Anda di halaman 1dari 1

MINGGU

HARIAN
2
TINGKATAN 1
TARIKH/HARI
MASA
KELAS
BIDANG
TAJUK
STANDARD
PEMB
OBJEKTIF

KRITERIA
KEJAYAAN

STANDARD
KANDUNGAN

1. Ekspresi Seni

2. Apresiasi
Seni
BAHAN BANTU
MENGAJAR
EMK

INKUIRI

REFLEKSI

RANCANGAN PELAJARAN
PENDIDIKAN SENI VISUAL

16 MEI 2017/RABU
8.00 Pagi 9.00 Pagi ( 1 Jam)
1 Amanah
BAHASA SENI VISUAL
HARMONI
3.1, 4.1 &4.2
I. Menterjemah hasil daripada eksperimentasi dan
penerokaan prinsip harmoni untuk menghasilkan karya
dengan menggunakan imaginasi dan idea dengan kreatif.
II. Mempamerkan, menghayati dan menjelaskan
pengalaman sendiri dalam penghasilan karya.
Murid dapat :
1. Menghasilkan corak quiling pada bingkai foto
2. Mempamerkan hasil karya.
3. Menghayati hasil karya sendiri dan rakan
dengan menumpukan pada aspek Bahasa
Seni Visual.
Set Induksi
1. Guru mempamerkan contoh karya (berunsur flora)
2. Murid membuat penerokaan prinsip Harmoni
berdasarkan BBB guru untuk menghasilkan karya
dengan menggunakan imaginasi dan idea secara
kreatif.
3. Murid diminta mengaplikasi teknik quilling yang
bermotifkan flora pada bingkai gambar.
1. Murid mempamerkan hasil karya
2. Murid membuat penilaian berdasarkan hasil karya
dengan menumpukan pada Bahasa Seni Visual.
1. Bahan maujud ( flora, mounting board, kertas
warna, tali, dawai dll. )
2. Buku teks Pendidikan Seni Visual
1. Nilai murni ( kerjasama dalam kumpulan)
2. Bahasa ( penggunaan bahasa pengantar dan laras
bahasa Seni Visual yang betul )
3. Kreativiti & Inovasi (Kebolehan menggunakan
imaginasi untuk mengumpul dan menjana idea).
1. Inkuiri Terbimbing ( murid menjalankan
eksperimentasi dengan pelbagai media )
2. Inkuiri Pengesahan ( dapatan hasil eksperimentasi
pelbagai media)
1. Kehadiran murid 25/30
2. 5 murid tidak dapat menguasai objektif
pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
3. Murid dapat mempamerkan hasil karya dan
membuat apresiasi seni dengan kritis.
