Anda di halaman 1dari 13

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU : 1 HARI : ISNIN TARIKH : 01.01.2018


MATA PELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN KESIHATAN
STRATEGI PdPc
TINGKATAN / MASA/ Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
2 FALAH / 7.40-8.40 pg ( / 35 )
KEHADIRAN Pembelajaran Berasaskan Masalah
TAJUK Mari Menghambur Penggunaan Teknologi
STANDARD 1.1.1 (Menghambur dengan kaki ke atas peti lombol
PEMBELAJARAN dan membuat putaran serta mendarat) PdPc ABAD 21
2.1.1 (Menjelaskan perkaitan antara daya dan Entry card / Exit Card
ketinggian lonjakan semasa melakukan hambur) Pembentangan hasil Sendiri
5.2.1 (Mengambil bahagian secara aktif) Gallery Walk
5.3.3 (Memberi penghargaan terhadap pendapat dan Permainan / Kuiz
kelebihan rakan) 3 Stay, 1 Stay
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pembentangan Kumpulan
Role Play
Traffic Light
Pada akhir PdPc, murid dapat :-
Psikomotor
PETA PEMIKIRAN (I-THINK)
1. Melakukan kemahiran menghambur atas peti lombol dan membuat
Peta Bulatan
putaran 180° denga teknik yang betul.
Peta Buih
Kognitif
Peta Buih Berganda
2. Menjelaskan perkaitan antara daya dan ketinggian semasa melakukan
Peta Pokok
lonjakan. Peta Dakap
Afektif Peta Alir
3. Mempamerkan perasaan gembira semasa melakukan kemahiran Peta Pelbagai Alir
4. Berkomunikasi secara positif dalam pelbagai situasi permainan. Peta Titi
RINGKASAN 1. Memanaskan badan.
AKTIVITI 2. Menunjuk teknik yang betul untuk kemahiran TAHAP PENGUASAAN (PBS)
menghambur (kaki, tangan, postur, mata). TP6
3. Menunjuk teknik yang betul untuk melakukan TP5
kemahiran putaran (kaki, tangan, postur, mata). TP4
4. Melakukan aktiviti secara ansur maju. TP3
5. Merekacipta dan mempersembahkan kemahiran TP2
menghambur dan melombol . TP1
6. Kelonggaran
7. Penilaian dan rumusan. ELEMEN MERENTASI
BAHAN BANTU 1. Peti Lombol KURIKULUM (EMK)
MENGAJAR 2. Tilam Bahasa Melayu
(BBM) Patriotrisme
NILAI MURNI / Kerjasama Kreativiti dan Inovasi
UNSUR Ketekunan Geografi
PATRIOTISME Teknologi Maklumat dan
Komunikasi
REFLEKSI : ___________ / ___________ orang murid dapat menguasai objektif Nilai Murni
pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan.

___________ / ___________ orang murid tidak dapat menguasai


objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan. PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana Lisan
Kuiz
Mesyuarat Program Sekolah Pembentangan
Kursus Mengiringi Murid Keluar Lain-lain (Nyatakan) :
Program Sekolah Aktiviti luar

Aktiviti PdPc dibawa ke __________________________


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU : 1 HARI : ISNIN TARIKH : 01.01.2018
MATA PELAJARAN SAINS
STRATEGI PdPc
TINGKATAN / MASA/ Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
2 NAJAH / 9.10-10.10 pg ( / 35 )
KEHADIRAN Pembelajaran Berasaskan Masalah
TAJUK Biodiversiti Penggunaan Teknologi
STANDARD 1.1.1 Menghuraikan dan berkomunikasi mengenai
PEMBELAJARAN biodiversity. PdPc ABAD 21
1.1.2 Mewajarkan keperluan pengurusan biodiversity Entry card / Exit Card
yang berkesan. Pembentangan hasil Sendiri
1.2.1 Membezakan organisma dengan kekunci Gallery Walk
dikotomi berdasarkan ciri-ciri sepunya. Permainan / Kuiz
1.2.2 Mencirikan kumpulan taksonomi utama. 3 Stay, 1 Stay
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pembentangan Kumpulan
Role Play
Pada akhir PdPc, murid dapat :- Traffic Light
1. Menjelaskan definisi biodiversiti.
2. Menyatakan kepentingan biodiversiti. PETA PEMIKIRAN (I-THINK)
3. Menghuraikan kaedah memelihara dan memulihara biodiversiti. Peta Bulatan
4. Mengelaskan organisma berdasarkan ciri sepunya. Peta Buih
Peta Buih Berganda
1. Pelajar menonton Youtube Peta Pokok
RINGKASAN
2. Pelajar membuat perbincang dalam kumpulan. Peta Dakap
AKTIVITI
3. Pelajar membuat pembentangan. Peta Alir
4. Pelajar membuat latihan formatif 1. Peta Pelbagai Alir
Peta Titi

TAHAP PENGUASAAN (PBS)


BAHAN BANTU 1. LCD TP6
MENGAJAR 2. Kertas A3 TP5
(BBM) TP4
NILAI MURNI / Kerjasama TP3
UNSUR Ketekunan TP2
PATRIOTISME TP1

REFLEKSI : ___________ / ___________ orang murid dapat menguasai objektif


ELEMEN MERENTASI
pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan.
KURIKULUM (EMK)
___________ / ___________ orang murid tidak dapat menguasai Bahasa Melayu
objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan. Patriotrisme
Kreativiti dan Inovasi
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana Geografi
Teknologi Maklumat dan
Mesyuarat Program Sekolah Komunikasi
Kursus Mengiringi Murid Keluar
Nilai Murni
Program Sekolah Aktiviti luar

Aktiviti PdPc dibawa ke __________________________


PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis
Lisan
Kuiz
Pembentangan
Lain-lain (Nyatakan) :
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU : 1 HARI : ISNIN TARIKH : 01.01.2018
MATA PELAJARAN SAINS
STRATEGI PdPc
TINGKATAN / MASA/ Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
4 NAJAH / 1.10-1.40 pg ( / 37 )
KEHADIRAN Pembelajaran Berasaskan Masalah
TAJUK Penyiasatan Saintifik Penggunaan Teknologi
OBJEKTIF 1.1 Menganalisa kaedah penyiasatan
PEMBELAJARAN PdPc ABAD 21
saintifik. Entry card / Exit Card
Pembentangan hasil Sendiri
HASIL PEMBELAJARAN Gallery Walk
Permainan / Kuiz
Pada akhir PdPc, murid dapat :- 3 Stay, 1 Stay
1. Menerangkan langkah-langkah dalam penyiasatan saintifik Pembentangan Kumpulan
Role Play
2. menjalankan penyiasatan saintifik Traffic Light

Menjalankan penyiasatan saintifik, contoh: menyiasat PETA PEMIKIRAN (I-THINK)


RINGKASAN bagaimana luas permukaan memberi kesan terhadap kadar Peta Bulatan
AKTIVITI penyejukan. Peta Buih
Peta Buih Berganda
Pelajar akan :
Peta Pokok
Peta Dakap
(a) mengenal pasti masaalah
Peta Alir
(b) mengenal pasti pembolehubah Peta Pelbagai Alir
Peta Titi
(c) membuat hipotesis
TAHAP PENGUASAAN (PBS)
(d) merancang penyiasatan TP6
TP5
BAHAN BANTU 1. LCD TP4
MENGAJAR 2. Kertas A4 TP3
(BBM) 3. Termometer
TP2
NILAI MURNI / Kerjasama
TP1
UNSUR Ketekunan
PATRIOTISME
ELEMEN MERENTASI
KURIKULUM (EMK)
REFLEKSI : ___________ / ___________ orang murid dapat menguasai objektif
pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan. Bahasa Melayu
Patriotrisme
___________ / ___________ orang murid tidak dapat menguasai Kreativiti dan Inovasi
objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan. Geografi
Teknologi Maklumat dan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana Komunikasi
Mesyuarat Program Sekolah Nilai Murni
Kursus Mengiringi Murid Keluar
Program Sekolah Aktiviti luar
PENTAKSIRAN
Aktiviti PdPc dibawa ke __________________________ Latihan Bertulis
Lisan
Kuiz
Pembentangan
Lain-lain (Nyatakan) :
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU : 1 HARI : SELASA TARIKH : 02.01.2018
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN KESIHATAN
STRATEGI PdPc
TINGKATAN / MASA/ Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
1 FALAH / 7.40-8.40 pg ( / 40 )
KEHADIRAN Pembelajaran Berasaskan Masalah
BIDANG Gimnastik Asas Penggunaan Teknologi
STANDARD 1.1.1 Membuat bentuk badan tuck, pike, dan straddle
PEMBELAJARAN semasa layangan di atas trampolin. PdPc ABAD 21
1.1.2 Melakukan pelbagai putaran semasa melakukan Entry card / Exit Card
layangan di atas trampolin. Pembentangan hasil Sendiri
2.1.1 Menyatakan postur badan yang sesuai untuk Gallery Walk
mengekalkan kawalan badan semasa layangan. Permainan / Kuiz
5.2.1 Mempamerkan keseronokan semasa melakukan 3 Stay, 1 Stay
aktiviti. Pembentangan Kumpulan
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Role Play
Traffic Light
Pada akhir PdPc, murid dapat :-
PETA PEMIKIRAN (I-THINK)
Psikomotor
Peta Bulatan
1. Melakukan teknik-teknik gimnastik asas
Peta Buih
Kognitif
Peta Buih Berganda
2. Menyatakan postur badan yang sesuai semasa melakukan layangan
Peta Pokok
badan. Peta Dakap
Afektif Peta Alir
3. Mempamerkan perasaan gembira semasa melakukan kemahiran Peta Pelbagai Alir
Peta Titi

