Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN MINGGU KE-…28…..

Mata Pelajaran: Tema: Kelas: Tarikh:


Bahasa Melayu Alam sekitar Tahun 3 2/8.2018
Tajuk Hari:
Taman permainan Masa: khamis
11.05am-12.05am
Standard Kandungan: Nilai Moral : Elemen Merentasi Kurikulum:
2.2 Bertolak ansur Kreatif dan Inovatif, Bahasa, Pendidikan Jasmani
Pendidikan Alam Sekitar, Nilai Murni.

Standard Pembelajaran
2.2.3
Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:
Murid dapat membaca petikan dengan sebutan yang betul. 1.Murid dapat membaca dengan sebutan yang
betul.

2.Murid dapat mencari sekurang-kurangnya


lima maksud kosa kata dalam petikan.

Konsep Utama/ Perbendaharaan Kata Utama: Bahan Bantu Mengajar:


Komputer Papan Putih , Kad perkataan, Kertas Mahjong,
speaker, lcd, laptop
Rangka Pengajaran Impak / Refleksi
Aktiviti Permulaan
(induksi)  Guru akan memaparkan satu audio dalam kalangan murid.
 Sesi Soal Jawab.
 Guru mengaitkan pengajaran pada hari ini..

Aktiviti Utama:  Guru akan bahan bacaan dalam kalangan murid.


 Minta murid membaca petikan dalam hati
 Murid akan membaca petikan yang diedarkan secara berpasangan.
 Guru akan memanggil beberapa murid untuk membaca di hadapan
kelas(individu)
 Guru akan memastikan setiap murid membaca petikan itu dengan
sebutan yang betul.
 Sekiranya murid membaca dengan sebutan yang salah, guru akan
membetulkan.
 Murid diminta untuk menggariskan kepada kosa kata yang sukar.
 Seterusnya, murid akan mencari maksud kosa kata dalam buku
kamus dalam kumpulan masing-masing.
 Pembentangan murid
 Saringan Lisan
Aktiviti Penutup
 Sesi soal Jawap akan diadakan.(soalan Pemahaman berkenaan
petikan secara lisan)
 Guru akan merumuskan pengajaran pada hari itu.
Kerja Susulan Murid Pemulihan Pengukuhan Pengayaan
