5 Aktiviti PDP: 1. Murid ditunjukkan kad suku kata dan gambar. Sesi soaljawab dan guru
kaitkan dengan tajuk hari ini.
2. Murid mendengar guru menyebut suku kata. Murid ikut sebutan guru secara
kelas dan individu.
3.Permainan kotak beracun-murid yang terpilih perlu menyebut suku kata
yang dipilih di dalam kotak
4. Murid lain menyebut kembali suku kata teesebut
5. Rumusan oleh guru
Komunikasi, sains
6 Elemen Merentas Kurikulum (EMK):
Kad gambar
7 Bahan Bantu Belajar:
8 Penilaian PDP: Pemerhatian
9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1 Minggu / Hari / Tarikh: 1/ Isnin /4 Januari 2016 Kehadiran Murid : /
2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: PK1 / 9.40 – 10.40 pagi / Pengurusan Diri
3 Tema / Tajuk/Standard
1.Urus Diri-mengenal anggota badan
Pembelajaran (KOD):
4 Objektif Pembelajaran: i. Murid dapat menyenaraikan secarai lisan 5 anggota badan bahagian kepala
ii. Murid dapat menyenaraikan secara bertulis 2 anggota badan bahagian kepala
5 Aktiviti PDP: 1. Murid bersoal jawab tentang pembelajaran lepas- imbas kembali
2. Murid diedarkan gambar anggota badan bahagian kepala
3. Murid menjalankan aktiviti menggunting dan menampal gambar tesebut
4. Murid terpilih membentangkan hasil kerja dihadapan kelas dengan membaca apa
yang telah di tampalkan
5. Rumusan oleh guru
Pendidikan Muzik
6 Elemen Merentas Kurikulum (EMK):
Lap top, kad imbasan, lembaran kerja
7 Bahan Bantu Belajar:
8 Penilaian PDP: Pemerhatian, senarai semak, lembaran kerja
9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:
Matematik
6 Elemen Merentas Kurikulum (EMK):
7 Bahan Bantu Belajar: Bahan maujud
8 Penilaian PDP: Pemerhatian, senarai semak, lembaran kerja
9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1 Minggu / Hari / Tarikh: 1/ Rabu / 06 Januari 2016
2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: PK2 / 7.20 – 8.20 pagi / Bahasa Malaysia
3 Tema / Tajuk/Standard
1.1 Bertutur
Pembelajaran (KOD):
4 Objektif Pembelajaran: i. Murid dapat menghasilkan 3 bunyi suku kata yang ditunjukkan oleh guru
ii. Murid dapat mengeja 2 suku kata yang ditunjukkan oleh guru
1. Murid ditunjukkan kad suku kata dan gambar. Sesi soal jawab dan guru berkaitkan
5 Aktiviti PDP:
dengan tajuk hari ini.
2. Murid mendengar guru menyebut suku kata. Murid ikut sebutan guru secara kelas dan
individu.
3. Permainan kotak beracun-murid yang terpilih perlu menyebut suku kata yang dipilih
di dalam kotak
4. Murid lain menyebut kembali suku kata tersebut
5. Rumusan oleh guru
Komunikasi, Matematik
6 Elemen Merentas Kurikulum (EMK):
Kad gambar
7 Bahan Bantu Belajar:
8 Penilaian PDP: Kuiz lisan, Senarai semak
9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:
Matematik
6 Elemen Merentas Kurikulum (EMK):
Modul lari pecut
7 Bahan Bantu Belajar:
8 Penilaian PDP: Pemerhatian, senarai semak,
9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1 Minggu / Hari / Tarikh: 1/ Khamis / 07 Januari 2016
2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: PK1&2 / 7.50 pagi – 8.50 pagi/ Pendidikan Jasmani dan kesihatan
3 Tema / Tajuk/Standard
1.Asas pergerakan/ 1.1 Melakukan Pergerakan Lokomotor(berlari)
Pembelajaran (KOD):
4 Objektif Pembelajaran: i. Murid dapat melakukan aktiviti berlari dengan betul
Matematik
6 Elemen Merentas Kurikulum (EMK):
Modul lari pecut
7 Bahan Bantu Belajar:
8 Penilaian PDP: Pemerhatian, senarai semak,
9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:
5 Aktiviti PDP: 1. Murid ditunjukkan kad suku kata dan gambar. Sesi soal jawab dan guru kaitkan
dengan tajuk hari ini.
2. Murid mendengar guru menyebut suku kata. Murid ikut sebutan guru secara kelas dan
individu.
