Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN BAHASA MELAYU

AKTIVITI
MINGGU 7
PEMBELAJARAN ABAD KE-21
TARIKH/HARI : 19.02. 2019 / SELASA Round Table
MASA : 11:00AM-12:00 PM Think-pair-share
KELAS : 3 Gemilang Hot Seat
TEMA : KEKELUARGAAN Pembentangan hasil sendiri /

TAJUK : Makanan Sumber Tenaga Role play

STANDARD 3.2 Asas menulis Gallery walk /


KANDUNGAN
STANDARD Three stray,one stay
PEMBELAJARAN 3.2.1 Membina dan menulis:
(i) ayat,

OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat Peta i-Think
PEMBELAJARAN membina dan menulis ayat dengan menggunakan kata kerja
pasif
KRITERIA Murid boleh menulis frasa dan ayat. Deklamasi sajak/nyanyian
KEJAYAAN
RINGKASAN Tandakan √ pada ruang berkenaan
AKTIVITI 1. Set induksi – Guru bertanya menu makanan murid pagi tadi TAHAP PENGUASAAN (PBS)
Aktiviti permulaan TP6
Aktiviti Utama 2. Penegasan tajuk dan objektif pdp hari ini. TP5
TP4 /
3. Bimbing murid memahami bahan,” Makanan Sumber TP3 /
Tenaga ” di muka surat 24 di buku teks. TP2 /
TP1 /
4. Bimbing murid melaksanakan aktiviti jelajah galeri dan Tandakan √ pada ruang berkenaan
mencatat maklumat dari setiap stesen. ARAS PEMIKIRAN
5. Pembentangan.
Mencipta
Menilai /
6. Murid membuat latihan di buku aktiviti m/s: 27 & 26
Menganalisis
Mengaplikasi
Memahami √
Mengingati √
Aktiviti penutup Rumusan, guru mengulangi semula objektif yang telah murid Tandakan √ pada ruang berkenaan
capai.

Berasaskan murid √ PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN


Pentafsiran formatif Latihan bertulis /
Pembelajaran kolaboratif / Laporan amali/eksperimen
Kemahiran/proses Kuiz
Pemikiran aras tinggi Pembentangan
PEMBELAJARAN
Kemahiran hidup Soal jawab
ABAD KE-21
Berkumpulan √ Pemerhatian/lisan/soaljawab √
Komuniti Tandakan √ pada ruang berkenaan
Pentaksiran formatif
Belajar untuk kehidupan √
Tandakan √ pada ruang berkenaan
EMK:
Nilai Murni : Hemah Tinggi, Rasional, Berdikari, Kasih Sayang, Menjaga Kebersihan Diri
ELEMEN
MERENTAS Kontekstual - Menghubung kait
KURIKULUM

BCB - Mencatat Nota


Konstruktivisme - Menghubung kait, Menerangkan

BBB Buku teks, buku aktiviti

Pada akhir pengajaran: ___/ 12 orang murid telah mencapai objektif P&P.
_____orang murid yang belum menguasai akan diberi bimbingan.
Murid yang telah menguasai akan diberi latihan pengayaan.

Pdp ditangguhkan kerana _______________________________________________________


REFLEKSI/IMPAK/
PENAMBAHBAIKAN ____________________________________________________________________________

Tindakan susulan:
