Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA
PENDIDIKAN KESENIAN KELAS 1
PELAJARAN
TARIKH/ HARI 13.02.2018 SELASA MASA 1220-1320
 Menggambar  Membentuk dan membuat
binaan
Bidang
 Membuat corak dan  Mengenal kraf
rekaan tradisonal
TEMA ALAMSEMULAJADI TAJUK Corak
1.1.1
Mengenal, memahami, dan
menamakan bahasa seni
1.1 Bahasa Seni visual yang ada pada
Visual karya dalam membentuk
2.1 Kemahiran Seni dan membuat binaan.
Visual STANDARD 2.1.1
STANDARD
3.1 Penghasilan PEMBELAJARA Mengaplikasikan
KANDUNGAN
Karya N pengetahuan bahasa seni
Kreatif visual, penggunaan
4.1 Menghayati Karya media serta teknik dan
Seni proses dalam
penghasilan karya
bidang membentuk dan
membuat binaan.
OBJEKTIF Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
PEMBELAJARAN 1. Menghasilkan boneka dengan bahan yang disediakan.
1. Guru menjukkan kepada murid contoh boneka yang
dihasilkan
AKTIVITI
2. Guru menunjukkan cara menghasilkan boneka.
PENGAJARAN &
3. Guru membahagikan murid kepada kumpulan.
PEMBELAJARAN
3. Murid melakukan aktiviti seni dan dipantau oleh guru.
(PdP)
4. Murid mempamerkan hasil karya di hadapan kelas.
5. Penutup.
 Gambar  Interne  Video
 Plastisin
 Bahan t  Kertas
BAHAN BANTU  Gunting dan gam
BELAJAR (BBB) Maujud  Projekt Warna
 Lain-lain :
 Powerpoi or  Kad
____________
nt  Model Manila
ELEMEN
 Kreativiti &  Keusahawan
MERENTASI  Bahasa  Sains &
Inovasi an
KURIKULUM  Patriot Teknologi
(EMK)  Pendidikan  Nilai
isme  TMK
Alam Sekitar Murni
 Membanding  Menghubung  Membuat  Membuat
beza kait Inferens Keputusan
KEMAHIRAN
BERFIKIR  Mengkatego  Menginterp  Membuat  Membuat
ri retasi Ramalan Rumusan
 Menjana  Mencipta  Mentafsir  Menilai
Idea Analogi

 Lembaran
PENILAIAN  Pemerhatia
Kerja  Lisan  Tugasan
PENGAJARAN & n
PEMBELAJARAN  Hasil  Drama  Projek
 Kuiz
Kerja

 _____/____ orang murid dapat menguasai objektif


pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan.

 ____/____ orang murid tidak menguasai objektif


pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
 Mesyuarat /
Kursus  Cuti Rehat /
REFLEKSI  Program Cuti Sakit
Aktiviti pengajaran & Sekolah  Cuti Bencana
pembelajaran  Mengiringi / Cuti Khas
ditangguhkan kerana …. Murid Keluar  Cuti
 Aktiviti Peristiwa /
Luar Cuti Umum

Aktiviti PdP dibawa ke


_____________________________________________________
