Anda di halaman 1dari 3

Rancangan Pengajaran Harian

Kelas

4 Damai

Tarikh

29/2/2016

Masa

8.20 pagi- 9.50 pagi

Bilangan Pelajar

32 orang

Tema

Amalan Kesihatan dan Kehidupan

Tajuk

Pendidikan Kesihatan

Standard Kandungan

1.4 Bertutur, berbual dan


menyatakan permintaan tentang
sesuatu perkara daripada
pelbagai sumber dalam situasi
formal dan tidak formal secara
bertatasusila
1.4.1 Aktiviti
BertuturPdp
tentang sesuatu
Catatan
perkara
daripada pelbagai sumber Bbm gambar buah
1. Guru
dengan menggunakan ayat yang
dan sayur
menerangkan
gramatis dalam situasi formal dan tidak
aktiviti.
formal tatacara
secara bertatasusila.
2. Dalam

Masa/Tempoh
Isi Pelajaran
Standard Pembelajaran
Set induksi
Bezakan

Hasil Pembelajaran dan pengajaran

Sistem bahasa

isnin
29 febuari 2016

Murid dapat
kumpulan,

murid
.
diberi beberapa
1.Menyatakan dengan lisan dua
gambar
buah
kebaikan memakan makanan berzat
dan bervitamin
dalam kehidupan
dan sayur.
seharian.
3. Murid perlu
2. Bercerita
tentang kebaikan sesuatu
bezakan
makanan menggunakan ayat yang
mengikut
gramatis.
Tatabahasa
Intonasi
kategori,
dan
tampal di tempat

Pengisian kurikulum

yang disediakan
Ilmu : Pendidikan Kesihatan, Pendidikan
Moral guru.
4. murni
Guru: berani
Nilai
-amalan makanan seimbang
mengaitkan
mental
EMK: aktiviti dengan
-TMK isi pelajaran.
-Kreativiti dan inovasi

Kreativiti
Teknologi maklumat dan komunikasi

Kepelbagaian kaedah dan teknik

Kb penyoalan, hubung kait,


sebab akibab
KP verbal linguistik,
intrapersonal,
Bcb mengumpul maklumat,
memproses maklumat

Prmbelajaran kontekstual

Menghubungkait dengan amalan


kebersihan

Masa/Tempoh
Isi Pelajaran
Bahan bantu mengajar

Pengetahuan sedia ada murid

Pembelajaran konstruktivisme
Aktiviti Pdp

Lcd
Buku teks
Laptop
Lemberan kerja

Murid memiliki pengetahuan tentang


permasalahan berkaitan kebakaran.

Catatan

isnin
29 febuari 2016
Langkah 1

1 .Bacaan

1.murid membaca

mekanis.

secara mentalis dan


mencari isi utama

2. Kebaikan
makanan berzat

petikan.
2. Murid membaca

dan bervitamin
-- serta contoh

mekanis secara

bbm.- buku
teks

sistem bahasa

sebutan dan
intonasi.

kumpulan , dan

makanan..

individu dengan
sebutan dan
intonasi yang betul
3. Murid
menyatakan faedah
makanan berzat dan
bervitamin.
4. Guru dan murid
bersoal jawab..

Masa/Tempoh
Langkah 2
20 Minit

Isi Pelajaran
1.
1..bercerita mengikut
situasi.

2.

Aktiviti Pdp
Guru menerangkan
tatacara aktiviti.
Setiap murid
mestilah
mempunyai cerita
masing-masing
tentang sesuatu

3.

kebaikan makanan.
Beberapa orang

Catatan
nilai murni
berani
Bcb mengumpul
maklumat, memproses
maklumat
-

sistem bahasaintonasi

murid dipilih secara


4.

rawak ke hadapan
Guru akan
menentukan ,
situasi murid
berdasarkan
undian.

Masa/Tempoh

Isi Pelajaran

Aktiviti Pdp

Catatan

isnin
29 febuari 2016
Langkah 3

1.
1. menjawab soalan
pengukuhan .

Murid menjawab
soalan yang

2.

diberi.
Perbincangan
guru dan murid

Bbm
-

lembaran kerja

nilai murni
kerajinan
-

secara
bertatausila.

Masa/Tempoh
Penutup
5 Minit

Isi Pelajaran
1. rumusan

1.

pelajaran
2. nyanyian

Aktiviti Pdp
Guru bersoal
jawab dengan
murid tentang

Catatan
Koginitif uji
kefahaman murid
Kognitif uji kefahaman
murid

pengajaran dan

2.

pembelajaran

Sosial penghargaan

hari ini.\
Murid menyanyi

Ilmu- muzik

lagu yang
dimainkan guru
dan membuat
gaya mengikut
kreativiti masingmasing.