RINGKASAN 1. Memanaskan badan. TAHAP PENGUASAAN (PBS)


AKTIVITI 2. Menunjuk teknik yang betul untuk kemahiran TP6
membentuk badan tuck, pike, dan straddle semasa TP5
layangan di atas trampolin TP4
3. Menunjuk teknik yang betul untuk melakukan pelbagai TP3
putaran semasa melakukan layangan di atas trampolin. TP2
5. Kelonggaran TP1
6. Penilaian dan rumusan.
BAHAN BANTU 1. Trampolin ELEMEN MERENTASI
MENGAJAR 2. Tilam KURIKULUM (EMK)
(BBM) Bahasa Melayu
NILAI MURNI / Kerjasama Patriotrisme
UNSUR Ketekunan Kreativiti dan Inovasi
PATRIOTISME Geografi
Teknologi Maklumat dan
REFLEKSI : ___________ / ___________ orang murid dapat menguasai objektif Komunikasi
pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan.
Nilai Murni
___________ / ___________ orang murid tidak dapat menguasai
objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
PENTAKSIRAN
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana Latihan Bertulis
Lisan
Mesyuarat Program Sekolah Kuiz
Kursus Mengiringi Murid Keluar Pembentangan
Program Sekolah Aktiviti luar
Lain-lain (Nyatakan) :
Aktiviti PdPc dibawa ke __________________________
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU : 1 HARI : SELASA TARIKH : 02.01.2018
MATA PELAJARAN SAINS
STRATEGI PdPc
TINGKATAN / MASA/ Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
2 NAJAH / 9.10-9.40 pg ( / 35 )
KEHADIRAN Pembelajaran Berasaskan Masalah
TAJUK Biodiversiti Penggunaan Teknologi
STANDARD 1.1.1 Menghuraikan dan berkomunikasi mengenai
PEMBELAJARAN biodiversity. PdPc ABAD 21
1.1.2 Mewajarkan keperluan pengurusan biodiversity Entry card / Exit Card
yang berkesan. Pembentangan hasil Sendiri
1.2.1 Membezakan organisma dengan kekunci Gallery Walk
dikotomi berdasarkan ciri-ciri sepunya. Permainan / Kuiz
1.2.2 Mencirikan kumpulan taksonomi utama. 3 Stay, 1 Stay
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pembentangan Kumpulan
Role Play
Pada akhir PdPc, murid dapat :- Traffic Light
1. Menjelaskan definisi biodiversiti.
2. Menyatakan kepentingan biodiversiti. PETA PEMIKIRAN (I-THINK)
3. Menghuraikan kaedah memelihara dan memulihara biodiversiti. Peta Bulatan
4. Mengelaskan organisma berdasarkan ciri sepunya. Peta Buih
Peta Buih Berganda
1. Pelajar menonton Youtube Peta Pokok
RINGKASAN
2. Pelajar membuat perbincang dalam kumpulan. Peta Dakap
AKTIVITI
3. Pelajar membuat pembentangan. Peta Alir
4. Pelajar membuat latihan formatif 1. Peta Pelbagai Alir
Peta Titi

