6 Pengisian Kurikulum:
6.1: Ilmu / Nilai Sains / Yakin Diri
6.2: EMK / KB / BCB Keusahawanan / Menggunakan kemahiran melompat/ Mendengar
7 Bahan Bantu Mengajar: Trampolin, tilam gimnastik
8 Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Murid dapat melompat atas trampolin dalam keadaan terkawal./ Murid
melakukan putaran atas trampolin dengan pelbagai bentuk badan.
9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:
10 KBAT Mengaplikasikan
6 Pengisian Kurikulum:
6.1: Ilmu / Nilai Sains / Yakin Diri
6.2: EMK / KB / BCB Keusahawanan / Menggunakan kemahiran melompat/ Mendengar
7 Bahan Bantu Mengajar: Trampolin, tilam gimnastik
8 Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Murid dapat melompat atas trampolin dalam keadaan terkawal./ Murid
melakukan putaran atas trampolin dengan pelbagai bentuk badan.
9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:
10 KBAT Mengaplikasikan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
1 Minggu / Hari / Tarikh: 6 / Isnin / 5.2.2018
2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 6 Al-Ghazali / 9.20pg-10.20pg / Bahasa Melayu
3 Tema / Tajuk Standard Pembelajaran: Kesihatan Mental dan Emosi / Minda Oh Minda ! / 2.4.1
4 Objektif Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
1.menyebutkan isi tersurat dan tersirat yang dikenalpasti dalam petikan.
2.membina rangka ulasan berdasarkan isi tersurat dan tersirat.
5 Aktiviti PDP: 1.Murid bersoal jawab perihal tajuk PdP.
2.Murid membaca petikan.
3.Murid mengenal pasti isi tersurat dan tersirat dalam petikan.
4.Murid membina rangka ulasan.
5. Guru merumuskan pengajaran.
6 Pengisian Kurikulum:
6.1: Ilmu / Nilai Pend. Kesihatan / Kebersihan Mental
6.2: EMK / KB / BCB Pembelajaran Konstruktivisme / Mensisntesis / Mencatat
7 Bahan Bantu Mengajar: Buku penulisan, buku teks.
8 Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Murid menyebutkan isi tersurat dan tersirat dikenal pasti/ Murid merangka
ulasan berdasarkan isi tersurat dan tersirat.
9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:
10 KBAT Mengaplikasikan
6 Pengisian Kurikulum:
6.1: Ilmu / Nilai Motivasi / Kasih Sayang
6.2: EMK / KB / BCB Konstruktivisme: Aplikasi / Menjana Idea/ Bacaan Intensif
7 Bahan Bantu Mengajar: Buku teks, buku tulis
8 Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Murid menyatakan kata kerja transitif yang betul./ Murid membina ayat
daripada kata kerja aktif transitif dgn betul.
9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:
10 KBAT Mencipta
PERANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1 Minggu / Hari / Tarikh: 6 / Selasa / 6.2.2018
2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 5 Al-Bukhari dan 5 Al-Ghazali/ 8.20pg- 8.50pg / Pend. Jasmani
3 Tema / Tajuk Standard Pembelajaran: Gimnastik Asas / Aksi di Udara / 1.4.1, 1.4.2
4 Objektif Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
1.Melakukan putaran menegak 180 darjah di atas trampolin.
2.Melakukan putaran menegak 180 darjah dengan pelbagai bentuk badan.
5 Aktiviti PDP: 1.Murid bersoal jawab perihal tajuk PdP
2.Murid diterangkan cara melompat atas trampolin.
3.Murid melakukan putaran menegak atas trampolin.
4.Murid melakukan putaran menegak dengan pelbagai bentuk.
5.Murid dan guru bersoal jawab
6.Guru merumuskan pengajaran.
6 Pengisian Kurikulum:
6.1: Ilmu / Nilai Sains / Yakin Diri
6.2: EMK / KB / BCB Keusahawanan / Menggunakan kemahiran melompat/ Mendengar
7 Bahan Bantu Mengajar: Trampolin, tilam gimnastik
8 Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Murid dapat melompat atas trampolin dalam keadaan terkawal./ Murid
melakukan putaran atas trampolin dengan pelbagai bentuk badan.
9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:
10 KBAT Aplikasi
6 Pengisian Kurikulum:
6.1: Ilmu / Nilai Kata arah / hemah tinggi
6.2: EMK / KB / BCB Pend. Kesihatan / menganalisis/ Mencatat
7 Bahan Bantu Mengajar: Akhbar Didik
8 Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Murid dapat mengenal pasti kata rah yang betul/ Murid melengkapkan ayat
dengan kata arah yang sesuai.
