Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PK

MATA PELAJARAN Pendidikan Kesihatan LELAKI : ____ / orang


MINGGU / HARI / TARIKH 1 - Rabu - 02.01.2019 PEREMPUAN : ____ / orang
JUMLAH : ____ / orang
KELAS 3 Bestari KEHADIRAN
TIDAK HADIR :
MASA 0720-0750
TEMA Hargailah Kesihatan
TAJUK Kenali anggota seksual
STANDARD 1.1Mengetahui dan memahami pertumbuhan serta perkembangan fizikal yang sihat.
KANDUNGAN
STANDARD
1.1.1Menyatakan anggota seksual seperti bibir, payu dara,punggung dan genital.
PEMBELAJARAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 1. Menyatakan anggota seksual seperti bibir, payu dara,punggung dan genital.

1. Gurubersoal jawab dengan murid


2. Guru menerangkan mengenai anggota badan murid
AKTIVITI PEMBELAJARAN &
3. Murid melakukan aktiviti kumpulan
PEMUDAHCARAAN (PdPc)
4. Murid menyiapkan latihan yang diberikan guru
5. Murid dibantu oleh guru membuat refleksi pembelajaran

ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)


Buku Teks Nota Carta / Graf Komputer / Tablet
Buku Rujukan Model TV / Projektor Internet / Wifi
Modul Subjek Gambar Pembesar Suara / Radio Kalkulator

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)


Kreativiti Dan Inovasi Bahasa Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme
Sains Dan Teknologi Keusahawan Pendidikan Kewangan TMK

NILAI MURNI
Baik Hati Kerjasama Bertolak Ansur Keadilan
Keberanian Kejujuran Bersyukur Tolong-menolong
Bertanggungjawab Hemah Tinggi Hormat-menghormati Kasih Sayang

PETA PEMIKIRAN i-THINK


Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
Peta Titi Peta Pokok Peta Dakap Peta Alir

PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)


Komunikasi Kolaboratif Kreativiti Pemikiran Kritis
Nilai & Etika
Komunikasi
Komunikasi Kolaboratif
Kolaboratif Kreativiti
Kreativiti Pemikiran
Pemikiran Kritis
Kritis
TAHAP PEMIKIRAN
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
Mengingat Mengaplikasi Menilai
Memahami Menganalisis Mencipta

PENILAIAN PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN


Buku Latihan Buku Teks Buku Kerja Lembaran Kerja
Pemerhatian Lisan Pembentangan Kerja Kumpulan
Kuiz Tugasan Projek Simulasi / Lakonan

REFLEKSI
____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
____ / ____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
Catatan :
Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus
Program Sekolah Cuti Rehat / Cuti Sakit
Aktiviti Luar Guru Pengiring
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PJ
MATA PELAJARAN Pendidikan Jasmani LELAKI : ____ / orang
MINGGU / HARI / TARIKH 1 - Rabu - 02.01.2019 KEHADIRAN PEREMPUAN : ____ / orang
JUMLAH : ____ / orang
KELAS 3 Bestari
MASA 0720-0820 ASPEK Gimnastik Asas
BIDANG PEMBELAJARAN TAJUK 1 Hambur Kucing
1.1
STANDARD
KANDUNGAN
2.1
5.1
STANDARD 1.1.1 , 2.1.1, 5.1.2
PEMBELAJARAN
Berkebolehan melakukan kemahiran hambur dan mendarat dengan lakuan
FOKUS
yang betul.
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
1. Melakukan hambur dari aras tinggi dan mendarat ke aras rendah.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
2. Menyatakan perbezaan lakuan semasa melakukan hambur dari pelbagai
aras.
3. Mematuhi peraturan keselamatan di tempat melakukan aktiviti.
1. Murid memanaskan badan
2. Kumpulan terowong melakukan lentik kucing dan kumpulan kenderaan
bergerak melalui terowong
AKTIVITI PEMBELAJARAN & 3. Murid duduk dekam di atas tiga tingkat peti lombol, melakukan hambur
PEMUDAHCARAAN (PdPc) kucing dan mendarat ke atas tilam
4. Menghambur dari peti lombol ke atas tilam melepasi rantaian gelang getah
dan menerkam ke arah pundi kacang.
5. Murid menyejukkan badan

ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)


Bola Sepak Bola Jaring Bola Keranjang Bola Takraw
Bola Kecil Bulu Tangkis Kayu Hoki Set Sofbol
Pundi Kacang Raket Kon / Skital / Marker _________________________

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)


Kreativiti Dan Inovasi Bahasa Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme
Sains Dan Teknologi Keusahawan Pendidikan Kewangan TMK

NILAI MURNI
Baik Hati Kerjasama Bertolak Ansur Keadilan
Keberanian Kejujuran Bersyukur Tolong-menolong
Bertanggungjawab Hemah Tinggi Hormat-menghormati Kasih Sayang
Kesabaran Ketekunan Berjimat Cermat

PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)


Komunikasi Kolaboratif Kreativiti Pemikiran Kritis

PENILAIAN PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN


Pemerhatian Lisan Pembentangan Kerja Kumpulan
Kuiz Tugasan Projek Simulasi / Lakonan