3.Permainan “pilih saya”-murid yang terpilih perlu menyebut suku kata yang dipilih di
dalam kotak
4. Murid lain menyebut kembali suku kata tersebut
5. Rumusan oleh guru
5 Aktiviti PDP: 1.Murid diberi penerangn tentang aktiviti yang akan dilakukan pada hari ini.
2.Murid diperkenalkan bahan-bahan untuk melakukan corak secara bebas (tapak
tangan)
3.Murid melakukan aktiviti mengikut arahan
4.Murid mempamerkan hasil kerja dihdapan kelas
5.Murid yang menghasilkan kerja paling baik diberi hadiah penghargaan
5 Aktiviti PDP: 1. Murid ditunjukkan gambar situasi cerita yang akan didengar
2. Murid dibacakan cerita pendek yang bertajuk “semut yang rajin”
3. Murid diterangkan definisi suku kata dan perkataan serta menunjukkan
contoh suku kata da perkataan.
4.” Permainan kuiz current”-murid diminta menulis jawapan di kertas yang
disediakan oleh guru.
5. Murid menjawab lembaran kerja
5 Aktiviti PDP: 1. Murid ditunjukkan gambar situasi cerita yang akan didengar
2. Murid dibacakan cerit
a pendek yang bertajuk “semut yang rajin”
3. Murid diterangkan definisi suku kata dan perkataan serta menunjukkan
contoh suku kata da perkataan.
4.” Permainan kuiz current”-murid diminta menulis jawapan di kertas yang
disediakan oleh guru.
5. Murid menjawab lembaran kerja
5 Aktiviti PDP: 1. Murid ditunjukkan gambar situasi cerita yang akan didengar
2. Murid dibacakan cerita pendek yang bertajuk “semut yang rajin”
3. Murid diterangkan definisi suku kata dan perkataan serta menunjukkan
contoh suku kata da perkataan.
4.” Permainan kuiz current”-murid diminta menulis jawapan di kertas yang
disediakan oleh guru.
5. Murid menjawab lembaran kerja
5 Aktiviti PDP: 1.Murid diberi penerangn tentang aktiviti yang akan dilakukan pada hari ini.
2.Murid diperkenalkan bahan-bahan untuk melakukan corak secara bebas (tapak
tangan)
3.Murid melakukan aktiviti mengikut arahan
4.Murid mempamerkan hasil kerja dihdapan kelas
5.Murid yang menghasilkan kerja paling baik diberi hadiah penghargaan
6.Murid yang dapat membuat ayat pendek dengan betul diberi hadiah
5 Aktiviti PDP:
5 Aktiviti PDP:
5 Aktiviti PDP:
5 Aktiviti PDP: 1.Murid diberi penerangn tentang aktiviti yang akan dilakukan pada hari ini.
2.Murid diperkenalkan bahan-bahan untuk melakukan corak secara bebas
(tapak tangan)
3.Murid melakukan aktiviti mengikut arahan
4.Murid mempamerkan hasil kerja dihdapan kelas
5.Murid yang menghasilkan kerja paling baik diberi hadiah penghargaan
6.Guru membuat rumusan
6 Elemen Merentas Kurikulum (EMK): Kreativiti dan inovatif
7 Bahan Bantu Belajar: Cat air, berus lukisan, kertas lukisan
8 Penilaian PDP: Pemerhatian, senarai semak
9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1 Minggu / Hari / Tarikh: 7/ Rabu / 24 Febuari 2016
2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: PK2/ 7.20 – 8.20 pagi / Bahasa Malaysia
3 Tema / Tajuk/Standard
1.Kemahiran bertutur
Pembelajaran (KOD):
4 Objektif Pembelajaran: i. Pada akhir pembelajaran murid bercerita berpandukan gambar tunggal
ii.Murid dapat menjawab soalan yang diberikan oleh guru berkaitan dengan
gambar tunggal
5 Aktiviti PDP: 1. Imbas kembali pengajaran lepas
5 Aktiviti PDP: 1.Murid diberi penerangn tentang aktiviti yang akan dilakukan pada hari ini.
2.Murid diperkenalkan bahan-bahan untuk melakukan corak secara bebas (ibu
jari)
3.Murid melakukan aktiviti mengikut arahan
4.Murid mempamerkan hasil kerja dihdapan kelas
5.Murid yang menghasilkan kerja paling baik diberi hadiah penghargaan
6.Guru membuat rumusan
6 Elemen Merentas Kurikulum (EMK): Kreativiti dan inovatif
7 Bahan Bantu Belajar: Cat air, berus lukisan, kertas lukisan
8 Penilaian PDP: Pemerhatian, senarai semak
9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1 Minggu / Hari / Tarikh: 8/ Selasa / 1 Mac 2016
2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: PK1 / 8.20 – 9.10 pagi / Bahasa Malaysia
3 Tema / Tajuk/Standard
1.1 Lisan- Kemahiran mendengar
Pembelajaran (KOD):