9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:
10 KBAT Analisis
PERANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1 Minggu / Hari / Tarikh: 6 / Rabu / 7.2.2018
2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 5 Al-Farabi / 7.20pg – 8.20pg / Bahasa Melayu
3 Tema / Tajuk Standard Pembelajaran: Kesihatan dan Kebersihan/ Bersih dan Sihat / 1.3.3
4 Objektif Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
1)memberikan respons dengan menyampaikan pesanan mengikut urutan.
2)membina ayat menggunakan kata kerja aktif transitif.
5 Aktiviti PDP: 1.Guru bersoal jawab perihal tajuk PdP.
2.Murid membaca petikan cerita dengan lancar dan berintonasi
3.Murid memberikan respons berbentuk pesanan berdasarkan petikan.
4.Murid membina ayat daripada kata kerja transitif dikenal pasti.
5.Guru merumuskan pengajaran.
6 Pengisian Kurikulum:
6.1: Ilmu / Nilai Kesihatan / Prihatin
6.2: EMK / KB / BCB Interpersonal / menyusun mengikut urutan / bacaan intensif
7 Bahan Bantu Mengajar: Buku teks dan buku tulis
8 Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Murid dapat memberi respons yang betul mengikut urutan / Murid membina
ayat dengan betul menggunakan kata kerja transitif.
9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:
10 KBAT Analisis
6 Pengisian Kurikulum:
6.1: Ilmu / Nilai Semangat Kemasyarakatan / sayangi diri (kebersihan diri)
6.2: EMK / KB / BCB Kontekstual / Mengecam / Menulis perenggan
7 Bahan Bantu Mengajar: Buku teks, buku penulisan
8 Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Murid dapat menulis kata ganda berentak dengan betul. / Murid membina
ayat membina ayat dengan betul dan kemas.
9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:
10 KBAT Membina
PERANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1 Minggu / Hari / Tarikh: 6 / Rabu / 7.2.2018
2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 5 Al-Firdausi dan 5 Al-Farabi / 11.50pg - 12.20 tgh hari / Pend. Kesihatan
3 Tema / Tajuk Standard Pembelajaran: Sayangi Diri, Hiasi Peribadi/ Harus Berbangga / 1.2.1
4 Objektif Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
1.Menyatakan kepentingan menghargai aspek seksualiti dilahirkan sebagai
lelaki atau perempuan.
5 Aktiviti PDP: 1.Guru bersoal jawab perihal tajuk PdP.
2.Murid membaca dialog perbualan kelebihan diri.
3. Guru menerangkan sikap menghargai diri dalam murid.
4. Murid menyatakan kepentingan meghargai aspek seksualiti
5. Murid mengubah penulisan catatan ke dalam bentuk perenggan
6 Pengisian Kurikulum:
6.1: Ilmu / Nilai Pendidikan alam sekitar / sayangi diri
6.2: EMK / KB / BCB Keusahawanan / Mengecam /
7 Bahan Bantu Mengajar: Buku teks, buku tulis.
8 Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Murid dapat menyatakan kepentingan menghargai aspek seksualiti / Murid
dapat menuliskan kepentingan menghargai aspek seksualiti dengan betul.
9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:
10 KBAT Mensintesis
5 Aktiviti PDP:
6 Pengisian Kurikulum:
6.1: Ilmu / Nilai
6.2: EMK / KB / BCB
7 Bahan Bantu Mengajar:
8 Penilaian PDP / Pentaksiran PDP:
9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:
10 KBAT
PERANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1 Minggu / Hari / Tarikh: 6 / Khamis / 8.2.2018
2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 5 Al-Firdausi dan 5 Al-Farabi / 8.50pg – 9.20pg / Pend. Kesihatan
3 Tema / Tajuk Standard Pembelajaran: Sayangi Diri, Hiasi Peribadi/ Harus Berbangga / 1.2.1
4 Objektif Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
1.Menyatakan kepentingan menghargai aspek seksualiti dilahirkan sebagai
lelaki atau perempuan.
6 Aktiviti PDP: 1.Guru bersoal jawab perihal tajuk PdP.
2.Murid membaca dialog perbualan kelebihan diri.
