Anda di halaman 1dari 5

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI DARJAH ENAM
MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA
46 1/1/2022 -
TEMA / UNIT Riang Rekreasi
TAJUK Riang Rekreasi
STANDARD 1.14.1, 2.14.1 STANDARD 1.14,
PEMBELAJARAN KANDUNGAN 2.14
TAHAP
KUKUH I KUKUH II KUKUH III
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Melakukan aktiviti pandu arah Melakukan aktiviti pandu arah Melakukan aktiviti pandu arah
berdasarkan dua clue berdasarkan tiga clue berdasarkan empat clue
KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Melakukan aktiviti pandu arah Melakukan aktiviti pandu arah Melakukan aktiviti pandu arah
berdasarkan dua clue berdasarkan tiga clue berdasarkan empat clue
AKTIVITI PdP
Set Induksi
Murid mendengar penerangan guru tentang aktiviti pandu arah.
PRAUJIAN
Murid melakukan aktiviti pandu Murid melakukan aktiviti pandu Murid melakukan aktiviti pandu
arah berdasarkan dua clue arah berdasarkan tiga clue arah berdasarkan empat clue
KUKUH I KUKUH II KUKUH III
1. Murid melakukan aktiviti 1. Murid melakukan aktiviti 1. Murid melakukan aktiviti
pandu arah berdasarkan pandu arah berdasarkan pandu arah berdasarkan
clue. clue. clue.
2. Murid menyatakan contoh 2. Murid mentafsir clue pada 2. Murid menjelaskan dan
clue yang dapat ditafsir. kad maklumat semasa mentafsir clue pada kad
melakukan aktiviti pandu maklumat semasa
arah. melakukan aktiviti pandu
arah.
PASCAUJIAN
Murid mengimbas semula melengkapkan lembaran kerja Unit Lima Enam yang diberikan oleh guru.
PAK-21 PAK-21
Explorace (Penerokaan) Free Discussion (Perbincangan Bebas)
STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN
Strategi M2P Pendekatan Modular
SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT
Modul hlmn 5 Modul Pendekatan Modular Menilai
PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI
Hasil Kerja Murid - Nilai Murni Rasional
PENILAIAN REFLEKSI
TP1 ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP2 pengayaan / pengukuhan
TP3 ☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP4 pemulihan
TP5 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP6 dan akan dijalankan pada waktu seterusnya

https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI DARJAH ENAM
MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA
47 1/1/2022 -
TEMA / UNIT Sihat dan Cergas
TAJUK Sihat dan Cergas
STANDARD 3.6.1 STANDARD 3.6
PEMBELAJARAN KANDUNGAN
TAHAP
KUKUH I KUKUH II KUKUH III
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Melakukan satu ujian kecergasan Melakukan dua ujian kecergasan Melakukan empat ujian kecergasan
fizikal fizikal fizikal
KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Melakukan satu ujian kecergasan Melakukan dua ujian kecergasan Melakukan empat ujian kecergasan
fizikal fizikal fizikal
AKTIVITI PdP
Set Induksi
Murid mendengar penerangan guru tentang ujian SEGAK.
PRAUJIAN
Murid melakukan satu ujian Murid melakukan dua ujian Murid melakukan empat ujian
kecergasan fizikal kecergasan fizikal kecergasan fizikal
KUKUH I KUKUH II KUKUH III
1. Murid mengira BMI mereka. 1. Murid mengira BMI mereka. 1. Murid mengira BMI mereka.
2. Murid melakukan ujian 2. Murid melakukan ujian 2. Murid melakukan ujian
kecergasan fizikal dengan kecergasan fizikal dengan kecergasan fizikal dengan
menggunakan Bateri Ujian menggunakan Bateri Ujian menggunakan Bateri Ujian
Standard Kecergasan Fizikal Standard Kecergasan Fizikal Standard Kecergasan Fizikal
Kebangsaan Untuk Murid Kebangsaan Untuk Murid Kebangsaan Untuk Murid
Sekolah Malaysia (SEGAK). Sekolah Malaysia (SEGAK). Sekolah Malaysia (SEGAK).
3. Murid membandingkan 3. Murid membandingkan 3. Murid membandingkan
keputusan SEGAK mereka keputusan SEGAK mereka keputusan SEGAK mereka
kepada norma. kepada norma. kepada norma.
3. Murid mencadangkan cara 3. Murid membentangkan pelan
untuk meningkatkan peribadi untuk meningkatkan
kecerdasan mereka. kecerdasan mereka.
PASCAUJIAN
Murid mengimbas semula melengkapkan lembaran kerja Unit Tujuh Lapan yang diberikan oleh guru.
PAK-21 PAK-21
Count (Kiralah) Test It Out (Jalankan Ujian)
STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN
Strategi M2P Pendekatan Modular
SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT
Modul hlmn 6 Modul Pendekatan Modular Menilai
PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI
Hasil Kerja Murid - Nilai Murni Rasional
PENILAIAN REFLEKSI
TP1 ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP2 pengayaan / pengukuhan
TP3 ☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP4 pemulihan
TP5 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP6 dan akan dijalankan pada waktu seterusnya