4 Objektif Pembelajaran: i.Pada akhir pembelajaran murid dapat mengenal pasti bunyi huruf vokal
5 Aktiviti PDP: 1.Murid diberi penerangn tentang aktiviti yang akan dilakukan pada hari ini.
2.Murid diperkenalkan bahan-bahan untuk melakukan corak menggunakan
teknik kolaj
3.Murid melakukan aktiviti mengikut arahan
4.Murid mempamerkan hasil kerja dihdapan kelas
5.Murid yang menghasilkan kerja paling baik diberi hadiah penghargaan
6.Guru membuat rumusan
6 Elemen Merentas Kurikulum (EMK): Kreativiti dan inovatif
7 Bahan Bantu Belajar: Pasir pantai, gam, kertas lukisan
8 Penilaian PDP: Pemerhatian, senarai semak
9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:
\
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1 Minggu / Hari / Tarikh: 11 Mac 2016-17 Mac 2016
2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran:
3 Tema / Tajuk/Standard
Pembelajaran (KOD):
4 Objektif Pembelajaran:
5 Aktiviti PDP:
5 Aktiviti PDP: 1.Murid diberi penerangan tentang aktiviti yang akan dilakukan pada hari ini.
2.Murid diperkenalkan bahan-bahan untuk melakukan corak menggunakan
teknik kolaj rempah
3.Murid melakukan aktiviti mengikut arahan
4.Murid mempamerkan hasil kerja dihdapan kelas
5.Murid yang menghasilkan kerja paling baik diberi hadiah penghargaan
6.Guru membuat rumusan
6 Elemen Merentas Kurikulum (EMK): Kreativiti dan inovatif
7 Bahan Bantu Belajar: Pasir pantai, gam, kertas lukisan
8 Penilaian PDP: Pemerhatian, senarai semak
9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:
5 Aktiviti PDP:
5 Aktiviti PDP: 1.Murid diberi penerangn tentang aktiviti yang akan dilakukan pada hari ini.
2.Murid diperkenalkan bahan-bahan untuk melakukan corak menggunakan
teknik kolaj
3.Murid melakukan aktiviti mengikut arahan
4.Murid mempamerkan hasil kerja dihdapan kelas
5.Murid yang menghasilkan kerja paling baik diberi hadiah penghargaan
6.Guru membuat rumusan
6 Elemen Merentas Kurikulum (EMK): Kreativiti dan inovatif
7 Bahan Bantu Belajar: Kotak,penutup botol, kertas warna, gam
8 Penilaian PDP: Pemerhatian, senarai semak
9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:
1 Minggu / Hari / Tarikh: 11/ Selasa / 29 Mac 2016
2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: PK1 / 8.20 – 9.10 pagi / Bahasa Malaysia
3 Tema / Tajuk/Standard
2. Kemahiran bertutur – menghasilkan bunyi bahasa
Pembelajaran (KOD):
4 Objektif Pembelajaran: i.Pada akhir pembelajaran murid dapat mengajuk bunyi bahasa
3 Tema / Tajuk/Standard
2.Bertutur/
Pembelajaran (KOD):
4 Objektif Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran murid dapat mengajuk bunyi huruf dan suku kata
(KV) dengan betul.
5 Aktiviti PDP: 1. Murid ditayangkan suku kata (KV)
2. Murid dikehendaki mengajuk semula suku kata yang disebutkan oleh guru.
3.Permainan Kecil : Kotak Gambar
i. Murid perlu menggerakkan kotak tersebut sehingga muzik dihentikan
ii. Murid yang terpilih semasa muzik dibehentikan perlu membaca suku
kata tersebut
4. murid yang lain membunyikan semula apa yang didengar
5. Murid menyanyikan lagu “Kalau Rasa Gembira”
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diberi penerangan mengenai aktiviti yang akan dilaksanakan
2. Murid dikehendaki memilih sampul surat berwarna yang disediakan oleh
guru
3.Di dalam sampul surat tersebut mengandungi kad gambar
4. Setiap murid perlu menulis ejaan gambar benda tersebut
5.Setiap murid perlu membentangkan hasil kerja mereka dihadapan kelas
6.Murid menyiapkan lembaran kertas
7.Rumusan oleh guru
3 Tema / Tajuk/Standard
Bertutur/ 2.Kemahiran bertutur
Pembelajaran (KOD):
4 Objektif Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran murid dapat mengajuk bunyi huruf dan suku kata
(KV) dengan betul.