TAHAP PENGUASAAN (PBS)


BAHAN BANTU 1. LCD TP6
MENGAJAR 2. Kertas A3 TP5
(BBM) TP4
NILAI MURNI / Kerjasama TP3
UNSUR Ketekunan TP2
PATRIOTISME TP1

REFLEKSI : ___________ / ___________ orang murid dapat menguasai objektif


ELEMEN MERENTASI
pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan.
KURIKULUM (EMK)
___________ / ___________ orang murid tidak dapat menguasai Bahasa Melayu
objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan. Patriotrisme
Kreativiti dan Inovasi
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana Geografi
Teknologi Maklumat dan
Mesyuarat Program Sekolah Komunikasi
Kursus Mengiringi Murid Keluar
Nilai Murni
Program Sekolah Aktiviti luar

Aktiviti PdPc dibawa ke __________________________


PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis
Lisan
Kuiz
Pembentangan
Lain-lain (Nyatakan) :
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU : 1 HARI : SELASA TARIKH : 02.01.2018
MATA PELAJARAN SAINS
STRATEGI PdPc
TINGKATAN / MASA/ Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
2 FALAH / 11.10-11.40 pg ( / 35 )
KEHADIRAN Pembelajaran Berasaskan Masalah
TAJUK Biodiversiti Penggunaan Teknologi
STANDARD 1.1.1 Menghuraikan dan berkomunikasi mengenai
PEMBELAJARAN biodiversity. PdPc ABAD 21
1.1.2 Mewajarkan keperluan pengurusan biodiversity Entry card / Exit Card
yang berkesan. Pembentangan hasil Sendiri
1.2.1 Membezakan organisma dengan kekunci Gallery Walk
dikotomi berdasarkan ciri-ciri sepunya. Permainan / Kuiz
1.2.2 Mencirikan kumpulan taksonomi utama. 3 Stay, 1 Stay
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pembentangan Kumpulan
Role Play
Pada akhir PdPc, murid dapat :- Traffic Light
1. Menjelaskan definisi biodiversiti.
2. Menyatakan kepentingan biodiversiti. PETA PEMIKIRAN (I-THINK)
3. Menghuraikan kaedah memelihara dan memulihara biodiversiti. Peta Bulatan
4. Mengelaskan organisma berdasarkan ciri sepunya. Peta Buih
Peta Buih Berganda
1. Pelajar menonton Youtube Peta Pokok
RINGKASAN
2. Pelajar membuat perbincang dalam kumpulan. Peta Dakap
AKTIVITI
3. Pelajar membuat pembentangan. Peta Alir
4. Pelajar membuat latihan formatif 1. Peta Pelbagai Alir
Peta Titi

TAHAP PENGUASAAN (PBS)


BAHAN BANTU 1. LCD TP6
MENGAJAR 2. Kertas A3 TP5
(BBM) TP4
NILAI MURNI / Kerjasama TP3
UNSUR Ketekunan TP2
PATRIOTISME TP1

REFLEKSI : ___________ / ___________ orang murid dapat menguasai objektif


ELEMEN MERENTASI
pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan.
KURIKULUM (EMK)
___________ / ___________ orang murid tidak dapat menguasai Bahasa Melayu
objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan. Patriotrisme
Kreativiti dan Inovasi
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana Geografi
Teknologi Maklumat dan
Mesyuarat Program Sekolah Komunikasi
Kursus Mengiringi Murid Keluar
Nilai Murni
Program Sekolah Aktiviti luar

