Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Nama Guru : Syazwani binti Aziz


Tarikh : 21 Januari 2018
Subjek : Matematik
Tema : 1.NOMBOR BULAT DALAM LINGKUNGAN 51 – 100
Kelas : 4 Berlian
Masa : 8.40 - 9.40 pagi
Perkara Tahap Rendah Tahap Sederhana Tahap Tinggi
Nama Murid Naim Idham Ramadhan
Indral Dilaila Adam
OBJEKTIF Murid dapat menamakan sekurang- Murid dapat menamakan sekurang- Murid dapat menamakan sekurang-
PEMBELAJARAN kurangnya tiga daripada nombor 61-70 kurangnya lima daripada nombor 61- kurangnya tujuh daripada nombor 5
70 61-70
STANDARD 1.1 Mengetahui nombor
KANDUNGAN
STANDARD 1.1.1 Menamakan nombor
PEMBELAJARAN
1. Murid membuat senaman brain gym.
AKTIVITI 2. Murid diperkenalkan dengan nombor 61-70.
3. Murid menyebut nombor pada paparan skrin komputer.
4. Murid menyebut nombor pada objek atau gambar di persekitaran.
PENILAIAN Senarai semak Senarai semak Senarai semak
EMK / Nilai Kerajinan
BBB Komputer, slaid powerpoint
KBAT
REFLEKSI /
IMPAK
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
Nama Guru : Syazwani binti Aziz
Tarikh : 21 Januari 2018
Subjek : Pendidikan Sains dan Alam Sekitar
Tema : Manusia
Kelas : 5 Zamrud
Masa : 11.00 – 12.00 tengahari
Perkara Tahap Rendah Tahap Sederhana Tahap Tinggi
Nama Murid Mawi Sukry Amir
Herman Raffiq Miza
OBJEKTIF Murid dapat menyenaraikan sekurang- Murid dapat menyenaraikan dan Murid dapat menyenaraikan dan
PEMBELAJARAN kurangnya dua keperluan asas manusia membincangkan sekurang-kurangnya membincangkan sekurang-kurangnya
untuk hidup. dua keperluan asas manusia untuk tiga keperluan asas manusia untuk
hidup. hidup.
STANDARD 1.1 Mengetahui keperluan asas manusia
KANDUNGAN
STANDARD 1.1.1.Menyatakan dan menghargai keperluan asas manusia untuk hidup:
PEMBELAJARAN
i.makanan
ii.air
iii.udara
iv.tempat perlindungan
1. Murid menonton video tentang keperluan asas manusia untuk hidup.
AKTIVITI 2. Murid menyenaraikan keperluan asas manusia untuk hidup.
3. Murid berbincang dengan guru mengenai keperluan asas manusia untuk hidup.

PENILAIAN Senarai semak Senarai semak Senarai semak


EMK/NILAI Peka
BBB Video
KBAT
REFLEKSI /
IMPAK
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
Nama Guru : Syazwani binti Aziz
Tarikh : 21 Januari 2018
Subjek : Teknologi Maklumat & Komunikasi
Tema : Tajuk 1 : Pengurusan Komputer
Kelas : 5 Zamrud
Masa : 12.00 - 1.00 tengahari
Perkara Tahap Rendah Tahap Sederhana Tahap Tinggi
Nama Murid Mawi Raffiq Miza
Herman Sukry Amir
OBJEKTIF Murid dapat menunjukkan sekurang- Murid dapat menamakan sekurang- Murid dapat mengenal pasti
PEMBELAJARAN kurangnya tiga perkakasan di dalam makmal kurangnya tiga perkakasan makmal sekurang-kurangnya tiga perkakasan
komputer komputer mengikut ruang kerja guru dan murid
STANDARD 1.1 Mengaplikasikan penggunaan komputer
KANDUNGAN
STANDARD 1.1.1 Memastikan perkakasan komputer dalam keadaan yang bersih dan teratur
PEMBELAJARAN
Set Induksi – Melihat gambar perkakasan komputer dalam makmal komputer
AKTIVITI 1. Murid dibawa ke makmal komputer.
2. Murid mengenalpasti perkakasan komputer yang terdapat dalam makmal komputer.
3. Murid menamakan perkakasan komputer.
PENILAIAN Senarai semak Senarai semak Senarai semak
EMK/NILAI Peka
BBB Gambar, perkakasan makmal komputer
KBAT
REFLEKSI /
IMPAK