5 Aktiviti PDP: 1. Murid ditayangkan suku kata (KV)
2. Murid dikehendaki mengajuk semula suku kata yang disebutkan oleh guru.
3.Permainan Kecil : Kotak Gambar
i. Murid perlu menggerakkan kotak tersebut sehingga muzik
dihentikan
ii. Murid yang terpilih semasa muzik dibehentikan perlu membaca
suku kata tersebut
4. murid yang lain membunyikan semula apa yang didengar
5. Murid menyanyikan lagu “Kalau Rasa Gembira”
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diberi penerangan mengenai aktiviti yang akan dilaksanakan
2. Murid dikehendaki memilih sampul surat berwarna yang disediakan oleh
guru
3.Di dalam sampul surat tersebut mengandungi kad gambar
4. Setiap murid perlu menulis ejaan gambar benda tersebut
5.Setiap murid perlu membentangkan hasil kerja mereka dihadapan kelas
6.Murid menyiapkan lembaran kertas
7.Rumusan oleh guru
3 Tema / Tajuk/Standard
Bertutur/ 2.Kemahiran bertutur
Pembelajaran (KOD):
4 Objektif Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran murid dapat mengajuk bunyi huruf dan suku kata
(KV) dengan betul.
5 Aktiviti PDP: 1. Murid ditayangkan suku kata (KV)
2. Murid dikehendaki mengajuk semula suku kata yang disebutkan oleh guru.
3.Permainan Kecil : Kotak Gambar
i. Murid perlu menggerakkan kotak tersebut sehingga muzik
dihentikan
ii. Murid yang terpilih semasa muzik dibehentikan perlu membaca
suku kata tersebut
4. murid yang lain membunyikan semula apa yang didengar
5. Murid menyanyikan lagu “Kalau Rasa Gembira”
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diberi penerangan mengenai aktiviti yang akan dilaksanakan
2. Murid dikehendaki memilih sampul surat berwarna yang disediakan oleh
guru
3.Di dalam sampul surat tersebut mengandungi kad gambar
4. Setiap murid perlu menulis ejaan gambar benda tersebut
5.Setiap murid perlu membentangkan hasil kerja mereka dihadapan kelas
6.Murid menyiapkan lembaran kertas
7.Rumusan oleh guru
3 Tema / Tajuk/Standard
Bertutur/ 2.Kemahiran bertutur
Pembelajaran (KOD):
4 Objektif Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran murid dapat mengajuk bunyi huruf dan suku kata
(KV) dengan betul.
5 Aktiviti PDP: 1. Murid ditayangkan suku kata (KV)
2. Murid dikehendaki mengajuk semula suku kata yang disebutkan oleh guru.
3.Permainan Kecil : Kotak Gambar
i. Murid perlu menggerakkan kotak tersebut sehingga muzik
dihentikan
ii. Murid yang terpilih semasa muzik dibehentikan perlu membaca
suku kata tersebut
4. murid yang lain membunyikan semula apa yang didengar
5. Murid menyanyikan lagu “Kalau Rasa Gembira”
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diberi penerangan mengenai aktiviti yang akan dilaksanakan
2. Murid dikehendaki memilih kotakberwarna yang disediakan oleh guru
3.Di dalam kotak tersebut mengandungi kad gambar
4. Setiap murid perlu menulis ejaan gambar benda tersebut
5.Setiap murid perlu membentangkan hasil kerja mereka dihadapan kelas
6.Murid menyiapkan lembaran kertas
7.Rumusan oleh guru
5 Aktiviti PDP:
5 Aktiviti PDP:
5 Aktiviti PDP: 1. Murid ditayangkan benda yang mempunyai suku kata KV+KVK
2. Murid dikehendaki menyebut dan mengeja apa yang dilihat
3. Murid yang dipilih dikehendaki memilih kad suku kata dan membunyikan
dihadapan kelas
4. murid yang lain mengulangi apa yang disebut.
5. Guru membuat rumusan
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diberi penerangan mengenai aktiviti yang akan dilaksanakan
2. Murid perlu menyalin perkataan kv+kvk
3.Murid perlu membina ayat daripada perkataan yang telah diberikan
4. Murid yang terpilih perlu membacakan ayat yang telah dibina dihadapan
kelas.
6.Murid menyiapkan lembaran kertas
7.Rumusan oleh guru
5 Aktiviti PDP: 1. Murid ditayangkan benda yang mempunyai suku kata KV+KVK
2. Murid dikehendaki menyebut dan mengeja apa yang dilihat
3. Murid yang dipilih dikehendaki memilih kad suku kata dan membunyikan
dihadapan kelas
4. murid yang lain mengulangi apa yang disebut.
5. Guru membuat rumusan
5 Aktiviti PDP: 1. Murid ditayangkan benda yang mempunyai suku kata KV+KVK
2. Murid dikehendaki menyebut dan mengeja apa yang dilihat
3. Murid yang dipilih dikehendaki memilih kad suku kata dan membunyikan
dihadapan kelas
4. murid yang lain mengulangi apa yang disebut.
5. Guru membuat rumusan
5 Aktiviti PDP:
5 Aktiviti PDP: 1.Murid diberikan kertas soalan. Murid diminta menyemak kertas soalan yang
telah diedarkan
2. Murid diberi penerangan tentang kertas soalan
3. Murid menjawab mengikut arahan soalan
4. Murid mengangkat tangan sekiranya perlukan bantuan
5. Murid menghantar kertas jawapan setelah masa menjawab tamat
6 Aktiviti PDP: 1.Murid diberikan kertas soalan. Murid diminta menyemak kertas soalan yang
telah diedarkan
2. Murid diberi penerangan tentang kertas soalan
3. Murid menjawab mengikut arahan soalan
4. Murid mengangkat tangan sekiranya perlukan bantuan
5. Murid menghantar kertas jawapan setelah masa menjawab tamat
7 Aktiviti PDP: 1.Murid diberikan kertas soalan. Murid diminta menyemak kertas soalan yang
telah diedarkan
2. Murid diberi penerangan tentang kertas soalan
3. Murid menjawab mengikut arahan soalan
4. Murid mengangkat tangan sekiranya perlukan bantuan
5. Murid menghantar kertas jawapan setelah masa menjawab tamat
8 Aktiviti PDP: 1.Murid diberikan kertas soalan. Murid diminta menyemak kertas soalan yang
telah diedarkan
2. Murid diberi penerangan tentang kertas soalan
3. Murid menjawab mengikut arahan soalan
4. Murid mengangkat tangan sekiranya perlukan bantuan
5. Murid menghantar kertas jawapan setelah masa menjawab tamat
9 Aktiviti PDP: 1.Murid diberikan kertas soalan. Murid diminta menyemak kertas soalan yang
telah diedarkan
2. Murid diberi penerangan tentang kertas soalan
3. Murid menjawab mengikut arahan soalan
4. Murid mengangkat tangan sekiranya perlukan bantuan
5. Murid menghantar kertas jawapan setelah masa menjawab tamat
10 Aktiviti PDP: 1.Murid diberikan kertas soalan. Murid diminta menyemak kertas soalan yang
telah diedarkan
2. Murid diberi penerangan tentang kertas soalan
3. Murid menjawab mengikut arahan soalan
4. Murid mengangkat tangan sekiranya perlukan bantuan
5. Murid menghantar kertas jawapan setelah masa menjawab tamat
11 Aktiviti PDP: 1.Murid diberikan kertas soalan. Murid diminta menyemak kertas soalan yang
telah diedarkan
2. Murid diberi penerangan tentang kertas soalan
3. Murid menjawab mengikut arahan soalan
4. Murid mengangkat tangan sekiranya perlukan bantuan
5. Murid menghantar kertas jawapan setelah masa menjawab tamat
5 Aktiviti PDP: 1. Murid ditayangkan benda yang mempunyai suku kata KV+KVK
2. Murid dikehendaki menyebut dan mengeja apa yang dilihat
3. Murid yang dipilih dikehendaki memilih kad suku kata dan membunyikan
dihadapan kelas
4. murid yang lain mengulangi apa yang disebut.
5. Guru membuat rumusan
5 Aktiviti PDP: 1. Murid ditayangkan benda yang mempunyai suku kata KV+KVK
2. Murid dikehendaki menyebut dan mengeja apa yang dilihat
3. Murid yang dipilih dikehendaki memilih kad suku kata dan membunyikan
dihadapan kelas
4. murid yang lain mengulangi apa yang disebut.