https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI DARJAH ENAM
MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA
48 1/1/2022 -
TEMA / UNIT Sihat dan Cergas
TAJUK Sihat dan Cergas
STANDARD 3.6.1 STANDARD 3.6
PEMBELAJARAN KANDUNGAN
TAHAP
KUKUH I KUKUH II KUKUH III
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Melakukan satu ujian kecergasan Melakukan dua ujian kecergasan Melakukan empat ujian kecergasan
fizikal fizikal fizikal
KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Melakukan satu ujian kecergasan Melakukan dua ujian kecergasan Melakukan empat ujian kecergasan
fizikal fizikal fizikal
AKTIVITI PdP
Set Induksi
Murid mendengar penerangan guru tentang ujian SEGAK bagi yang belum habis menjalankan ujian.
PRAUJIAN
Murid melakukan satu ujian Murid melakukan dua ujian Murid melakukan empat ujian
kecergasan fizikal kecergasan fizikal kecergasan fizikal
KUKUH I KUKUH II KUKUH III
1. Murid mengira BMI mereka. 1. Murid mengira BMI mereka. 1. Murid mengira BMI mereka.
2. Murid melakukan ujian 2. Murid melakukan ujian 2. Murid melakukan ujian
kecergasan fizikal dengan kecergasan fizikal dengan kecergasan fizikal dengan
menggunakan Bateri Ujian menggunakan Bateri Ujian menggunakan Bateri Ujian
Standard Kecergasan Fizikal Standard Kecergasan Fizikal Standard Kecergasan Fizikal
Kebangsaan Untuk Murid Kebangsaan Untuk Murid Kebangsaan Untuk Murid
Sekolah Malaysia (SEGAK). Sekolah Malaysia (SEGAK). Sekolah Malaysia (SEGAK).
4. Murid membandingkan 3. Murid membandingkan 3. Murid membandingkan
keputusan SEGAK mereka keputusan SEGAK mereka keputusan SEGAK mereka
kepada norma. kepada norma. kepada norma.
4. Murid mencadangkan cara 4. Murid membentangkan pelan
untuk meningkatkan peribadi untuk meningkatkan
kecerdasan mereka. kecerdasan mereka.
PASCAUJIAN
Murid mengimbas semula melengkapkan lembaran kerja Unit Sembilan yang diberikan oleh guru.
PAK-21 PAK-21
Brain Racking (Fikirkannya) Try It Out (Mari Mencuba)
STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN
Strategi M2P Pendekatan Modular
SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT
Modul hlmn 7 Modul Pendekatan Modular Menilai
PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI
Hasil Kerja Murid - Nilai Murni Rasional
PENILAIAN REFLEKSI
TP1 ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP2 pengayaan / pengukuhan
TP3 ☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP4 pemulihan
TP5 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP6 dan akan dijalankan pada waktu seterusnya

