Anda di halaman 1dari 1

NUR’AINI BINTI MAT

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (CUP)


MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 2
TEMA: 1. KEKELUARGAAN KELAS: 2 IBNU RUSH MINGGU: 2
UNIT: 1 : cerita keluarga MASA: 10.30-12.00 tengah hari TARIKH: 1/4/2022
TOPIK: Mendengar dan bertutur. TEMPOH: 90 minit HARI: Jumaat
Standard Kandungan:
2.1 Asas membaca dan memahami.

Standard Pembelajaran:
2.1.1 Membaca dengan sebutan yang betul dan
intonasi yang sesuai;
(iii) perenggan (iv) petikan (ms.8)
JENIS PRAUJIAN
 Melalui aktiviti soal jawab secara lisan.
 Latih Tubi.
TAHAP KUKUH I/TP2 KUKUH II/TP3 PENGAYAAN/TP4-6
Murid dapat:
1. Memadankan ayat dengan gambar
Murid dapat:
Murid dapat: serta melengkapkan petikan dengan
OBJEKTIF 1. Membaca ayat.
1. Memadankan ayat dengan gambar. perkataan yang sesuai.

1.Murid meneliti gambar 1.Murid meneliti gambar


1.Murid meneliti gambar
2.Murid mendengar, mengecam dan 2.Murid mendengar, dan membaca.
2.Murid mendengar, dan membaca.
KRITERIA membaca ayat 3.Murid memadankan ayat dengan
3.Murid memadankan ayat dan
KEJAYAAN 3.Murid memadankan ayat dengan gambar.
gambar dengan betul.
gambar. 4. murid melengkapkan petikan
dengan perkataan yang sesuai.

SET INDUKSI Murid membuat refleksi pembelajaran hari ini.

1. Murid mendengar penerangan 1. Murid mendengar penerangan guru


guru tentang isi pelajaran dengan 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dengan tajuk
tajuk pelajaran. tentang isi pelajaran dengan tajuk pelajaran.
2. Murid meneliti gambar pelajaran. 2. Murid meneliti gambar
3. Murid bercerita tentang gambar 2. Murid meneliti gambar 3. Murid membaca perenggan ayat
yang dilihat. 3. Murid membaca perenggan ayat. dengan dengan intonasi yang sesuai.
4. Murid memadankan gambar 4. Murid memadankan gambar 4. Murid memadankan gambar
AKTIVITI PdP dengan perenggan berpandukan dengan perenggan.TP3 dengan perenggan.
bimbingan dari guru.TP2 5. Murid menerima bimbingan 5. Murid melengkapkan petikan
5. Murid menerima bimbingan berfokus daripada guru. dengan perkataan yang sesuai.TP4-6
berfokus daripada guru. 6. Sesi semakan dan rumusan. 5. Sesi semakan dan rumusan.
6. Sesi semakan dan rumusan.

PENERAPAN
EMK Kebebasan,kebersihan fizikal dan mental,menghargai flora dan fauna.
KECERDASAN Interpersonal, Verbal Interpersonal, Verbal Interpersonal, Verbal
PELBAGAI Linguistik, Visual Ruang. Linguistik, Visual Ruang. Linguistik, Visual Ruang.
KBAT Menilai Menganalisis Menilai, Menganalisis
Cloze Procedure, Cloze Procedure,
Cloze Procedure,
PAK-21 Collaboration, Learning Collaboration, Learning
Collaboration
Modalities Modalities
JENIS PASCAUJIAN
PBD dilaksanakan dari semasa ke semasa

- Suai padan
- Memadankan kata nama am.
- Kenal pasti dan menulis kata nama am.

REFLEKSI / IMPAK / CATATAN

KUKUH I - (______) Murid dapat membaca ayat dengan betul.. (______) Murid perlu bimbingan.
KUKUH II - (______) Murid dapat memadankan ayat dengan gambar.. (______) Murid perlu bimbingan.
PENGAYAAN - (______) Murid dapat Memadankan ayat dengan gambar serta melengkapkan petikan dengan perkataan yang sesuai...
(______) Murid perlu bimbingan.