Aktiviti PdPc dibawa ke __________________________


PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis
Lisan
Kuiz
Pembentangan
Lain-lain (Nyatakan) :
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU : 1 HARI : RABU TARIKH : 03.01.2018
MATA PELAJARAN SAINS
STRATEGI PdPc
TINGKATAN / MASA/ Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
5 FALAH / 8.10-9.10 pg ( / 27 )
KEHADIRAN Pembelajaran Berasaskan Masalah
BAB 1 Mikroorganisma Penggunaan Teknologi
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN 1.1 Memahami pengelasan mikroorganisma PdPc ABAD 21
Entry card / Exit Card
Pembentangan hasil Sendiri
HASIL PEMBELAJARAN Gallery Walk
Permainan / Kuiz
Pada akhir PdPc, murid dapat :- 3 Stay, 1 Stay
1. Menyenaraikan ciri-ciri pelbagai jenis Mikroorganisma, Pembentangan Kumpulan
2. Mengelaskan pelbagai kumpulan mikroorganisma kepada bakteria, Role Play
fungi, protozoa, virus dan alga Traffic Light
Menonton tayangan video atau simulasi komputer dan
RINGKASAN membincangkan tentang perkara yang berikut: PETA PEMIKIRAN (I-THINK)
AKTIVITI Peta Bulatan
(a) pelbagai kumpulan mikroorganisma .Contoh: Peta Buih
bakteria, fungi, protozoa, virus dan alga, Peta Buih Berganda
(b) ciri-ciri setiap kumpulan mikroorganisma Peta Pokok
berdasarkan rupabentuk, saiz, cara pembiakan, nutrisi Peta Dakap
dan habitat. Peta Alir
BAHAN BANTU 1. LCD Peta Pelbagai Alir
MENGAJAR 2. Pen Marker Peta Titi
(BBM) 3. Kertas A3
NILAI MURNI / Kerjasama TAHAP PENGUASAAN (PBS)
UNSUR Ketekunan TP6
PATRIOTISME TP5
TP4
REFLEKSI : ___________ / ___________ orang murid dapat menguasai objektif
pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan. TP3
TP2
___________ / ___________ orang murid tidak dapat menguasai TP1
objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
ELEMEN MERENTASI
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana
KURIKULUM (EMK)
Mesyuarat Program Sekolah Bahasa Melayu
Kursus Mengiringi Murid Keluar Patriotrisme
Program Sekolah Aktiviti luar Kreativiti dan Inovasi
Geografi
Aktiviti PdPc dibawa ke __________________________ Teknologi Maklumat dan
Komunikasi
Nilai Murni

PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis
Lisan
Kuiz
Pembentangan
Lain-lain (Nyatakan) :
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU : 1 HARI : RABU TARIKH : 03.01.2018
MATA PELAJARAN SAINS
STRATEGI PdPc
TINGKATAN / MASA/ Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
2 FALAH / 12.40-1.40 pg ( / 35 )
KEHADIRAN Pembelajaran Berasaskan Masalah
TAJUK Biodiversiti Penggunaan Teknologi
STANDARD 1.2.1 Membezakan organisma dengan kekunci
PEMBELAJARAN dikotomi berdasarkan ciri-ciri sepunya. PdPc ABAD 21
1.2.2 Mencirikan kumpulan taksonomi utama. Entry card / Exit Card
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pembentangan hasil Sendiri
Gallery Walk
Pada akhir PdPc, murid dapat :- Permainan / Kuiz
1. Mengelaskan organisma berdasarkan ciri sepunya. 3 Stay, 1 Stay
Pembentangan Kumpulan
RINGKASAN 1. Pelajar menonton Youtube Role Play
AKTIVITI 2. Pelajar membuat perbincang dalam kumpulan. Traffic Light
3. Pelajar membuat pembentangan.
4. Pelajar membuat latihan formatif 2. PETA PEMIKIRAN (I-THINK)
Peta Bulatan
Peta Buih
Peta Buih Berganda
BAHAN BANTU 1. LCD Peta Pokok
MENGAJAR 2. Kertas A3 Peta Dakap
(BBM) Peta Alir
NILAI MURNI / Kerjasama Peta Pelbagai Alir
UNSUR Ketekunan Peta Titi
PATRIOTISME
TAHAP PENGUASAAN (PBS)
REFLEKSI : ___________ / ___________ orang murid dapat menguasai objektif TP6
pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan. TP5
___________ / ___________ orang murid tidak dapat menguasai TP4
objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan. TP3
TP2
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana TP1
Mesyuarat Program Sekolah
ELEMEN MERENTASI
Kursus Mengiringi Murid Keluar
KURIKULUM (EMK)
Program Sekolah Aktiviti luar
Bahasa Melayu
Aktiviti PdPc dibawa ke __________________________ Patriotrisme
Kreativiti dan Inovasi
Geografi
Teknologi Maklumat dan
Komunikasi
Nilai Murni

PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis
Lisan
Kuiz
Pembentangan
Lain-lain (Nyatakan) :
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU : 1 HARI : RABU TARIKH : 03.01.2018
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN KESIHATAN
STRATEGI PdPc
TINGKATAN / MASA/ Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
1 FALAH / 2.10-2.40 pg ( / 40 )
KEHADIRAN Pembelajaran Berasaskan Masalah
BIDANG Gimnastik Asas Penggunaan Teknologi
STANDARD 1.1.1 Mengetahui maksud perkembangan seksual
PEMBELAJARAN sekunder dari aspek fizikal. PdPc ABAD 21
1.1.2 Mengaplikasikan cara mengurus perkembangan Entry card / Exit Card
seksual sekunder dari aspek fizikal. Pembentangan hasil Sendiri
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Gallery Walk
Permainan / Kuiz
3 Stay, 1 Stay
Pada akhir PdPc, murid dapat :-
Pembentangan Kumpulan
1. Menyatakan maksud perkembangan seksual sekunder. Role Play
2. Menerangkan cara-cara mengurus perkembangan seksual Traffic Light
sekunder dari aspek fizikal
PETA PEMIKIRAN (I-THINK)
Peta Bulatan
Peta Buih
Peta Buih Berganda
Peta Pokok
Peta Dakap
Peta Alir
RINGKASAN 1. Membuat perbincangan dalam kumpulan.
2. Membuat catatan perubahan emosi semasa Peta Pelbagai Alir
AKTIVITI
Peta Titi
perkembangan seksual sekunder selama sebulan.
TAHAP PENGUASAAN (PBS)
TP6
TP5
BAHAN BANTU 1. Buku Teks TP4
MENGAJAR 2.Sticking Notes TP3
(BBM) TP2
NILAI MURNI / Kerjasama TP1
UNSUR Ketekunan
PATRIOTISME ELEMEN MERENTASI
KURIKULUM (EMK)
REFLEKSI : ___________ / ___________ orang murid dapat menguasai objektif
Bahasa Melayu
pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan.
Patriotrisme
___________ / ___________ orang murid tidak dapat menguasai Kreativiti dan Inovasi
objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan. Geografi
Teknologi Maklumat dan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana Komunikasi
Nilai Murni
Mesyuarat Program Sekolah
Kursus Mengiringi Murid Keluar
Program Sekolah Aktiviti luar
PENTAKSIRAN
Aktiviti PdPc dibawa ke __________________________ Latihan Bertulis
Lisan
Kuiz
Pembentangan
Lain-lain (Nyatakan) :
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU : 1 HARI : KHAMIS TARIKH : 04.01.2018
MATA PELAJARAN SAINS
STRATEGI PdPc
TINGKATAN / MASA/ Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
5 FALAH / 8.10-9.10 pg ( / 27 )
KEHADIRAN Pembelajaran Berasaskan Masalah
BAB 1 Mikroorganisma Penggunaan Teknologi
OBJEKTIF 1.2 Mensintesis idea
PEMBELAJARAN tentang faktor yang mempengaruhi pertumbuhan PdPc ABAD 21
mikroorganisma Entry card / Exit Card
Pembentangan hasil Sendiri
HASIL PEMBELAJARAN Gallery Walk
Permainan / Kuiz
Pada akhir PdPc, murid dapat :- 3 Stay, 1 Stay
1. mengenalpasti faktor yang mempengaruhi pertumbuhan mikroorganisma Pembentangan Kumpulan
Role Play
Memerhatikan spesimen seperti roti segar, roti Traffic Light
RINGKASAN berkulat, susu
AKTIVITI PETA PEMIKIRAN (I-THINK)
segar dan susu basi. Kemudian membincangkan
Peta Bulatan
perkara berikut:
Peta Buih
a) mengapa roti dan susu menjadi rosak,
Peta Buih Berganda
b) faktor-faktor yang mempengaruhi pertumbuhan
Peta Pokok
mikroorganisma.
Peta Dakap
.
Peta Alir
BAHAN BANTU 1. LCD
Peta Pelbagai Alir
MENGAJAR 2. Pen Marker
Peta Titi
(BBM) 3. Kertas A3
NILAI MURNI / Kerjasama
TAHAP PENGUASAAN (PBS)
UNSUR Ketekunan
TP6
PATRIOTISME
TP5
REFLEKSI : ___________ / ___________ orang murid dapat menguasai objektif TP4
pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan. TP3
TP2
___________ / ___________ orang murid tidak dapat menguasai
TP1
objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana ELEMEN MERENTASI