5. Guru membuat rumusan
5 Aktiviti PDP:
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diterangkan aktiviti yang akan dijalankan pada hari ini
2. Murid dibahagikan kepada 3 kumpulan.Setiap kumpulan diberi tugasan
3. Setiap kumpulan dikehendaki mencari suku kata bagi membentuk
Perkataan serta ayat mudah
4. Murid menyalin semula ayat yang dibina di dalam buku tulis
5. Rumusan oleh guru
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diterangkan aktiviti yang akan dijalankan pada hari ini
2. Murid dibahagikan kepada 3 kumpulan.Setiap kumpulan diberi tugasan
3. Setiap kumpulan dikehendaki mencari suku kata bagi membentuk
Perkataan serta ayat mudah
4. Murid menyalin semula ayat yang dibina di dalam buku tulis
5. Rumusan oleh guru
5 Aktiviti PDP:
5 Aktiviti PDP:
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diterangkan aktiviti yang akan dijalankan pada hari ini
2. Murid dibahagikan kepada 3 kumpulan.Setiap kumpulan diberi tugasan
3. Setiap kumpulan dikehendaki mencari suku kata bagi membentuk
Perkataan serta ayat mudah
4. Murid menyalin semula ayat yang dibina di dalam buku tulis
5. Rumusan oleh guru
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diterangkan aktiviti yang akan dijalankan pada hari ini
2. Murid dibahagikan kepada 2 kumpulan.Setiap kumpulan diberi tugasan
3. Setiap kumpulan dikehendaki mencari suku kata bagi membentuk
perkataan serta ayat mudah
4. Murid menyalin semula ayat yang dibina di dalam buku tulis
5. Rumusan oleh guru
5 Aktiviti PDP:
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diterangkan aktiviti yang akan dijalankan pada hari ini
2. Murid dibahagikan kepada 2 kumpulan.Setiap kumpulan diberi tugasan
3. Setiap kumpulan dikehendaki mencari suku kata bagi membentuk
perkataan serta ayat mudah
4. Murid menyalin semula ayat yang dibina di dalam buku tulis
5. Rumusan oleh guru
5 Aktiviti PDP:
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diterangkan aktiviti yang akan dijalankan pada hari ini
2. Murid dibahagikan kepada 2 kumpulan.Setiap kumpulan diberi tugasan
3. Setiap kumpulan dikehendaki mencari suku kata bagi membentuk
perkataan serta ayat mudah
4. Murid menyalin semula ayat yang dibina di dalam buku tulis
5. Rumusan oleh guru
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diterangkan aktiviti yang akan dijalankan pada hari ini
2. Murid dibahagikan kepada 2 kumpulan.Setiap kumpulan diberi tugasan
3. Setiap kumpulan dikehendaki mencari suku kata bagi membentuk
perkataan serta ayat mudah
4. Murid menyalin semula ayat yang dibina di dalam buku tulis
5. Rumusan oleh guru
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diterangkan aktiviti yang akan dijalankan pada hari ini
2. Murid dibahagikan kepada 2 kumpulan.Setiap kumpulan diberi tugasan
3. Setiap kumpulan dikehendaki mencari suku kata bagi membentuk
perkataan serta ayat mudah
4. Murid menyalin semula ayat yang dibina di dalam buku tulis
5. Rumusan oleh guru
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diterangkan aktiviti yang akan dijalankan pada hari ini
2. Murid dibahagikan kepada 2 kumpulan.Setiap kumpulan diberi tugasan
3. Setiap kumpulan dikehendaki mencari suku kata bagi membentuk
perkataan serta ayat mudah
4. Murid menyalin semula ayat yang dibina di dalam buku tulis
5. Rumusan oleh guru
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diberi penerangan tentang aktiviti yang akan dilakukan
2. Murid bermain kotak beracun
3. Murid yang terpilih perlu memilih kad gambar dan membina ayat tunggal
berdasarkan gambar tersebut
4.Murid dan guru berbincang tentang ayat yang dibina
5.Rumusan oleh guru
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diterangkan aktiviti yang akan dijalankan pada hari ini
2. Murid dibahagikan kepada 2 kumpulan.Setiap kumpulan diberi tugasan
3. Setiap kumpulan dikehendaki mencari suku kata bagi membentuk
perkataan serta ayat mudah
4. Murid menyalin semula ayat yang dibina di dalam buku tulis
5. Rumusan oleh guru
5 Aktiviti PDP:
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diberi penerangan tentang aktiviti yang akan dilakukan pada hari ini
2. Murid bermain kotak ayat bermuzik
3. Murid yang terpilih semasa permianan berlangsung perlu memilih kad ayat
tunggal dan membaca d hadapan kelas dengan kuat
4. Murid yang lain perlu mengulang semula ayat tunggal yang telah dibaca
5. Guru membuat rumusan
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diberi penerangan tentang aktiviti yang akan dilakukan pada hari ini
2. Murid bermain kotak ayat bermuzik
3. Murid yang terpilih semasa permianan berlangsung perlu memilih kad ayat
