH(PBD) Penulisan Tidak Berkenaan
Lisan
SOALAN KBAT

KEHADIRAN /18 BILANGAN MURID YANG /18 CATATAN


MENGHANTAR TUGASAN
REFLEKSI DISEMAK
OLEH
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

NAMA GURU CHANG FEI YEE MATA PELAJARAN SCIENCE


TARIKH/MASA 23 FEBRUARI 2021 1000-1200 KELAS 6M
TEMA TAJUK Science Room Rules
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pembelajaran,murid akan dapat :
1. State at least 5 science room rules correctly.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN 1. Read the text in textbook pages 15-19.


PEMBELAJARAN D 2. Watch the video.
https://youtu.be/XuRksesiwLQ
3. Students complete the exercise 16&18 in activity book.

KAEDAH PERHUBUNGAN TANDAKAN (/)


WHATSAPP PANGGILAN TELEFON
TELEGRAM SMS
EMEL
KAEDAH PENGAJARAN DAN Modul Pembelajaran Masteri
PEMBELAJARAN DI RUMAH Projek Pembelajaran Kontekstual
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri Pembelajaran
Menyelesaikan Masalah
Flipped Classroom Tidak Berkenaan
Gamifikasi
PERKONGSIAN Google Classroom Laman web/blogspot
BAHAN/TUGASAN Kuiz – QuizBot (Telegram) Muat naik bahan ke dalam
Whatsapp/Telegram
Kuiz – Quizziz Buku Teks/Buku Aktiviti
Kuiz – Google Forms Nota/i-THiNK/Peta Minda
Video Lain-lain
KAEDAH PENTAKSIRAN BILIK Pemerhatian Gabungan
DARJAH(PBD) Penulisan Tidak Berkenaan
Lisan
SOALAN KBAT

KEHADIRAN /20 BILANGAN MURID YANG /20 CATATAN


MENGHANTAR TUGASAN
REFLEKSI DISEMAK
OLEH
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

NAMA GURU CHANG FEI YEE MATA PELAJARAN PJPK


TARIKH/MASA 23 FEBRUARI 2021 1200-1330 KELAS 6M
TEMA Unit 1: Megah dan Gagah TAJUK Sihat Sejahtera, Bersih
Sempurna
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pembelajaran,murid akan dapat :

1. Menjelaskan melalui contoh cara menjaga kebersihan dan kesihatan diri sebagai
remaja.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN 1. Murid membaca teks ms 5.


PEMBELAJARAN D 2. Tonton video pembelajaran.
https://youtu.be/QDZNStebby0
3. Murid lukis dan lengkapkan peta pemikiran cara menjaga kebersihan dan kesihatan
diri sebagai remaja.

KAEDAH PERHUBUNGAN TANDAKAN (/)


WHATSAPP PANGGILAN TELEFON
TELEGRAM SMS
EMEL
KAEDAH PENGAJARAN DAN Modul Pembelajaran Masteri
PEMBELAJARAN DI RUMAH Projek Pembelajaran Kontekstual
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri Pembelajaran
Menyelesaikan Masalah
Flipped Classroom Tidak Berkenaan
Gamifikasi
PERKONGSIAN Google Classroom Laman web/blogspot
BAHAN/TUGASAN Kuiz – QuizBot (Telegram) Muat naik bahan ke dalam
Whatsapp/Telegram
Kuiz – Quizziz Buku Teks/Buku Aktiviti
Kuiz – Google Forms Nota/i-THiNK/Peta Minda
Video Lain-lain
KAEDAH PENTAKSIRAN BILIK Pemerhatian Gabungan
DARJAH(PBD) Penulisan Tidak Berkenaan
Lisan
SOALAN KBAT

KEHADIRAN /20 BILANGAN MURID YANG /20 CATATAN


MENGHANTAR TUGASAN
REFLEKSI DISEMAK
OLEH
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

NAMA GURU CHANG FEI YEE MATA PELAJARAN P.MUZIK


TARIKH/MASA 25 FEBRUARI 2021 1230-1300 KELAS 6M
TEMA TAJUK
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pembelajaran,murid akan dapat :
1. Menamakan simbol dan nilai not

AKTIVITI PENGAJARAN DAN 1. Murid menonton video.


PEMBELAJARAN D https://you.be/t0xOE3SMBO8
2. Murid membuat nota dalam buku latihan.

KAEDAH PERHUBUNGAN TANDAKAN (/)


WHATSAPP PANGGILAN TELEFON
TELEGRAM SMS
EMEL
KAEDAH PENGAJARAN DAN Modul Pembelajaran Masteri
PEMBELAJARAN DI RUMAH Projek Pembelajaran Kontekstual
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri Pembelajaran
Menyelesaikan Masalah
Flipped Classroom Tidak Berkenaan
Gamifikasi
PERKONGSIAN Google Classroom Laman web/blogspot
BAHAN/TUGASAN Kuiz – QuizBot (Telegram) Muat naik bahan ke dalam
Whatsapp/Telegram
Kuiz – Quizziz Buku Teks/Buku Aktiviti
Kuiz – Google Forms Nota/i-THiNK/Peta Minda
Video Lain-lain
KAEDAH PENTAKSIRAN BILIK Pemerhatian Gabungan
DARJAH(PBD) Penulisan Tidak Berkenaan
Lisan
SOALAN KBAT

KEHADIRAN /20 BILANGAN MURID YANG /20 CATATAN


MENGHANTAR TUGASAN
REFLEKSI DISEMAK
OLEH