KURIKULUM (EMK)
Mesyuarat Program Sekolah Bahasa Melayu
Kursus Mengiringi Murid Keluar Patriotrisme
Program Sekolah Aktiviti luar Kreativiti dan Inovasi
Geografi
Aktiviti PdPc dibawa ke __________________________
Teknologi Maklumat dan
Komunikasi
Nilai Murni

PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis
Lisan
Kuiz
Pembentangan
Lain-lain (Nyatakan) :
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU : 1 HARI : KHAMIS TARIKH : 04.01.2018
MATA PELAJARAN SAINS
STRATEGI PdPc
TINGKATAN / MASA/ Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
4 NAJAH / 9.10-10.10 pg ( / 37 )
KEHADIRAN Pembelajaran Berasaskan Masalah
BAB 1 Penyiasatan Saintifik Penggunaan Teknologi
OBJEKTIF 1.2 Menyedari kepentingan mengamalkan sikap
PEMBELAJARAN saintifik dan nilai murni semasa menjalankan kaedah PdPc ABAD 21
penyiasatan saintifik Entry card / Exit Card
Pembentangan hasil Sendiri
HASIL PEMBELAJARAN Gallery Walk
Permainan / Kuiz
Pada akhir PdPc, murid dapat :- 3 Stay, 1 Stay
1. Mengenalpasti sikap saintifik dan nilai murni yang diamalkan oleh saintis, Pembentangan Kumpulan
Role Play
2.Menerangkan kepentingan mengamalkan sikap saintifik dan nilai murni Traffic Light
semasa menjalankan penyiasatan saintifik,
PETA PEMIKIRAN (I-THINK)
1. Menonton tayangan video atau simulasi komputer bagi Peta Bulatan
RINGKASAN mengumpul dan mentafsir data terhadap sikap saintifik Peta Buih
AKTIVITI dan nilai murni yang diamalkan oleh saintis. Peta Buih Berganda
Peta Pokok
2. Membincangkan kepentingan mengamalkan sikap
Peta Dakap
saintifik dan nilai murni semasa menjalanka kajian
Peta Alir
saintifik
Peta Pelbagai Alir
Peta Titi
BAHAN BANTU 1. LCD
MENGAJAR 2. Kertas A4 TAHAP PENGUASAAN (PBS)
(BBM) 3. Termometer TP6
NILAI MURNI / Kerjasama TP5
UNSUR Ketekunan TP4
PATRIOTISME TP3
TP2
REFLEKSI : ___________ / ___________ orang murid dapat menguasai objektif TP1
pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan.

___________ / ___________ orang murid tidak dapat menguasai ELEMEN MERENTASI


objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan. KURIKULUM (EMK)
Bahasa Melayu
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana Patriotrisme
Kreativiti dan Inovasi
Mesyuarat Program Sekolah Geografi
Kursus Mengiringi Murid Keluar Teknologi Maklumat dan
Program Sekolah Aktiviti luar Komunikasi
Aktiviti PdPc dibawa ke __________________________ Nilai Murni

PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis
Lisan
Kuiz
Pembentangan
Lain-lain (Nyatakan) :
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU : 1 HARI : KHAMIS TARIKH : 04.01.2018
MATA PELAJARAN SAINS
STRATEGI PdPc
TINGKATAN / MASA/ Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
2 FALAH / 12.40-1.40 pg ( / 35 )
KEHADIRAN Pembelajaran Berasaskan Masalah
TAJUK Biodiversiti Penggunaan Teknologi
STANDARD 1.2.1 Membezakan organisma dengan kekunci
PEMBELAJARAN dikotomi berdasarkan ciri-ciri sepunya. PdPc ABAD 21
1.2.2 Mencirikan kumpulan taksonomi utama. Entry card / Exit Card
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pembentangan hasil Sendiri
Gallery Walk
Pada akhir PdPc, murid dapat :- Permainan / Kuiz
1. Mengelaskan organisma berdasarkan ciri sepunya. 3 Stay, 1 Stay
Pembentangan Kumpulan
RINGKASAN 1. Pelajar menonton Youtube Role Play
AKTIVITI 2. Pelajar membuat perbincang dalam kumpulan. Traffic Light
3. Pelajar membuat pembentangan.
4. Pelajar membuat latihan formatif 2. PETA PEMIKIRAN (I-THINK)
Peta Bulatan
Peta Buih
Peta Buih Berganda
BAHAN BANTU 1. LCD Peta Pokok
MENGAJAR 2. Kertas A3 Peta Dakap
(BBM) Peta Alir
NILAI MURNI / Kerjasama Peta Pelbagai Alir
UNSUR Ketekunan Peta Titi
PATRIOTISME
TAHAP PENGUASAAN (PBS)
REFLEKSI : ___________ / ___________ orang murid dapat menguasai objektif TP6
pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan. TP5
___________ / ___________ orang murid tidak dapat menguasai TP4
objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan. TP3
TP2
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana TP1
Mesyuarat Program Sekolah
ELEMEN MERENTASI
Kursus Mengiringi Murid Keluar
KURIKULUM (EMK)
Program Sekolah Aktiviti luar
Bahasa Melayu
Aktiviti PdPc dibawa ke __________________________ Patriotrisme
Kreativiti dan Inovasi
Geografi
Teknologi Maklumat dan
Komunikasi
Nilai Murni

PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis
Lisan
Kuiz
Pembentangan
Lain-lain (Nyatakan) :
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU : 1 HARI : KHAMIS TARIKH : 04.01.2018
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN KESIHATAN
STRATEGI PdPc
TINGKATAN / MASA/ Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
2 FALAH / 2.10-2.40 pg ( / 40 )
KEHADIRAN Pembelajaran Berasaskan Masalah
BIDANG Gimnastik Asas Penggunaan Teknologi
STANDARD 1.1.1 Menghuraikan maksud identity seksual iaitu
PEMBELAJARAN setiap orang dilahirkan sama ada sebagai lelaki atau PdPc ABAD 21
perempuan. Entry card / Exit Card
1.1.2 Menghuraikan maksud identity seksual iaitu Pembentangan hasil Sendiri
keinginan seksual terhadap berlainan jantina atau Gallery Walk
sesame jantina atau kedua-duanya sekali. Permainan / Kuiz
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 3 Stay, 1 Stay
Pembentangan Kumpulan
Role Play
Pada akhir PdPc, murid dapat :-
Traffic Light
1. Menjelaskan dengan contoh kecelaruan identity seksual dan
kecelaruan orientasi seksual. PETA PEMIKIRAN (I-THINK)
2. Membezakan maksud identity seksual dan kecelaruan orientasi Peta Bulatan
seksual. Peta Buih
Peta Buih Berganda
Peta Pokok
Peta Dakap
Peta Alir
Peta Pelbagai Alir
Peta Titi
RINGKASAN 1. Membuat perbincangan dalam kumpulan.
AKTIVITI 2. Menulis secara kreatif cara untuk menangani
TAHAP PENGUASAAN (PBS)
kecelaruan identity seksual dan orientasi seksual. TP6
TP5
TP4
TP3
BAHAN BANTU 1. Buku Teks TP2
MENGAJAR 2. Buku Latihan TP1
(BBM)
NILAI MURNI / Kerjasama ELEMEN MERENTASI
UNSUR Ketekunan KURIKULUM (EMK)
PATRIOTISME Bahasa Melayu
Patriotrisme
REFLEKSI : ___________ / ___________ orang murid dapat menguasai objektif
Kreativiti dan Inovasi
pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan.
Geografi
___________ / ___________ orang murid tidak dapat menguasai Teknologi Maklumat dan
objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan. Komunikasi
Nilai Murni
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana

Mesyuarat Program Sekolah PENTAKSIRAN


Kursus Mengiringi Murid Keluar
Latihan Bertulis
Program Sekolah Aktiviti luar
Lisan
Aktiviti PdPc dibawa ke __________________________ Kuiz
Pembentangan
Lain-lain (Nyatakan) :