REFLEKSI
____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
____ / ____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
Catatan :
Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus
Program Sekolah Cuti Rehat / Cuti Sakit
Aktiviti Luar Guru Pengiring
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MT
MATA PELAJARAN Matematik LELAKI : ____ / orang
MINGGU / HARI / TARIKH 1 - Rabu - 02.01.2019 PEREMPUAN : ____ / orang
JUMLAH : ____ / orang
KELAS 4 Hikmah KEHADIRAN
TIDAK HADIR :
MASA 1020-1050
BIDANG PEMBELAJARAN NOMBOR DAN OPERASI
TAJUK 1. NOMBOR DAN OPERASI
STANDARD 1.1 Nilai nombor.
KANDUNGAN
STANDARD (i) Membaca, menyebut dan menulis sebarang nombor hingga 100 000 yang diberi
PEMBELAJARAN dalam perkataan dan angka.
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 2. Memahami nilai nombor
3. Murid Kump A dapat menyiapkan 5/5 latihan yang diberikan
4. Murid Kump B dapat menyiapkan 3/5 latihan yang diberikan
6. Guru membuat simulasi berkenaan nombor
7. Guru menerangkan cara membaca, menulis dan menyebut nilai nombor
AKTIVITI PEMBELAJARAN &
8. Murid melakukan aktiviti kumpulan
PEMUDAHCARAAN (PdPc)
9. Murid menyiapkan latihan yang diberikan guru
10. Murid dibantu oleh guru membuat refleksi pembelajaran

ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)


Buku Teks Nota Carta / Graf Komputer / Tablet
Buku Rujukan Model TV / Projektor Internet / Wifi
Modul Subjek Gambar Pembesar Suara / Radio Kalkulator

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)


Kreativiti Dan Inovasi Bahasa Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme
Sains Dan Teknologi Keusahawan Pendidikan Kewangan TMK

NILAI MURNI
Baik Hati Kerjasama Bertolak Ansur Keadilan
Keberanian Kejujuran Bersyukur Tolong-menolong
Bertanggungjawab Hemah Tinggi Hormat-menghormati Kasih Sayang

PETA PEMIKIRAN i-THINK


Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
Peta Titi Peta Pokok Peta Dakap Peta Alir

PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)


Komunikasi Kolaboratif Kreativiti Pemikiran Kritis
Nilai & Etika
Komunikasi
Komunikasi Kolaboratif
Kolaboratif Kreativiti
Kreativiti Pemikiran
Pemikiran Kritis
Kritis
TAHAP PEMIKIRAN
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
Mengingat Mengaplikasi Menilai
Memahami Menganalisis Mencipta

PENILAIAN PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN


Buku Latihan Buku Teks Buku Kerja Lembaran Kerja
Pemerhatian Lisan Pembentangan Kerja Kumpulan
Kuiz Tugasan Projek Simulasi / Lakonan

REFLEKSI
____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
____ / ____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
Catatan :
Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus
Program Sekolah Cuti Rehat / Cuti Sakit
Aktiviti Luar Guru Pengiring
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MT
MATA PELAJARAN Matematik LELAKI : ____ / orang
MINGGU / HARI / TARIKH 1 - Rabu - 02.01.2019 PEREMPUAN : ____ / orang
JUMLAH : ____ / orang
KELAS 6 Hikmah KEHADIRAN
TIDAK HADIR :
MASA 1120-1150
BIDANG PEMBELAJARAN NOMBOR DAN OPERASI
TAJUK 1. NOMBOR DAN OPERASI
STANDARD
1.1 Aplikasikan sebarang nombor.
KANDUNGAN
STANDARD (i) Mewakilkan penggunaan kalkulator bagi menyelesaikan pengiraan termasuk
PEMBELAJARAN pembundaran dan pola nombor.
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 1. Mengaplikasi sebarang nombor
2. Murid Kump A dapat menyiapkan 5/5 latihan yang diberikan
3. Murid Kump B dapat menyiapkan 3/5 latihan yang diberikan
1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai nombor dan operasi asas
2. Guru menerangkan cara menggunakan kalkulator bagi menyelesaikan pengiraan
AKTIVITI PEMBELAJARAN &
3. Murid menyiapkan latihan yang diberikan guru
PEMUDAHCARAAN (PdPc)
4. Murid dibantu oleh guru membuat refleksi pembelajaran

ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)


Buku Teks Nota Carta / Graf Komputer / Tablet
Buku Rujukan Model TV / Projektor Internet / Wifi
Modul Subjek Gambar Pembesar Suara / Radio Kalkulator

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)


Kreativiti Dan Inovasi Bahasa Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme
Sains Dan Teknologi Keusahawan Pendidikan Kewangan TMK

NILAI MURNI
Baik Hati Kerjasama Bertolak Ansur Keadilan
Keberanian Kejujuran Bersyukur Tolong-menolong
Bertanggungjawab Hemah Tinggi Hormat-menghormati Kasih Sayang

PETA PEMIKIRAN i-THINK


Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
Peta Titi Peta Pokok Peta Dakap Peta Alir

PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)


Komunikasi Kolaboratif Kreativiti Pemikiran Kritis
Nilai & Etika

TAHAP PEMIKIRAN
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
Mengingat Mengaplikasi Menilai
Memahami Menganalisis Mencipta

PENILAIAN PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN


Buku Latihan Buku Teks Buku Kerja Lembaran Kerja
Pemerhatian Lisan Pembentangan Kerja Kumpulan
Kuiz Tugasan Projek Simulasi / Lakonan

REFLEKSI
____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
____ / ____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
Catatan : 2 Murid ke kelas Pemulihan
Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus
Program Sekolah Cuti Rehat / Cuti Sakit
Aktiviti Luar Guru Pengiring
