Anda di halaman 1dari 3

SKSPR I MOHAMAD SAFUAN

Rancangan Pengajaran Harian


Minggu/Hari/Tarikh 2 ISNIN 09.01.2016
Kelas/Masa/Mata Pelajaran 5 PINTAR 7.30-8.00 P. JASMANI
Tema/Tajuk Gimnastik Asas / Hambur Arab
Standard Pembelajaran 1.1.2,1.2.1,2.11
Objektif Pembelajaran Pada akhir pengajaran dan pembelajaran ini, murid dapat :-
1. Melakukan hambur arab dengan lakuan yang betul
serta imbangan yang sempurna
2. Menyatakan otot yang terlibat dengan tepat
Aktiviti PDP 1. Murid memanaskan badan sebelum memulakan
aktiviti.
2. Murid mendengar dan melihat penyampaian standard
pembelajaran oleh guru.
3. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan kecil
untuk melakukan aktiviti
4. Murid melakukan hambur arab dengan pemantauan
guru
5. Murid dan guru bersoal jawab mengenai otot yang
terlibat semasa melakukan aktiviti
6. Aktiviti penyejukan badan
Pengisian Kurikulum Nilai : Bekerjasama, berani mencuba
Kemahiran Hambur Arab
Bahan Bantu Mengajar Tilam pelapik
Penilaian PDP/Pentaksiran Murid melakukan hambur arab dengan sempurna tanpa
PDP bantuan guru
Refleksi/Impak dan Kerja
Rumah
SKSPR I MOHAMAD SAFUAN

Weeks / Day / Date 2 MONDAY 09.01.2016


Class/Time/Subject 3 PINTAR 8.30-10.00 ENGLISH
Theme/Topic World of Self / Things I Do
Learning Standard 2.2.4,2.2.2
Learning Objectives By the end of the lesson, pupils should be able to:-
Activities 1. Pupils recalls previous lesson.
2. Pupils reads reading text given by teacher.
3. Pupil retell what has been read and identify
compound sentences based on text.
4. Pupils complete assesment task given by teacher.
5. Pupils and teacher discuss the answer all together.
Educational Emphasis CCE : Moral value : smart thinking, brave
Skill(s) Reading
Teaching Aids Readings text, worksheet
Teaching and Learning Pupils able to read and identify atleast 3 compound
Evaluation sentences based on text.
Reflection/Impact and _____/_____ of the pupils were able to understand the lesson
Homework taught.
_____/_____ of the pupils were able to complete the assigned
task(s).
_____/_____ of the pupils needed extra
guidance/reinforcement.
_____/_____ of the pupils participate actively during the
lesson.

Notes
SKSPR I MOHAMAD SAFUAN

Minggu/Hari/Tarikh 2 ISNIN 09.01.2016


Kelas/Masa/Mata Pelajaran 2 PINTAR 11.00-12.00 BAHASA MALAYSIA
Tema/Tajuk Keluarga Harmoni / Hobi Mak Usu
Standard Pembelajaran 2.2.2,3.2.4
Objektif Pembelajaran Pada akhir pengajaran dan pembelajaran ini, murid dapat :-
1. Membaca dengan kuat dan jelas sekurangnya 10
perkataan yang mengandungi digraf dan konsonan
bergabung
2. Menulis sepuluh perkataan yang mengandungi dua
atau tiga suku kata dengan ejaan yang betul, kemas
dan tersusun.
Aktiviti PDP 1. Set induksi : guru menyampaikan kisah Mak Usu yang
kerosakan mesin jahit kesayangannya dan mengaitkan
kisah tersebut dengan tajuk pada hari ini.
2. Murid mengenal pasti dan membaca frasa yang
mengandungi digraf dan konsonan bergabung.
3. Murid dipilih untuk menyenaraikan beberapa perkataan
yang mempunyai digraf bergabung dan menulisnya di
papan putih.
4. Murid menulis perkataan dan frasa yang mengandungi
digraf dan konsonan bergabung dalam buku tulis dengan
kemas.
Pengisian Kurikulum KBT : KB : Mengenal pasti
BCB : Bacaan intensif
Bahan Bantu Mengajar Buku tulis, bahan bacaan
Penilaian Pdp Murid menyebut perkataan yang mengandungi digraf dan
konsonan bergabung dengan jelas.
Refleksi / Impak

Catatan