3. Guru menerangkan sikap menghargai diri dalam murid.
4. Murid menyatakan kepentingan meghargai aspek seksualiti
5. Murid mengubah penulisan catatan ke dalam bentuk perenggan
6 Pengisian Kurikulum:
6.1: Ilmu / Nilai Pendidikan alam sekitar / sayangi diri
6.2: EMK / KB / BCB Keusahawanan / Mengecam /
7 Bahan Bantu Mengajar: Buku teks, buku tulis.
8 Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Murid dapat menyatakan kepentingan menghargai aspek seksualiti / Murid
dapat menuliskan kepentingan menghargai aspek seksualiti dengan betul.
9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:
10 KBAT Mensintesis
6 Pengisian Kurikulum:
6.1: Ilmu / Nilai Pendidikan alam sekitar / sayangi diri
6.2: EMK / KB / BCB Keusahawanan / Mengecam /
7 Bahan Bantu Mengajar: Buku teks, buku tulis.
8 Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Murid dapat menyatakan kepentingan menghargai aspek seksualiti / Murid
dapat menuliskan kepentingan menghargai aspek seksualiti dengan betul.
9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:
10 KBAT Mensintesis
PERANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1 Minggu / Hari / Tarikh: 6 / Khamis / 8.2.2018
2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 6 Al-Ghazali / 10.50pg - 12.20 tgh hari / Bahasa Melayu
3 Tema / Tajuk Standard Pembelajaran: Kesihatan Mental dan Emosi / Minda Oh Minda ! / 2.4.1
4 Objektif Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
1.menyebutkan isi tersurat dan tersirat yang dikenalpasti dalam petikan.
2.membina rangka ulasan berdasarkan isi tersurat dan tersirat.
6 Aktiviti PDP: 1.Murid bersoal jawab perihal tajuk PdP.
2.Murid membaca petikan.
3.Murid mengenal pasti isi tersurat dan tersirat dalam petikan.
4.Murid membina rangka ulasan.
5. Guru merumuskan pengajaran.
6 Pengisian Kurikulum:
6.1: Ilmu / Nilai Pend. Kesihatan / Kebersihan Mental
6.2: EMK / KB / BCB Pembelajaran Konstruktivisme / Mensisntesis / Mencatat
7 Bahan Bantu Mengajar: Buku penulisan, buku teks.
8 Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Murid menyebutkan isi tersurat dan tersirat dikenal pasti/ Murid merangka
ulasan berdasarkan isi tersurat dan tersirat.
9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:
10 KBAT Mengaplikasikan
6 Pengisian Kurikulum:
6.1: Ilmu / Nilai Pendidikan alam sekitar / sayangi diri
6.2: EMK / KB / BCB Keusahawanan / Mengecam /
7 Bahan Bantu Mengajar: Buku teks, buku tulis.
8 Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Murid dapat menyatakan kepentingan menghargai aspek seksualiti / Murid
dapat menuliskan kepentingan menghargai aspek seksualiti dengan betul.
9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:
10 KBAT Mensintesis
PERANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1 Minggu / Hari / Tarikh: 7 / Ahad / 10.2.2018
2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 6 Al-Ghazali / 7.50 pg- 8.50 pg / Bahasa Melayu
3 Tema / Tajuk Standard Pembelajaran: Kesihatan Mental dan Emosi / Minda Oh Minda ! / 2.4.1
4 Objektif Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
1.menyebutkan isi tersurat dan tersirat yang dikenalpasti dalam petikan.
2.membina rangka ulasan berdasarkan isi tersurat dan tersirat.
5 Aktiviti PDP: 1.Murid bersoal jawab perihal tajuk PdP.
2.Murid membaca petikan.
3.Murid mengenal pasti isi tersurat dan tersirat dalam petikan.
4.Murid membina rangka ulasan.
5. Guru merumuskan pengajaran.
6 Pengisian Kurikulum:
6.1: Ilmu / Nilai Pend. Kesihatan / Kebersihan Mental
6.2: EMK / KB / BCB Pembelajaran Konstruktivisme / Mensisntesis / Mencatat
7 Bahan Bantu Mengajar: Buku penulisan, buku teks.
8 Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Murid menyebutkan isi tersurat dan tersirat dikenal pasti/ Murid merangka
ulasan berdasarkan isi tersurat dan tersirat.
9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:
10 KBAT Mengaplikasikan
6 Pengisian Kurikulum:
6.1: Ilmu / Nilai Pend. Kesihatan / Kerjasama
6.2: EMK / KB / BCB Kinestatik / Mengecam / bacaan imbasan
7 Bahan Bantu Mengajar: Buku teks dan buku penulisan
8 Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Murid dapat menyenaraikan kata adjektif yang terdapat dalam teks/ Murid
dapat membina ayat mengandungi kata adjektif dengan kemasdan betul.
9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:
10 KBAT Analisis