tunggal dan membaca d hadapan kelas dengan kuat
4. Murid yang lain perlu mengulang semula ayat tunggal yang telah dibaca
5. Guru membuat rumusan
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diberi penerangan tentang aktiviti yang akan dilakukan pada hari ini
2. Murid bermain kotak ayat bermuzik
3. Murid yang terpilih semasa permianan berlangsung perlu memilih kad ayat
tunggal dan membaca d hadapan kelas dengan kuat
4. Murid yang lain perlu mengulang semula ayat tunggal yang telah dibaca
5. Guru membuat rumusan
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diberi penerangan tentang aktiviti yang akan dilakukan pada hari ini
2. Murid bermain kotak ayat bermuzik
3. Murid yang terpilih semasa permainan berlangsung perlu memilih kad ayat
tunggal dan membaca d hadapan kelas dengan kuat
4. Murid yang lain perlu mengulang semula ayat tunggal yang telah dibaca
5. Guru membuat rumusan
5 Aktiviti PDP:
5 Aktiviti PDP:
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diterangkan aktiviti yang akan dijalankan pada hari ini
2. Murid dibahagikan kepada 2 kumpulan.Setiap kumpulan diberi tugasan
3. Setiap kumpulan dikehendaki mencari suku kata bagi membentuk
perkataan serta ayat mudah
4. Murid menyalin semula ayat yang dibina di dalam buku tulis
5. Rumusan oleh guru
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diterangkan aktiviti yang akan dijalankan pada hari ini
2. Murid dibahagikan kepada 2 kumpulan.Setiap kumpulan diberi tugasan
3. Setiap kumpulan dikehendaki mencari kad ayat
perkataan serta ayat mudah
4. Murid menyalin semula ayat yang dibina di dalam buku tulis
5. Rumusan oleh guru
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diterangkan aktiviti yang akan dijalankan pada hari ini
2. Murid dibahagikan kepada 2 kumpulan.Setiap kumpulan diberi tugasan
3. Setiap kumpulan dikehendaki mencari kad ayat
perkataan serta ayat mudah
4. Murid menyalin semula ayat yang dibina di dalam buku tulis
5. Rumusan oleh guru
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diterangkan aktiviti yang akan dijalankan pada hari ini
2. Murid dibahagikan kepada 2 kumpulan.Setiap kumpulan diberi tugasan
3. Setiap kumpulan dikehendaki mencari suku kata bagi membentuk
perkataan serta ayat mudah
4. Murid menyalin semula ayat yang dibina di dalam buku tulis
5. Rumusan oleh guru
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diterangkan aktiviti yang akan dijalankan pada hari ini
2. Murid dibahagikan kepada 2 kumpulan.Setiap kumpulan diberi tugasan
3. Setiap kumpulan dikehendaki mencari kad ayat
perkataan serta ayat mudah
4. Murid menyalin semula ayat yang dibina di dalam buku tulis
5. Rumusan oleh guru
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diterangkan aktiviti yang akan dijalankan pada hari ini
2. Murid dibahagikan kepada 2 kumpulan.Setiap kumpulan diberi tugasan
3. Setiap kumpulan dikehendaki mencari suku kata bagi membentuk
perkataan serta ayat mudah
4. Murid menyalin semula ayat yang dibina di dalam buku tulis
5. Rumusan oleh guru
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diterangkan aktiviti yang akan dijalankan pada hari ini
2. Murid dibahagikan kepada 2 kumpulan.Setiap kumpulan diberi tugasan
3. Setiap kumpulan dikehendaki mencari kad ayat
perkataan serta ayat mudah
4. Murid menyalin semula ayat yang dibina di dalam buku tulis
5. Rumusan oleh guru
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diterangkan aktiviti yang akan dijalankan pada hari ini
2. Murid dibahagikan kepada 2 kumpulan.Setiap kumpulan diberi tugasan
3. Setiap kumpulan dikehendaki mencari kad ayat
perkataan serta ayat mudah
4. Murid menyalin semula ayat yang dibina di dalam buku tulis
5. Rumusan oleh guru
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diberi penerangan tentang aktiviti yang akan dilakukan pada hari ini
2. Murid bermain kotak ayat bermuzik
3. Murid yang terpilih semasa permianan berlangsung perlu memilih kad ayat
tunggal dan membaca d hadapan kelas dengan kuat
4. Murid yang lain perlu mengulang semula ayat tunggal yang telah dibaca
5. Guru membuat rumusan
5 Aktiviti PDP:
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diberi penerangan tentang aktiviti yang akan dilakukan pada hari ini
2. Murid bermain kotak ayat bermuzik
3. Murid yang terpilih semasa permainan berlangsung perlu memilih kad ayat
tunggal dan membaca d hadapan kelas dengan kuat
4. Murid yang lain perlu mengulang semula ayat tunggal yang telah dibaca
5. Guru membuat rumusan
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diterangkan aktiviti yang akan dijalankan pada hari ini.