https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI DARJAH ENAM
MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA
49 1/1/2022 -
TEMA / UNIT Sihat dan Cergas
TAJUK Sihat dan Cergas
STANDARD 3.4.1 STANDARD 3.4
PEMBELAJARAN KANDUNGAN
TAHAP
KUKUH I KUKUH II KUKUH III
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Melakukan dua senaman kekuatan Melakukan empat senaman Melakukan enam senaman
dan daya tahan otot yang kekuatan dan daya tahan otot yang kekuatan dan daya tahan otot yang
menggunakan otot-otot utama. menggunakan otot-otot utama. menggunakan otot-otot utama.
KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Melakukan dua senaman kekuatan Melakukan empat senaman Melakukan enam senaman
dan daya tahan otot yang kekuatan dan daya tahan otot yang kekuatan dan daya tahan otot yang
menggunakan otot-otot utama. menggunakan otot-otot utama. menggunakan otot-otot utama.
AKTIVITI PdP
Set Induksi
Murid mendengar penerangan guru tentang senaman kekuatan dan daya tahan otot.
PRAUJIAN
Murid menyatakan satu senaman Murid menyatakan dua senaman Murid menyatakan tiga senaman
kekuatan dan daya tahan otot kekuatan dan daya tahan otot kekuatan dan daya tahan otot
KUKUH I KUKUH II KUKUH III
1. Murid melakukan aktiviti 1. Murid melakukan aktiviti 1. Murid membina stesen
berulang kali dalam jangka berulang kali dalam jangka latihan litar.
masa yang ditetapkan. masa yang ditetapkan. 2. Murid melakukan aktiviti
berulang kali dalam jangka
masa yang ditetapkan.
5. Murid menyatakan sebab
aktiviti yang dilakukan dapat
mempengaruhi prestasi
dalam kemahiran sukan atau
kehidupan harian.
PASCAUJIAN
Murid mengimbas semula melengkapkan lembaran kerja Unit Sepuluh yang diberikan oleh guru.
PAK-21 PAK-21
Rotating Stations (Stesyen Berputar) Brain Racking (Fikirkannya)
STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN
Strategi M2P Pendekatan Modular
SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT
Modul hlmn 8 Modul Pendekatan Modular Menilai
PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI
Hasil Kerja Murid - Nilai Murni Rasional
PENILAIAN REFLEKSI
TP1 ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP2 pengayaan / pengukuhan
TP3 ☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP4 pemulihan
TP5 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP6 dan akan dijalankan pada waktu seterusnya

https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Copyright © 2021 Siti Khairani Alias, Kate Alias, InculKate.

Cetakan pertama 2021.

Terima kasih atas pembelian dan sokongan pihak tuan dan puan. Kami sangat menghargai
segala bentuk sokongan, komen dan pertanyaan daripada semua. Namun, bahan ini ialah
hak cipta terpelihara. Kami tidak mengizinkan mana-mana pihak untuk berkongsi bahan ini
kepada rakan taulan tanpa izin bertulis daripada pihak InculKate.

Jika bahan ini memberi manfaat kepada cikgu, tuan dan puan sekalian dan ingin berkongsi
dengan rakan, sila kongsikan link di bawah untuk pembelian. Boleh juga menekan link
whatsapp untuk dibantu ejen-ejen kami.

Penulis tidak akan mengHALALkan mana-mana pihak yang menyalahgunakan isi


kandungan buku ini dan menyebarkan tanpa mendapat keizinan bertulis daripada Siti
Khairani Alias//Kate Alias//InculKate.

Salam sayang,
Kate Alias
CEO Kate Alias Ent.
Owner Inculkate.com, PembantuPendidik.com

Untuk pembelian:
https://inculkate.my/

Pembelian dengan ejen:


https://ejenkate.wasap.my

Masalah/Tutorial:
Admin : https://katmins.wasap.my
Tutorial : https://www.tiktok.com/@inculkate.my

Sertai Telegram kami:


https://t.me/inculkate

Sertai Facebook kami:


www.facebook.com/groups/inculkatepembantupendidik
https://web.facebook.com/Inculkate-HQ-27438394397654343843/

https://inculkate.my/