2. Murid dibahagikan kepada 2 kumpulan.Setiap kumpulan diberi tugasan
3. Setiap kumpulan dikehendaki mencari kad ayat
perkataan serta ayat mudah
4. Murid menyalin semula ayat yang dibina di dalam buku tulis
5. Rumusan oleh guru
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diberi penerangan tentang aktiviti yang akan dilakukan pada hari ini
2. Murid bermain kotak ayat bermuzik
3. Murid yang terpilih semasa permianan berlangsung perlu memilih kad ayat
tunggal dan membaca d hadapan kelas dengan kuat
4. Murid yang lain perlu mengulang semula ayat tunggal yang telah dibaca
5. Guru membuat rumusan
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diterangkan aktiviti yang akan dijalankan pada hari ini
2. Murid dibahagikan kepada 2 kumpulan. Setiap kumpulan diberi tugasan
3. Setiap kumpulan dikehendaki mencari kad ayat
perkataan serta ayat mudah
4. Murid menyalin semula ayat yang dibina di dalam buku tulis
5. Rumusan oleh guru
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diterangkan aktiviti yang akan dijalankan pada hari ini
2. Murid dibahagikan kepada 2 kumpulan.Setiap kumpulan diberi tugasan
3. Setiap kumpulan dikehendaki mencari suku kata bagi membentuk
perkataan serta ayat mudah
4. Murid menyalin semula ayat yang dibina di dalam buku tulis
5. Rumusan oleh guru
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diberi penerangan tentang aktiviti yang akan dilakukan pada hari ini
2. Murid bermain kotak ayat bermuzik
3. Murid yang terpilih semasa permainan berlangsung perlu memilih kad ayat
tunggal dan membaca d hadapan kelas dengan kuat
4. Murid yang lain perlu mengulang semula ayat tunggal yang telah dibaca
5. Guru membuat rumusan
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diberi penerangan tentang aktiviti yang akan dilakukan pada hari ini
2. Murid bermain kotak ayat bermuzik
3. Murid yang terpilih semasa permainan berlangsung perlu memilih kad ayat
tunggal dan membaca d hadapan kelas dengan kuat
4. Murid yang lain perlu mengulang semula ayat tunggal yang telah dibaca
5. Guru membuat rumusan
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diberi penerangan tentang aktiviti yang akan dilakukan pada hari ini
2. Murid bermain kotak ayat bermuzik
3. Murid yang terpilih semasa permainan berlangsung perlu memilih kad ayat
tunggal dan membaca d hadapan kelas dengan kuat
4. Murid yang lain perlu mengulang semula ayat tunggal yang telah dibaca
5. Guru membuat rumusan
5 Aktiviti PDP:
5 Aktiviti PDP:
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diberi penerangan tentang aktiviti yang akan dilakukan pada hari ini
2. Murid bermain kotak ayat bermuzik
3. Murid yang terpilih semasa permainan berlangsung perlu memilih kad ayat
tunggal dan membaca d hadapan kelas dengan kuat
4. Murid yang lain perlu mengulang semula ayat tunggal yang telah dibaca
5. Guru membuat rumusan
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diberi penerangan tentang aktiviti yang akan dilakukan pada hari ini
2. Murid bermain kotak ayat bermuzik
3. Murid yang terpilih semasa permainan berlangsung perlu memilih kad ayat
tunggal dan membaca d hadapan kelas dengan kuat
4. Murid yang lain perlu mengulang semula ayat tunggal yang telah dibaca
5. Guru membuat rumusan
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diterangkan aktiviti yang akan dijalankan pada hari ini
2. Murid dibahagikan kepada 2 kumpulan.Setiap kumpulan diberi tugasan
3. Setiap kumpulan dikehendaki mencari kad ayat
perkataan serta ayat mudah
4. Murid menyalin semula ayat yang dibina di dalam buku tulis
5. Rumusan oleh guru
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diberi penerangan tentang aktiviti yang akan dilakukan pada hari ini
2. Murid bermain kotak ayat bermuzik
3. Murid yang terpilih semasa permainan berlangsung perlu memilih kad ayat
tunggal dan membaca d hadapan kelas dengan kuat
4. Murid yang lain perlu mengulang semula ayat tunggal yang telah dibaca
5. Guru membuat rumusan
5 Aktiviti PDP: 1. Murid diterangkan aktiviti yang akan dijalankan pada hari ini
2. Murid dibahagikan kepada 2 kumpulan.Setiap kumpulan diberi tugasan
3. Setiap kumpulan dikehendaki mencari suku kata bagi membentuk
perkataan serta ayat mudah
4. Murid menyalin semula ayat yang dibina di dalam buku tulis
5. Rumusan oleh guru